Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Space Invaders Extreme jest biggrin_prosty.gif/ Przyjemne toto? Bo drogie nie jest i się zastanawiam

Mi się wersja na DS bardzo podoba. Praktycznie klon stareńkiego SI, z ładniejszą grafiką, kilkoma bonusami, świetnym multiplayerem i bardzo ciekawie zrealizowanym podkładem dźwiękowym. Nie jest to co prawda gra na jakiś długi czas, ale na chwilę relaksu od czasu do czasu - jak najbardziej :)

ile obecnie kosztują gry na DSa

Jeżeli mówimy o nówkach, to ceny zaczynają się od ok. 30/40 złotych. Gry nowsze, lepsze czy bardziej popularne to wydatek około 100 złotych. Za to hity/nowości/unikaty są dość drogie, bo kosztują nawet do 180 zł. Z tym że cały czas piszę o sklepach internetowych, bo w takim sklepie "nie dla idiotów" ceny nie schodzą poniżej stówy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

setkę innych, świetnych tytułów. Na PSP nie ma nawet połowy z tego.

Na biczu mi ty wymieniaj te setkę, a dostaniesz setkę innych, na PSP.

gry z serii (...) Ninja Gaiden

Ten argument mnie zabił :D

Teraz widzisz ze NDS jest do grania.

A wcale nie, bo to puderniczka z małym pędzelkiem i dwoma lusterkami...

Psp to taki odtwarzac mp4 na ktorym mozna zagrac w pare gierek.Na bank nie wymienisz 30-40 świetnych tytułów gier na PsP,ja na Dsa bym potrafił,mimo że nie miałem go nigdy w reku.

sorcererx.gifPolacy mają to do siebie, że kochają się wypowiadać nt. rzeczy o których nie mają pojęcia. Daruś, opowiedz mi o lotach w kosmos, bo jestem ciekawy!

Wydaje mi się, że do obiektywnego ocenienia gry należy w nią, uwaga - zagrać albo chociażby widzieć! No, ale co ja tam wiem, pomyliłem się :/

Eh, chyba kiedyś się wezmę za wypędzanie zewsząd fanbojów, bo to zaczyna się robić nudne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biczu mi ty wymieniaj te setkę, a dostaniesz setkę innych, na PSP.

A żebyś wiedział że napiszę. Tylko znajdę trochę czasu (czyli przypuszczalnie w najbliższą sobotę :P).

gry z serii (...) Ninja Gaiden

Ten argument mnie zabił biggrin_prosty.gif

Miałem na myśli serię Sonic, a Ninja Gaiden jako osobną grę. Cytuj całość, wtedy będzie to miało sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wykręć się, że wcale nie napisałeś o serii Sonic, o pojedynczej Ninja Gaiden i serii Space Invaders (Extreme ma magiczny znacznik: Platform(s): Nintendo DS, PlayStation Portable, Xbox Live Arcade), hiihi. Czego ci zabrakło w tym cytacie? Sam się motasz w zeznaniach...

A żebyś wiedział że napiszę. Tylko znajdę trochę czasu
Na biczu oznacza na bardzo szybko. Wiesz, bo tak to i ja mogę zrobić. Odpalę google/IGN'a/jakiś portal z katalogiem gier i wybiorę bez bólu te setkę. Chodzi o to, żeby z główki poleciało, z główki. Że już nie wspomnę, że najlepiej jest się wypowiadać nt. gier w które się grało, no, ale nie można mieć wszystkiego (jak ja ;])
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się motasz w zeznaniach...

Jeszcze nie zacząłem a już się motam? Przewidujesz przyszłość? Doprawdy, coraz bardziej mnie twoje zdolności zaskakują o_O

Teraz wykręć się, że wcale nie napisałeś o serii Sonic, o pojedynczej Ninja Gaiden i serii Space Invaders (Extreme ma magiczny znacznik: Platform(s): Nintendo DS, PlayStation Portable, Xbox Live Arcade),

Wiem co pisałem. O serii Sonic, pojedynczym NG, i pojedynczym Space Invaders (bo w 2 nie grałem). A ty sobie możesz to układać jak chcesz.

A co do SI to faktycznie strzeliłem gafę. Po prostu zerknąłem na swoją półkę z grami i powpisywałem wszystko jak leci (no, prawie wszystko). My bad.

