Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Dobra, dobra, urażona niewinności;p Mówiąc szczerze, to ja zasadniczo jestem do tych zmian nastawiony dość pozytywnie, chociaż na razie ciężko mi się przyzwyczaić (zwłaszcza do mocno zwiększonej ilości tematów przy przeglądaniu poprzez opcję "Zobacz nowe posty"). W każdym razie życzę powodzenie no i racja - nie róbcie wszystkiego naraz bo się dopiero będą ludzie gubić:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro już tak daleko poszliście w las z rozdrobnieniem kategorii w PD (temat: mam problem z przeciwnikiem nr a i mam problem z przeciwnikiem nr b - to zupełnie inne tematy!) to możnaby sie posilić chociaż na stworzenie jakby "podfolderów" w dziale z gatunkiem na daną grę. Np podfolder "Jade Empire" - i wszyscy tworzą w nim tematy i dopisują się do wątków związanych z daną grą.

Moje skromne zdanie jest takie, że obecna sytuacja doprowadzi do tragedii :] drugi dzień funkcjonowania nowych zasad, a już jest z 5 tematów tylko o Gothic 3.

Nie wiem jak jest u innych, ale ja często działałem w PD pomagając w zakresie gier, na których się znam. Teraz sobie tego nie wyobrażam, bo zamiast po prostu sprawdzić co nowego w temacie np "Diablo 2" to bede musiał najpierw otworzyć 10 okienek rozmaitych minitemacików o tej grze.

Zresztą - jak poprzednim razem sprawdzenie czy temat o grze się już pojawił (najczęściej nawet na pierwszej stronie z tematami) stanowiło dla większości uzytkowników ogrooomny problem, to teraz śmiem twierdzić że forumowicze, którym nie chciało się szukać JEDNEGO tematu, nie będą przeszukiwac całego działu czytając rozmaite nagłówki tematów o samej grze.

Sądzę że sie po prostu nie wyrobicie z zamykaniem tematów i zrobi się niesamowity chaos.

Jak ktoś będzie wykazywał wyjątkowy wstręt do wyszukiwarki

Jesli działa ona nadal tak jak pare miesięcy temu, to uczciwie przyznam że łatwiej było mi przelatywac cały rozdział PD niz probowac znalezc temat w wyszukiwarce. Wpisuję w niej np "Neverwinter Nights", zaznaczam zeby przeszukał TYLKO dział PD, i zaraz dostaję 800 wyników, z którego żadny nie pasuje. Zazwyczaj są to jakieś Aktualności, Filozofia, Pytania do Smugglera, ale nie to, czego szukałem...

Miało dać się blokować tematy, które nas nie interesują w funkcji "Zobacz nowe posty". U mnie to nie działa. Dalej wyświetla wyniki jak leci. Próbowalem kilka razy dla jednego tematu, kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu. Dalej nic.

No, to sobie pomarudziłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro forum straciło na przyjazności, to dlaczego ludzie zawsze dążą do zakładania własnych tematów? Teraz na to pozwalamy, więc raczej jest to krok w stronę ludzi poszukujących pomocy.

Myślę iż powodów było parę: nieznajomość regulaminu, lenistwo lub duży wstręt do opcji "szukaj", chęć posiadania własnego tematu itd. Niektórzy po prostu tak mają, że nie dopiszą się do istniejącego tematu, tylko muszą założyć własny... Powiedziałbym więc, iż to jest krok w stronę osób notorycznie nieprzestrzegających regulaminu forum.

Jeśli powiesz mi, że wcześniej było łatwiej znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu, to wybacz, ale nie uwierzę.

Fakt, jeśli temat był zbyt obszerny. Niewiele osób cofało się o więcej niż 10 stron (o magicznym przycisku "szukaj" nie wspominam), ale za to łatwiej było komuś pomóc. No chyba że powstałyby (jak ktoś już sugerował) podfoldery dla każdego tytułu. Inaczej będzie bajzel nie do opanowania...

