Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

@Rankin

Mam wątpliwości czy w ogóle przeczytałeś mojego posta, jeśli tak to chyba nie zrozumiałeś, o co chodzi :)

Mówiłem o wprowadzeniu innego rodzaju spoilera. O potrzebie takiego rozwiązania uświadomiłem sobie, podczas dyskusji w temacie TES, gdzie posty na 3/4 strony bardzo utrudniają przeglądanie go.

Mówię o czymś takim (po kliknięciu na napis spoiler, ciemno niebieska ramka znika całkowicie - w poście widać tylko "Spoiler - kliknij aby pokazać).

124ou.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję wprowadzenia na forum działu o indie games, ale... z tworami forumowiczów. i nie mówię tu o całych grach, wiele osób na forum zapewne zajmuje się grafiką, część z nich pewnie sprite'ami. Wielu też pewnie tworzy muzykę filmową/grową. Przydałoby się na tutaj takie forum, na którym każdy mógłby się zaprezentować i pooceniać twory współtowarzyszy klawiatury. Tak więc? Uda się? Jest jeszcze możliwiść, że kiedyś coś z tego wyjdzie, jakiś programista skuma się z grafikiem, muzyk dojdzie na trzeciego, zagramy w drugiego Braida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież można tam tworzyć tematy o tworzeniu gier, ale jakoś nie cieszą się one zbytnią popularnością, prawda? Są tam chyba dwa takie tematy <Twin Unicorn Engine i coś jeszcze, nie chce mi się sprawdzać>. Przykro mi to mówić, ale społeczność FA to w większości niedzielniaki - wniosek ten pochodzi z obserwacji działu Sprzęt, osób prawdziwie znających się na komputerach jest tam niewiele. Zapewne twórców gier i ludzi z demosceny jest u nas jeszcze mniej - FA to niestety nie miejsce, w którym spotkasz wielu geeków, choć kilku, z różnych dziedzin, by się znalazło. Póki co taki dział nie powstanie, po co nam pusty dział?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CezuS: Nie ma takiego zapotrzebowania, by wykreślić chociaż subforum na to, nie wspominając już o całym dziale. Forumowicze FA to głównie graczy i fani CD-ACTION (albo jedno i drugie), a nie twórcy gier. Przeszkód nie stawiamy, tym co chcą wykazać się inicjatywą, ale nie będziemy ich z tej racji gloryfikować, tym bardziej, że jak napisałem, jest to dość mała grupa ludzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość powrócenia do starego trybu nawigacji po forum (przeglądania zawartości tematów)? Drzewko jest bardzo denerwujące, mało praktyczne i wydłuża czas czytania poszczególnych postów.

Edytowano przez Zikmu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję wprowadzenia (o ile to możliwe) systemu piw/reputacji/okejek/cholerawieczego. Czym to jest? Funkcjonuje to na forum grafart.org. Jest to coś takiego, że każdy user może postawić dla innego piwo, co wyświetla się obok jego postu. Piwa przyznaje się w szczegółności w takich tematach jak Pomocna Dłoń. Myślę, że dla pomagających byłby to fajny "ficzer".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdało by to egzamin w działach z problemami technicznymi, bo niektórzy użytkownicy są wyjątkowo pomocni w tych kwestiach. W normalnych działach zaczęło by się "lizanie po [Pulp Fiction]", oraz niezdrowy wyścig po ilość piw/reputacji/okejek/cholerawieczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdało by to egzamin w działach z problemami technicznymi, bo niektórzy użytkownicy są wyjątkowo pomocni w tych kwestiach.

Dlatego rozdajemy ekspertów osobom wyróżniającym się szczególnie na różnych polach. To naszym zdaniem lepsze od systemu reputacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem z grubsza temat (oraz całe forum) i nie znalazłem takiej propozycji (jeśli gdzieś jest, a ją pominąłem to sorry).