A co do tych gier, to w setkę na pewno nie grałem. Ale z pamięci wymienię te które miałem przyjemność testować:

- Pokemon (jako seria, bez rozdrabniania)

- Valkyrie Profile

- Resident Evil DS

- Final Fantasy: Crystal Chronicles (dwie części są, jakby co)

- Sonic Rush/Rush Adventures

- Cooking Mama (grałem tylko w 3)

- Final Fantasy III/IV/ Revenant Wings

- Mystery Dungeon

- Kingdom Hearts 358/2

- GTA: CW

- The World Ends With You

- Contra 4

- Hotel Dusk

- Megaman Battle Network (jako seria)

- Megaman ZX/ZX Advent

- Colin McRae: DiRT 2

- NFS U2/MW/Carbon/Pro Street/Undercover/Nitro

- Ridge Racer

- Advance Wars Dual Strike/ Dark Conflict

- Metroid Prime Hunters

- New Super Mario Bros

- Castlevania: Portrait of Ruin

- Bleach: Blade of Fate

- Legend of Zelda: Phantom Hourglass

- Ultimate Mortal Kombat

- Ninja Gaiden: Dragon Sword

- Dementium

- Legend of Kage 2

- C.O.R.E.

- Call of Duty MW/MW2/WaW

- Dynasty Warriors DS

- Guilty Gear

- Super Mario 64 DS

- Suikoden

Lista dość niekompletna, bo zawiera tylko +/- 50 tytułów. Ale są to gry w które osobiście grałem i o których można powiedzieć że są przynajmniej bardzo dobre. Oczywiście grałem w więcej gier, ale gnioty pokroju Dungeon Maker czy Tenchu DS pozwolę sobie pominąć. I założę się że inni posiadacze DS będą w stanie dopisać przynajmniej drugie tyle tytułów. Sam mógłbym to zrobić, ale skoro ograniczamy się tylko do testowanych gier, to zostanie tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy mają to do siebie, że kochają się wypowiadać nt. rzeczy o których nie mają pojęcia. Daruś, opowiedz mi o lotach w kosmos, bo jestem ciekawy!

Wydaje mi się, że do obiektywnego ocenienia gry należy w nią, uwaga - zagrać albo chociażby widzieć! No, ale co ja tam wiem, pomyliłem się

Subiektywnie powiem,że na grach się znam i raczej odróżnie fekał od porządnej gierki.Lista gier na NDSa jest wieksza i łatwiej znaleść coś dla siebie,jest z czego wybierać.Natomiast PSP nie ma dla mnie nic do zaoferowania.Muzyczke i filmiki w telefonie sobie obejrze,a jeśli chodzi o gry ciężko byłoby mi wymienić tytuły 20 gier.Jakbym się wczoraj obudził i powiedział :OMG OMG ninitendo ftw,psp shit" to mozna sie czepiac o fanboystwo.Natomiast moje poparcie dla NDSa jest po analizie wszystkich za i przeciw obu konsol,wyszło na to że NDS jest dla mnie.BTW Kagex ,ja twoimi wypowiedziami mogę wytknac ci fanboystwo PSP/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagex, zdziwiłeś mnie, muszę przyznać, bo żadnego fanboizmu tu nie widziałem. Zareagowałem śmiechem co prawda na argument "pieniężny" KingsBounty'ego - no przykro mi, ale mam w zwyczaju reagować tak na niedorzeczności, które nie są podparte żadnym argumentem. DS i PSP to maszynki bardzo zbliżone cenowo, powiedziałbym nawet, że jeśli ktoś ma pod ręką tylko sklepy takie jak Media Markt to wyda więcej na gry DS-owe. Oczywiście bardziej ogarnięci gracze podpierają się allegro i używkami, bo tak jest po prostu taniej.

Wiem też, że miałeś zarówno DSa jak i PSP, nawet kilka razy każde - nazywasz jednak konsolkę Nintendo "puderniczką z małym pędzelkiem i dwoma lusterkami". Znając trochę twój styl pisania mogę uznać, że to żart, dajmy jednak na to, że wezmę to na poważnie i co wtedy otrzymujemy? Ot, czysty fanboizm wobec PSP ^^

Sam PSP nie miałem nawet w rękach zbyt długo, ot pograłem kilka godzin w niektóre z tytułów, toteż nie wypowiadam się na temat jego przydatności do gier. Wiem natomiast jedno - kiedy na necie czy w realu przewijają mi się info o PSP to ciągle słyszę te same tytuły. Tekken, GoW, Final Fantasy (rzadko...), LocoRoco, Patapon, czasem jakies Lego, ProEvo i... tyle w tej chwili pamiętam. Niewiele. W sumie nic dziwnego, w końcu posiadam DSa i to właśnie gry na niego mnie interesują, jednak nie zmienia to faktu, że nad wyborem myślałem sporo, nawet w Media stojąc kilka godzin i chodząc od bazy tytułów jednej konsolki do drugiej. Padło na DSa, proste, tamte tytuły bardziej mnie zainteresowały.

