Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Tylko że ten pomysł nie rozwiązuje podstawowego problemu - zakładania multikont żeby oddawać głosy. Ba, nawet ułatwi sprawę, bo zamiast ustawiać numerki dla x osób (sobie 10 reszcie 1) teraz będzie rejestracja->aktywacja->głos->rejestracja...

Ba, spodziewam się niedługo powstania profesjonalnej (xD) grupy trudniącej się podbijaniem licznika ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inny pomysł. :) Może dać możliwość że tylko dwie osoby z danego IP mogą głosować w konkursie. Do tego nie mozna oceniać osoby z danego IP. Także usunąć wyniki przed rozstrzygnięciem konkursu, a prace ustawiać w kolejności alfabetycznej nicków uczestników, wtedy nie byłoby sytuacji "Jestem drugi, założę 15 kont będę pierwszy", kolejną propozycją byłoby dodawanie(obowiązkowe) dodanie komentarza do oceny. Jeszcze by można w ogóle zablokować ocenianie przez uczestników ale to chyba przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może połączę to co już napisane, imo najlepsze rozwiązania:

Ograniczenie głosowania dla użytkowników którzy:

- mają minimum 20-30 postów

- konto zostało założone przynajmniej tydzień przed rozpoczęciem głosowania

Tak jak kolega wyżej - brak informacji o punktach w czasie głosowania, wyniki dopiero podczas zakończenia.

System plusów (bez minusów), np w ograniczeniu do 3-5. Podoba się, dajesz plusika, nie - zostawiasz.

To z IP raczej nie zadziała, przecież w NEO można zresetować sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładania multikont żeby oddawać głosy

A nie można by 'sprawdzić' uczestników, czy aby dany delikwent multikonta nie posiada? Ile trwa sprawdzenie jednego jegomościa? Jeśli wydałoby się, że takowy klient multikonto posiada - trzeba go natychmiast konkursowo 'zbanować'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ten ktoś nie napisze nic na forum, to zwykli moderatorzy nie mogą w żaden sposób sprawdzić jakie ma IP. Poza tym z tego co wiem to nie można głosowac dwa razy z tego samego IP, już to rozwiazano. Problem polega na tym że i z tym niektórzy dali sobie radę, zmieniając swój adres przed każdym zagłosowaniem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wpadłem na pomysł (podczas przeglądania starych numerów CDA),żeby zrobić "wyszukiwarkę recenzji". Czyli-wpisujesz nazwę gry, a wyskakuje Ci gdzie była recenzja (NIE, nie tak, że dostajesz CAŁĄ recenzję). Byłoby to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy polują na używane gry, i nie mogą znaleźć recki tejże gierki. Wiem że są portale-ale ja wolę tą recenzję znaleźć w CDA :)

Poza tym dopiero jak kupiłem sobie myszkę A4Tech X750F to przeczytałem w CDA że jest taka wypasiona :D

Mam nadzieję że coś takiego da się zrobić, sam mogę przesłać indeks recenzji ze swoich numerów (ale od numeru 130 bo przed tym mam niepełną kolekcję)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,lecz najlepiej byłoby zrobić coś w stylu bazy danych-dostęp byłby szybszy,a poza tym OCENA to nie wszystko-czasem ocena jest niska, ale gra jest dobra i grywalna. Poza tym w tej bazie można by dać też numery, w których jest "Frustrat Zone" czy "Panopticum" (to moje ulubione typy listów). No i nie byłoby tam informacji na temat recenzji. Myślę że jest to dość dobry pomysł,i że dość łatwo można by to zintegrować w stronie. Poza tym ludzie, którzy nie kupili CD-A nie będą znali oceny czy treści recki-będą tylko wiedzieć gdzie szukać. Może na ten temat wyrazi się Admin czy też Morderca tfu! Moderator forum...? (Smuggler! Jedi! Zgłośta się :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zarzuć linkiem do modyfikacji (acz na wprowadzenie nie licz - chwilowo nie ma na to czasu).