Jestem za wprowadzeniem podobnego dodatku jaki sugerował CezuS, z tą różnicą, że wprowadzono by taką możliwość przy komentarzach w blogach (niestety temat o propozycjach zmian w blogach został zamknięty) oraz pod newsami na stronie głównej. Wybierało by się;

12065738861492645819Arnoud999_Right_or_w

Thumbs up

albo

12065738941859755999Arnoud999_Right_or_w

Thumbs down

Po co? Z paru powodów, jeden to dłuuuugie dyskusje, szczególnie na blogach, wbrew pozorom czytane przez grono osób, problem w tym, że kiedy rozmawiają dwie osoby na temat poglądów to rzadko kiedy przekonają się wzajemnie, ale często aprobata (chociażby poprzez thumbs up) ze strony innych użytkowników dla jednego z uczestników konwersacji jest równoznaczna z niejako "wygraniem" tej dyskusji i prowadzi do jej podsumowania.

Drugi powód to co raz większa popularność blogów użytkowników oraz co raz częściej napotykane 40-50+ różnorodnych komentarzy pod wpisem, ktoś kto chciałby przeczytać po prostu jakieś ciekawsze jest zmuszony przedzierać si przez wszystkie po kolei, podczas gdy po wprowadzeniu systemu "doceniania" wybierał by te z największą ilością thumbs upów.

Kolejny argument za wprowadzeniem takiej zmiany to trolling w komentarzach pod newsami na stronie głównej, nie oszukujmy się admini /moderatorzy /news mani mają własne życie i nie po prostu nie mają możliwości kontrolować setek nowych wypowiedzi, jednak dając możliwość użytkownikom w jakiś sposób krytykowania takich zachowań znacząco wpłynie na ich zmniejszenie, jeśli do tego dołączyć by ukrywanie danej wypowiedzi przy, powiedzmy 15 thumbs down oraz naliczanie ich na profilu znacząco zniechęciło by to do trollingu.

Mam nadzieję, że prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona, bo szczerze muszę przyznać, że z pozycji aktywnego komentatora newsów oraz blogów jak i twórcę jednego z nich, praktycznie codziennie odczuwam brak takiej opcji.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły są w zasadzie nierealizowalne z powodów czasowo-technicznych. Żeby zrealizować Twoje pomysły, trzeba by było napisać odpowiednie modyfikacje do strony oraz forum, a to zajęłoby bardzo dużo czasu. Czasu, którego nikt najzwyczajniej nie znajdzie, bo są ważniejsze rzeczy i obowiązki. Poza tym nasze forum jest wypchane różnymi modyfikacjami i dokładanie czegoś nowego, nieprzetestowanego mogłoby wywrócić skrypt.

Dodam też, że planowane są pewne zmiany, a dokładanie nowych rzeczy utrudniłoby i jeszcze opóźniło te plany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jednak na to nie spojrzeć, na każdej stronie na której użytkownicy mają możliwość komentowania jest też możliwość oceniania ich wypowiedzi, to jeden z tych aspektów którego po prostu oczekuje się wchodząc na dowolny portal w którym użytkownicy mogą się wypowiadać.

Oczywiście nie neguje faktu, że wprowadzenie takiej zmiany to pracochłonny proces jednak nikt nie nie stoi nad adminem z biczem i go nie pogania ;) Wolnego czasu zawszę trochę się znajdzie, trochę dzisiaj, trochę za tydzień i tak za rok, może półtora skrypt będzie gotowy, wystarczy akceptacja dla pomysłu oraz odrobina chęci i motywacji ^^

Edytowano przez Reizen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie czyichś wypowiedzi to chyba zły pomysł. Jeżeli jest w jakiś sposób nieodpowiednia, to jest to robota dla moderatorów, a nie użytkowników. Poza tym pisanie czegokolwiek w jakimkolwiek języku programowania, to nie jest szybka robota i - przede wszystkim - nie jest na półgodzinne posiedzenia. Nad tym trzeba siedzieć po kilka godzin jednorazowo, by nie tracić wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, podałem argumenty dlaczego moim zdaniem to dobry pomysł oraz czemu modowie nie mogą być wszędzie, jak też zaznaczyłem, wszystkie większe strony dają taką możliwość więc coś w tym musi być ;) Co do programowania - wiem jak to wygląda, bo sam się trochę tym interesuję, jednak w obliczu parudziesięciu czy nawet paruset godzin wklikiwania kodu spokojnie można rozłożyć sobie czas na parogodzinne etapy. Po za tym powiedzmy sobie szczerze, jaki admin kończy coś od razu jak się za to weźmie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reizen