Tak w ogóle, z chęcią zobaczę pisaną na luzie i bez problemu listę stu DOBRYCH gier na PSP. Bo tak jak pisał B3rt, z DSem problemów mieć nie będziemy. Przyjmij wyzwanie i wypisz PSPkową setkę, przy okazji stworzy się bazę wartych zainteresowania tytułów. Same plusy, czyż nie? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falessan jutro jak wróce ze szkoły i się wyśpie to napiszę liste gier wartych uznania moim zdaniem. Jest trochę tego,bo jak przeglądałem stronki i fora o ndsie to spisywałem sobie na karteczce wazniejsze tytuły.To właśnie taka lista zmotywowała mnie do zacisniecia pasa i oszczedzanie kazdego grosza na NDSa.Później tą listę się Przyklei gdzięś i będzie się edytować.Utworzę nowy temat,nazwę go "Lista gier na NDSa".Jest już temat "Najlepsze gry",ale jak dla mnie jest on jakiś niemrawy.PZDR!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagex, zdziwiłeś mnie, muszę przyznać, bo żadnego fanboizmu tu nie widziałem.

Hihih, bo masz DS'a? :D Kiedyś już to wytłumaczyłem kid's, że obstaje przy tych bardziej poszkodowanych, żeby wam się głupio zrobiło :) Tip: Jeżeli chodzi o fanbojów, to jest nad dwóch w swoim rodzaju (/me patrzy posty powyżej) sorcererx.gif

Jeszcze nie zacząłem a już się motam? Przewidujesz przyszłość? Doprawdy, coraz bardziej mnie twoje zdolności zaskakują

No jak nie jak tak? Zaprzeczasz, chwilę później to wyjaśniasz i przepraszasz... Ogarnij się! :O

PSP nie ma dla mnie nic do zaoferowania (...) Natomiast moje poparcie dla NDSa jest po analizie wszystkich za i przeciw obu konsol,wyszło na to że NDS jest dla mnie.

Ha, widzisz. Dla ciebie, ale nie dla wszystkich innych. Mnie np. zaczęły drażnić możliwości DS'a i co? I odszedł po raz kolejny w zapomnienie. No, ale od dziś, żeby pokazać jakim jestem zapatrzonym w Sony fanbojem będę pisał, że PSP ownz ds!!!111 Daruś, szykuje ci się temat na blog? =]

BTW Kagex ,ja twoimi wypowiedziami mogę wytknac ci fanboystwo PSP/

karma-tsktsk.gif

Utworzę nowy temat,nazwę go "Lista gier na NDSa".Jest już temat "Najlepsze gry",ale jak dla mnie jest on jakiś niemrawy.PZDR!

Więc będziesz musiał się liczyć z tym, że taki fanboj jak ja ci go usunie od razu po powstaniu. Dubli ja nie lubliu.

Tak w ogóle, z chęcią zobaczę pisaną na luzie i bez problemu listę stu DOBRYCH gier na PSP. Bo tak jak pisał B3rt, z DSem problemów mieć nie będziemy. Przyjmij wyzwanie i wypisz PSPkową setkę, przy okazji stworzy się bazę wartych zainteresowania tytułów. Same plusy, czyż nie? ^^

Sure, czemu nie. Ja nie muszę kompletować drużyny "od tytułów", bo tak się składa, że większość pamiętam, jakbym się jednak dokopał do notatek, to będzie grubo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusxg ja mam PSP od Gwiazdki i wymieniłem 8 tytułów z głowy i to chyba dobrze.Zresztą co ma to że ja znam 8 gier skoro z nich może kupie sobie 3 czy 4,a ty napewno nie kupisz wszystkiego co wymieniłeś .Sugerujesz że na PSP jest mało tytułów bo nowy posiadacz jest w stanie wymienić około 10 gier? Zresztą co z tego że np. na PSP jest 2000 tytułów a na NDS 10000,będziesz je wszystkie mieć?Zresztą myślę że na PSP gry są robione dłużej ,chociaż moge się mylić bo w NDS jest dotykowy ekran.Sam mam zamiar dokupić sobie NDS I to nie jest tak że ja NDS'owców nie lubię, tylko,ale nie pozwolę obrażać PSP.

EDIT:Z niecierpliwością oczekuje na wypowiedź dariuxga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak? Zaprzeczasz, chwilę później to wyjaśniasz i przepraszasz... Ogarnij się! :O

Czekaj, czekaj, bo znowu coś mącisz. Na tyle że sam się zacząłem gubić o co ci chodzi. Wyjaśniłem i przeprosiłem za umieszczenie na liście SI, bo gra jest również na PSP. Zaprzeczyłem natomiast temu, że pisałem rzekomo o "serii Ninja Gaiden", czego nie robiłem, a co ty próbujesz wmówić. Chyba raczej ty powinieneś się ogarnąć, bo już sam nie wiesz czego się czepiasz.

