Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

sprawa jest prosta ... kandydatów bardzo prosto znaleźć - na podforum sprzęt jest kilku ludzi "na poziomie", aktywnie działających i wyróżniających się. Do nich skierujes zaproszenia i kto wie, może coś z tego wyjdzie.

przypominiam sobie, jak składałem swojego kompa i szurowałem po wsztyskich sklepach... mordęga..

dobrych sklepów internetowych jest może z 8 i tylu właśnie ludzi potrzeba...

naprawde nie wymaga to wiele uwagi i pracy zajmować się jednym sklepem, a pomóc w ten sposób można wielu ludziom - przecież różnice w cenie zestawu w różnych sklepach mogą sięgać kilu stów..

biedny nie jestem, ale nie lubie przepłacać, gdy mógłbym mieć taniej a lepiej...

wybiore kilku ludzi moim zdaniem nadających się, zapytam czy są chętni i poinformuje o wyniku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to nie ma większego sensu. Jeżeli komuś zależy na kasie, to sam poszuka w sklepach (można jedynie przypiąć gdzieś polecane sklepy) i chyba nie ma po co mieć ośmiu ludzi którzy robią robotę dla jednego człowieka, tyle że kilka(naście?) razy na dzień. Ale to Twój (i innych) czas, mi nic do tego. :)

EDIT - Tylko kupujący robi to raz na rok-dwa, a Ty musiałbyś robić to dzień w dzień.

Edytowano przez HammerHead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma najtańszego sklepu - pewnie części są tanie w jednym, inne nie.

dlatego kaźdy zestaw trzeba indywidualnie sprawdzać w każdym sklepie.

dla mnie to żadem problem sprawdzić 2,3 czy 5 zestawów w jednym sklepie.

ale dla kupującego sprawdzać 10 czy więcej sklepów to jest wysiłek.

Stąd pomysł, jak niewielkim nakładem sił ludziom pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, ale nie wiem czy możliwy do zrealizowania... To JEST cholernie ciężka robota, bo część sklepów ma zwalone wyszukiwarki produktów, część ma jakieś dziwne nazwy, wszystkie mają asortyment różnych producentów... Oczywiście, na pewno znajdzie się kilka sklepów, które będą miały możliwość zrobienia DOKŁADNIE takich samych zestawów, ale żeby je znaleźć, trzeba będzie przeszukać połowę internetów. ; )

Lepiej chyba byłoby, gdyby zrobić jakąś bazę wiedzy nt. bezpieczeństwa zakupów w danym sklepie, coś w stylu tematu "spalił ci się zasilacz?" - jak ktoś się natnie na zakupach (że źle zmontowane, złe podzespoły, coś nie działa, długa dostawa, etc.), to wtedy można by pisać.

Z drugiej strony - to już jest, w postaci np. Ceneo, gdzie nie trzeba szukać konkretnych produktów, żeby zobaczyć ogólne opinie o całym sklepie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie Ci powiem, że serce mnie przez to bolało, gdy odpisywałem... : )

Ale staram się patrzeć na takie rzeczy realistycznie - ja na bank nie będę miał _ochoty_ (nie to, że czasu, bo czas się pewnie znajdzie... Czasem : ) ), na grzebanie po ofertach dziesięciu sklepów po to, by znaleźć jakąś über ofertę, na której xxJasio0324 oszczędzi łącznie 42 zł. Faktycznie - to nie byle jaka kasa i wystarczy dodać jeszcze siódemkę, żeby do nowego kompa kupić sobie coś z EA Classics, ale jednak trzeba wziąć pod uwagę, że znalezienie takiej oferty to co najmniej godzina roboty. Wiesz ilu niemilców można zlikwidować w Left 4 Dead 2 w godzinę? : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny z wielu powodów.

