Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

A zatem, już we właściwym miejscu, mam propozycję. Aby dodać jakiś kolor którym byłyby wyróżnione tematy zamknięte ("koperty" obok nazwy tematu) bo teraz zamknięte mylą się np. z tymi w których można się dopisywać, ale nie są popularne, a indeksy (gwiazdki, kłódka itp. ) są zbyt słabo widoczne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kolega ma nieco racji - nie wiem jak na jasnej, ale na ciemnej skórce kłódeczka nie rzuca się w oczy. Czasami wchodzę w jakiś temat w Programowaniu, przeglądam problem, zauważam niezłe rozwiązanie, ale chcę dorzucić swoje trzy grosze... i w tym momencie dopiero zauważam, że temat już zamknięty ^^ I tak, wiem ja mam możliwość dopisania czegoś mimo wszystko, ale zwykli userzy nie mają :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mawiał klasyk : "o to chodzi, o to chodzi" Kolega-moderator P_aul również dostrzegł ten problem =] Ja używam ciemnej skórki do forum, bo jest bardziej przyjazna. podobno nawet według badań, jasny tekst na ciemnym tle, czyta i przyswaja się lepiej niż tradycyjne 'czarno na białym'

ale wracając do tematu, myślę, że takie rozwiązanie poprawiło by przejrzystość. Szczególnie gdy ktoś korzysta z internetu na komórce lub laptopie i ciężko dojrzeć te indeksy przy folderach

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja odnośnie regulaminu.

Jak wiedzą drodzy moderatorzy lub nie, czasem na stronie z newsami jest. Totalny burdel, zrobiony niekiedy przez fan boyów gier lub konsol. Czy można dodać punkt do regulaminu, zakazującego ustawki fan boyów ? Bo nie kiedy są denerwujące jak przez kilka stron spamują jak to PS3 albo Xbox360 jest lepszy itp.

Proszę o wybaczenie za słowo. "burdel" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs Niewykonalne chociażby z tego powodu, że trudno stwierdzić co jest, a co nie jest ustawką. Zdaj się na wyczucie osób tam moderujących.

@UP Nie nazywaj rzeczy po imieniu, bo zaraz się znajdzie jakiś obrońca uciśnionych i znowu będzie, że nie powinniśmy nazywać buców bucami itp.

Lubię walczyć z formami, choć może nie tak jak Gombrowicz :-) - BS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z taką pierdółką napiszę...

Chodzi o rangi ekspert. Troszkę dziwi mnie, że na dole, na liście użytkowników widnieje: [Ekspert] xxxx. W takim razie czemu nie ma: [Moderator] xxxx? Wiadomo, że moderatora oznacza się kolorem zielonym, super moderatora czerwonym, a eksperta żółtym. Po co te dodatkowe informacje?

Dla mnie takie małe niedopatrzenie :P

Edytowano przez m4t3k73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jemu chodzi o coś innego. Mianowicie dlaczego eksperci na liście aktywnych użytkowników (a nie jako ranga) są opisani przy nickach [Ekspert] + kolorek, a moderatorzy mają tylko kolorek. W zasadzie to słuszne spostrzeżenie, bo skoro są oznaczeni kolorem, to po co im jeszcze ten [Ekspert]?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość michi93

Dało by się zrobić coś takiego w sprzęcie, że przy zakładaniu tematu każdemu zakładającemu pokaże się ten temat ( albo coś w tym stylu)

http://forum.cdaction.pl/Wzorcowe-tematy-d...sci-t81105.html

bo pisanie podaj jaką masz konfigurację kompa i zadawanie innych pytań w tym stylu zaczyna być powoli nudne i denerwujące.

Niby powinniśmy raportować te tematy bo są nie zgodne z regulaminem ale moderatorzy nie zawsze są a w tym dziale jednak chodzi o szybką i dobrą pomoc bo ludzie przy naszej pomocy wdają ciężkie pieniądze.

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadl mi do glowy pewien pomysl. W dziale sprzetowym pojawia sie ostatnio masakryczna ilosc tematow dotyczacych zakupu sluchawek, myszek, podkladek pod myszki i ogolnie roznego rodzaju peryferii. Wydaje mi sie, ze dobrym pomyslem bylo by stworzenie oddzielnego subfora (w dziale sprzetowym oczywiscie) z recenzjami forumowiczow. To pomogloby wielu osobom zdecydowac sie co warto kupic i co najbardziej podpasuje ich wymaganiom.

Na poczatek trzeba by bylo zdecydowac jakiego sprzetu recenzje sa dopuszczalne. Wydaje mi sie, ze recenzowanie np. kart graficznych nie ma sensu poniewaz ceny w tym segmencie rynku zmieniaja sie bardzo szybko i wychodza nowe modele. Recenzje takich radeonow byly by srednio pomocne z tego wzgledu, ze za pol roku wychodza nowe karty graficzne i sytuacja znow sie zmienia. Moim zdaniem jest to marnowanie czasu i miejsca na forum. Wydaje mi sie, ze dzial recenzji moglby skoncentrowac sie na peryferiach takich jak myszki, podkladki i sluchawki. Ewentualnie mozna tez przemyslec recenzje zasilaczy lub innego hardwaru, ktory wciaz jest oplacalnym zakupem wiecej niz rok po premierze.