Sure, czemu nie. Ja nie muszę kompletować drużyny "od tytułów", bo tak się składa, że większość pamiętam, jakbym się jednak dokopał do notatek, to będzie grubo smile_prosty.gif

Jak na razie to tylko się przechwalasz do czego jesteś zdolny, a jeszcze nic nie napisałeś. Dalej, zaskocz nas, sponiewieraj po podłodze :>

Pomijając już fakt że miało być "na biczu". Od wczoraj to sobie już pewnie 10 razy gamespota przejrzałeś :D

Jeszcze co do "fanbojstwa". Wcale nie uważam się za fana tej czy innej konsoli. Sam wybrałem DS'a, bo IMO ma więcej lepszych gier niż PSP. Wkurzają mnie jednak te stereotypy krążące wokół tej konsoli. Że jest "puderniczka z lusterkami", "różowe pudełeczko co jak spadnie to się zepsuje", "Jest dla ludzi bez kasy", "wychodzą na to tylko Mario i Pokemony" itd. I gotuje się we mnie kiedy widzę tego typu teksty, zwłaszcza z ust osób które ewidentnie nie mają o tym pojęcia. Stąd takie czy inne posty. Jeśli ktoś mądrze piszę, to dostaje w miarę mądrą odpowiedź, a jeśli pisze bzdury.. to cóż.

@KingsBounty

Tu nie chodzi o to ile kto gier kupi, ale o wybór jaki daje ci ta czy inna konsola. DS czy chcesz czy nie ma większą bazę gier niż PSP. Masz większy wybór, przynajmniej w niektórych gatunkach. Głupotą byłoby np. kupować DS'a dla bijatyk czy PSP dla jRPG.

nie pozwolę obrażać PSP.

Daj proszę ja ciebie cytat z ostatnich stron, gdzie ktoś jawnie obraża PSP. Bo z tego co widzę to sama prawda: Sony zamiast rozwijać niesamowity potencjał tej konsolki wyciska cały czas nowe softy, zaniedbując bazę gier które można kupić. Tak jak powiedzieli koledzy wcześniej, fani PSP wymieniają wkoło te same tytuły: Tekken, GoW itd. Po prostu na PSP coraz bardziej brakuje killerów dla których warto by było mieć tą zabawkę. Przynajmniej moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawnie ktoś obraził PSP (nawet nie patrzyłem kto) że PSP jest do szpanu.Więc NDS nie jest?Wiadomo,jak masz jakąś z tych konsolek to każdy się do ciebie klei,prawda?Na PSP jest mało gier,ale za to lepszych bo na PSP trudniej robić gry.Zresztą nie obrażajmy się nawzajem.To ma swoje wady i to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kagex

Nie, nie dlatego, że mam DSa. Dlatego, że staram się bronić przed tym, co uważam za niesłuszne zarzuty. A zarzucanie fanboizmu to niezbyt wymagająca z Twojej strony argumentacji teza, prawda? I bardzo wygodna ^^ Kiedykolwiek przeczyłem, że DS ma mniejsze możliwości niż PSP? Nie. Może co prawda robić to samo co konsolka Sony, jednak wymaga to homebrew.

I popieram b3rta - zamiast się chwalić zacznij lepiej tworzyć listę. I coby nie było - ja zamierzam korzystać w pisaniu tej na DSa nie tylko z tych gier, w które grałem osobiście, bo niestety milionerem nie jestem i na 100 gier pozwolić sobie nie mogę ^^

@KingsBounty

Nikt nie każe ci wymieniać z głowy nie wiadomo ilu tytułów. Po prostu uważam, że jeśli baza dobrych gier jest niby duża, to problemu z wymienieniem z pamięci choćby tej 30 problemem nie będzie. Tyle to ja bym wymienił, nie posiadając przecież PSP. Co prawda zastanawiając się i posiłkując znanymi tytułami w stylu NFS, jednak dałbym radę. A ty, jako osoba, która powinna być żywo zainteresowana tym co na twojego handhelda jest dostępne nie powinieneś mieć przecież problemów z tymi marnymi 30 tytułami? ^^

A teraz śmigam znaleźć temacik o top grach na handheldy i zaczynam wklepywać ładną seteczkę. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihih, stanąłeś w rządku za moderatorem i pokrzykujesz jego słówka, so sweet :)

I popieram b3rta - zamiast się chwalić zacznij lepiej tworzyć listę

Kto ci powiedział, że ja muszę ja stworzyć na biczu? Nikt :) To, jak daliście się wciągnąć w otchłań sprawy ("pisz szybko, inaczej nie jesteś tru!" po czym post pojawił się niedługo później) oznacza tylko i wyłącznie to, że dla wygórowania DS'a jesteście w stanie pozabijać wszystkich dookoła. A może to po prostu ja lubię prowokować innych? Kto wie...

