Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Może poczekajmy aż twórca posta dokładnie wyjaśni o co mu chodziło zanim zaczniemy obrzucać go błotem, ale jeśli sens tej wypowiedzi był dosłowny, to szkoda gadać.

Zauważyliście, że praktycznie od początku tego tematu kłócimy się, która konsolka ma lepsze gry. Wszystko sprowadza się do tego. Przecież na PSP jest również kilka cukierkowych gier (vide Loco Roco, Patapon czy od biedy gry z serii Lego, chociaż to są dość złożone produkcje), a DS ma poważne, jak GTA czy różne RPGi. Plusem DSa jest w tym wypadku to, że kontynuują projekty z poprzednich konsol, a zarazem wprowadzają innowacje. Zaś na PSP pogramy w najważniejsze tytuły z konsolowego świata, niestety nie zawsze dopracowane. DS postawił na zabawę, PSP na multimedialność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokemonami czyli...pokemonami

Pokemony to najnormalniejsze jRPG, tylko traktowane nieco inaczej ze względu na inną konstrukcję świata i fabuły (nie ratujemy świata, nie oglądamy zależności pomiędzy postaciami itd.). Ale jeśli chodzi o mechanizm gry to jest to zwykłe jRPG.

Chyba nie muszę udowadniać nikomu że posiadacze PSP są w jakimś stopniu lepsi od tych osób które dobrze się bawią na DS.

A mi się właśnie wydaje że musisz, bo tak głupiego tekstu jeszcze na tym forum chyba nie czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma PSP, ja kiedyś sam miałem tą konsolke.Teraz mam NDS i IMO lepiej mi się gra.

Na psp miałem 6 gier - Medal of Honor, Ridge Racer, God of War, Patapon, Tekken i jakaś jedna której nie pamiętam.

Moh, God i patapon przeszedłem w dwa dni.RR i tekkena troche dłużej bo było masa rzeczy do odkrywania.

I co potem? Uznałem że jak na gry za jakieś 200-300złoty dostałem strasznie mało rozgrywki !! Bezcelowe wydawało mi się kupowanie kolejnych gier na PSP.Sprzedałem jakiemuś leszczowi zarabiając na tym 200zł :)

Niedawno kupiłem sobie NDS.Do tego 3 gry - GTA:CW, New Super Mario Bros i Trauma Center.Tej ostatniej zupełnie nie znałem więc zostawiłem ja na koniec.

W GTA bawie sie już cały tydzień.Misji jest w pieruny, do tego dilowanie, misje poboczne, zbieranie i inne takie.W grze jest masa elementów interaktywnych typu składanie snajperki czy włamywanie do auta.

NSMB - gram 2 tydzień jestem w 5 świecie i gra jest w 100% tak samo miodna jak ta z NES(czy tam pegazusa), do tego w ulepszonej formie.

Trauma center - grę tą zacząłem jako ostatnią, poprostu nie wiedziałem co to.I okazało się że mam przed sobą jedną z najlepszych gier jakie widziałem.Interaktywność, interaktywność, interaktywność.

Z mojego punktu widzenia NDS jest lepszy jako konsolka do grania.Oferuje większą interaktywność, kosztem grafiki (co z tego, grafike to ja mam na xboxie360 ).Fakt, w zastosowaniach poza grami jest gorszy, filmy trzeba konwertować, muzyka jest gorszej jakości, a dobra przeglądarka na NDS nie istnieje.Tego mi brakuje w NDS, ale poza tym jest to LEPSZA konsolka niż PSP.

Od małego miałem Gameboya czy coś takiego więc może stąd ten sentyment do Nintendo....

No i to chyba tyle, byc może w przyszłości napisze recke DS na blogu albo na forum zobaczymy

Dodam jeszcze że wśród kolegów spotykam się z niewiedzą, często okraszoną słowami typu " o gameboy", albo "jakie [beeep] ile za to dałeś" czy "u ruskich an targu to kupiles"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na gry za jakieś 200-300złoty
Że He??? Gry za 200-300zł? Koleś to gdzie ty te gry kupowałeś? :ohmy: Teraz naprawdę dobre gry można kupić już za ok. 60zł. Najdrosze gry na PSP jakie widziałem, kosztowały max. 140zł.

Moh, God i patapon przeszedłem w dwa dni.RR i tekkena troche dłużej bo było masa rzeczy do odkrywania. I co potem?

