Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

@Messer: Quantic Dream przez półtora dekady zrobiło 4 gry. Nawet jeśli zapowiedzą grę na PS4 to wyjście jej przed 2015 jest mało prawdopodobne.

Naughty Dog też so far wydawał kolejne gry jak w zegarku co 2 lata (TLoU pół roku szybciej), Santa Monica nawet rzadziej. Cóż, zobaczymy. Jeżeli Sony faktycznie wybuliło kupę kasy by każde wewnętrzne studio robiło dwie produkcje AAA naraz, tym lepiej. Osobiście jednak nie wierzyłbym z mistyczną i nieskończoną moc Sony. Start PS3 i PS Vity pokazał, że mocny lineup na premierę może być problematyczny.

@Jachus: A może... Still, prezentacja konsoli jako konkretnego produktu u Microsoftu była najbardziej treściwa.

Co do specyfikacji Xboxa One się nie wypowiem bo praktycznie jej nie podali.

Guerilla Games - Killzone Shadowfall

Sucker Punch - inFamous Second Son

Sony Japan - Knack

Evolution - DriveClub

Quantic Dreams - Cinematic game

Team Ico - The Last Guardian

Santa Monica - New AAA IP

Santa Monica Team 2 - God of War 4

Guerilla Games Team 2 - The Order, Fantasy Setting

Naughty Dog - Uncharted 4

Naughty Dog Team 2 - Last of Us 2 or New IP

Polyphony Digital - Gran Turismo 6 ( na PS3 )

Media Molecule - Play Create, Share game (not a Move only game)

San Diego - MLB

SOE - Planetside 2 port

Ready at Dawn - AAA action adventure game (3rd party exclusive)

Square Enix - Final Fantasy XV or Versus - (Sony don't own the IP, 3rd party exclusive)

Plus more studios like Bend, Zindagi, London and etc that make Vita, PSN or Move games

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeSSer skąd wiesz o Square Enix? Dziwne byłoby to, że ostatnie FF wychodziły na PS3 i X0, a teraz mają powrócić do ekskluzywnego wydawania ich na sprzęt od Sony.

@edit

Aha, to wszystko wporządku.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Microsoft zaskoczył mnie jeszcze jednym konkretem - podaniem dokładnej, i to sporej liczby gier zmierzających na XOne. 15. Nawet po odsączeniu kinectowych rzeczy powinno być lepiej niż w przypadku PS4,

Będę bardzo zaskoczony jak się sprawdzi Twoja prognoza. Jak na razie pokazali jednak mniej niż Sony. Nowa Forza, EA Sports, CoD:Ghosts... wszak to nie nowości a kontynuacje jedynie. Notabene jak posłuchałem jaka to rewolucyjna będzie fabuła tego ostatniego to się uśmiałem. Jedyna intrygująca nowość to Quantum Break, która z kolei zalatuje Beyond: Two Souls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeSSer skąd wiesz o Square Enix? Dziwne byłoby to, że ostatnie FF wychodziły na PS3 i X0, a teraz mają powrócić do ekskluzywnego wydawania ich na sprzęt od Sony.

Sony ma umowę z SE na eksluzywnego Finala dla PS. Nazwali go Versus XIII. Mieli go wydać dwa lata temu ale stwierdzili że to będzie chała i przenieśli grę na PS4, nie wiadomo tylko czy nazwa została Versus Xiii czy XV już.

I nie mówię o głównej linii FFXIII bo ta jak wiemu wciąż jest PS/Xbox.

Stąd się wzięły problemy Square Enix. FF XIV i FF Versus XIII musieli zacząć robić od nowa gdy mieli praktycznie wszystko gotowe, a Trzynastka okazała się badziewiem.

Co do specykafikacji Xbox One, Major Nelson podał że 8 GB DRR3 i 1.24 TFLOPS. Czyli wolniejszy RAM i słabsza karta niż w PS4.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Last of Us 2, seriously? To już naprawdę prawie jak liczenie Halo 6.

@Jachus: O FF są plotki, bo Versus miał być na PS3, a na E3 prawdopodobnie zostanie przemianowany na XV.

@RoZy: Mówili o 8 nowych IP. Jeżeli to nie będą gry na Kinecta (albo i niech będą na Kinecta, tylko inne niż dotychczas - RYSE zapowiadało się fajnie), to M$ jeszcze może XOne'owi zrobić dobrze.

Zresztą, whatever. Wątpliwości wobec Microsoftu po końcówce tej generacji są zrozumiałe, tak jak kredyt zaufania dawany Sony. Poziom prezentacji nie różnił się imo szczególnie though. U mnie zaiskrzyło gdziekolwiek tylko przy Quantum Streak, tak to obie były średnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Last of Us 2, seriously? To już naprawdę prawie jak liczenie Halo 6.