Daj proszę ja ciebie cytat z ostatnich stron, gdzie ktoś jawnie obraża PSP

No proszę cię =D

Nie, nie dlatego, że mam DSa. Dlatego, że staram się bronić przed tym, co uważam za niesłuszne zarzuty.

A jak PSPkowcy zaczynają bronić swojego sprzętu to wojna, tak? :)

Pomijając już fakt że miało być "na biczu". Od wczoraj to sobie już pewnie 10 razy gamespota przejrzałeś

Myślę, że były takie tygodnie, że przeglądałem go więcej razy niż ty w całym swoim życiu...

Zaprzeczyłem natomiast temu, że pisałem rzekomo o "serii Ninja Gaiden", czego nie robiłem, a co ty próbujesz wmówić.

Niczego nie próbuję ci wmówić, po prostu, teraz nie wierzę, że nie miałeś na myśli serii, skoro: raz użyłeś słowa seria, po czym wymieniłeś parę "seriowych" tytułów, potem wciąż na pogrubieniu poleciały wcale nie seriowe tytuły, potem znowu użyłeś słowa seria i machnąłeś dwa seriowe tytuły w kolejności 1,3.

30 problemem nie będzie. Tyle to ja bym wymienił, nie posiadając przecież PSP. Co prawda zastanawiając się i posiłkując znanymi tytułami w stylu NFS, jednak dałbym radę. A ty, jako osoba, która powinna być żywo zainteresowana tym co na twojego handhelda jest dostępne nie powinieneś mieć przecież problemów z tymi marnymi 30 tytułami?

- Pokemon (jako seria, bez rozdrabniania)

- Valkyrie Profile

- Resident Evil DS

- Final Fantasy: Crystal Chronicles (dwie części są, jakby co)

- Sonic Rush/Rush Adventures

- Cooking Mama (grałem tylko w 3)

- Final Fantasy III/IV/ Revenant Wings

- Mystery Dungeon

- Kingdom Hearts 358/2

- GTA: CW

- The World Ends With You

- Contra 4

- Hotel Dusk

- Megaman Battle Network (jako seria)

- Megaman ZX/ZX Advent

- Colin McRae: DiRT 2

- NFS U2/MW/Carbon/Pro Street/Undercover/Nitro

- Ridge Racer

- Advance Wars Dual Strike/ Dark Conflict

- Metroid Prime Hunters

- New Super Mario Bros

- Castlevania: Portrait of Ruin

- Bleach: Blade of Fate

- Legend of Zelda: Phantom Hourglass

- Ultimate Mortal Kombat

- Ninja Gaiden: Dragon Sword

- Dementium

- Legend of Kage 2

- C.O.R.E.

- Call of Duty MW/MW2/WaW

- Dynasty Warriors DS

- Guilty Gear

- Super Mario 64 DS

- Suikoden

gumshoe-laughing(a).gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawnie ktoś obraził PSP (nawet nie patrzyłem kto) że PSP jest do szpanu

Bo każda kolejna wersja konsolki potęguje takie wrażenie. No bo czego ona teraz nie ma: gry, muzyka, filmy, internet, Skype i wiele innych rzeczy. Z tym że w tym wszystkim zapomniano o najważniejszym, czyli o dobrych grach. Nintendo tylko dwa razy poprawiało swojego DS'a: raz dając mu mniejszą obudowę, i drugi raz dodając kamerki. I tyle. Za to dba by nie brakowało na niego gier. I mimo że dużych wydawców jest praktycznie dwóch (bo znaczną większość gier wydaje Nintendo i Square), to co chwile wychodzą jakieś dobre tytuły.

Na PSP jest mało gier,ale za to lepszych bo na PSP trudniej robić gry

W czym lepszych? Graficznie? Pod względem grywalności? A tak poza tym to skąd wiesz ile robi się gry na NDS, a ile na PSP? Zajmujesz się tym czy coś?

Zresztą nie obrażajmy się nawzajem.To ma swoje wady i to.

Ja nie widzę żadnego obrażania. Wymieniamy opinie i tyle :)

A teraz śmigam znaleźć temacik o top grach na handheldy i zaczynam wklepywać ładną seteczkę. Dziękuję

Proszę ja Ciebie bardzo :)

Pisz mój panie, pisz, bo zamarł temacik ostatnio. A wypłata się zbliża, trzeba coś kupić :>

A może to po prostu ja lubię prowokować innych? Kto wie...

A może po prostu nie spodziewałeś się że ktoś podejmie wyzwanie i teraz ci głupio :>

A jak PSPkowcy zaczynają bronić swojego sprzętu to wojna, tak?