Jak to co? Trzeba było kupić inne gry i grać, proste. Na pewno znalazł byś jakieś, które kosztują mniej niż 200-300zł. Pisze, że bardzo ci się podobało GTA. Przecież na PSP też jest perę cześć. Niektóre kosztują teraz, o ile mnie pamięć nie myli, ok. 60zł.

Nie wieże, że nie znalazłeś żadnej gry która by cię zainteresowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, do wszystkich odnoszących się do mojej wypowiedzi.

Nie chodziło mi o bezpośrednie porównanie tych gier, tylko o pokazanie że produkcje wzbudzające śmiech "hardkorowych graczy" niejednokrotnie dostarczają takiej samej lub wręcz lepszej rozrywki. Chciałem też zwrócić uwagę na to że mechanizmy gry, a nie grafika decydują o jej złożoności oraz dawanym "funie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ze Polska jest ślepa na Nintendo i nie są uświadomieni :dry: :dry: niestety Nintendo nie ma tak silnej rozleklamowanej marki jak Sony :sad: Wiekszosc ludzi robiła przesiadke z Pegazusów na PS1 czy PS2.Gamecube i N64 raczej mało osób miało,nie było popularne.Dlatego ludziska instyktownie wybieraja PSP bo to Sony,a NDSa olewają bo nie jest tak szpanerski jak PSP :dry: :dry: I tu nie mają racji :wub: NDS jest bajerancki :wub: Wspominam piekne czasy z GB na 4 bateryjki który zmarł,wiec postanowiłem zakupic najnowsze dziecko Nintenda :) Od grafiki mam PCta,od grywalnosci w łóżeczku i zabawy NDSa :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko zawczasu uprzedzam - flejmy i próby ich wywołania będę gasił przy użyciu procentów a nawet urlopowania nazbyt krewkich.

Aby nie było wątpliwości - teksty typu 'posiadacze konsolki XX są lepsi/gorsi/bardziej dorośli/to dzieciaki/itp' SĄ próbą wywołania flejma, fanbojstwem najgorszego gatunku itd.

A że przy okazji czytania niemal oplułem monitor herbatą - to inna sprawa.

---------

,od grywalnosci w łóżeczku i zabawy NDSa :wub:

...No cóż, ja od tego mam dziewczynę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pan z poprzedniej strony podał wymiary PSP Slim, za to poszukanie wymiarów DS lite przerosło jego możliwości

DS Lite

* wymiary: 133 mm × 73.9 mm × 21.5 mm (ok. 21%),

* masa: 218g (ok. 42%)

PSP ( vide wiki, nie wiem czy dot. Slimki)

170mm × 74mm × 23mm i waży 260 g (S&L: 175 g)

Jak widać DS jest w każdym aspekcie "mniejszy"(prócz wagi :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, i to pisze facet który nawet się nie postarał aby znaleźć w necie wymiary PSP slim. Ale dobrze, załóżmy, że był to karygodny błąd więc zamierzam się poprawić.

DS Lite wymiary: 133 mm ×73.9 mm x 21.5 mm (ok. 21%), masa: 218g (ok. 42%)

PSP slim

Wymiary: 169.4mm x 71,4mm x 18.6mm

Waga: 189g

A więc poza jednym parametrem to w kwestii ergonomii wygrywa raczej PSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc poza jednym parametrem to w kwestii ergonomii wygrywa raczej PSP.

Khm.

Problem w tym, że nie zawsze to, co lżejsze, mniejsze etc - jest bardziej ergonomiczne. Nie można z suchych wymiarów tego oceniać - liczy się kształt, fazowanie krawędzi (wyoblenia), użyty materiał, rozmieszczenie przycisków, ich wielkość, itd itp. A to wszystko w odniesieniu do danego użytkownika i - co najistotniejsze - sposobu użytkowania.

Ten jeden wyższy wymiar w PSP Slim np. powoduje, że już nie upchniesz go do zwykłej kieszeni spodni - będzie zbytnio wystawał ;] Nie mówiąc o tym, ze DSa składasz, więc mniejsze ryzyko uszkodzenia ekranu/przycisków bez konieczności stosowania futerałów.

