Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

fryz -> A jest w ankiecie opcja "jest mi to obojętne", ale to potwierdza tylko mój wniosek. Natomiast czy wypowiedziałoby się więcej osób? Może tak, ale ciągle byłby to mały procent wszystkich odwiedzających. Tak czy siak, zmiany są, gdybać o ankietach nie ma już zbytnio sensu.

Arnoldo -> Nie udawaj, że nie widzisz różnicy pomiędzy przeznaczeniem komentarzy, a PD.

Nie wykluczam zmian w komentarzach, ale to co "proponujesz" byłoby IMO bez sensu i takiej zmianie będę przeciwny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są narzucone odgórnie i moderatorzy tylko je realizują, więc proszę na nich nie narzekać, wykonują tylko swoją robotę. Z tego właśnie też względu zmiany te i dalsze nie były i nie będą konsultowane z userami.

Mimo wszystko liczymy, że nowa struktura i idea forum, choć będzie z początku wymagała pewnego przyzwyczajenia, spodoba się i ułatwi wyszukiwanie odpowiednich zagadnień oraz uzyskanie lub udzielenie pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... no to zagłosowałem;) Czy mały procent? Pewnie tak, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że w jakiś sposób poznalibyście opinię ogółu.

No ale co do samych zmian - o ile w sprzęcie są bardzo dobrym pomysłem, o tyle w przypadku gier mam wątpliwości... No ale nic to, powinno być dobrze, mam nadzieję, że się sprawdzi;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde pytanie i kazdy user traktowani indywidualnie? Bedzie burdel. Na przyklad taki UT3, achievementem

Like the Back of my Hand. Trzeba zebrac power-upy z wszystkich 60 map. Nie moge znalezc wszystkich na danej mapie, mam zakladac nowy temat z prosba o pomoc (nowe pytanie)? I tak 60 razy (przeciez to inny problem)? No w koncu indywidualnie wszystko traktujemy. A zeby nie bylo, achievementow jest 57 w sumie, wiele z nich ma kilka warunkow. Jedna gra zajmie nagle polowe forum, stosujac sie do takiego pomyslu.

Oczywiscie to zamierzona przesada, ale pokazuje, do czego moze doprowadzic takie rozbicie struktury forum.

I odnoszac sie do ankiet. Pytanie o stworzenie nowego dzialu, a kompletna zmiana starego, to zupelnie rozne rzeczy. O ile wielu osobom potocznie 'wisi' robienie nowego, to zmiana starego juz moze nie byc im tak obojetna. Jak pisalem, odwiedzalem tylko PD. Wiec inne dzialy mnie nie interesuja, stad brak mojego udzialu w jakichkolwiek ankietach (nie bylem swiadom, ze takowe sa). Ale gdyby bylo pytanie o zmiany w wygladzie PD, napisalbym swoje przemyslenia. Sadze, ze wielu innych userow rowniez. Jednak skoro jest to wszystko widzimise osob nadrzednych, nie ma co juz roztrzasac sprawy dalej.

Mimo wszystko zycze powodzenia w moderowaniu takiego bajzlu, i oby okazalo sie, ze tylko zle to widze.

PS Jak rozumiem, stare tematy nie zostana otwarte, wiec zeby dac odpowiedz na pytanie, ktore kiedys ktos zadal (a ja znam rozwiazanie), musze zakladac nowy temat?

Edytowano przez Jamz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Jak rozumiem, stare tematy nie zostana otwarte, wiec zeby dac odpowiedz na pytanie, ktore kiedys ktos zadal (a ja znam rozwiazanie), musze zakladac nowy temat?

Staraliśmy się wydzielić ze starych tematów najświeższe problemy i poumieszczać je w nowych. Stare tematy nie zostaną otwarte. Jak ktoś nie dostał odpowiedzi na pytanie, a jego post nie został wydzielony, to powinien założyć nowy temat o danym problemie. Wtedy będziesz mógł odpowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu. Problemów z jedną grą może być tysiące. Weźmy takiego Wiedźmina - jeśli założymy po temacie na każdą misję, zajmie to kilka stron, a są jeszcze problemy techniczne. Poza tym - to jest niezgodne z regulaminem forum (tak, wiem, Admin może wszystko... szkoda, nie popieram Monarchii Absolutnej). Popieram podział według gatunków, ale "po temacie na problem" nie ma sensu. Zresztą, jak problem zostanie rozwiązany, temat spokojnie można zamknąć 9ale nie wyrzucić, żeby użytkownik mający ten sam problem mógł zobaczyć rozwiązanie) i forum zostanie zawalone tysiącami jednostronowych, pozamykanych tematów. Czy naprawdę nie było lepiej przedtem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczom nie wierzę - co się stało z działem "Pomocna dłoń"? Totalny "miszmasz"! Pierwszy raz muszę przyłączyć się do grona malkontentów... Nic nie można znależć (wiemy przecież iż opcja "szukaj" nie zawsze działa tak jak oczekujemy), podział na gatunki jest nie potrzebny i dość kontrowersyjny, no i dlaczego jedna gra ma dziesiątki tematów? (czytałem uzasadnienie ale mnie nie przekonuje - to bez sensu) Forum drastycznie straciło na przejrzystości i przyjazności względem userów. Zmiany są zdecydowanie niekorzystne.