Niech bronią, sam chętnie poczytam co mają do powiedzenia. Ale niech piszą z sensem, a nie brednie wyssane z małego palca lewej stopy ("DS dla biednych", jeeeez...).

raz użyłeś słowa seria, po czym wymieniłeś parę "seriowych" tytułów, potem wciąż na pogrubieniu poleciały wcale nie seriowe tytuły, potem znowu użyłeś słowa seria i machnąłeś dwa seriowe tytuły w kolejności 1,3.

Raz użyłem zwrotu "mini seria", odnosząc się do Final Fantasy, potem wymieniłem kilka radnomowych tytułów, potem znowu użyłem słowa seria dla gry Sonic, po czym znowu wymieniłem dwa randomowe tytuły z mojej półki. I tak to miało zostać odebrane. Ale dobra, wystarczy tego tłumaczenia.

@Down

Celowo pominąłem DSi LL. Po pierwsze dlatego że konsolka jak na razie jest dostępna tylko w Japonii, i nawet nie do końca wiadomo czy poza nią wyjdzie (co prawda są plany na pierwszy kwartał 2010, ale jak na razie są to tylko plany), a dwa, że jedyna zmiana jaką wprowadziło Nintendo to zwiększenie ekranu, bez jednoczesnej zmiany rozdzielczości. Jak dla mnie to fail, i wolałem o tym nie wspominać ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucę, dla ekspertyzy:

Nintendo tylko dwa razy poprawiało swojego DS'a: raz dając mu mniejszą obudowę, i drugi raz dodając kamerki.

A na rynku mamy Classica, Lite'a, DSi oraz DSi LL sorcererx.gif. Kolejny raz, kolejna osoba. Też mi opowiesz o lotach w kosmos? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 2 vs. 2. Ty i Kag kontra ja i Felessan. darusia nie liczę, bo on ma moderacje, i z reguły jego posty pojawiają się dzień po sprawie :P

Zacznijcie Zacznijmy po prostu używać racjonalnych argumentów, a wtedy będzie fajnie. Nie trzeba nikogo wołać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darusia nie liczę, bo on ma moderacje, i z reguły jego posty pojawiają się dzień po sprawie

Bo mu je tak późno uwidaczniasz Bo nie wpadają mi w oczy od razu ;(

Wspomnienie o kimś z zewnątrz wywołało w bercie niepokój. Bert, czy coś się stało? Ja tam nie widzę potrzeby wołania kogokolwiek, wszak najwyższa władza konsol stoi przed wami (tak, mówię o sobie x]). O ile DSowcy wyjmą słomę z butów przed rzucaniem pseduotrafnymi argumentami, o tyle ja przestanę się śmiać/podpuszczać i wcielać w życie inne zagwozdki taktyczne.

Dobra, właściwie... Koniec tematu. Kolejny post z flejmem poleci do kosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako racjonalny argument można zaliczyć to że na praktycznie każdym portalu zajmującym się ocenianiem gier DS ma więcej BDB tytułów (czyli takich z oceną 90%+) od PSP? Żeby nie było że rzucam słowa na wiatr: www.gamerankings.com - DS 5 gier, PSP 2. www.metacritic.com 5 gier na DS'a i tylko 1 na PSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagex, a może znów odzywa się w Tobie tęsknota za DSem i szarżując na nas z drwinami zamiast argumentów starasz się ją zagłuszyć? ^^ Bo jak widać nie odnosisz się do bzdur typu "DS to taniocha", w zamian łapiąc za słówka i rzucając "cool ironiczne komentarze"? :cool:

Chyba czas wyjąć słomę z butów i przejść do konkretów, zamiast usilnie starając się 'wygórować' PSP a kiedy DSowcy odezwą się w odpowiedzi na jawne brednie 'to wojna'?^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zauważyłem temat i jako świeżutki posiadacz PSP może powiem, jak ja to widzę. Byłem i uważam, że dalej jestem, zatwardziałym pecetowcem. Ale pomyslalem sobie, warto by kupic jakas kieszonkowa konsolę, w sam raz na wakacje, wyjazdy, czy dla zwykłego urozmaicenia. Kupiłem od brata uzywane PSP po bardzo dobrej cenie wraz z Vice City Stories i to prawdopodobnie ten swietny interes zawazyl o mojej decyzji. Ale nie tylko, bo jako entuzjasta gier wideo, znam się trochę i wiedzialem o istnieniu DS czy chociazby iPhone'ów. To drugie odpadło oczywiscie od razu, bo choc mialem ochote pograc na wyjezdzie na czyms mniejszym, to bez przesady, rownie dobrze moge pograc w węża na komórce, a nie drogiego iPhone'a kupowac :P.