P.S. A gdzie podziały się tematy "Czy pójdą" i ten w którym można było spytać się o poszukiwany tytuł? Nigdzie nie mogę znaleźć...

Edytowano przez Dj Ogi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż powodów było parę: nieznajomość regulaminu, lenistwo lub duży wstręt do opcji "szukaj", chęć posiadania własnego tematu itd. Niektórzy po prostu tak mają, że nie dopiszą się do istniejącego tematu, tylko muszą założyć własny... Powiedziałbym więc, iż to jest krok w stronę osób notorycznie nieprzestrzegających regulaminu forum.

Z punktu widzenia starego regulaminu masz rację. Natomiast ja w tym widzę naturalne podejście.

CarloSS -> Twój post poleciał w odpowiednie miejsce http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...st&p=827689

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł... po prostu przestańcie narzekać. To niczego nie zmieni.

IMO warto narzekać. To nic, że takie narzekanie nic nie zmieni. Da chociaż decydentom troszkę do myślenia. Uświadomi ich, że nie każdemu podobają się zmiany wprowadzane za jego plecami, bez konsultacji z zainteresowanym i oczywiście dla jego dobra.

Nie wydaje mi się - ja to wiem. Ale zmiany nie są wprowadzane z wyślą o naszej wygodzie.

Patrz odpowiedź na cytat wyżej. Z kolei wydaje mi się, że twoja argumentacja opiera się o złotą zasadę. Racja jest moja, bo mojsza jet i najmojsza.

Myślę, że skoro już tak daleko poszliście w las z rozdrobnieniem kategorii w PD (temat: mam problem z przeciwnikiem nr a i mam problem z przeciwnikiem nr b - to zupełnie inne tematy!) to możnaby sie posilić chociaż na stworzenie jakby "podfolderów" w dziale z gatunkiem na daną grę. Np podfolder "Jade Empire"

Z jednej strony pomysł dobry. Z wierzch na pewno zyskało by to na przejrzystości. Z drugiej strony to kolejny folder do przeklikania. Ale propozycja dobra; do rozważenia.

Skoro forum straciło na przyjazności, to dlaczego ludzie zawsze dążą do zakładania własnych tematów? Teraz na to pozwalamy, więc raczej jest to krok w stronę ludzi poszukujących pomocy.

Myślę iż powodów było parę: nieznajomość regulaminu, lenistwo lub duży wstręt do opcji "szukaj", chęć posiadania własnego tematu itd. Niektórzy po prostu tak mają, że nie dopiszą się do istniejącego tematu, tylko muszą założyć własny... Powiedziałbym więc, iż to jest krok w stronę osób notorycznie nieprzestrzegających regulaminu forum.

Jeśli powiesz mi, że wcześniej było łatwiej znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu, to wybacz, ale nie uwierzę.

Fakt, jeśli temat był zbyt obszerny. Niewiele osób cofało się o więcej niż 10 stron (o magicznym przycisku "szukaj" nie wspominam), ale za to łatwiej było komuś pomóc. No chyba że powstałyby (jak ktoś już sugerował) podfoldery dla każdego tytułu. Inaczej będzie bajzel nie do opanowania...

Tu muszę się bezwzględnie zgodzić z wies.niakiem. Najpierw trzeba było dokopać się do właściwego tematu. Potem przebrnąć przez kilka, nierzadko kilkanaście stron tegoż, czytając posty i wyszukując odpowiedzi na pytanie, które miało się zamiar zadać. A i tak było przecież pełno magików, którzy chyba za cel życiowy postawili sobie nieprzestrzeganie regulaminu. I tak zakładali nowe tematy. Tylko, żeby nowa forma forum była ukłonem w ich stronę? No jak dla mnie to nie tędy droga. Zmiany są jednak zbyt drastyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz odpowiedź na cytat wyżej. Z kolei wydaje mi się, że twoja argumentacja opiera się o złotą zasadę. Racja jest moja, bo mojsza jet i najmojsza.

