Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Ciekawe jakie dadzą wytłumaczenie stania się tyranem. Niespecjalnie interesował się polityką, chciał, żeby ludziom żyło się lepiej, a tu choroba psychiczna jakaś. Dla mnie seria Gothic skończyła się ma trzeciej części, a to co teraz robi JoWood jest dla mnie nie do pojęcia. Po jakiego grzyba przekazał tytuł innemu studiu. :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ma zamiar wziąć to w swoje ręce ale władza aż tak mu odbiła że teraz będzie go trzeba zabić, a to trochę głupie po tym wszystkim co z nim przeżyliśmy w G1 i G2 <_<

Ależ NIE będziemy go musieli go zabić.

Będziemy mogli do niego przystać. Jak dla mnie to dobrze, że kontynuują serie Gothic. Zawsze może wyjść z tego ciekawy rpg. A jak nie wyjdzie to i tak na niczym nie stracimy. ;)

Nie rozumiem tego gadania o godnym zakończeniu serii. A to, że przekazali serię innemu studiu to IMO dobra decyzja. Piranie sobie pokpili sprawę. Gothic 3 nawet po wszystkich patchach nadaje się tylko na wczesną betę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranie sobie pokpili sprawę. Gothic 3 nawet po wszystkich patchach nadaje się tylko na wczesną betę...

Moim zdaniem i tak dużą winę za braki optymalizacji i sensownej fabuły w Gothicu 3 odpowiedzialny jest Jowood. Pewnie naciskali na szybkie wydanie gry tak jak to zrobili z dodatkiem. Byle tylko kasa szybko wpłynęła do skarbca, a że gra jest słaba...kogo to obchodzi. Fani i tak kupią. Gothica 3 w miarę uratowały umiejętności grupy ludzi, którzy wydali pierwsze dwie części, natomiast przy dodatku widać wyraźnie, że nowa grupa sobie nie poradziła, a dodatkowo dobił ich pośpiech panów wydawców. Niech podniesie rękę ten kto uważa, że producenci ZB wydali grę, bo uważali, że jest gotowa. Przecież to nawet BETA nie była. Dalej czekamy na polskiego patcha z numerkiem 1.07, a go nie ma. Coś czuję natomiast, że Risen będzie grą wielką. "Piranie" będą spokojnie mogli doszlifować ostateczną grę, bez głupich nacisków wydawcy. Tylko szkoda zmarnowania takiej fajnej serii...

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może wyjść z tego ciekawy rpg. A jak nie wyjdzie to i tak na niczym nie stracimy.

A widzisz że jednak... stracimy. Potencjalnego dobrego RPG w świecie Gothica.

A do tego wydawcy niejeden raz opacznie interpretowali statystyki sprzedaży; zdarzało się że po takim odejściu od kanonu serii gra nie sprzedawała się zbyt dobrze, a wydawca zamiast wrócić do korzeni, stawiał po prostu krzyżyk na serii... Albo przeciwnie, coraz bardziej zmieniali formułę...

Edytowano przez Rankin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belutek - tak NIE gralem w Gothica ZB, ale opinia 90 % recenzentów i 80% graczy wystarczy mi żeby powiedzieć, że to słaba gra. Sam nie zamierzam się z nią męczyć. Jak kupię nowego Kompa to zagram w G3 i Risena. ZB i Arcania sobię odpuszcze... bo według mnie Spellbound nie podoła zadaniu. Gothic Tale będzie bez błędów, ale to nie będzie ten Gothic którego kocham:D może się myle, może nie. Zobaczymy.

PS w większości nie zgadzam się z tym co wcześniej pisałeś. Piranie robili prawdziwe Gothici. To ich pomysł, ich wykonanie.

Mimo, że to drugie często nie było najlepsze, to klimat, postaci i wszystko co w RPG najważniejsze było świetne.

Ehhh nigdy nie zrozumiem tych praw autorskich.

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sobie po prostu odpuszczają fabułę, a stawiają na grafikę i kasę. Myślą że jak grafika będzie super to fabuły może nie być, a fani i tak kupią tą grę. Ale czemu nie mogą się przyłożyć i wypuścić na rynek grę naprawdę dobrą, przecież pieniędzy i tak by nie stracili, a na pewno by zarobili :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w okazje grać w Zmierzch i normalnie nie dziwie się że wydawca przeprosił za tą grę. Za takie coś trzeba przeprosić. Dla mnie ta kompromitacja jak nic, gry City Interactive są 10 razy mnie zabugowane, jak narzekaliście że w Mortyrze np. jest jedna niewidzialna drabina to ja wam powiem że to jest pikuś z tym co się wyprawia w Gothicu. Np. facet potrzebny do spełnienia questa znalazł się za murem i w ten sposób nie możemy ukończyć gry. I nie mówię juz o tym że niby jest to sequel a nie ma nic wspólnego z poprzednimi częściami, bo postacie znane z np. Gothica 2 z którymi tam sięzakumplowałem gadają ze mną jakby mnie pierwszy raz widzieli. No masakra. :D Questy są nieciekawe, dialogi pompatyczne, takie bugi że głowa mała, np. postacie z któymi walczysz wychodząc z ziemi :unsure: allbo skaczą w przepaść.

http://www.maxior.pl/film/117254/Gothic_3_...w_Wideorecenzja :wacko: chyba on nie grał w tą samą gre??? Rany jak on może to dziadostwo porównywać z Nocą Kruka? To materiał promocyjny??

