Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Cóż, nie ma idealnych gier - powiedzmy to sobie szczerze. Gothic - dość ładny, wciągający, wielki - ale pełen bugów. Oblivion - rewelacyjna grafika (może oprócz twarzy - te są słabe...), chodzi płynnie jak złoto - ale IMO dość płytka fabularnie. Wiedźmin - świetna fabułą, grafika przyjemna, ale liniowa do bólu.

Reasumując. Nie chcę żeby nowości były brzydkie - wiadomo, że grywalność jest najważniejsza, ale od tego mam całe tony staroci, których jeszcze nie przeszedłem. Poza tym słaba grafika to w dzisiejszych czasach biznesowy strzał w kolano. Więc zakładając, że nowości będą ładne graficznie (abstrahując od tego, że ładny to pojęcie względne) to mamy 3 alternatywy: gry będą albo niedopracowane fabularnie albo zasobożerne albo krótkie. W większości ;)

Edytowano przez Norbi77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na lata wydania wymienionych przez ciebie produkcji, także pierwszych Gothiców, które w swoim czasie prezentowały się naprawdę okazale. Jednak obecnie, gdy dane było nam ujrzeć produkcje takie jak Crysis, standardy się zmieniły. Dla sporego ułamka graczy to nie klimat czy fabuła, a grafika jest decydującym czynnikiem - do tego wielu producentów stara się dostosować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się premiera dodatku do 3 i chciałbym przypomnieć sobie podstawkę. W związku z tym mam pytanko. Jak wygląda sprawa z załataniem trzeciej części? Jest już lepiej? Podobno coś się w temacie dzieje, ale ostatnia łatka jest z lutego br... da się już normalnie grać, czy nadal trzeba akceptować gotyckie kaprysy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko 1 Gothica, naprawdę gra powala, moze sterowanie takie na coś w stylu Tomb Rider, ale idzie się przyzwyczajić :D, i tak miałem radochę z Wrzóda :D idę na orki a on pada od dwóch machnięć :P i mam spokój.

Albo taki trik bug, do starego obozu nie możemy wejsć :D bo Thorus nam zabrania, ale wiem co trzeba zrobić :P, zdobywamy broń np kilof :P, wyciągamy go przed nim, każe nam go schować, a my przechodzimy i potem chowamy :D i jesteśmy w środku i dajemy list kolesiowi w czerwonej szacie :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl community patch, gra się z nim o niebo lepiej. Szczerze powiedziawszy to ja po tym patchu znalazlem tylko jeden niepoprawiony bug (który jest niemozliwy do poprawienia przez fanów) - nadal łokieć prześwituje przez każda tarczę trzymaną w ręku. Ale poza tym to tak, da się normalnie grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecią część sagi odłożyłem głównie ze względu na słaby sprzęt - w czasie premiery nie było w moim przypadku mowy o płynnej, przyjemnej grze przy zadowalającym poziomie ustawień graficznych. Obecnie, z lepszym sprzętem oraz obecnym community patchem, chyba warto dać Gothicowi jeszcze jedną szansę... :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Nargogh

Wiesz, pół roku to pojęcie względne. Można grać pół roku, odpalając grę raz na dwa tygodnie na 15 min o 3 dni przez 20h na dobę ;) ale rozumiem o co Ci chodzi, a mam olbrzymią ochotę na Gothica, więc chyba się wezmę i zainstaluję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, widzę że muszę to wprost napisać. W godzinach ile? ;P

Ja wczoraj troszkę pograłem z tym CP i zauważyłem, że ten patch wprowadza babolka od siebie. Gdy zbieram ze stołów jakieś jedzonko (jabłka itd) to nie widać go na wspomnianym stole, ale zebrać mogę, jest normalnie podpisane. Wcześniej tego nie było, ale to na szczęście tylko drobnostka.

