Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Powiem o dodatku tak dałem sie nieźle naciągnąć! Patrząc na wymagania był niższe niz w G3 a G3 chodził mi na maksa. Zakupiłem G3 ZB i się ładnie okazało że nawet na minimalnych ustawieniach śmiga mi tak że grać się nie da, ciągle sie tnie a jak chcę się gdzieś teleportować to czekam 5 min. [ z zegarkiem w ręku dokładnie 4.53 min.] A muszę się pochwalić że Crysis szedł mi na średnich a jest o wiele bardziej wymagający!!! Póki nie zrobią kilku dobrych łatek to nie ma szans aby zagrał została mi seria do G3 na G3 ZB muszę sobie poczekać ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zmierzchu Bogów najśmieśniejsze są misje, w których trzeba eskortować kilka postaci naraz. Pomijając fakt, że robi się to na dystansach większych niż w jakimkolwiek Gothicu, to jeszcze osobniki podążające za nami są durniejsze niż kiedykolwiek. Zacinanie się i/lub gubienie npców to normalka.

Bugów jest więcej niż kiedykolwiek, ale na to akurat byłem przygotowany. Nawet na brak głosów w co drugiej rozmowie. Nigdy natomiast nie zrozumiem jeszcze gorszej optymalizacji silnika.

A tak na marginesie: pamiętacie jak twórcy zapowiadali ulepszenie systemu różnicowania postaci? No to ja chyba gry pomyliłem, bo tu widzę atak klonów. Chyba, że chodziło im o dodanie Bezimiennemu grzywki, która skutecznie utrudnia celowanie.

Jakiś czas temu dość dobrze wypowiadałem się o tym dodatku. Dopiero zaczynałem grać w niego na poważnie, mam nadzieję że nikt się tym zbytnio nie sugerował. Teraz widzę, że był to głupi optymizm oddanego fana serii.

Jak ktoś oglądał "Zabójczą broń" to wie, co według Leo Getza robi z ludźmi mcdrive. To samo robią teraz z nami.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zmierzchu Bogów najśmieśniejsze są misje, w których trzeba eskortować kilka postaci naraz. Pomijając fakt, że robi się to na dystansach większych niż w jakimkolwiek Gothicu, to jeszcze osobniki podążające za nami są durniejsze niż kiedykolwiek. Zacinanie się i/lub gubienie npców to normalka.

Bugów jest więcej niż kiedykolwiek, ale na to akurat byłem przygotowany. Nawet na brak głosów w co drugiej rozmowie. Nigdy natomiast nie zrozumiem jeszcze gorszej optymalizacji silnika.

A tak na marginesie: pamiętacie jak twórcy zapowiadali ulepszenie systemu różnicowania postaci? No to ja chyba gry pomyliłem, bo tu widzę atak klonów. Chyba, że chodziło im o dodanie Bezimiennemu grzywki, która skutecznie utrudnia celowanie.

Jakiś czas temu dość dobrze wypowiadałem się o tym dodatku. Dopiero zaczynałem grać w niego na poważnie, mam nadzieję że nikt się tym zbytnio nie sugerował. Teraz widzę, że był to głupi optymizm oddanego fana serii.

Jak ktoś oglądał "Zabójczą broń" to wie, co według Leo Getza robi z ludźmi mcdrive. To samo robią teraz z nami.

mi ta grzywka wcale nie przeszkadza w celowaniu

ale muszę się zgodzić że npc których prowadzisz mają inteligencję chomika a dystanse są o wiele za długie(z CapDun do Vengardu z trzema oszołomami po pustych bo wcześniej oczyszczonych drogach to udręka)

no i modele postaci a raczej ich różnorodność wiem że na wojnie wszyscy wyglądają podobnie przez te zbroje ale żeby był tylko jeden (1!)rodzaj modelu kobiety

mimo wszystko możliwość zostania

Rhobarem 3

bezcenne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle widać zmianę "charakteru" Bezimiennego w dodatku. Dialogi pod koniec w jego wykonaniu

brzmią z taka złością, zdecydowaniem

. Zupełnie inaczej niż w poprzednich częściach gdy mówił cały czas spokojnie z rozwagą.

No cóż, inny twórca to i inny Gothic się zaczyna. Wątpię żeby G4 powtórzyło sukces G1 bo myślę, że można je będzie porównywać w końcu historia innego, kolejnego Bohatera zacznie się od nowa. Miejmy nadzieję, że będzie chociaż dopracowane...

Edytowano przez deoomen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle widać zmianę "charakteru" Bezimiennego w dodatku. Dialogi pod koniec w jego wykonaniu

brzmią z taka złością, zdecydowaniem

. Zupełnie inaczej niż w poprzednich częściach gdy mówił cały czas spokojnie z rozwagą.

No cóż, inny twórca to i inny Gothic się zaczyna. Wątpię żeby G4 powtórzyło sukces G1 bo myślę, że można je będzie porównywać w końcu historia innego, kolejnego Bohatera zacznie się od nowa. Miejmy nadzieję, że będzie chociaż dopracowane...

tak dialogi są okropne cały czas bezi gada jakim to jest bohaterem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo Zmierzchu Bugów, wie ktoś kiedy ma wyjść kolejny patch? bo z tego co wiem jak narazie wyszedł jeden (1.06) i podobno niewiele pomógł.

EDIT: nie wydaje się wam, że nazwa "Zmierzch Bugów" bardziej kojarzy się z końcem bugów niż z ogromną falą? nie wiem, nie śledziłem premiery ZB, może ta nazwa to ironia co to gry?

Edytowano przez deoomen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, inny twórca to i inny Gothic się zaczyna.

