Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

Cruel Taskmaster to wbrew pozorom bardzo ważna karta, pozwala zabić często rzucane przez aggro stworki z 1 hp, dobić to ostatnie hp przeciwnikowi albo wzmocnić swoją jednostkę. Bardzo dobre utility jak za tę cenę.

Tego nie neguję. Mówię tylko, że patrząc pod kątem synergii wolę przeznaczyć wolne miejsce na coś innego (zdecydowałem się więc wziąć tylko jednego Cruel Taskmastera, a Inner Rage całkowicie wywaliłem z talii).

Z broni Upgrade jest imo nieprzydatny, wojownikowi w zupełności wystarcza 2x Fiery War Axe i 2x Death's Bite.

Nie mam Death's Bite. Stwierdziłem też, że 2x Fiery War Axe i 2x czegoś lepszego to aż o 1 za dużo w obu kategoriach. Dlaczego? Bo jeżeli mam Upgrade, to z 3/2 (1x Fiery War Axe) robię 4/3, z 5/2 (1x Arcanite Reaper) robi się 6/3, z 2/2 (Arathi Weaponsmith) będzie 3/3, a nawet z marnego 1/3 (1x Upgrade) zraniony Spiteful Weaponsmith jest w stanie zrobić 3/3. Dzięki temu ja mam pełno broni, a Indiana Ford ma pełne ręce roboty. I to w sytuacji, w której mój przeciwnik w ogóle go ma. Na razie czołgam się przed dolne rangi (doszedłem do wniosku, że mam większe szanse z koczującymi na dnie rozgrywek rankingowych, niż w trybie casual) i jeszcze go nie widziałem.

Jeśli chodzi o Rampage to ma ten problem, że dużo lepiej sprawdza się w teorii niż w praktyce. Chociaż działać może, to w sumie zależy od typu decku.

Mogę mieć problem z taliami, które bazują na dużej liczbie potworów, bo nie mam praktycznie dobrych tauntów (co nie służy ani mojemu zdrowiu, ani moim pomagierom) i sporo miejsca zajmują mi nie-stwory, więc obecność na planszy jest dla mnie szczególnie ważna w tej talii. Jeśli jednak chodzi o samo zastosowanie Rampage, to świetnie sprawdza się zarówno do wzmacniania większych potworów, jak i tych mniejszych (w szczególności tych mniejszych), bo pozwala z nich wycisnąć znacznie więcej i stwarza zagrożenie we wczesnej fazie gry. Podejrzewam, że gdybym całkiem wywalił broń i około-broniowe karty, to zwolniłoby się miejsce na więcej potworów, które mogłyby sporo namieszać i zmuszać przeciwnika do defensywy. Do przemyślenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie komponowania tali, brakuje mi opcji edycji w dowolnym momencie, to znaczy kiedy dostanę w tyłek mam ochotę zmienić dwie karty, żeby to zrobić muszę specjalnie klikać na wyjście z potyczki, wejście w moją kolekcję i na wybrany deck. W sumie jak o tym piszę, to nie brzmi zbyt męcząco, niemniej strasznie mnie denerwuje, że nie mogę układać dali w dowolnym trybie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomysł nie jest zły, ale mnie chodzi oto, żeby nie musieć przklikiwać się do ustawień talii, tylko móc to zrobić tuż po przegranej walce, jest w polu wybory rozgrywki bądź rankeda i tam bym sobie od razu modyfikować. Tak ja muszę wychodzić, wchodzić i zaznaczać talię a to wszystko trwa... No dobra k*****, jestem po prostu leniwy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to po trzech wygranych walkach druidem następne 5 to przegrywałem, ale że jestem fanem tego zaklęcia to muszę przyklasnąć nowej Bójce. Jest coś hipnotyzującego w coraz to kolejnym rzucaniu tego samego zakęcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal jest o tyle fajny, że często wychodzą dziwne, śmieszne albo po prostu genialne kombosy. Przykład z kilkunastu gier, które rozegrałem:

1. Przeciwnik wyciąga Fel Cannon, po czym kładzie na stół Grommasha, aktywując go na koniec tury. Po czym mój portal daje mi Aldora.

2. Używając dwóch portali dobieram najpierw pirata a zaraz po nim tą armatę, która strzela za 2 po każdym rzuconym na stół piracie.