I takie pytanie, zauważyłem właśnie, że po instalacji tego patcha dochodzi ikonka specjalnie dla niego "Gothic III CP". Odpalanie gry z tego skrótu coś zmienia? Szczerze mówiąc chyba pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mimo nienajlepszej grafiki gothic jest świetny. Tak samo jak np. half life czy quake 1. Lubię te gry - mają świetny klimat. I to on sprawia że chce mi się grać - grafika to tylko coś co oddziałuje na wyobraźnię. Taki np. pierwsz prince of persia czy another world to maksymalnie grywalne gry - ale tutaj barzdiej musisz ruszyć głową i wyobrazić sobie np. szkielet, czy kosmitów. I to jest właśnie dla mnie najfajniejsze. Gry typu far cry (który mam i uwielbiam) są w porządku, ale moim zdaniem gry powoli dochodzą do momentu w którym efekty przesłaniają - jakby to określić - moc wewnętrzną gry, której nie kreuje grafika dolby surrondu, wibracje, rag dolle anty analisingi itp. Mówię - pierwszy prince of persia (za rok będzie bodajże 20 lat) - a ile przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj troszkę pograłem z tym CP i zauważyłem, że ten patch wprowadza babolka od siebie. Gdy zbieram ze stołów jakieś jedzonko (jabłka itd) to nie widać go na wspomnianym stole, ale zebrać mogę, jest normalnie podpisane. Wcześniej tego nie było, ale to na szczęście tylko drobnostka.

Cóż, jedzonko to tylko ciekawostka. Ani tego sprzedać z zyskiem się nie da, ani się tym wyleczyć (wyjątek: pieczenie i mięso). Ja miałem podobny problem, ale odwrotnie niż Ty: widzialem wszystko co jest na stole, ale podpisów nie było widać. Potem odkryłem, że się po prostu schowały... pod stół. Ale da się z tym zyć, chyba jesteś w stanie rozpoznać jak wygląda jabłko czy banan ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale :

Czy Gothic 3 chodzi na Viście ?

Wiem moge sprawdzić na pudełku gry, ale tymczasowo nie mam jej u siebie więc się pytam, bo chce ją sprawić kuzynowi na urodziny, a nie wiem czy mu pójdzie na Viście ;)

Na pudełku nie pisze nic o dostępności Gothica 3 jest napisane, że wymaga 2000/XP, nie ma ani słowa o Viście, więc jest możliwe, że gra po prostu nie pójdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo jest przecież starociem, ostatnio ukazało się kilka patchy. boromir_blitz w jaką wersję grasz? Szczerze mówiąc mocno bym się zdziwił, gdyby G3 nie hulał na Viście....

@Lord Nargogh po treści Twojej odpowiedzi wnioskuję, że nie zrozumiałeś mojego posta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do Gothiców - spójrzcie jaką grafikę miała jedynka. A do dziś jest to chyba najczęściej 'grana' część serii. Ewentualnie dwójka. A trójka? Tylko najbardziej zagorzali fani dalej w to grają.
To ja do nich należę. Mi 3 się podobała.

A propos 3 zna ktoś zarysy fabuły Forksan Gods

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje sobie:

co do fabuły gość powiedział, że

wracamy do Myrtany dwa lata po zakończeniu 3. części. Twórcy jako punkt wyjścia wybrali sobie jedno z zakończeń trójki, ale nie powiedzieli które. Okazuje się, że przemiany jakie zaszły w Myrtanie po wypędzeniu orków nie były takie łatwe ble, ble ble... Nasi starzy znajomi z poprzednich części stali się wpływowymi postaciami (znów?

:D ) i są gubernatorami, burmistrzami itp. itd..

Na necie, nie znalazłem niczego więcej.

A nie, jednak cos tam mam: "Niektórzy z dawnych przyjaciół mogli nie przetrwać próby czasu."

Chyba niczego więcej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać racje, Gothic 3 chodzi bez zażutów na Viście, demo również. Mi nie chciało chodzić bo to był laptop ze zintegrowaną kartą graficzną i tu był pies pogrzebany ;) A kuzyn jednak dostał Gothica, ba nawet wszystkie części, a to za sprawą tego że moja matka chrzestna kupiła mi z niewiadomych przyczyn Gothic Universe, a z racji tego że już wcześniej miałem wszystkie części, oddałem je kuzynowi ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...