Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

Wiecie co mnie cieszy najbardziej ? Więcej miejsca na talie :) No i fakt, że będą dwa laddery, osobno dla standardu i osobno dla wild. Dzięki temu, jak natrafimy na ścianę aggro mogę sobie spokojnie przejść na drugi i zobaczyć jak tam mi pójdzie.

Przy okazji: ostatnio szukałem jakiejś takiej niestandardowej talli i trafiłem na Silence Shaman. Kurczę, może nie wygrywam za dużo, ale ile frajdy :) Rzucasz dwa posągi 7/7, a później wailing soul. I to zdziwienie na twarzy przeciwnika, kiedy niegroźne posągi, co to miały być dla blocku ( WSZYSCY, ale to wszyscy myślą, że jak rzucasz stronnika, który nie może atakować, to w połączaniu z argus defender. a tu zonk :) ) zaczynają mu robić z [beeep] jesień Azeroth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nigdy nie zdarzyło mieć więcej niż 3 aktywnych decków, chyba że przechodziłem heroicki jakiejś Przygody. W zasadzie to trzeba naprawdę dużo się bawić w deckbuilding/śmieszki, albo mieć karty na każdą użyteczną w mecie talię, żeby potrzebować więcej miejsca, ale nie neguję tego. Szanuję prawie-viable szablony talii, pograłem Dragon Paladinem i mimo że w okolicach 20. rangi miałem niesamowicie słaby winrate, to ścisłość tej talii dawała jakąś satysfakcję.

Silence Shaman? A to jaką silence'ową synergię ma ta klasa :'d? Te posągi 7/7 i np. Ancient Watcher 4/5 za 2 częściej widywałem u Druida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już zaczęli czyścić te posągi i obserwatorów. Ciężko coś ugrać, jak wyrzucisz 7/7 a facet odpowiada natychmiast tym gościem co to zabija stronnika z atakiem za 7.

ale jak ci ręka wejdzie to nie ma przebacz. Tak jak kolega wyżej napisał, 22 w twarz. A to boli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oficjalnie, ssę w Heartstone jak nikt inny. Kolega polecił mi talię:

http://www.hearthpwn.com/decks/450278-fast-ladder-anti-meta-demomage

 

Ponoć fajna i zabawna do gry. Tylko dla kogo zabawna, bo ja mam już 10 przegranych pod rząd... Wiedziałem, że jestem cienki, ale to jest coś strasznego... Chyba będę grał tylko w trybie przygody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz rankedy - to na razie przestań. Legendy spadły na początek rankingów i niby już schodzą do siebie, ale nie warto się męczyć, lepiej graj w casuale, a rankedy po ~15 dniu miesiąca. A sam deck... taki średni. Niby dużo polubień i wg, ale mimo wszystko reno z wszystkiego i niczego, w porównaniu do warlocków - no nie trzyma się kupy. Lepiej ogarnij Mid-Range Druida czy (w ostateczności) jakiegoś palka. Sam ostatnio gram czymś co bądźmy szczerzy, ma sens, ale trochu dziwny czyli TYM

 

Jeśli grasz rankedy - to na razie przestań. Legendy spadły na początek rankingów i niby już schodzą do siebie, ale nie warto się męczyć, lepiej graj w casuale, a rankedy po ~15 dniu miesiąca. A sam deck... taki średni. Niby dużo polubień i wg, ale mimo wszystko reno z wszystkiego i niczego, w porównaniu do warlocków - no nie trzyma się kupy. Lepiej ogarnij Mid-Range Druida czy (w ostateczności) jakiegoś palka. Sam ostatnio gram czymś co bądźmy szczerzy, ma sens, ale trochu dziwny czyli TYM

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowy nie ma. Wystarczająco się już wstydzę swoich "umiejętności". Jeszcze żeby ktoś mi powiedział, że talie nie są złe, to już całkiem szlag mnie trafi. Tutaj i tak rzadko ktoś pisze, to może się człowiek przynajmniej wyżalić, ot taka odmiana picia do lustra :)