Co do ankiety dotyczącej zmian, to gdzie ona była? Wchodzę na forum (głównie PD) prawie codziennie i nic o niej nie wiedziałem, a z tego co czytam to większość userów również...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzechXIX -> A widzisz tysiące tematów pojawiających się na FA (w jednym forum) w ciągu jednej doby? Bo ja nie. Dlatego takie stawianie problemu jest bez sensu. Nowych tematów nie będzie pewnie więcej, niż jedna strona dziennie - obstawiałbym nawet mniej niż pół strony na każdą kategorię.

W którym miejscu widzisz niezgodność z regulaminem?

Co z tego, że w każdym forum będzie po 20 tysięcy tematów? Przecież nie czytasz codziennie wszystkich, tylko te świeże. O kwestiach wyszukiwania i czytelności już pisałem, nie będę się powtarzał.

Dj Ogi -> Jeśli powiesz mi, że wcześniej było łatwiej znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu, to wybacz, ale nie uwierzę. Jak Cię uzasadnienie nie przekonuje to trudno, innego nie mam na podorędziu.

Skoro forum straciło na przyjazności, to dlaczego ludzie zawsze dążą do zakładania własnych tematów? Teraz na to pozwalamy, więc raczej jest to krok w stronę ludzi poszukujących pomocy.

Ankiety żadnej nie było - już zostało to powiedziane wcześniej (nie wprost, ale jasno).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów troszkę ponarzekam, ale tym razem malkontenci mają wiele racji... Zrobił się totalny bajzel (za przeproszeniem), może i miałoby to sens gdyby jeszcze dla każdej gry tworzyć osobny podfolder w podfolderach gatunkowych.

Problem np. w tym, że ja utknąłem w pewnym miejscu gry Bloodrayne 2 i nawet nie wiem jak zautytułować temat, gdyż zwyczajnie nie wiem gdzie iść dalej w tej grze (z pewnego miejsca). Ta lokacja nie ma żadenej sensownej nazwy, itp. :wink:

Poza tym, jeśli miałem problem w jednej grze, a kilka osób w innej, to one zepchnęłyby mój temat tylko o jedno miejsce, a tak zepchną o kilka. Masz rację, że czyta się tylko te najświezsze, a w momencie gdy zostanie on spychany coraz to niżej, coraz mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że ktoś do niego zajrzy :smile:

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów troszkę ponarzekam, ale tym razem malkontenci mają wiele racji... Zrobił się totalny bajzel (za przeproszeniem), może i miałoby to sens gdyby jeszcze dla każdej gry tworzyć osobny podfolder w podfolderach gatunkowych.

I 10 minut po zmianach słyszelibyśmy głosy "bez sensu! muszę 50 razy kliknąć, by dość tam, gdzie chcę". Poza tym to byłaby już przesada jednak

Problem np. w tym, że ja utknąłem w pewnym miejscu gry Bloodrayne 2 i nawet nie wiem jak zautytułować temat, gdyż zwyczajnie nie wiem gdzie iść dalej w tej grze (z pewnego miejsca). Ta lokacja nie ma żadenej sensownej nazwy, itp. :wink:

Z tego co widzę, jednak Ci się udało. Aczkolwiek ja bym jeszcze dodał "po pokonaniu bossa wampira" - miejsce może i bez nazwy, ale fakt zapewne dość charakterystyczny.

Poza tym, jeśli miałem problem w jednej grze, a kilka osób w innej, to one zepchnęłyby mój temat tylko o jedno miejsce, a tak zepchną o kilka. Masz rację, że czyta się tylko te najświezsze, a w momencie gdy zostanie on spychany coraz to niżej, coraz mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że ktoś do niego zajrzy :smile:

Szybciej przescrollować jedną stronę z jasnymi opisami niż czytać każdy temat z osobna :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę narzekał tak jak inni (w sumie mnie jest to obojętne, bo w dziale Pomocna Dłoń nie bywam ;]), tylko w takim układzie coś zaproponuję. A mianowicie: może by połączyć obie metody? Powstawałyby na przykład tematy w stylu: "Wiedźmin, misje", "Wiedźmin, rozwój postaci" itd. (wybór gry przypadkowy). Wtedy IMO uniknęłoby się potencjalnego bałaganu, a także nie byłoby to zrobione tak ogólnikowo jak wcześniej (w sensie jeden temat o danej grze, ale mocno zagęszczony). Czy moja propozycja miałaby jakieś szanse przejścia?