Ale wracając do tematu PSP vs DS, decyzji, ze wybralem PSP nie zaluje. Czemu? Po pierwsze PSP bądź co bądź ma większe możliwości, parametry, czy jak tam to mozna nazwac. Gry sa tutaj bardziej rozbudowane i dopracowane graficznie. Bo nie wiem, czy wspominalem - japońskiej kreski nie trawię. PSP ma w Polsce, choc niebogate, i tak o wiele większe wsparcie niż DS. Przykladowo, w Bonarce, w krk, w EMPIKU znajduje się pełny regał plus wystawa gier PSP, a z NDS tylko z pół regała, i to powtarzalne Pokemonki. Jasne, istnieje wujek allegro, czy amazon. Ale osiągnąłem juz wiek, w ktorym moge wydac co nieco bez piszczenia do rodziców o kieszonkowe, wiec wole wygodniej kupic, to co mnie interesuje. Kolejna rzecz, jak dla mnie tytuly na PSP sa dalece bardziej ciekawe niz te z DS stawiajace na skosnookie hity. Czytalem w temacie, wyzwania, zeby napisac taka rzeczywiscie liste tytulow na PSP, bo tak ich jest malo. Fakt, wszyscy mowia, ze na PSP tak malo tych gier. A ja sie nie zgodze, nie raz buszowalem po golu w poszukiwaniu takowych, i do koloru, do wyboru. Przykladowo:

Dungeon Siege: Throne of Aghony

SOCOM 1-3

Syphon Filter: Dark Mirror i Logan's Shadow

GTA: Vice City Stories, Liberty City Stories, Chinatown Wars

Star Wars: Force Unleashed i chyba (glowy nie dam) jako jedyna zawiera tryb multi

DIRT 2

God of War: Chains of Olympus

LocoRoco 1 i 2

Patapon 1 i 2

Army of Two: The 40th Day

Assassin's Creed: Bloodlines

SW: Elite i Renegade Squadron

Burnout: Dominator i Legends

Splinter Cell: Essentials

Call of Duty: Road to Victory

Killzone: Liberation

Resistance: Retribution

Kingdom Hearts: Birth by sleep

I co? A to tylko czubek góry lodowej, i mógłbym spokojnie odliczać tytuły dalej. Gdybym mial tyle czasu i checi, zeby wymienic 1021481250935 tytulow, po to tylko, by zapewnic wyzszosc mojej konsolce. JA i tylko JA uwazam, ze PSP jest lepsze od DS a, i mysle ze moje argumenty sa racjonalne i obiektywne. Dyskusja, ktora przynajmniej z tego co patrzylem, polega na wymienianiu sie na zmiane tytulami z jednej i drugiej konsoli, jest dla mnie tyle przyjemna i satysfakcjonujaca, co jedzenie zupy widelcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze PSP bądź co bądź ma większe możliwości, parametry, czy jak tam to mozna nazwac.

Parametry owszem, ma lepsze. Natomiast co do tych możliwości to bym się zastanowił, czy z możliwości naprawdę przydatnych DS zostaje aż tak bardzo w tyle za PSP. No bo pomyślmy: Na obu konsolkach można grać (eureka), obie konsolki umożliwiają słuchanie muzyki, oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć itd. Mało tego, po wejściu na rynek modelu DSi spora część tych funkcji została udostępniona z poziomu konsoli, bez zabawy w homebrew (wbudowana pamięć + karty pamięci). Dodatkowo wersja DSi posiada tak chwalony przez posiadaczy PSP aparat fotograficzny, który dodatkowo świetnie wykorzystują niektóre gry. Owszem, PSP ma jeszcze jakieś latarki itp. ale czy takie gadżety faktycznie świadczą o możliwości konsoli? Bo jak dla mnie to nie bardzo.

Gry sa tutaj bardziej rozbudowane i dopracowane graficznie.

Dopracowane graficznie - owszem, bardziej rozbudowane - tu już nie bardzo. Wszystko zależy od gry. Zarówno PSP jak i DS ma swoje killery, gry zarówno złożone, rozbudowane, jak i te przeznaczone dla niedzielniaków. Chyba że chodzi ci o jakieś inne "rozbudowanie", to wytłumacz :)

PSP ma w Polsce, choc niebogate, i tak o wiele większe wsparcie niż DS.

To jest faktycznie plus dla PSP. W sumie żadna konsola Nintendo nie miała w Polsce za dobrze. NES, N64, GameCube czy właśnie DS. Wszystkie te konsole, mimo iż bardzo dobre miały za słabe wsparcie. Do części z nich był swego czasu bardzo ograniczony dostęp, zwłaszcza do gier. Sam pamiętam ile się natrudziłem żeby kupić sobie Resident Evil Remake i Zero na GaCka (a było to w czasach kiedy zakupy na allegro było czymś bardzo egzotycznym).