Wymienię najważniejsze:

- ok nie jest dla Ciebie problemem sprawdzić cenę jednego zestawu, ale zauważ, że takich zestawów jest więcej niż jeden dziennie. Sądzę, że są dni, gdzie byś się w dwudziestu nie zmieścił, a pomysły bywają różne;

- różne sklepy mają różnie rozwiązane wyszukiwanie produktów, w niektórych nawet stworzenie jednego zestawu jest mordęgą, bo trzeba się naklikać co nie miara;

- różne produkty w różnych sklepach mogą się różnie nazywać, żeby daleko nie szukać ostatnio dosyć mocno się natrudziłem poszukując zasilacza Amacrox Free Style w ofercie jednego z popularniejszych sklepów. Okazało się, że sklep ten używał dziwnych oznaczeń, których nie ma nawet na stronie producenta sprzętu, więc nie wiem skąd je wziął;

- oferty sklepów są różne, często jest tak, że jakaś część jest w jednym sklepie, a w innym jej nie ma. Pojawia się pytanie co wtedy zrobić, tzn. czy znaleźć zamiennik, czy w ogóle to olać. W jednym z popularniejszych sklepów nie mają np. często polecanej płyty AsRock M3A770DE;

- jeśli byś znalazł takie osoby, to musiałyby one praktycznie całe dnie przesiadywać na forum, co jest nierealne.

Jeśli chodzi o sklepy, to jest taki temat na forum, dokładniej tu. Warto go kiedyś uporządkować, ale nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak w przypadku zasilaczy. A to z prostego powodu - ktoś może mieć przez to problemy natury prawnej. Opisanie nawet autentycznych problemów ze sklepem może się zakończyć procesem o zniesławienie i niezależnie od tego kto ma rację takie procesy raczej wygrywają sklepy, bo sądy się zbytnio do takich spraw nie przykładają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałyby one praktycznie całe dnie przesiadywać na forum

Ekhm... To chyba o mnie :P

W sumie można spróbować jak to się ma w praktyce. To nic nie boli (chyba). Z tego co wiem, to już kilku chętnych jest, więc można spróbować z tym wynalazkiem.

Nie trzeba przecież sprawdzać dwudziestu czy więcej zestawów dziennie. Tak na oko jest nas ponad pięciu, jak nie więcej, więc można by sprawdzić cenę zestawów np. co 500 zł w górę. Zawsze można tu i ówdzie coś przyciąć i nie będziemy wciskać userowi czegoś za 3000 zł, skoro chce za np. 2800 zł, bo nam tak wygodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcecie to sobie kombinujcie. Uprzedzam jednak, że jeśli mocno ucierpi na tym czytelność tematów, to będę pierwszym, który wywali zbędne posty, więc najlepiej by było jeślibyście kontaktowali się między sobą i wypisali oferty w jednym poście. Jak sądzę w przeciągu góra tygodnia problem sam się rozwiąże.

Jednocześnie zaznaczam, że jest to moje prywatne zdanie i nie obiecuję Wam zupełnie niczego w związku z tym pomysłem. Jeśli administracja uzna za stosowne, by nagrodzić osoby biorące w tym udział, to to zrobi. Ja w każdym bądź razie mam mądrzejsze rzeczy na głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmana skórki podstawowej z ciemnej i brudnej na biala !

Domyślną skórką będzie ciemna - przez wzgląd na layout i koloystykę strony głównej. Choć ja też wolałbym, gdyby domyślna była biała. Jednak trzeba się cieszyć z tego, co jest, bo białej równie dobrze mogłoby wcale nie być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie z czystej ciekawości - dlaczego nie pozwalacie na umieszczanie linków z aukcji w dziale targowisko ? Sory ale szczerze to nie kupił bym od kogoś czegoś za pośrednictwem tego działu. Dajmy przykład - pisze mi osoba z 5 postami, że coś sprzeda, jaką mam pewność, że jak dam mu kasę to nie oszuka mnie ? Przecież na forum nie ma żadnych jego danych, a na takim allego mam jego wszystkie dane + ubezpieczenie, że otrzymam zwrot kasy jak gość mnie oszuka. Co wam szkodzą linki z allegro ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teken

Wiesz co Ci z Allegro napiszą w razie jakichkolwiek problemów ze Sprzedającym/Kupującym? Że oni nie są stroną w sporze pomiędzy Sprzedającym i Kupującym czyli najzwyczajniej w świecie umyją ręce. POK "zadziała" dopiero po zgłoszeniu sprawy na Policję i przyznaniu numeru sprawy. Jak finalizujesz transakcję na forum, to musisz mieć dane drugiej strony (adres do wysyłki, numer konta), więc w razie czego i tak masz z czym iść na Policję bez której udziału tak czy siak się nie obejdzie. A straszenie "negatywem" dobre jest na mięczaków, cwanemu oszustowi będzie to zwisało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie potrzebuję doprecyzowania. Internet i Sieci to dział, w którym ruch jest względnie mały i nie ma sensu go rozdrabniać. Jeśli przyrost postów byłby większe, to wtedy można by się nad czymś takim zastanowić, obecnie nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i było to już proponowane, w takim razie ponowię prośbę.

