Skocz do zawartości

HearthStone: Heroes of Warcraft


Polecane posty

Jest tbardzo fajna, choć trzeba się przyzwyczaić, że karta może czasem iść bardzo źle, a przeciwnikowi świetnie. Urok karcianek.

Jednak jest to jakiś błąd, bo gry nie można w ogóle zminimalizować. Nawet w menu głównym. Sądzę że, szybko to naprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że te tłumaczenia to takie jajca są. Co dalej? Garrosh Piekłowrzask? Uther Nosiświatło? Malfurion Burzogniew? Aldorowy Strażnik Pokoju? Zaistesrebrny Czempion? Sylvanas Wiatrobiegaczka? Śmierciskrzydło? Sen'jinowy Tarczomistrz? Chłodnowietrzny Yeti? Żelaznokory Obrońca? Baine Krwawekopyto? Wiedzochód Cho? Gwizdomistrz Nadiskra?

ZAGŁADOMŁOT?

Ugh. Rzygać będę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem pretensji do tłumaczeń przydomków głównych postaci. "Hellscream" czy "Lightbringer" to nie są takie nazwy własne jak "Garrosh" czy "Uther", a przydomki, które mają bardzo konkretne znaczenie. Po angielsku przecież "Hellscream" znaczy właśnie mniej więcej "Piekłorycz" i tak to widzą i rozumieją Brytyjczycy i Amerykanie. "Wstydliwy" czy "Wielki" też się przecież tłumaczy, bo inaczej to byłoby bez sensu... "Światłodzierżca" czy "Burzogniewny" odnoszą się do cech tych postaci, do ich historii i umiejętności, więc pozostawianie tego w oryginale odbierałoby sens całego tłumaczenia.

PS Chociaż i tak gram na wersji angielskiej, bo wpisywanie w Google na szybko jakiejś karty jest łatwiejsze, gdy nie trzeba jej tłumaczyć wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie dosłowne nie sprawdza się dobrze w naszym języku, więc ja jestem raczej zwolennikiem traktowania nazwisk w ramach kategorii nazw własnych. To, co dla Anglosasów jest normą po spoleszczeniu będzie razić. Dlatego wolę zostać przy Spidermanach i Batmanach, niż na siłę wszystko polonizować. Z wersji angielskiej nie mam zamiaru rezygnować i polecam ją wszystkim, bo uważam, że nie ma sensu męczyć się z polonizacjami, gdy zna się język oryginału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre nazwy są śmieszne ale niektóre brzmią całkiem ciekawie jak np. Piekłorycz. Ja się już przyzwyczaiłem do tych nazw i mnie nie ruszają w ogóle, problem jest tylko przy niektórych poradnikach w necie jak się nie zna nazw po angielsku. Blizzard lubi się bawić w tłumaczenie wszystkiego i całkiem ciekawie im to wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grom Hellscream to żaden Piekłorycz a jak już to Piekielny wrzask. Może od razu zróbmy z niego Groma Wrzaskuna? Dalej Uther to Przynoszący światło.

Przypomina mi się jak na upartego w BG tłumaczyli licza jako lisza. Dobrze, że nie jako liszaja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAGŁADOMŁOT

Blisko, przetłumaczyli to jako Zgładziciel biggrin_prosty.gif Overspark to Nadiskrownik Opiłek, a Millhouse Manastorm - Mełłek Gromiłło. Niektóre tłumaczenia są całkiem fajne (choćby te imiona gnomów), ale inne trochę kuleją, szczególnie nazwiska. Jak dla mnie mogli albo to zostawić, albo spolonizować w formie przydomków (Niosący Światło itd.). Szczególnie u Garrosha, bo taka konwencja pasuje do orkowych klanów. Chyba tylko u Sylvanas fajnie to brzmi - Bieżywiatr :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się tylko pochwalić, że zdobyłem pierwszą legendę biggrin_prosty.gif Pewnie nie zrobi to wrażenia na forumowych wyjadaczach, którzy dustują legendy, ale ja gram już kilka miesięcy, regularnie otwieram paczki i dopiero zgarnąłem pierwszą tongue_prosty.gif

King_Mukla(373).png

Gram hunter hush deckiem, mam miniony do max. 3 many, więc wpisuje się całkiem nieźle smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnie - masz moje współczucie. Moje dwie legendy (czarny rycerz i mag krwi) to przy tym niszczyciele. Samego Muklę widziałem raz (w talii łowcy ofc) i jego banany pozwoliły mi wygrać grę. Jego samego i tak zdjąłem jednym zaklęciem zanim cokolwiek zrobił.

@nerv0 - Rysio z Klanu mnie pokonał. Tak samo jak parówkowy skrytożerca... Przynajmniej prezes klubu tęcza prezentował poziom postaci z samouczka.

BTW. Wszystkie tłumaczenia jeszcze jakoś tolerowałem, ale Dumnar... God why?

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hearthstone.gamepedia.com/Arena

Tutaj macie wszystko opisane co dotyczy areny. Pierwsza arena jest darmowa, więc radzę zapoznać się bardzo dobrze z klasą, którą zamierzasz grać, bo za darmochę możesz dostać ciekawe rzeczy.

Samo tłumaczenie jest średnie. Tłumacze wpadli na parę fajnych pomysłów, ale wiele jest chybionych. Po za tym okrzyku Leeeeeeeeeroy Jeeenkins nie da się wykrzyczeć po polsku :) . Tekst you are not prepared po polsku tez brzmi srednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnie - masz moje współczucie. Moje dwie legendy (czarny rycerz i mag krwi) to przy tym niszczyciele. Samego Muklę widziałem raz (w talii łowcy ofc) i jego banany pozwoliły mi wygrać grę. Jego samego i tak zdjąłem jednym zaklęciem zanim cokolwiek zrobił.

Byłem pewny, że ktoś napisze "ale badziewie, bo mój Ragnaros to..." :P Akurat karty z paczek są całkowicie losowe i niezależne od umiejętności gracza, więc talia jest zawsze pewnym kompromisem i rezultatem szczęścia (głównie) i skilla (mało). Też bym wolał Leeroya, ale przecież tak po prostu z ziemi go nie podniosę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem jakieś antytalencie bo grałem 2 razy arenę i dwa razy tylko jedno zwycięstwo. Hitem dzisiejszego dnia dla mnie był gość, który zagrał Grullem. Szybko go rozwaliłem, ale chwilę potem rzucił drugą legendę :) .

Z tego co patrzyłem to niektóre karty mają dalej zły balans. Sztylety rogala 3 atak i 4 wytrzymałość za 5 many to moim zdaniem przesada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...