EMPIKU znajduje się pełny regał plus wystawa gier PSP, a z NDS tylko z pół regała, i to powtarzalne Pokemonki.

A to już akurat żaden argument, bo po sklepach raczej nie można oceniać która konsola jest lepsza. Zależy to od sklepu. Przykładowo u mnie w Empiku nie ma żadnych gier na DS. Nawet na zamówienie nie sprowadzają. Za to gry do PSP aż się wysypują. Kilka ulic dalej jest Media Expert gdzie gier na DS'a jest dużo więcej niż na PSP. To samo w Media Markt, gdzie obie konsolki mają poświęcone tyle samo przestrzeni. DS nawet więcej, bo sa gęściej rozłożone "wieszaki" (z powodu mniejszych pudełek). Zależy od sklepu i tyle.

Czytalem w temacie, wyzwania, zeby napisac taka rzeczywiscie liste tytulow na PSP, bo tak ich jest malo. Fakt, wszyscy mowia, ze na PSP tak malo tych gier.

Z tą wyliczanką chodziło raczej o to że Sony bardzo zaniedbuje swoją konsolkę wypuszczając coraz mniej killerów. Fakt, przez ostatnie lata troszkę dobrych tytułów się uzbierało, zarówno na DS jak i na PSP, ale ostatnio Sony jakby trochę przysnęło. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie, bo podczas gdy na DS wychodzą wersje sporej części popularnych gier (Dark Void, Mini Ninjas, Force Unleashed i wiele więcej), na PSP jakoś cicho. Oczywiście mogę się mylić, jakby co to mnie poprawcie.

JA i tylko JA uwazam, ze PSP jest lepsze od DS a, i mysle ze moje argumenty sa racjonalne i obiektywne.

Są obiektywne i racjonalne, ale nie da się ukryć że większość z nich opiera się o gusta i oczekiwania. I tu nikt nie ma racji, i jednocześnie ma ją każdy. Po prostu ostatecznie każdy wybiera to co lubi.

BTW, z ciekawości sprawdziłem sobie ceny PSP i DS'a. I tak: nówkę PSP-3000 można już kupić za 577 zł, podczas gdy wersja Slim & Lite kosztuje już od 599 zł. Faila w postaci PSP-go nie liczę, bo nikt o zdrowych zmysłach tego raczej nie kupi. Przechodzimy do DS'a: Wersji Classic (nowej) nie znalazłem, wersja Lite kosztuje już od 499 zł, natomiast DSi to wydatek około 599 zł. Gry: na PSP ceny wahają się od 40 zł do 150 zł. Na DS podobnie, tyle że ceny nowych gier dochodzą do 180/190 zł. Tak więc mity o tym że DS jest dla ludzi bez kasy można sobie włożyć w skarpetę, bo ceny są dość wyrównane. Faktycznie, podczas premiery PSP kosztował dużo więcej niż DS, ale teraz ceny raczej się wyrównały.

PS. Sprawdzałem oczywiście ceny nowych konsol i nowych gier. W pudełku, z folijką, bez wszelakich przeróbek itp. Ceny brałem z różnych sklepów, ale głównie z Ceneo i Allegro. Jeszcze jakieś pytania?

Ciach, ciach, ciach. Powiedziałem już coś na ten temat i swojego zdania nie zmienię. - Kagex

Ale jakiego zdania? Najpierw zrobiłeś z nas psycho fanbojów DS'a, a teraz każdą próbę odpowiedzi usuwasz bądź moderujesz. Jeśli tak ma wyglądać dyskusja z tobą to ja podziękuje na przyszłość...

No proszę, a jak z wami tak wyglądała ta dyskusja "KCESZ OBRASIĆ DSA!!!!11", to było w porządku? ^^ Nie musiałem nikogo z was robić, po prostu do końca odkryłem wasze karty. Chcesz poflejmować, to idź do któregoś ze swoich działów i tam sobie załóż taki offtopicowy temat, mnie tutaj flejm nie potrzebny. Aha, nie ma za co. - Kagex

My tylko odparliśmy bardzo głupi i niczym nie podparty zarzut, napisany przy okazji tragicznym stylem. W dodatku nie przypominam sobie żebyśmy w którymkolwiek momencie używali takiego stylu pisania. W przeciwieństwie do ciebie, bo zamiast sensownie włączyć się w dyskusje, zacząłeś rzucać cool tekścikami, argumentując emotikonami i obrazkami. Ale niech ci będzie, koniec flejma.

Musiałeś jeszcze dolać trochę żalu, nie? Niech ci będzie, kid. - Kag

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...