Pod względem wygody grania zaś dla mnie np. DS lite jest ciut za mały (choć nie mam wielkich dłoni), by naprawdę wygodnie go trzymać, dziwnie też trzyma mi się go jedną ręką (gdy druga używa rysika), więc nie jest to dla mnie wcale pod względem ergonomii dla mnie ideał. Z drugiej strony - masę ma bardzo odpowiednią. Z PSP miałem zbyt małą styczność, by się wypowiadać.

Rzecz w tym, iż jest to kwestia bardzo względna i indywidualna, tak samo, jak np. pady do PS3 i X360.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, jeśli gdzieś sens zniknął to bardzo przepraszam, sprostowanie:

chodzi mi co jak by ktoś uważniej przeczytał , że posiadacz PSP nie jest w jakimś stopniu lepszy od osoby która ma DS. Wrecz przeciewnie, konsolki się uzupełniają i stąd polecany przeze mnie wybór. To chyba jasne, a typ fanboya zostawcie na kogo innego. Naprawdę nie mam ochoty się użerać, a zwłaszcza dziś, w każdym razie żeby nie robić pożywki z tego przykładu że wytniemy dwie linijki a 20 dalesze zostawimy, No sorry to chyba żart jest dlatego swoje wypowiedzi uproszczę trochę.

Co do ergonomii , krzyżak, plus bardziej smukłe zakończenie w modelu 3k jest bardziej widoczne niż 2k. Oczywiście mam tu na myśli ostateczną rewizję 2000 choć tak jak juz wspomniałem jest to tak na prawdę 2000 po liftingu który powinien przejść bez echa, a wiadomo jak było.

PS. A przepraszam, to ktoś tutaj jest kompletnym ignorantem i leniwcem. Kto ?

PRoszę przeczytać to co napisałęm

I tak myślę że dopóki konsola sprawia nam radość i gry na nie to nieważne jak się nazywa i jak wygląda. Aczkolwiek nadal się trzymam tego iż PSP ma to coś co kiedyś przyciągneło mnie do jej kupna, czego absolutnie nie żałuję.

a na końcu

Podsumowaliśmy że :

DS wcale nie jest gorszy od PSP (kwestia gustu którą wybierzesz)

PSP wcale nie jest klockowate.

UMD jednak hałasuje i buczy na tyle że muszę wkładać ser do uszu

Ale to rzeczywiście był mój błąd, bo imho jedno zdanie nie jest zgodne z treścią za co umiem przeprosić. Forum to forum. Dzięki za wytknięcie błędu. Amen. Spadam już bo w złym humorze jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji odnosił się nie będę, bo to już n-ta z kolei, a każda kolejna opiera się na tych samych argumentach i rozmówcy wciąż na nowo dochodzą do tych samych, "odkrywczych" wniosków.

Mam za to pytanie do PSP-kowców, zupełnie serio i bez żadnych podtekstów. Myjąc naczynia (jakże stymulujące umysłowo zajęcie!) zastanawiałem się nad grami na konsolki i było nie było, trochę myślałem o ostatniej dyskusji. Otóż wszystkie przykłady opierały się znów na tych samych grach - Mario, Pokemony, GoW, Tekken...

Przechodząc do sedna, czyli do właściwego pytania. Czy ktoś obeznany w tematyce gier na PSP może mi napisać, jakie hity wyszły w ciągu dajmy na to, ostatniego roku, na tą konsolkę? O DSa nie pytam, bo sam go mam i jestem dość dobrze zorientowany w nowo wychodzących grach. Jedyne nowe gry, jakie znam na PSP to Monster Hunter Freedom, nowy Tekken, nowe CoDy i to głównie dlatego, że pisano o nich na forum. Podrzuci mi ktoś jeszcze jakieś tytuły?