@Jachus: O FF są plotki, bo Versus miał być na PS3, a na E3 prawdopodobnie zostanie przemianowany na XV.

@RoZy: Mówili o 8 nowych IP. Jeżeli to nie będą gry na Kinecta (albo i niech będą na Kinecta, tylko inne niż dotychczas - RYSE zapowiadało się fajnie), to M$ jeszcze może XOne'owi zrobić dobrze.

Zresztą, whatever. Wątpliwości wobec Microsoftu po końcówce tej generacji są zrozumiałe, tak jak kredyt zaufania dawany Sony. Poziom prezentacji nie różnił się imo szczególnie though. U mnie zaiskrzyło gdziekolwiek tylko przy Quantum Streak, tak to obie były średnie.

Tutaj masz line up Xboxa

RARE Team 2 - AAA game (I assume another team makes Kinect games)

Microsoft LA - AAA game

343 - Halo 5

Turn 10 - Forza 5

Black Tusk - Futuristic shooter

Lionhead - Fable MMO

Lionhead Team 2 - ??? (not sure if they are a Kinect srudio now though)

Crytek - Ryse (3rd party exclusive)

Remedy - Quantum Break

Respawn - Titan (MS don't own IP, 3rd party exclusive)

Plus more studios like Twisted Pixel, Big Park and etc that make Kinect or XBLA games

Jak widzisz nie ma bata by to było 15 AAA gier. Co do TLoU 2 czy nowego IP, nikt nie mówi że w tym roku ale pamiętaj że developing gier ma być szybszy no i zarówno Sony jak i MS zatrudnili mnóstwo nowych programistów. Podkreślam, nie chcę pokazać że MS nic nie wskóra ( bo ta lista temu przeczy ) ale pokazać że Sony też ma asy w rękawie.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15 gier na wyłączność może zawierać wszystko. Gry, których nie będzie na PS4, ale są na PC. Gry f2p. KINECT. Third party. Tego Sony też ma sporo. Knack, DriveClub, Killzone, Infamous, Diablo 3, Media Molecule's game, War Thunder, Primal Carnage, Blacklight, Planetside 2, Dust 514, potencjalny port GT6, milion indie. To daje co najmniej 10 tytułów. Sony jest 3 miesiące przed Microsoftem, który pierwsze rozdanie przegrał choćby przez takie olanie sprawy. Nie rozpędzałbym się tak z tymi grami. Microsoft pokazał dzisiaj dwie. Jedno co dobre, to uporanie się z telewizją, po części z Kinectem. Pomimo potraktowania specyfikacji po macoszemu (Sony zrobiło to lepiej), dalej zostaje więcej czasu na gry.

Inna sprawa. Sony ma dwie platformy na utrzymaniu. Z Vity można się śmiać, ale też ma kilka zapowiedzi. Microsoft nie ma żadnej wymówki. Pokazanie mniej niż 10 dużych, poważnych gier na wyłączność na start będzie kompromitacją. Tym bardziej w sytuacji, gdy przez ostatnie 3 lata na x360 pojawiło się 6 dużych exów.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xboxa i PS3 przewiduję około 10 dużych gier w pierwszym roku od pojawienia się konsol. Przy czym należy dodać że Sony ma jeszcze Vitę na głowie i nie wiadomo ile z tych IP zagości na handheldzie Sony ( ostatnimi czasy Panopticon psikusa sprawił )

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RARE Team 2 - AAA game (I assume another team makes Kinect games)

Microsoft LA - AAA game

343 - Halo 5

Turn 10 - Forza 5

Black Tusk - Futuristic shooter

Lionhead - Fable MMO

Lionhead Team 2 - ??? (not sure if they are a Kinect srudio now though)

Crytek - Ryse (3rd party exclusive)

Remedy - Quantum Break

Respawn - Titan (MS don't own IP, 3rd party exclusive)

Plus more studios like Twisted Pixel, Big Park and etc that make Kinect or XBLA games

IMO jest to niekompletna lista. Brakuje w niej min. Lucid Games z PGR5. Chyba, że na tej liście są tytuły tylko oficjalnie zapowiedziane.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prezentacji i Xbox One podchodzę bardzo neutralnie. Sam pokaz trwał tylko godzinkę, nie pokazano nic naprawdę szczenoopadającego. Począwszy może od wyglądu samego urządzenia - niech podsumowaniem będzie to zdjątko. Duże toto strasznie, choć przyznam, nieco elegancji w sobie posiada.

System sterowania głosem jest godny uwagi, ale stwierdzenia typu "no lag at all" schowałbym między bajki.