Wszystkim by było lepiej, gdyby na blogach był przycisk Raportuj, nie powodowałby zniknięcia wpisu, ale znak dla moderatora, że coś jest nie tak.

Oszczędziłoby też czas wszystkich, bo jak mam latać za każdym razem jak widzę podbijacza, do tematu "Uwagi i Pytania", to jest to ciut frustrujące :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałby się osobny dział "Motoryzacja" ;) Większość użytkowników stanowią mężczyźni. A co nie kręci facetów jak nie samochody i inne wynalazki na kółkach .Na pewno dużo osób by w takim dziale zakładało tematy i dyskutowało ;) Panie zapewne też ;)))

Pozdrawiam

Edytowano przez Riad69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przetłumaczę z admińskiego na nasze - jeśli coś jest:

- nie - pomysł się nie podoba, został omówiony i administracja (często plus moderatorzy) się nie zgadzają.

- raczej nie - pomysł wydaje się kiepski, ale czekamy na argumenty

- nie bo nie - decyzja Ghosta

- nierealizowalne - aktualny skrypt forum nie pozwala na zrealizowanie czegoś takiego bez gigantycznych nakładów pracy, na które nas nie stać, nawet jeśli sam pomysł jest dobry.

Raportowanie w komentarzach i na blogach należy właśnie do tej ostatniej kategorii i uwierz, że Ghost sporo nad tym siedział ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to dobry temat, ale nie znalazłem działu "O stronie www CDA" (może coś nie tak z moimi oczami). Osobiście drażnią mnie komentarze pod newsami. Niby mają limit znaków, ale nie ma przeszkód, aby dodać 100 komentarzy pod rząd. Jaka tu idea komentarzy? Nie dałoby się zablokować możliwości dodania wielu komentarzy pod rząd przez tego samego użytkownika? Zmusiłoby to do pisania samych konkretów na dany temat. Wielokrotnie bardzo szybko też komentarze zmieniają się w kompletny off-topic, odpowiedzi jeden-jeden (lub jeden-wielu) i robi się bałagan kompletny (pseudo forum, którego nikt nie kontroluje).

Wielokrotnie też zdarzyło mi się używając logowania na stronie głównej dostać komunikat "logowanie nie powiodło się", po czym zostałem zalogowany (strasznie to irytujące). Kilka razy także przy dodawaniu komentarza dostałem tekst "przesyłanie danych nie powiodło się", więc wysłałem jeszcze raz, a tu się okazuje, że komentarz dodał się dwa razy.

Dałoby się coś zrobić na temat powyższych spraw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominajac na FoSie "jak to drzewiej bywalo" zeszlo na tematy techniczne forum i mialbym propozycje przywrocenia pewnej funkcji, ktora niestety zniknela. Mianowicie chodzi o to, ze piszac posta widac ostatnie 10 wiadomosci z danego tematu. Chcac cos skopiowac do cytatu trzeba scrollowac w dol cala strone. Kiedys natomiast te posty byly umieszczone w osobnym okienku z osobnym scrollem, co bylo IMO duzo wygodniejsze, chocby dlatego, ze po zacytowaniu kawalka i napisaniu swojej odpowiedzi nie trzeba bylo ponownie szukac miejsca, gdzie skonczylo sie cytowanie. Daloby rade przywrocic takie cos (chocby jako opcja), czy to zbyt powazna modyfikacja?

Aha, jesli temat byl poruszany to bardzo przepraszam, ale dawno mnie nie bylo na forum i czuje sie nieco przytloczony zmianami i w ogole. ;) Ze 20 minut szukalem opcji zmiany avika. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...