Itd. itp., jestem pewien, że było tego więcej, ale tyle chwilowo pamiętam. Plus oczywiście sypiąca się z portali masa legend.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można oceniać dodatku po 40 kartach, jeżeli ów dodatek ma dodać 132 karty... Zresztą - 99%? Już kilka kart wygląda bardzo porządnie i mogą na stałe zagościć w mecie, jeżeli w grze okażą się równie dobre co na papierze. Dodatkowo warto zauważyć, że nie znając wszystkich kart, nie mamy pojęcia, czy nie otworzą się jakieś nowe możliwości, gdzie znane karty okażą się być dobre. No i Hearthstone nie kręci się wokół talii, które już istnieją... na 100% powstaną nowe, które na ten moment są niemożliwe. Więc ten dodatek tak czy siak będzie udany, a karty będą grane.

No i w karciance nie mogą być same dobre karty... musi być sporo crapu jak Demonfuse czy Argent Watchman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rumbur pewnej daty jeszcze nie ma ale są plotki że premiera dodatku ma być 23-25. Jest to dobra data dla Blizzarda bo ludzie mają czas by zakupić przedsprzedaż, niby jak się zmieni datę na pc na 23 sierpnia o godzinie 19:00 to wstążka znika i stąd takie a nie inne przypuszczenia. Czy ta plotka okaże się prawdą nie wiadomo czas pokaże. Znamy już połowę kart jestem ciekaw czy do premiery dodatku zostaną odkryte wszystkie karty czy może zostaną jakieś niespodzianki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2 dzięki za poprawienie wink_prosty.gif ja mam krótką pamięć więc nie pamiętam jak to było z GvG. Ja zakupiłem przedsprzedaż dodatku(ale nie sprawdzałem czy ta wstążka znika) bo chce mieć jak najszybciej dużą ilość kart a 50 zamiast 40 za tą samą cenę wydało mi się ok, dodatkowo i tak zbieram również gold bo 50 pakietów to i tak zbyt mało. Myślę że 100 pakietów usatysfakcjonowałoby mnie ale wątpię żebym uzbierał do premiery 5k golda tym bardziej że ja nie potrafię chomikować golda i gdy go widzę więcej na swoim koncie to go po prostu wydaje, no cóż przynajmniej mam sporo pyłu.

Edytowano przez NieMy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wypadł Saraad i również Anub'arak, ten pierwszy jest całkiem zabawny, drugiego nie mialem okazji testować. Wydaje mu sie jednak, ze tak czy inaczej jest najsłabszą legenda rogala.

Co do samego dodatku to ogólne wrażenia są raczej pozytywne, chociaż kompletnie nie sprawdziły sie przewidywania kilku streamerow o spowolnieniu mety. Zaczyna sie robić męczące trafianie na huntera i obecnego raka, czyli token paladyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że meta się nie spowolniła.... bo jej nie ma. Jeśli nie wiecie to teraz jedyne co jest to chaos i pare decków. Spokojnie, poczekajcie, coś z tego będzie. Sam kupiłem z... pięć pakietów - same nijakie rzadkie z nich i nieznaczące commony, ale za to za 500 dusta zrobiłem fajny deck i właśnie jestem na 6tej randze po 2 przegranych(od prawie 11 rangi) - ja tam nie narzekam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wypadło 5 legend z 70 pakietów czyli całkiem ok(zawsze więcej pyłu ale z nim raczej nie ma problemu). Zgadzam się z ST4LKER obecnie mety tak naprawdę nie ma, będzie trzeba poczekać z tydzień, może dwa tygodnie będą bardziej poukładane rankedy. Chociaż mi osobiści to pasuje, przynajmniej grają jakieś nowe decki, sporo decków na smokach, woj na prowokacji, totem szaman itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przygarnął Anub'araka. ^^

ale Anub to niegrywalne gunwo

a sam rozbijam się po ladderze tokenowym palkiem, nie stać mnie na nowy memiczny deck z sekretami, ale murloc knight jest naprawdę mocny

de9lFro.jpg

Screen sprzed paru dni, w skrócie - MK przyzwał drugiego MK, potem obaj przyzwali po warleaderze

A dragon priest iirc nie ma w talii lightbomb :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę. Z pakietu zakupionego za złoto wypadł mi legendarny złoty stworek dla Łowcy. Wyjątkowo słaby, coś 4/3, co rundę zadaje wszystkim innym 1 dmg, czy coś takiego. Ale za niego dostałem 1600 pyłu... I teraz nie wiem jaką legendę kupić. Skłaniam isę do tego nowego gościa dla czarnoksiężnika, co to zmniejsza koszt każdej dociągniętej przy pomocy mocy specjalnej karty na zero. Albo Deathwinga :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...