Rozmawialem juz na ten temat z Severadem i poprosil mnie zebym opisal dokladnie jak to widze. Przy okazji wskazal mi kilka slabych stron tego rozwiazania i mam nadzieje rozwiac owe watpliwosci.

Po pierwsze owe recenzje powinny byc osobnymi tematami w oddzielnym subforum. Kazda recenzja powinna byc 'otwarta'. Tak zeby inni forumowicze mogli skomentowac i wyrazic swoja opinie na temat artykolow. Ograniczyloby to plagiaty i recenzje sponsorowane. Wlanie recenzje sposorowane lub mocno nieobiektywne moga byc najwiekszym problemem poniewaz potem cale forum bedzie winne, a nie autor tekstu. Wydaje mi sie jednak, ze na forum jest na tyle duzo ludzi (wystarczajaco obeznanych ze sprzetem), ze w postach pod recenzja daloby sie wykazac, czy dana recenzja faktycznie jest zla. Plagiaty zas raczej nie wydaja mi sie powaznym problemem. Ludzie, ktorzy chetnie pisaliby plagiaty to raczej 10latki, ktore w takie dzialy nie zagladaja. Poza tym nawet jesli ktos taki sie znajdzie to szybko bedzie mozna go wylapac z pomoca osob komentujacych (nie wiadomo jednak ile tych ludzi bedzie). Dodatkowo moderatorzy mogliby (tzn. jesli mielibyscie czas i ochote drodzy wladcy:D) kasowac recenzje, ktore zdaniem ogolu sa nieobiektywne lub skopiowane.

Severad wspominal rowniez, ze nie wiadomo kto chcialby pisac w owym dziale. Mam tutaj pewna propozycje. Jako, ze tematy o zakupach hardwaru sa powszechne i zazwyczaj udaje sie je rozwiazac, moznaby poprosic autorow owych tematow, aby po zakupie napisali recenzje w odpowiednim dziale. W ten sposob dzial by sie powiekszal i zyskiwal na wartosci (miejmy nadzieje). Na poczatek sam moglbym napisac kilka recenzji dla np. SS Ikari Laser, Logitech G5, Razer Krait, Razer Goliathus, SS QCK, Audio-technica ATH-SJ5 i Sennheiser HD448. To juz troche, a wydaje mi sie, ze inni uzytkownicy chetnie pomoga.

Czy taki pomysl ma prawo bytu? Jesli macie jeszcze jakies watpliwosci to chetnie odpowiem na pytania.:wink:

BTW: Sory jesli pozjadalem, niektore literki w wyrazach. Moja klawiatura jest niezbyt wygodna.

Edytowano przez Professor00179
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Z góry uprzedzam, że mówię to i jako zwykły obywatel i jako moderator sprzętu. Pomysł niestety nie przejdzie. Popatrz na Aktualności PC - pojawiła się prośba o pisanie lepszych, dokładniejszych newsów i co? Dział umarł. Tutaj będzie podobnie, bo albo recki będą śmiesznie płace, albo nie będzie ich wcale, bo nikomu nie będzie się chciało na serio za to zabrać. W końcu po co robić za darmo? Inna sprawa byłaby wtedy, kiedy za recenzje przyznawano by punkty, które można wymienić na nagrody. Niestety ani Ty, ani nikt z nas nagród sponsorować nie będzie, więc pomysł uważam za nierealny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie do konca nie zrozumiales. Nie chodzilo mi o jakies powazne teksty tylko raczej o artykoly, ktore opisalyby to jak bardzo jestesmy szczesliwi z zakupu i czy dany produkt polecamy innym ludziom. W ogole nawet nie rozwazalem prowadzenia takiego dzialu jako mieejsca do pisania recenzji, ktore nadawalyby sie do magazynow itp. Po prostu - ktos na przyklad zastanawial sie nad kupnem myszki. Po kilku podpowiedziach i sugestiach napisal, ze zdecydowal sie na danego gryzonia. Wtedy ja, albo ktos inny, kto czesto pomaga w takich tematach (mamy takieo forumowego specjaliste^^) zasugeruje zeby autor tematu po zakupie opisal swoje wrazenia w dziale receznji. Nagrod za to zadnych by nie bylo, ale jesli ktos mialby ochote (a wydaje mi sie, ze znalezliby sie ludzie, ktorzy chcieliby cos takiego zrobic) to moglby sie podzielic swoja wiedza z innymi forumowiczami. Absolutnie nie rozwazam funkcjonowania owego dzialu w jakikolwiek inny sposob.

No i na 100% nie mialo to tak wygladac (w moim zalozeniu), ze ludzie beda pisac recki tylko po to zeby wygrywac w jakims wyscigu szczurow, a tak to moze wygladac w systemie roznego rodzaju platnosci i punktacji.

Edytowano przez Professor00179
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osobami "być może chętnymi" zwykle tak jest, że takich osób nie ma.