FM5? Po trailerze trudno cokolwiek powiedzieć (prócz tego iż będzie Mclaren P1) jednak sam sposób przedstawienia gry nieco mnie niepokoi. W trailerze nowej Forzy Motorsport widziałbym jakieś przepychanki na jednym z prestiżowych torów wyścigowych pomiędzy dziesiątkami zawodników, a nie jakieś gridowo-arcadeowe śmiganie po włoskich serpentynach (od razu skojarzyły mi się ostatnie materiały z GRIDa 2). Obym się mylił.

Quantum Break od razu skojarzyło mi się z Beyond Two Souls, podobnie jak niektórym z Was, w tym pierwszym jednak wygląda na to iż nasza bohaterka będzie w stanie manipulować czasem (am i right?).

Podsumowując więc - meh. Brak jakiegokolwiek gameplayu (facepalm łopatą), mimo wszystko za mało konkretów w kwestii specyfikacji (bo 8GB ramu i 8 rdzeni procka niewiele mi mówi, to i brak faktycznego pokazu mocy konsoli przemawia do mnie iż MS może nie mieć za bardzo czym się pochwalić w kwestii GPU i wydajności całościowej) - godzinka upłynęła bez większych emocji. Xbox One posprząta w Ameryce, ciekawe jak wyglądać będzie sytuacja w Europie. PS4, here i come.

Kolejne CGI o psach i AI rybek na E3? Dis gonna be gud.

PS. klik! :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucid Games ma 40 pracowników i ostatnio wydają tylko gry na telefony/handheldy, ostatnia gra na PS Vita. W zasadzie to możnaby ich dopisać, bo coś mają ogłosić, ale nikt nie wie co i kiedy.

Aha ta lista nie jest moja.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz nie ma bata by to było 15 AAA gier. Co do TLoU 2 czy nowego IP, nikt nie mówi że w tym roku ale pamiętaj że developing gier ma być szybszy no i zarówno Sony jak i MS zatrudnili mnóstwo nowych programistów. Podkreślam, nie chcę pokazać że MS nic nie wskóra ( bo ta lista temu przeczy ) ale pokazać że Sony też ma asy w rękawie.

Ale ja nie mówię, że nie ma, tylko wyrażam wątpliwość, czy Sony zdoła dotrzymać kroku Microsoftowi na początku generacji, skoro dba o PS3 do końca jej życia.

Nie wiadomo jak stoi M$ z innymi third party (wydaje mi się że Remedy to też 3rd party btw), wcale bym się nie zdziwił gdyby na E3 mieli zapowiedzieć choćby Gearsy 4/coś nowego od Epica, bo współpraca dotychczas była owocna, a Judgement robił przecież PCF. Turn 10 też ma chyba dwa teamy deweloperskie, skoro w zeszłym roku była Forza Horizon, a teraz piątka (obstawiam że na premierę XOne).

A co do Quantum Break, skojarzenia z Beyond Two Souls pod względem klimatu są pewnie na miejscu, ale na 99% będzie między nimi podstawowa różnica - u Remedy będzie rozgrywka. :] (no i nie powiem kto ma większe szanse zaoferować fajny scenariusz, a kto klątwę Majów... tongue_prosty.gif )

potencjalny port GT6

To też jest ciekawa kwestia: czy ostatnie hiciory na PS3 wylądują na PS4, a jak tak to kiedy. Dla mnie takie The Last of Us czy Beyond FullHD, nawet wyglądające gorzej niż normalne nextgenowe gry byłyby sporym plusem dla Sony.

Tak samo ciekawe jaka będzie polityka Microsoftu z konwersjami na peceta.

No nic, zobaczy się, i tak nie zamierzam wymieniać X360 na nextgena tak do 2015, kiedy sytuacja się wyklaruje.

Generalnie ja jestem tak optymistycznie do XOne nastawiony (jeżeli optymistycznym można nazwać nierobienie symbolicznego pogrzebu M$ xD ), bo IMO ta zapowiedź 15 exów jest wyraźnym sygnałem, że krytyka X360 za brak exclusivów do Redmond dotarła i panowie coś z tym robią. No nic. Czekamy do E3. Jak konferencja Microsoftu będzie pod znakiem Kinect Star Wars 2 to swoje odszczekam i nie kupię Halo 4, żeby sobie nie robić smaka na nową trylogię. tongue_prosty.gif

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. -- Artius

Nie mam pojęcia czy dotrzyma kroku, bo Sony ma więcej platform do ,, wykarmienia ". Kolejna sprawa - Forzy Turn 10 nigdy nie robiło samo. Za Horizon odpowiada Playground Games.

