Jump to content

SwisteK

Emerytowani Eksperci
 • Posts

  2,184
 • Joined

 • Last visited

Reputation

1 Neutralna

About SwisteK

 • Rank
  maruda
  Skalny Troll

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. JAK udało ci się zepsuć obudowę?!? Duża sztuka, nawet firmy kurierskie PRZEWAŻNIE dostarczają je w stanie "zdatnym do użytku" (aczkolwiek wygląd bywa żałosny, plastiki - nawet w kartonie ze styropianowym wkładem - często nie wytrzymują w starciu z kurierem). Ta, znaczy która? http://www.proline.pl/sklep.php?p=APT+VENATOR
 2. Zestaw z allegro nie zawiera dodatkowego wentylatora. Zestaw z allegro nie zawiera kieszeni HDD. Zestaw z allegro nie zawiera dodatkowej karty dźwiękowej (kodek HD Audio jest wbudowany w płytę główną). Zestaw z allegro nie zawiera dodatkowego napędu (jakiego?), jest nagrywarka DVD. Zestaw z allegro nie zawiera dodatkowej karty sieciowej (jest wbudowana w płytę główną). O jaki napęd chodzi? W sensie że co? chcesz żeby zaproponować identyczny zestaw, taki jak z allegro, ale ze sklepu? Nie widzę sensu takiej operacji, to źle skonfigurowany komputer.
 3. Powinni tego zabronić. Nie czytania, tylko pisania bzdur. Istnieją płyty główne które nie reagują na "wyciąganie bateryjki" (przestanie działać zegarek w biosie, nic więcej), bo CAŁA zawartość pamięci CMOS jest "nieulotna" i nie wymaga zasilania (z grubsza, nie wiem co będzie po paru latach - producent tych pamięci nie gwarantuje "wieczystego" przechowywania danych). Właściwą procedurą kasowania pamięci CMOS (= przywrócenie "fabrycznych" ustawień BIOS) jest to co napisał producent w instrukcji danej płyty głównej. A pisał różnie, bo rożnych pamięci i systemów zapisu używa się do przechowywania danych konfiguracji. Czyli: bierzemy do ręki "Manual" (albo otwieramy jego elektroniczną wersję) i czytamy co tym razem wymyślił konstruktor płyty w temacie "Clear CMOS Settings". W zasadzie NIE, ale bez problemu znajdziesz kilka przypadków kiedy jednak TAK. ATI twierdzi, że nowe sterowniki (te co ich jeszcze nie ma) rozwiążą większość problemów z "dziwną" wydajnością kart HD 5xxx ... pożyjemy, zobaczymy.
 4. Zasilacz powinien mieć przynajmniej 20% "zapasu mocy" (najlepiej 25-30%). Ten nie ma nawet 10% "zapasu" przy pełnym obciążeniu GPU/CPU.
 5. Chodziło o ZASILACZ, nie kabel zasilający. Zasilacz jest to taka duża puszka, z której wychodzą różnokolorowe kabelki, dużo kabelków. Tak wygląda zasilacz
 6. Poproszę zdjęcie naklejki, wyraźne a nie jakiś rozmaz z komórki.
 7. źródło Niektóre gry uruchamiają się z domyślnymi ustawieniami wyświetlania, ignorując ustawienia systemowe.
 8. Taki czas od uruchomienia do restartu wskazuje na błąd we wczesnej fazie POST. Możliwe uszkodzenia powodujące tego typu objaw (w kolejności w/g prawdopodobieństwa): - płyta główna - procesor - karta graficzna - pamięć - uszkodzony zasilacz i/lub zwarcie zasilania dowolnego urządzenia podłączonego do zasilacza (mało prawdopodobne, ale też do sprawdzenia) Nie rób tego nigdy więcej.
 9. To smutne. Płaciłeś za niego? Model obudowy? dokładnie, może być fotka ze sklepu albo a allegro. Skąd wiesz że grzeje się "nawet obudowa"? Zainstaluj program HWMonitor, włącz go, obciąż czymś procesor (grą?) na kilka minut, pokaż screena.
 10. Podaj model płyty głównej, bo nie chce mi się myśleć i szukać po wszystkich kartonach ze złomem.
 11. Poczekaj na ludzi którzy kupują elementy chłodzenia wodnego w sklepach (jest paru na forum). Co dokładnie chcesz chłodzić wodą? poza grafiką? Trzeba dokładnie policzyć jaką ten układ ma mieć wydajność, dopiero potem wybrać średnicę rurek i wielkość chłodnicy (oraz wydajność pompy itp). Ja swoje składam z części znalezionych w okolicznych śmietnikach, i jakoś działa. Znak jakości dla CPC pochodzi z CD Action 06/2004, w latach 2002-204 każda gazeta pisała o tym "rewelacyjnym" i "nowatorskim" chłodzeniu. Zobacz jak ten wynalazek wygląda i działa: http://pccentre.pl/article/show/Zestaw_chl...2DB_Plus/id=777 Gdzieś na PurePC jest kilka fotek (jeszcze z forum Tweak.pl) rozebranych "bloków wodnych" CPC ... tragedia.
 12. Nie tykaj tego świństwa!! "Znaczek jakości" mogą sobie w (_!_) wsadzić! tam jest jego miejsce! To chamska, ordynarna, bezczelna, płatna reklama kompletnie bezwartościowego produktu. Poszukaj sobie w necie opinii na temat chłodzenia CPC (cichepc - jedna z wielu "poprzednich" nazw pod którymi ten szmelc był sprzedawany). Wartość tego złomu wynosi dokładnie 0 PLN (słownie: zero), a nawet jest ujemna (koszt utylizacjo odpadów /opłata recyklingowa).
 13. 12 V to żółty i czarny (dowolny), więc skoro pompa potrzebuje 12V to tak musiało być.
 14. No dobra, to w czym problem? OK, żartowałem! rozleciał się molex "męski", a w zasilaczu są "żeńskie". Czyli taki który znajdziesz tylko w przejściówkach (podobnych do uszkodzonej) albo starszych napędach CD/DVD i dyskach (ale w sprzęcie nie są "luzem" tylko przylutowane, co stanowi pewien problem). Czerwony był podłączony do czerwonego czy do żółtego? albo inaczej: jakie jest napięcie zasilania pompki? Molexa (uszkodzonego) możesz złożyć, pod warunkiem że blaszki nie wywineły się w drugą stronę -> nie wytrzymają prostowania. http://www.gruntville.com/howtos/psu_sleeve/page6.php ^ Tak to wygląda, przy okazji pokazany demontaż. Najpierw dowiedz się do którego kabla podłączyć i rozbierz molexa (bez zepsucia), a potem jakoś się go poskłada (po przylutowaniu kabelka od pompy)
 15. Wyłącz kartę zintegrowaną w BIOS-ie. Sprawdź czy bez karty na USB system startuje szybciej.
×
×
 • Create New...