A skąd pytanie? W dużej mierze wzięło się stąd, że sam sporo czasu zastanawiałem się między DSem a PSP. Wziąłem DSa i zarówno na ilość jak i na jakość gier nie narzekam. Naszła mnie więc myśl, jakby to było z dobrymi, nowymi tytułami gdybym kupił handhelda Sony. Jest w co pograć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograć jest w co, najczęściej gdy wychodzi jakiś hicior na PS3, w krótkim czasie wychodzą wersje przenośne. Mamy chociażby AC, Dante's Inferno. Generalnie zależy co kto lubi. Dla każuali platformowych mamy LBP, Loco Roco czy Patapon dla innych Metal Gear Solidy, Killzone'y, Resistance Retribution, a dla wszystkich mamy sportówki oraz wyścigi, które wypadają naprawdę nieźle. No i mamy oczywiście serię GTA, która po obniżeniu ceny Stories do 60 zł jest chyba w tej chwili najlepszym interesem. Na strategie raczej nie ma co liczyć, jedyna w która zainwestowałem to LOTR Tactics i nie jest to gra niesamowita. Nie brakuje gier ze stajni LEGO (czyli nadal konwersje z dużych platform) oraz jakieś tam gry k\akcji, jak Pursuit Force, które też nie zachwycają. Poza tym mamy próby wprowadzenia innowacji, jak Invizimals, gdzie za pomocą dołączonej kamerki szukamy po całym REALNYM świecie stworków które łapiemy odpowiednim ruchem oraz konwersji ze starych automatów jak Metal Slug i Space Invaders. I nie jest też tak, że każda gra na PSP to 6h zabawy. Jest naprawdę wiele tytułów, w które można grać bez końca.

Ale obie konsolki mają różne targety jeśli chodzi o rodzaj gier, więc wszystko sprowadza się do banalnego "bierz co ci się podoba".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadałem się już dawno temu na temat walki konsolek. Wypowiem się więc w innym temacie - ciągłym jeżdżeniu po Pokemonach. Gdyby któryś z adwersarzy tej serii naprawdę w nią ZAGRAŁ, a nie tylko patrzył jednemu z tych "dziwaków z puderniczką w ręku" przez ramię, może odkryłby, że tak naprawdę Pokemony to świetny RPG ze złożonym światem i genialnym pomysłem na rozgrywkę. Te gry naprawdę są super. Takiego "zanurzenia" w świat gry, jak przy "Pokemon pearl" nie przeżyłem od czasu, gdy grałem w Fallouta.

Kolejna sprawa, o której już dawno wspominałem. Jak napisał page, obie konsolki mają zupełnie inny target. Ja wolę NDS, ponieważ bardzo lubię przygodówki i jRPG, których to na tych konsolkach dostatek (dokładna konwersja pierwszego Broken Sworda!). Ogólnie mam wrażenie, że DS jest bardziej "pecetowy" (więcej przygodówek, strategii i wygodniejsze sterowania w FPS-ach), a PSP naśladuje granie na konsoli (dużo gier akcji, lepsza grafika, no i oczywiście analog).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą wychodzić, ale będzie ich mniej. Coś a la ps2. Moim zdaniem DS to jest zabaweczka. Obudowa nie wzbudza we mnie zaufania, a sam pomysł z macaniem ekranu to nie dla gracza, który całymi dniami siedzi przed fpsami i rpgami.

Hitów jest więcej, czy jest jakaś sportówka na ds-a ? Nie będę się wypowiadał bo nie wiem, ale coś mi podpowiada, że jak jest to formatu PeS-a na komórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie dla gracza, który całymi dniami siedzi przed fpsami i rpgami.

Widzisz i tu jest właśnie pies pogrzebany. Nie wiesz, nie grałeś, praktycznie nie znasz się na temacie, na jaki się wypowiadasz a oceniasz. Do tego po raz n-ty powtarzany argument z 'macaniem ekranu'. Przecież to robi się już tak śmieszne, że aż żałosne...

Do tego kolejny ze złotych i podstawowych argumentów - "Ja jestem Trv Graczem, bo gram w erpegi i efpeesy, co się będę zniżał do konsoli, która nawet porzadnej grafiki nie ma!".

Bądźmy szczerzy - co by nie mówić, jak by nie ściemniać i udawać, że jest inaczej - dla większości z Was problemem jest właśnie grafika. Nie 'dziecinne' gry, macany ekranik czy inne duperelki. Podejście identyczne, jak u mojego kolegi, z którym ostatnio gadałem o handheldach - "Taka lipna grafika, po co w ogóle na tym grać". I IMO to podsumowuje całą tą 'wojenkę' między PSP a DSem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat (MaciaS)

"sam pomysł z macaniem ekranu to nie dla gracza, który całymi dniami siedzi przed fpsami i rpgami."