To akurat nie jest przyczyna tych zmian. Jedyne czego Jowood teraz chce, to rozpromowanie Gothica w USA. Wprowadzenie nowego bohatera i historii znacznie im to ułatwi. Nawet jeśli grę robiliby ci sami ludzie, to zapewne nie mieliby oporów przed zdeptaniem, wyśmianiem i wytykaniem starego Bezimiennego palcami. Wszystko dla lepszej sprzedaży.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczyć może nie, jeżeli wyjdzie im na rynku amerykańskim to nawet na pozostałych kontynentach sprzedaż nie spadnie aż tak aby było to zauważalne. Bilans wyjdzie na 0 albo i na +

Mimo wszystko i tak mi sie nie podoba ta "kontynuacja na siłę", bo tak myślę że można nazwać G4 (a raczej bedzie można). Ale cóż, my jesteśmy tylko prostymi fanami i jednocześnie komentatorami serii Gothic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu zamienienie bezosobowego beziego na jakąś fajną postać z głębią, ma być niszczeniem marki? <_<

Strasznie przejadł mi się ten "przypakowany dres".

IMO bardzo fajnym patentem mogłoby być tworzenie postaci od zera.

Chociaż dla mnie seria Gothic jest już prawie stracona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno będzie postać od zera. Jakiś farmer/rolnik czy inny wieśniak się zbuntuje i po wielu przygodach pokona złego króla...

Co do niszczenia, chodziło mi o to, że Gothic powinien pozostać trylogią. Mimo niedopracowań G3.

Już G3 ostro podniszczyło opinię o Gothicu, lepiej byłoby odejść w jako takiej pamięci i (jakby to nazwać) sławie/chwale niż próbować naprawić coś zmianą całości (no, znacznej większości, bo mają być niektórzy znajomi z poprzednich części).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz rynek ma swoje własne prawa i nie obchodzi ich to, że Gothic miał być trylogią. :P

Wydawcy poczuli kasę to nie będą zważać na uczucia fanów. :D

Tym bardziej, że najprawdopodobniej gra się sprzeda i to całkiem nieźle. W Ameryce na pewno polecą na jakże "epicką" opowieść o złym bezim i chłopie/chłopce :D wybawicielu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób mogą zniszczyć jedną z najlepszych marek na runku RPG.

Już to zrobili. Stracenie przez PB praw do Gothica to było swoiste fatality wykonane na fanach tego świetnego RPG-a. To już nie będzie Gothic, tylko inna gra. Bezczelnie(nie boję się tego powiedzieć) zniszczono postać Bezimiennego, którym grało mi się wyśmienicie w poprzednich częściach, natomiast w ZB zachowuje się jak jakiś pomylony wariat. Kurde, pamiętam jak pod koniec drugiej części byłem ciekaw dalszych losów Bezimiennego. Po przejściu trzeciej części (gorsza od poprzedniczek, ale trzymała przynajmniej poziom) alternatywną drogą ( tą z Xardasem, IMO najlepsze zakończenie) zupełnie inaczej wyobrażałem sobie następną część. Oczekiwałem raczej dalszej( i przede wszystkim epickiej przygody) w Niezbadanych Krainach, która kończyła by ostatecznie przygody Bezimiennego jakimś totalnym "trzęsieniem ziemi". Tymczasem Bezio wraca sobie do Myrtany zupełnie zmieniony i pomylony, z charakterem totalnego barana. I teraz powiedzcie mi ludzie, czy nie dało się wykrzesać z tej historii o wiele więcej? Zamiast questów robionych chyba przez przedszkolaków, zrobić jakiś epicką i ostateczną opowieść o Bezimiennym, tak by można go było godnie pożegnać (bo już grać nim raczej nie będziemy w następnej części, tylko innym Bezimiennym (totalny idiotyzm zresztą))?

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Fajna marka poszła w.... Gothic to moja ulubiona gra RPG grałem w 1 i 2 (na trójkę za duze wymagania:().

Na całe szczęście jest jeszcze Risen. Apropo tego ZB to według mnie i 99% graczy to najgorsza częśc ogólny badziew itd.

Myślałem że jakoś fajnie rozbudują fabułę i świat oraz (albo przede wszystkim) poprawią bugi & stabilnośc gry. Wyszło co wyszło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale oni na prawdę zaczęli już trochę przesadzać, sami wiecie co oni zrobili z Bezimiennym w ZB

ten jego głos

. Nie wiem czemu oni postanowili żeby bezimienny stał się jakimś tam tyranem. Mi to się ich pomysły nie podobają. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza uderzyła mu do głowy :P Był więźniem w Kolonii [...], aż doszedł do 'władzy absolutnej'.

Tylko ciekawe w jaki sposób stał się tyranem, skoro w ZB znowu mówi, że dzieje się źle i znowu to naprawia. Może doszedł do wniosku, że z czym się nie wygra, trzeba się przyłączyć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno będzie postać od zera. Jakiś farmer/rolnik czy inny wieśniak się zbuntuje i po wielu przygodach pokona złego króla...

Bezimienny rybak. To już potwierdzone.

Tylko ciekawe w jaki sposób stał się tyranem, skoro w ZB znowu mówi, że dzieje się źle i znowu to naprawia. Może doszedł do wniosku, że z czym się nie wygra, trzeba się przyłączyć :D

W Zmierzchu Bogów jest powiedziane, że Bezimiennemu już bokiem wyłażą ciągłe walki w Myrtanie, które on z trudem starał się zakończyć. Dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i nie zamierza się patyczkować z ciemnym ludem (chyba nic nie zespoilerowałem, bo to wszystko wiadomo od początku gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...