Edytowano przez rumbur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany kiedy nowy dodatek wyjdzie to będzie to 26 kwietnia na serwerze US i 27 kwietnia na serwerze EU. 21 kwietnia o godzinie 19:00 ma być stream na którym najprawdopodobniej zobaczymy resztę kart. Moim zdaniem dodatek po tych kartach które zostały zaprezentowane już wygląda lepiej od TGT. Jestem ciekaw reszty kart, mam nadzieje że meta sie zmieni dosyć znacząco chociaż możliwe że będzie królował aggro szaman jeśli jego broń nie dostanie nerfa bo traci tylko jedną kartę. Jest duża szansa że nerfa dostanie BGH jak i Sowa. Zresztą wszystkiego dowiemy się najprawdopodobniej już 21 kwietnia. W sumie jest to trochę dziwna data premiery nie rozumiem czemu Blizzard wrzuca dodatek po koniec sezonu zamiast zrobić go na początku maja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nowi gracze przestają pod naporem P2W, a starzy wykruszają się. Od ilości face shamanów przestałem grać, a dopiero co wbiłem 500 winów drutem, teraz tylko oglądam Troldena i Krippa. Grać w HSa? Jeszcze czego, niech ta gra umrze wreszcie, może wtedy blizz zrobi coś zbalansowanego... #ThxBen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zmian z podziałem na standard i wild, dalej bardzo ciężko dogonić ludzi posiadających większą kolekcję kart, nawet ktoś ostatnio w CD-A mówił, że jedyne kto ma zabawę z HSa, to osoba, która gra w niego od przynajmniej roku. Choć akurat to nie mój problem, ja odszedłem, ponieważ kocham grac druidem lub innymi controlami.... a weź spróbuj zagrać rankedy zamiast się pytać: aggro shaman, aggro shaman, aggro shaman... i czasem zoolock. Grałem aggro, grałem sekret paladynem i obydwoma rodzajami miałem dobre wyniki. Ale ja nie chcę grać ani aggro, ani innymi rakami (face deckami nigdy nie grałem). Na sam koniec, przed moim odejściem, nieważne czy grałem zwykłym jakimś competetive mid-range, competetive controlem, czy jakimś eksperymentalnym Naga Druidem - 20% winrate max. Przesiadka na zoolocka - 90% winrate... po którym wyłączyłem grę i odinstalowałem razem z B.netem. Nie, jeśli 1/2 decków nie działa, to gra nie jest zbalansowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzę, że meta trochu się zmieniła (ale nie wierzę, że aggro znikneło), choć na razie zastanowię się czy chcę wrócić, podobno coś takiego https://tempostorm.com/hearthstone/decks/token-druid-standard-meta-snapshot-july-31-2016 weszło do mety, ale nie, na razie koniec z HSem, za dużo nerwów, może za jakiś czas...

PS: Bo teraz mam osu! po-le-cam! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon temu wbiłem bez trudu rangę 5 kontrolnym szamanem podobnym do tego co teraz gra dużo Kibbler. Jeszcze przed tym grałem kontrolnym kapłanem i paladynem na różnych bazach.

Teraz gram mill łotrem w wild i idzie świetnie gdyż jest tam najwięcej kapłanów i paladynów :D (secret) ale kapłani ich ostro jadą :P w wild z tego co spotkałem jest dużo więcej kontroli.  bardzo dobrze gra mi się tez disneyland wojownikiem :D z drobną modyfikacja w standardzie (eliska) bo on potrafi naprawdę szybo się przemielić 0 kard do 18 to mój rekord :) i sporymi w wild aczkolwiek tam po tej 8-7 randze nie daje rady na kapłanów. Kontrolni wojownicy i murlok palladyni też występują i można się na nich nadziać oczywiście szaman jest ale jest tępiony przez paladynów z tego co wiem. Obraz mety według mnie. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forumowiczów jeszcze grywa? Pojawiają się tipy (prawdopodobnie) mające na celu zapowiedzenie nowego dodatku. Gnomy i Gadgetzan to moim zdaniem naprawdę ciekawy motyw.  Wymienienie na pocztówce nazw spelli AoE moim zdaniem oznacza nadejście dużej ilości kart kontrujących zaklęcia obszarowe... a może ich nerf wraz z wejściem dodatku? Ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kart, które nie mogą otrzymać obrażeń od zaklęć, lub... divine shield chroniący przed jednym spellem?