Jak nie, to trudno się mówi. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie może narzekanie coś zmieni, im więcej osób napisze tu swoje niezadowolenie, to może moderatorzy czy też redakcja coś zmienią. Mi też nie podoba się obecna formuła pomocnej dłoni. Pare tematów o jednej grze to przesada, wcześniej było dobrze, jedna gra = jedne temat i wszystko można było łatwo znaleźć poprzez szukajkę. Zgodzę się z fryzem że o zmianach na forum powinno się dyskutować z użytkownikami, bo w koncu forum jest dla osób z niego korzystających i na pewno w ankiecie czy tam sondzie wzięła by większość użytkowników forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy przyzna, że jeśli ma problem i istnieje odpowiedni temat liczący np. 30 stron to ich wszystkich nie przegląda, tylko dopisuje się do niego i dostaje odpowiedź. A teraz ? Będą powstawać nowe te same tematy, bo być może ktoś ma ten sam problem a nazwał temat inaczej. Skutkiem tego nie będzie można znaleźć odpowiedniego i znowu będą powstawać nowe.Takie błędne koło. Nie wiem czy rozumiesz co mam na myśli. Nie wydaje ci się też, że poprzednia forma PD była prostsza w moderowaniu ? Ja się na tym kompletnie nie znam, ale mówię co myślę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było 5 postów o tym samym i 5 odpowiedzi albo link "zobacz tam, już było". Teraz jest identycznie, tylko w osobnych tematach. Opis może się nieznacznie różnić, ale kluczowe elementy tego samego problemu są takie same, więc przy odrobinie starań będzie można znaleźć poprzedni temat.

Jak ktoś będzie wykazywał wyjątkowy wstręt do wyszukiwarki to będziemy ostować, banować, chłostać, przypalać pięty, łaskotać pod pachami, nasyłać Wanię albo robić inne nieprzyjemne rzeczy. // Czyli przysyłać mnie :P - Kagex //

Nie wydaje mi się - ja to wiem. Ale zmiany nie są wprowadzane z wyślą o naszej wygodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja zadam inne pytanie: planowane są jakieś inne zmiany jeszcze? Jeśli tak to w jakich działach jeśli można wiedzieć?

O tych (nie)szczęsnych zmianach już chyba wszystko powiedziano, ale nasuwa mi się pytanie: jeśli nowa formuła się nie sprawdzi (tzn. liczba narzekających się nie zmniejszy, zrobi się całkowity bajzel i takie tam) to jest opcja powrotu do starej struktury?

No i mało uwaga: Anno 1503 to nie sportówka;) co prawda temat jest zamknięty więc może będzie przenoszony czy coś, no ale może pomogę;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowo. W miarę uzgadniania szczegółów oraz wolnego czasu moderatorów.

Nie robimy wszystkiego, żeby nie wywołać mega szoku (jedne lamentowanie na tydzień nam wystarcza:P) oraz żeby to miało ręce i nogi. Przeróbka jednego działu potrafi nieźle dać w kość, dlatego też potrzebujemy trochę czasu na regenerację energii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jeszcze jedno pytanie i kończę lamentowanie i daję Wam regenerować siły;P

W Komentarzach też będą zmiany? Bo akurat tam to bardzo ciężko wyobrazić mi sobie jakieś sensowne ingerencje. Może poza podziałem na gatunki, ale to przy stosunkowo niewielkiej liczbie tematów i konieczności uzbierania trzech głosów aby otworzyć temat o jakiejś grze (BTW: to akurat świetny pomysł, chwalić userzy też potrafią;p) jest chyba rzeczą mocno zbędną...

Edytowano przez fryz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyrobimy. Moderatorzy to nie etatowi pracownicy pisma. Trzeba znaleźć trochę czasu, zebrać się do kupy i robić. Jak już tak narzekacie, to zdajcie sobie sprawę, że jesteśmy rozrzuceni po całej Polsce i nie siadamy przy jednym stoliku, żeby knuć. Powiem tylko, że ostatnie zmiany PD wymagały siedzenia po kilka, kilkanaście godzin dziennie. Wies.niakowi oczka od gapienia się w monitor związały się na supełek, mateusz(stefan) schudł z kości na ości, a mnie żona wysłała do spania na kanapę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, potrwa to tyle, ile potrzeba. Ale raczej prędzej, niż później, rzecz jasna.

W gruncie rzeczy zaczęliśmy od najłatwiejszych działów, teraz sprawy się nieco komplikują - co widać właśnie po reakcjach użytkowników ;]

Co do Komentarzy - szczerze mówiąc, nie pamiętam, czy mamy je na 'mapie drogowej' a jeśli tak, to jakie miały być te zmany ^^".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...