LOL, przecież DS jest właśnie świetny w RPG-ach i FPS-ach (szczególnie w porównaniu do PSP) . Jak nic nie wiesz o temacie, to się nie wypowiadaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciaS zrobiłeś sam sobie niezła skwarę :rolleyes: Sam grałem dużo w fpsy i inne Gothiki,Riseny,Fallouty ,czyli że jak by nie patrzył poważne gry. Ale odkąd mam NDSa to komputer do grania dla mnie nie istnieję.Macanie ekraniku wymiata,no ale ty wiesz lepiej bo nie grałeś i nie miałeś nawet tego w ręku,wieć na pewno wiesz lepiej :wallbash:

Co do 3DSa to qwe999 bierz teraz lite,zanim konsolka będzie wprowadzona w Europie,zanim wydadzą jakieś bardziej rozbdowane gry to trochę czasu jeszcze minię.Poza tym Pokemony Black/White będą jeszcze na tą generację NDSa.Nawet jeśli pokemony cie nie obchodzą,to zawsze jest do nadrobienia wiele innych tytułow.3DS będzie miał wsparcie dla gier z NDSa wiec zawsze NDSa mozna sprzedac,a gry zostawić :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc do sedna, czyli do właściwego pytania. Czy ktoś obeznany w tematyce gier na PSP może mi napisać, jakie hity wyszły w ciągu dajmy na to, ostatniego roku, na tą konsolkę? O DSa nie pytam, bo sam go mam i jestem dość dobrze zorientowany w nowo wychodzących grach. Jedyne nowe gry, jakie znam na PSP to Monster Hunter Freedom, nowy Tekken, nowe CoDy i to głównie dlatego, że pisano o nich na forum. Podrzuci mi ktoś jeszcze jakieś tytuły?

Dopiero teraz trafiłem na ten temat, stąd tak późna odpowiedź.

Jako fanboy PSP :wub: mogę przedstawić Ci parę tytułów. W ciągu ost. roku: AC:Bloodlines (naprawdę niezłe jak na możliwości PSP), Tekken 6, Undead Knight, Motorstorm, MH Freedom Unite (nowa jakość w serii), Obscure, Dante's Inferno (klon GoW, jednakże naprawdę przyjemnie się gra), Jak & Daxter (imo genialna), Dead or Alive Paradise (przyjemna jeśli chodzi o tematykę;)), nowe GTA: Chinatown Wars (również bardzo dobre - poszukaj ocen), Rock Band Unplugged, nowy Soul Calibur (niestety przeszedł bez większego echa ;f), SW:The Force Unleashed (dla niektórych najlepsza konwersja to właśnie ta na PSP), Gran Turismo (nie wiem, ile czasu przy niej spędziłem, jednakże chyba tylko w WoWie mam dłuższy gametime ;)).

Wymieniłem tylko niektóre, z którymi miałem styczność. Warto wspomnieć też np. o Socom 3 czy Football Managerze.

PSP>DS, niestety taka prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe GTA: Chinatown Wars

Nie takie nowe, na DSa wyszło najpierw i to na nim jest najlepsze.

Ogólnie czytając tą listę doszedłem do 2 wniosków:

1. Większość to konwersje z dużej konsoli, oprócz MH i UK nie dopatrzyłem się ŻADNEGO nowego tytułu o_O.

2. Żadna z tych gier mnie nie interesuje...

PSP>DS, niestety taka prawda.

Bez komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wyjdzie 3DS to, czy przypadkiem gry na "zwykłego" DSa nie przestaną wychodzić?

Będą wychodzić, ale nie w takiej częstotliwości jak teraz. Nie zdziwiłbym się jakby też powstała sytuacja podobna do teraźniejszej, a mianowicie różne wersje tej samej gry. Tak jak np. teraz wychodzą wersję zwykłe na Lite, i usprawnione dla DSi.

Obudowa nie wzbudza we mnie zaufania

W jakim sensie?

Hitów jest więcej, czy jest jakaś sportówka na ds-a ?

,
, WWE SmackDown vs. Raw 2010, RTL Winter Sports 2009,
... to tak z pamięci...

Nie będę się wypowiadał bo nie wiem, ale coś mi podpowiada, że jak jest to formatu PeS-a na komórki.

Bez komentarza #1

Soul Calibur (niestety przeszedł bez większego echa ;f),

Bo jakim echem mogła przejść gra w której nie ma nawet konkretnego trybu dla jednego gracza. Soul Calibur na PSP to zwykły bubel nie mający nawet co startować do swoich kolegów z większych konsol. I nie mówię to akurat o względach technicznych, ale o zwykłym dopracowaniu (a dokładniej jego braku).

PSP>DS, niestety taka prawda.

Bez komentarza #2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...