 

Po YT krążą filmy ze spekulacjami, gdzieś znalazłem solidne argumenty na pojawienie się klimatów gangsterskch, co również cieszy mnie niezmiernie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@23012001 Takie karty istnieją i mają w opisie "nie można namierzyć czarem (czy jakoś tak)", choć niestety mają słabe staty z powodu swojej umiejętności (a jakby miały dobre staty, to byłyby za OP), oraz nie są chronione przed czarami AoE i RNG. Sam pomysł nad divine shield chroniący przed 1 czarem jest po prostu żałosny, co innego karty które nie mogą być znerfione/zbuffowane, ale mogą być namierzone normalnymi czarami (przez co ich staty nie będą tak osłabione jak zwykłych anty-czarowych jednostek). Gdagetzan sam w sobie nie był mocno rozwijany (nie licząc licytatora z klasycznych kart i Trade Prince Gallywix z GvG czyli Goblins and GNOMES. Więc... nope, gnomy nie mogą być motywem przewodnim następnego dodatku, jeśli Blizzard nie chce powszechnej wścieklizny u długostażowych graczy. A co do samych czarów AoE, to szansa na nerfy jest mniej więcej zerowa, a nawet gra by zyskała na ich większej ilości - mniejsza ofensywa talii typu Zoo czy po prostu Aggro. Ale my tu gadu gadu, a ja wracam do Gwinta, niech się HS wypcha. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kolego wiem, że takie karty już są. Ja po prostu mówię, że chciałbym zobaczyć ich więcej, bo w formacie Standard jest ich... no właśnie... ile?! Klucz do bety Gwenta mam, ale jakoś (przynajmniej obecnie) nie ciągnie mnie do niego. HS obecnie króluje u mnie, ale szanuję taką opinię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS umarł z narodzeniem aggro shamana (przynajmniej wg. mnie) więc tylko Gwint, a co do tematu...

Dnia 2.11.2016 o 21:25, 23012001 napisał:

Ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kart

To z lekka brzmi jak wprowadzenie czegoś nowego, więc nie zabijaj ;)

A te karty nie mają bytu przy obecnej mecie. Dziś królują value towny i karty, które coś robią. Na co komu karta z marnymi statami i umiejętnością, która nic mu nie da jak przyjdzie większy minionek (lub po buffie, którego nasz nie może dostać), AoE lub po prostu RNG. Jedyne tego typu karty które działały to Faerie Dragon 2/3/2 z powodu dobrych statów i synergii ze smokami oraz !!!bardzo rzadko!!! grany rycerz z Naxxramas, którego nazwy nie kojarzę, o statach 6/4/6, które choć niższe, były wystarczająco dobre skoro spelle się go nie imały, a AoE i RNG spelle miały za mały dmg.

PS: Nie mów "Gwent". Jak zainstalujesz i wejdziesz w opcje to masz taką miłą rzecz jak zmianę języka na polski i to nie tylko napisów. :D Więc po co komu Gwent jak masz Gwinta z ukochanym Fol-przegięła się pała goryczy-testem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ST4LKER Spokojnie, zaraz nowy dodatek i kapłan znów zacznie karcić szamana i inne aggro decki :) Przynajmniej na to liczę, niech się chociaż czasem coś zmieni. Wolałbym bardziej control metę niż te ciągłe zwalczanie agresji. A co do "Gwenta" się zgodzę, ale grania w HS'a w języku innym niż angielski sobie nie wyobrażam :)

@23012001 A może chcesz się podzielić tym kluczem do Gwinta? :P Kurcze, zapisałem się na zamknięte testy i żadnej odpowiedzi nie otrzymałem... Mam nadzieję, że nie ominie mnie otwarta beta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tymikolo Kluczyk już wykorzystałem kolego, jak tylko przyszedł. Chodzi o to, że Gwint pobrany, ale ze średnim zapałem (przynajmniej teraz) podchodzę do grania w niego :P .

 

Pozwólcie, że dołączę się do rozmowy na temat języków w karciankach. W Gwinta, mimo niedługiego stażu, grałem w rodzimym języku, podobnie jak w Hearhstone. Ogólnie rzecz biorąc, to Blizzard ma do siebie to, że polski dubbing jest bardzo... hmm... zbyt.... baśniowy? O ile w Diablo grałem w angielskiej wersji, to do Hartstołna bardzo pasuje polski, a Karczmarz-Ślązak to świetny smaczek. :)

Edytowano przez 23012001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...