Przywilej juniora - Przykazanie 1. admin ma zawsze rację :P

Z jednej strony pomysł dobry. Z wierzch na pewno zyskało by to na przejrzystości. Z drugiej strony to kolejny folder do przeklikania. Ale propozycja dobra; do rozważenia.

Nie przejdzie - zbyt duże zagłębienie i konieczność klikania.

Tylko, żeby nowa forma forum była ukłonem w ich stronę? No jak dla mnie to nie tędy droga. Zmiany są jednak zbyt drastyczne.

Nie jest to ukłon w ich stronę, bo jeśli ktoś nie był na tyle "uprzejmy", by zapoznać się z zasadami i dopisać się gdzie trzeba, to też zwykle nazewnictwo tematu pozostawiało wiele do życzenia. Teraz więc musimy tematy poprawiać, przenosić (bo dla pewnych osób pulpit windows to hardware :/) i upominać, upominać i upominać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa budowa Pomocnej Dłoni jest kiepska. Dobra jeśli szukasz pomocy ale kiepska jeśli jej udzielasz. Ja lubiłem wchodzić na stronę i patrzeć do jakich gier ostatnio pojawiły się problemy i jak jakąś dobrze znałem to starałem się pomóc. Teraz to tak niedokońca chce mi się sprawdzać wszystkie gatunki po kolei. -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to taki problem jest przytrzymać Ctrl i kliknąć na wszystkich linkach subforów na głównej stronie forum tudzież używając PPM otworzyć nową kartę/stronę - wszystko w parę sekund? PD jest przede wszystkim do odnajdywania odpowiedzi, pod tym kątem to wszystko jest robione. Wychodzi na to, że nowy rozkład PD jest sitem - ci którzy łaskawie udzielali odpowiedzi się odfiltrowali. Ale spox, są i ludzie którzy robią to bezinteresownie i dla nich parę kliknięć więcej nie jest ani karą ani problemem. Dzięki za współpracę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleeskee: pomagam bezinteresownie bo sprawia mi to przyjemność. Uważam jednak, że utrudniono mi to teraz i nie będę mógł pomóc już np. każdemu, bo tak naprawdę jak większość, będę pomagał w tematach aktualnie będących najwyżej.

kOnrad: ależ oczywiście, że nie muszę bo mam opis każdego problemu z osobna. Jak jednak ktoś już wcześniej zauważył, przy takim układzie zapytanie jakiejś osoby szybko może zniknąć z pierwszych miejsc aż do momentu zapomnienia.

Smuci mnie głównie jedno. Mianowicie, że dokonano naprawdę dużej i ważnej zmiany na forum bez jakiś konsultacji (jeśli takowe były, przepraszam, nie zauważyłem i wypowiedź oraz moje żale proszę uznać za nieważne) z jego użytkownikami. Robi się z tego to samo co z gronem. Wprowadźmy zmianę, na początku pokrzyczą, potem im minie i się przyzwyczają. Tak jest i będzie i to rozumiem...niesmak jednak pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A gdzie podziały się tematy "Czy pójdą" i ten w którym można było spytać się o poszukiwany tytuł? Nigdzie nie mogę znaleźć...
Są w głównym katalogu PD, pod subforami. Niestety, nie ma technicznej możliwości, żeby je przenieść nad.

Smuci mnie głównie jedno. Mianowicie, że dokonano naprawdę dużej i ważnej zmiany na forum bez jakiś konsultacji (jeśli takowe były, przepraszam, nie zauważyłem i wypowiedź oraz moje żale proszę uznać za nieważne) z jego użytkownikami.
Jeśli Cię to pocieszy, to my też nie mieliśmy nic do powiedzenia w wielu sprawach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z jednej strony zmiany wprowadzone na forum są lepsze - z góry wiadomo, kto jaki ma problem. I to jest na plus. A co na minus? I to zdecydowanie większy od przytoczonego przeze mnie plusa? PRZEJRZYSTOŚĆ. Teraz jest naprawdę fatalnie jeśli chodzi o widok forum. Tak jakoś wszystko porozbijane na wiele gatunków gier (na plus), ale te osobne tematy na każdy problem to zdecydowanie nietrafione moim zdaniem rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A narzekajcie zdrowi. Zmiany były konieczne i teraz już się ich nie odkręci. Możecie oczywiście pisać posty, w których narzekacie na nowe rzeczy, ale ja radziłbym po prostu przyzwyczaić się do nowego stanu. Jak już było pisane. Zmiany powrotne nie są możliwe. Poza tym co się sprawdziło gdzie indziej zapewne sprawdzi się i unas. Niepotrzebne marnowanie energii IMO jest niewskazane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie okazujemy brak szacunku? Po prostu czasem w życiu są sytuacje, gdy nie ma wyboru. Zacytuję Pezeta:

