Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Risen sam w sobie jest owszem podobny do gothic'a, ale niestety nie posiadaj jego głębi,przynajmniej dwójka. Jedynka była coś a la gothiciem w tropikach,ale niestety w dwójce całkowicie zatracono resztki klimatu z wzorowego pierwowzoru, nie mówię czy to dobrze, czy też źle, ale mam nadzieje,że trójka będzie bardziej w stylu gothic'a.

Czy teren jest większy? Ciężko porównać, gdyż w jedynce była tylko jedna wyspa i podziemi a w dwójce jest parę małych wysepek i skrawki kontynentu, nie wydaje mi się jednak by dwójka była większa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam bez przesady. Wyspa z risen jest wielkości Khorinis (bez części z Nocy Kruka), więc jak kupisz w sensownej promocji na Steamie, a jesteś fanem Gothica, to się nie zawiedziesz.

Risen 2 znowuż posiada polski dubbing, nie wiem jak z tym na Steamie (ale pewnie nie ma, wzorem Gothiców) więc lepiej kupić tę część w Empiku, choćby.

Z modów to bardzo Gothicowy jest Nehrim do Obliviona. Ale zastrzegam, że potrzeba naprawdę niezłego kompa, bowiem gra wykorzystuje totalne możliwości silnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.:D Risena nigdzie nie widze w dobrej cenie to poczekam na jakas wyprzedaz na Steamie, zawsze troche zaoszczedze. Teraz moge sprobowac tego moda do Obliviona. Moze zmieni gre w wystarczajacym stopniu, zebym sie nia zainteresowal na dluzej niz 15 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspa z risen jest wielkości Khorinis (bez części z Nocy Kruka)
No właśnie - mały świat (świat w Risenie jest nawet mniejszy od tego w G2 bez NK). :] Jeśli dla kogoś najważniejsza jest eksploracja, to raczej się zawiedzie. W porównaniu do G3 czy TW, świat Risena to maleństwo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ok wyzowoliłem Cape Dun ma te jakis puchar (kupiłem go od orka).

Potrzebuje 3 rad:

1. Gdzie teraz powinienem się udać?

2. Mam 85 pkt nauki (troszke poszlo w zlodziejstwo). W co powinienem ladowac? Bo nie mam pojecia?

3. Jaki pancerz i miecz kupic (125 siły)? Lekki pancerz buntownika + szeroki miecz <- to bedzie dobre?

Mam 13 poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej z całej serii spodobał się gothic 2,jedynka mniej ale też trzyma poziom.Zaś gothic 3 również mi się spodobał,dodatek też ale bez pathów było okropnie,a 4 inny klimat ale też niezła.Cała seria mocno wbiła mi się w pamięć,a zwłaszcza klimat.Polecam każdemu!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno. Po odbicie ilus miast orkowie mnie znienawidza. Czyli mam robic tak ze wykonywac questy w tych miastach a nastepnie dopiero gdy juz wszystkie obadam odbic miasta?

Np. Teraz jestem w Monterze to wykonac questy, isc do innego miasta znowu Q wykonac itd. i pod koniec odbic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Następnym "przystankiem" po Monterze jest Gotha. A co do tych miast, to wydaje mi się że na koniec powinienieś zostawic sobie Faring, Geldern, Silden i Trelis. Sam jestem na razie w drodze do Gothy biggrin_prosty.gif . Tak, o dziwo Gothic III chodzi na średnich ustawieniach w rodziałce 1024x768 na mojej zintegrowanej karcie, musiałem tylko zainstalować CP 1.75. Ale dobra, mam problem z jednym zadaniem, mianowicie podjąłem się wykonać questa u Chrisa które polega na zabiciu płochliwych jeleni, został mi jeden i nie mogę go znależć. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie mógł zwiać? Wiem trochę głupie pytanie, ale nie wiem gdzie mam go szukać.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...