2. Daj moderatorom ekstra czas na wypełnianie formularzy.

3. Zapoznaj się z regulaminem działu, z którego zniknął Twój post. Jest on idealnym przykładem posta, jakiego nie należy pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

1. W takim razie próżny trud. Nic nie będę z tego miał.

2. Nie wiem jak wygląda panel moda/admina ale chyba dało by się wygospodarować chwilkę na wybranie z listy powodu kasacji, np zrezygnować z kilku mrugnięć. Praca moda to przecież nie same przywileje, czyż nie? :happy:

3. Nie widzę tam regulaminu, nawet pomimo usilnych starań :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie próżny. Dowiódłbyś, że nie rzuciłeś pomysłem z powietrza (użyłeś formy twierdzącej, a nie pytającej).

2. Uwierz mi na słowo, to są długie godziny spędzone tylko na forum. Nie widzę jakichś większych przywilejów poza większą sprzynką na PW, żeby pomieścić skargi i żale forumowiczów :-) Natomiast nazywanie możliwości moderatorskich przywilejami jest troszkę nie trafione moim zdaniem, bo to tylko narzędzia pracy. Nowe limuzyny przysługują nam tylko raz na rok...

3. Heh, moja wtopa :P Faktycznie, ktoś przeoczył napisanie regulaminu. Ale podstawowa zasada jest prosta i wspólna dla większości działów na forum: nie piszemy jednolinijkowców, argumentujemy swoje wypowiedzi. Ofkoz od zasady są wyjątki (bo czasami odpowiedź tak / nie jest wystarczająca) Twój post jednak się nie wpisuje na listę tych wyjątków (jak wspomniał Turambar lub Lord Nargogh, teraz nie pamiętam, który z nich), brak mu komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Heh, moja wtopa :P Faktycznie, ktoś przeoczył napisanie regulaminu.

Tam regulamin niepotrzebny, bo wszystko co może zostać napisane spokojnie "łapie się" pod ogólny regulamin forum. Nie ma sensu przepisywać tego samego. Za dużo regulaminów czasem szkodzi ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę podziału na kategorie forum "pomocna dłoń", przecież problemy z grą nie zależą od gatunku gry :) .Dla mnie, który lubi czasem rozwiązywać takie problemy jest to trochę uciążliwe. Wolałem stary układ gdzie wszystkie tematy były razem. Może i zwiększa to trochę porządek, ale raczej nie przyspieszy pomocy tym, którzy tworzą tam swoje tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę podziału na kategorie forum "pomocna dłoń", przecież problemy z grą nie zależą od gatunku gry :)

Z działem "Pomocna Dłoń" jest lekka obsuwa moim zdaniem, sam sie w nim ostatnio zgubiłem i musiałem prosić kogoś "tamtejszego" o pokierowanie. Za drobny ten podział, i chyba nie powinien być "po gatunkach" tylko - jesli juz musi być - "po rodzaju nieszczęścia". To nie sprzęt (chociaż spora część problemów "z grą" w końcu do działu Sprzęt trafia), zbyt duże rozdrobnienie nie sprawdza się. Jedno - dwa subfora plus indeks tematów (tytułów gier) byłoby moim zdaniem lepszym wyjściem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bez sensu. Każdy będzie pisał ulubione cytaty, a mało kto będzie dyskutował. To głównie forum dyskusyjne nastawione na wymianę poglądów, a nie po prostu wypisywanie jakichś rzeczy zupełnie bez dyskusji. A skąd wiem, że niepotrzebne? Założyłem tematy "Zwierzaki" i "Zbieractwo" niestety na razie wymieniane są tylko listy rzeczy które ludzie zbierają/ zwierzaczków jakie mają. Dyskusji zero. Po co mnożyć tematy, skoro poziomu forum to nie podniesie, a do wymiany poglądów nie sprowokuje... Na razie większość tematów wygląda bardzo biednie, bo ludzie nie wysilają szarych komórek, aby podyskutować o tym, co jest tematem przewodnim założonych wątków, a tylko bawią się w nic nie wnoszące wyliczanki, czy odpowiedź na pytanie postawione w poście założycielskim. Wysilcie się trochę, dyskutujcie na poziomie, a nowe tematy powstaną. Na razie nie widzę takiej potrzeby, bo istniejące tematy nie wykorzystują swoich mocy przerobowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...