Edytowano przez tomwac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, żeby nie było - w Zmierzchu Bogów miał być moment epicki :P

Po zjednoczeniu się armii (w moim przypadku) Gorna i Lee, wyruszamy wraz z kilkunastoma rosłymi drabami na bitwę o losy Myrtany. No, nieźle to brzmi. Tyle że całą tę epickość szlag trafia gdy widzimy, że z kilkunastu ludzi którzy z nami wyruszyli na miejsce dobiega około trzech. Reszte poległa w bohaterskiej walce z drzewami/skałami, bądź po prostu pobiegła w złą stronę.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie gram.pl jest już dostępna polska łatka aktualizująca wersję gry ZB do 1.0.7! Tylko są dwa problemy:

1) Jak się wcześniej zainstalowało patch 1.0.6 to zaleca się reinstalację gry i zainstalowanie na "świeżą" grę od razu patcha 1.0.7.

2) Sejwy z poprzednich wersji raczej działać nie będą, a spowodują tylko wielkie problemy( np. z ukończeniem głównych zadań).

Link do patcha 1.0.7 PL: http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1961

Changelog ze strony gram.pl: (nie sprawdzałem faktycznego zakresu poprawek)

Patch 1.0.7 PL

1. poprawiono wydajność oraz stabilność gry

2. poprawiono rozkład interfejsu

3. poprawiono skrypty zadań

4. wprowadzono poprawki lokalizacyjne

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz co robić masz za dużo kasy i jesteś fanem Gothica to kupuj

ale jeśli nie grałeś jeszcze w poprzednie części,Jade Empire ,Fable ,Baldurs Gate ,Wiedżmina czy innych znakomitych rpg to raczej weż się za nie

chociaż w sumie da się w ZB grać

nie jest to kaszanka ale nie jest też grą wybitną

ps.fabula wbrew narzekaniom jest najlepszą częścią tej gry co wcale nie znaczy iż jest wybitna

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie nazwa Gothic to by była bardzo średnia gra. :/ Oczywiście mówię o wersji bez bugów. JEśłi komuś bardzo podobały się 1 i 2 to może być rozczarowany fabułą 3ZBi tym co się porobiło z bohaterem, totalnie mu odbiło, zachowuje się jak Giertych na prochach :D bez urazy. W 1 i 2 bohater był cynicznym najemnikiem (przynajmniej tak ja to odbierałem) w Zmierchu zrobili to tak jakby nie grali w poprzednie części. No i grając w porpzednie częsci odniosłem takie wrażenie że w grze bohater ma imię, takie jakie mu nadał w wyobraźni gracz, dlatego nikt do nie go nie zwracałsie po imieniu (podobnie w Fable było) w Zmierchu juz wprost jet powiedziane, że to Bezimiennny co jest totalnym nie poruzmieniem, bo jak moze być bezimmieny ktoś kto ma imię . :D Może tak już było w Trójce w którą nie grałem, w zmierzch też grałem krótko, moja przygfoda z tą gra skończyłą się szybko. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie odnośnie tego patcha !? Poprawiono wydajność oraz stabilność gry na tyle że da się grać czy dalej się tnie że teleportując się czekamy 5 min.??

Pożyczyłem Zmierzch Bogów (a raczej Świt Bugów) od kumpla, zainstalowałem patcha i... ustawiałem wszystko na minimum (WSZYTKO!) iii... chodzi w sumie dość (:/) płynie, ale zacina się przy sprincie, jakieś nagłej akcji, o chodzeniu z zapalona pochodnią można zapomnieć... Według mnie i tak się nie da grać, denerwują mnie te zacinki co chwila. patch ma 80 mega z hakiem.

Mój sprzęt:

AMD Athlon 64 3800+ (2,6GHz)

GeForce 7900 GS 256MB

1GB RAM

Edytowano przez deoomen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEśłi komuś bardzo podobały się 1 i 2 to może być rozczarowany fabułą 3ZBi

Jeśli o fabułę chodzi, to za największe nieporozumienie uważam fakt, że po pokonaniu

Śniącego, smoków i stoczeniu wielu morderczych walk o losy Myrtany ten stworek z końcówki ZB (stosunkowo mały, ginący po kilku chwilach bezmyślnego siepania) jest nazywany "najstraszniejszą rzeczą" jaka kiedykolwiek przydażyła się tej krainie

. Dobre sobie.

A co do patcha - moim zdaniem ZB nadal działa koszmarnie, choć mogę tak uważać przez to, że ogólnie zraziłem się do tej gry przy pierwszym jej przechodzeniu.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu zamienienie bezosobowego beziego na jakąś fajną postać z głębią, ma być niszczeniem marki? <_<

Strasznie przejadł mi się ten "przypakowany dres".

IMO bardzo fajnym patentem mogłoby być tworzenie postaci od zera.

Chociaż dla mnie seria Gothic jest już prawie stracona.

Trochę się z Tobą zgadzam. Ale nie do końca. Przed wydaniem dodatku do G3 było super. Przyznaję że spaprali ten dodatek ale może coś jeszcze z Gothiców będzie:) Szkoda by było stracić taką serię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chief leader ciężko się z tobą nie zgodzić ta

niby najpotężniejsza bestia w Myrtanie to żal zalatwiłem ją tak szybko że nawet nie przyjrzałem się jej za dobrze już więcej kłopotów sprawili ci wybiegający z jaskini troglodyci

ale walka z mistrzem przywołań była fajna wpaść w ten oddział elitarnych najemników

szkoda tylko że tak mało paladynów tam dobiegło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...