Tyle, że IMO większość tych "dużych stron" stawia na ilość odwiedzin (a co za tym idzie, na kasę z reklam), niż na jakość wypowiedzi użytkowników. Moim zdaniem system ocen +/- mógłby sprowokować jedynie wysyp osobników, dla których ilość plusów przy własnej wypowiedzi stanowi sens życia...

glebienia poprzez dawanie minusów tych użytkowników, z których zdaniem się nie zgadzamy, również nie uważam za zbyt dobry pomysł

@down

tak, ale statsiarzami (tak wiem, trudno o to w kontekście komentarzy), piratami i tymi z niewyparzonym językiem i tak zajmuje się moderacja, która IMO jest skuteczniejszym narzędziem walki z takimi osobnikami niż minusy.

Z resztą wies.niak i tak już dał jasną odpowiedź co do możliwości wprowadzenia tego systemu w życie...

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda strona stawia na ilość odwiedzin - nie oszukujmy się, a tak naprawdę nikt nie ma wpływu na "jakość wypowiedzi użytkowników", po prostu jeśli wszystkie samochody mają radio, to szukanie powodów dla którego w naszym modelu by nie pasowało moim zdaniem mija się z sensem. Nie widzę też jaki "sens życia" mają użytkownicy którzy piszą pod newsami "pierwszy!", "ta gra jest do kitu!", "piraci już się za to wzięli" etc. Po za tym minusy pokazywały by, że coś z czyjąś wypowiedzią jest nie tak, użył wulgarnych słów, pisze bezsensu, kogoś obraża itd. i wskazywałyby kierunek w jakim należy iść pisząc własną wypowiedź, bo kiedy ktoś zobaczy post typu "No bo piractwo ma sens" z 40 minusami to nie napisze tego po raz kolejny skoro musi się liczyć z konsekwencjami zminusowania. Oczywiście z drugiej strony, można byłoby ograniczyć się tylko do + (jak okejki na joe), ważne by problemy jakie wymieniłem na górze znalazły swoje rozwiązanie - a jest nim wprowadzenie tak podstawowej funkcji jakimi są thumbsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Reizen - przeczytaj uważnie post wies.niaka. On w nim nie pisze tylko o czasochłonności tworzenia tego rozwiązania, ale także o paru innych rzeczach:

Poza tym nasze forum jest wypchane różnymi modyfikacjami i dokładanie czegoś nowego, nieprzetestowanego mogłoby wywrócić skrypt.

Dodam też, że planowane są pewne zmiany, a dokładanie nowych rzeczy utrudniłoby i jeszcze opóźniło te plany.

I z tych względów nie da się tego na chwilę obecną wprowadzić - suma różnych powodów, a nie tylko czas, który trzeba by na to poświęcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj uważnie post wies.niaka.

Z całym szacunkiem, ale muszę Cie prosić o to samo w stosunku do moich wypowiedzi ;)

Poza tym nasze forum jest wypchane różnymi modyfikacjami i dokładanie czegoś nowego, nieprzetestowanego mogłoby wywrócić skrypt.

Wolnego czasu zawszę trochę się znajdzie, trochę dzisiaj, trochę za tydzień i tak za rok, może półtora skrypt będzie gotowy,

Dodam też, że planowane są pewne zmiany, a dokładanie nowych rzeczy utrudniłoby i jeszcze opóźniło te plany.

Oczywiście, first things comes first, ale to tylko sugestia, której wprowadzenie rozważamy, najpierw zgódźmy (lub nie) się na nią, a później myślmy nad terminem ;)

Pozdrawiam !

Edytowano przez Reizen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...