Jeśli Cię to pocieszy, to my też nie mieliśmy nic do powiedzenia w wielu sprawach.

Po prostu radzę, żeby nie marnować energii na narzekanie, tylko zająć się ogarnianiem nowego. Narzekaniem nic nie zdziałasz i tylko niepotrzebnie podniesiesz sobie ciśnienie. Nad rzeczami, na które nie ma się wpływu lepiej po prostu przejść do porządku dziennego i tyle. Szkoda nerwów. Tym bardzie, że jak już pisał wies.niak jest pod pewnymi względami przejrzyściej. Trzeba się tylko przyzwyczaić. I korzystać z szukajki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wies.niak: wiem i rozumiem, przyjmuję do wiadomości, ale żal wyrazić musiałem :) w końcu demokracja, wolność słowa i tym podobne bzdury....

Turambar: po prostu nie brzmi miło jak moderator odpowiada ci w stylu "weź na luz bo i tak nic nie zdziałasz" - no powiedz, czy jest w tym okazanie szacunku do rozmówcy? Raczej wykorzystywanie władzy.

Lubie dyskutować i dobrze mi się z wami modami czasami dyskutuje, bo na ogół macie dobre argumenty. Choć nie zawsze. Przykro mi, że i wam zostało wiele spraw narzuconych z góry i teraz zbieracie za to baty, ale przyznacie chyba, że było to nagłe zaskoczenie dla użytkowników (zwłaszcza, że naprawdę to rozwiązanie jest kiepskie - piękne założenie, ale nie działające w praktyce...coś jak utopia ;p ) i nie ma co się nam dziwić, że tak reagujemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraven2000 -> Tu nie ma demokracji :-) Było wiele razy mówione. Za wolność słowa osty wystawiamy :P

Też jesteśmy ludźmi i mamy ograniczoną cierpliwość. Jeśli muszę coś tłumaczyć 5 razy i mam wrażenie, że jestem olewany, to czasami przestaję być miły i uprzejmy.

Dla nas to też był szok. Niemniej ja w te zmiany wierzę. Jak pisałem, w różnych miejscach się to sprawdza i u nas pewnie też tak będzie, tylko trzeba dać sobie czasu na rozbujanie interesu i przyzwyczajenie ludzi do nowego, szczególnie tych z pewnym stażem na FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że założenia to jedno a praktyka to drugie - z pewnością surowy początek także z czasem się wyrobi a to co teraz się okazuje brakiem przejrzystości i zestawem burdelmamy z czasem może ewoluować. Podstawy są kamienne, nie do ruszenia ale żłobić się ciągle da. Dajcie sobie, nam i temu systemowi trochę czasu. Będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Kilkakrotnie pada stwierdzenie w różnych miejscach się to sprawdza, mogę wiedzieć w jakich (chodzi tu chyba o inne fora, tudzież serwisy)? :smile:

@ DOWN

Dzięki, przejrzę w wolnej chwili :smile:

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to taki problem jest przytrzymać Ctrl i kliknąć na wszystkich linkach subforów na głównej stronie forum tudzież używając PPM otworzyć nową kartę/stronę - wszystko w parę sekund?

Na moim łączu to nie będzie trwać parę sekund -_-. Tak czy siak szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...