Tak długo, jak nie znajdzie się 5 osób, które zgłoszą chęć regularnej współpracy na okres czasu dłuższy niż miesiąc nie ma o czym w ogóle rozmawiać. Jak Gofer napisał, kiedy zaczęliśmy wymagać w Aktualnościach odrobinę więcej niż kopiuj-zmień_wyrazy_na_bliskoznaczne-wklej dział niemal umarł.

Poza tym nie przemawia do mnie forma recenzji, która w założeniu recenzją ma nie być lecz luźnym zbitką paru zdań o jakimś produkcie (bo tak odbieram proponowaną przez Ciebie formę).

Przykra rzeczywistość jest taka, że coraz mniej jest forumowiczów chętnych angażować się w jakąkolwiek robotę. Wszyscy chcą czytać, ale mało chce pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo ludzi, którzy chętnie coś napiszą, ale nie za darmo, bo szkoda czasu. Zwłaszcza na forum, gdzie pracę przeczyta kilka osób, a potem tekst spadnie na dół i tyle go widzieli.

'Tak, tak, tak! Polecona mi tutaj mysz jest super! Dwadzieścia siedem przycisków pod lewy palec, czterdzieści pod środkowy i dwa pod stopy! Siedemnaście ustawień pozimu DPI z zakresu od 1 do 9999! Do tego wygląda fajnie, polecam!'

Proszę - tak wygląda napisany wedle Twojej sugestii tekst. Dla mnie jednak jest to pozbawione sensu (dla mnie też [w]). Jeśli dział z recenzjami miałby powstać, to powinny to być porządne recenzje, a nie takie potworki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo ludzi, którzy chętnie coś napiszą, ale nie za darmo, bo szkoda czasu. Zwłaszcza na forum, gdzie pracę przeczyta kilka osób, a potem tekst spadnie na dół i tyle go widzieli.

'Tak, tak, tak! Polecona mi tutaj mysz jest super! Dwadzieścia siedem przycisków pod lewy palec, czterdzieści pod środkowy i dwa pod stopy! Siedemnaście ustawień pozimu DPI z zakresu od 1 do 9999! Do tego wygląda fajnie, polecam!'

Proszę - tak wygląda napisany wedle Twojej sugestii tekst. Dla mnie jednak jest to pozbawione sensu (dla mnie też [w]). Jeśli dział z recenzjami miałby powstać, to powinny to być porządne recenzje, a nie takie potworki.

Nie, tak wcale nie wyglada tekst napisany wedle sugestii.:P Prosze nie sugeruj, ze jestem debilem (a wyglada, ze to robisz). Poza tym "teskst spadnie w dol" chyba nie bedzie to zbyt dotkliwe jesli w dziale recenzji bedzie raptem kilka stron (w najlepszym przypadku) ze wzgledu na ograniczona liczbe osob piszacych i produktow wartych zrecenzowania. Mala liczba stron nie znaczy jednak, ze taki dzial nie bylby pomocny i marnowalby miejsce.

Zreszta dziwie sie co ty piszesz o tym, ze za dobry tekst ktos bedzie chcial wynagrodzenia. Rozumiem, ze wszyscy ludzie w dziale sprzetowym, ktorzy doradzaja co oplaca sie kupic robia to za miesieczna pensje? Jesli tak to mam nadzieje, ze sie ze mna mogliby podzielic. Na innych forah roznorakich recenzji jet pelno i nikt nie jest na tyle glupi zeby ubiegac sie o zaplate za taki tekst. Przeciez to tylko forum! Rozumiem, ze ty tez dostajesz za bycie moderatorem wynagrodzenie?

Pomysl rozumiem sie nie spodobal. Trudno. Recenzje (oczywiscie bedzie ich mniej) bede pisal na swoim blogu. Jak juz wspominalem mam 7 produktow do zrecenzowania, wiec nie bedzie tak zle... jak na jeden blog.

Hammerhead - chodzilo mi o cos innego. Na innym forum jest to zorganizowane w fajny sposob jak chcesz to dam ci linka na PM (nie wiem czy tutja mozna) i zobaczysz co mialem na mysli.

Edytowano przez Professor00179
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie traktuję Cię jak debila, ja po prostu wiem, na co stać ludzi. Zresztą to był tekst na podstawie zdania:

Nie chodzilo mi o jakies powazne teksty tylko raczej o artykoly, ktore opisalyby to jak bardzo jestesmy szczesliwi z zakupu i czy dany produkt polecamy innym ludziom.

A jeśli chodzi o forum, na którym jest to dobrze zorganizowane, to daj linka na PW. Chętnie zobaczę.

I nie, nie dostaję wynagrodzenia, ale niektórzy pomagają, bo to lubią - ja tak mam. Co nam po dwóch osobach, które lubią pisać (bez urazy, chętnie poczytam ich teksty :)), skoro przygotowanie solidnej recenzji trwa przynajmniej dwa tygodnie? Przecież trzeba poużywać, potestować, porobić zdjęcia, napisać tekst... To nie jest takie proste. Jeśli dział zapełniałby się tak powolutku, to nie ma to większego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...