Co do Epica powiem tak - jedna wielka niewiadoma. Można by zakładać fakt współpracy z MS, ale :

- skończyła się umowa na Gearsy z MS ( na 3 części, MS złapał Judgement rzutem na taśmę )

- ludzie którzy byli za umową w Epicu już nie pracują.

- Epic został wykupiony przez Chińczyków w połowie.

Co do Remedy - oni lubią podpisywać deale z MS, ale historia pokazuje że czasowe ( 2 Alany na PC ) więc nie wiem co myśleć o tym.

Co do Quantum Break - nic tylko czekać. Póki co najlepsza gra na XO.

I na koniec - pchanie 15 gier AAA w rok na rynek maxymalnie 8 mln klientów to głupota. Sony i MS to wiedzą.

A teraz news którego sam się boję. Podobno aż 3 GB w nowym Xboxie ma być zarezerwowane na OS , czyli 5 GB dla devów. Módlmy się do Boga by tak nie było.

Ojcze nasz któryś jest w niebie..

Edytowano przez Artius
Powód edycji: Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz news którego sam się boję. Podobno aż 3 GB w nowym Xboxie ma być zarezerwowane na OS , czyli 5 GB dla devów. Módlmy się do Boga by tak nie było.

To mi przypomniało o jednej rzeczy, która mi się podobała na konferencji - gdy pan powiedział, że Xbox ma włączyć grę i natychmiast się odpaliła. Nie wiem, czy w to wierzyć, czy to tylko PR, ale jeśli tak to naprawdę działa, to jest fajne. W siódmej generacji nastąpiło bardzo niepotrzebne wydłużenie czasu od odpalania konsoli do rozpoczęcia grania.

Chyba że odbywałoby się kosztem tych 3GB, wtedy już jest mniej fajnie.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach] - Nie cytujemy postów w całości. -- Artius

Też zauważyłem. Najwidoczniej ten cały system niby- Windows 8 swoje bierze. No ale jeśli obędzie się bez czekania - im on it.

EDIT. W zasadzie to prawie pewne ze Sony tez czyms dowali nieprzyjemnym. Za dobrze by mieli.

Xbox One

- jednorazowy kod do internetowej aktywacji gry czyli witaj Steam

-koniecznosc polaczenia z siecia co 24 godziny

- gra przypisana do konta i konsoli, czyli koniec z pozyczaniem/odsprzedaza gier, wymagane kupno drugiego kodu,

- odsprzedaz kodow w Xbox Live czyli cos dobrego ale znow ludzie bez neta w ciemnicy

- wciaz platny Gold

- Bajery TV dla USA

- słabsza karta grafiki o 1/3 i Ram wolniejszy prawie o połowę od PS4

- deale na ekskluzywne/wczesniejsze DLC

- brzydki jak sam skur...yn

- pad bez wiekszych zmian ( najwieksza zaleta )

- 3 GB RAMU poswiecone na OS

- Kinect 2.0 w kazdym pudelku, niezbedny do dzialania konsoli

W skrócie - musisz mieć neta i kasę na nowe gry, ewentualnie handel na Xbox Live. Przynajmniej koniec z piractwem.

Xbox uwalony na samym starcie az mi sie wierzyc nie chce. No (beep) nawet Kaz Hirai nie mogl sobie lepszych feature wymyslic. Pytanie czy Sony tez nie ma takich asów w rękawie.

Edytowano przez Artius
Powód edycji: Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowy człowiek po konferencji Microsoftu o Sony

Naprawdę słaba konferencja , czemu do jasnej anielki pie pokazali żadnej ekskluzywnej gry dla nowego Xboxa ?. Poprawiony kineck prezentował się nieźle ale pewnie na 99% nie będzie obsługiwał języka polskiego i z "naszym " angielskim będzie miał problem . MS nie potrzebnie skupił się na tych wszystkich funkcjach TV , halo poza Stanami Zjednoczonymi też są ludzie !. Kwestia samych bebechów 8GB RAMu ok ale ile z tego pójdzie nas TRZY systemy ? Desing pierwsze chwili po ujawnieniu wyglądu nowego Xa , ocb ale skoro MS chce zrobić ze swojej konsoli domowe Centrum rozrywki to klockowaty wygład do tego pasuje idealnie.

Brak konkretnej daty premiery Fail, brak ceny Fail , nie życzę MS źle ale kiepsko to widzę mam nadzieje na E3 się postarają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron, rozumiem, że jesteś podekscytowany konsolą, ale jak można wierzyć, że wszystko, co tam pokazali było "naprawdę"?

Przecież napisałem, że natychmiastowe włączanie się gry fajnie wygląda i JEŚLI to nie fejk, to dobry pomysł. Pan prowadzący tę część mówił o minimalizacji laga w dostępie do rozrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość uruchomienia gry to nie jest jedna śrubka, którą można dokręcić w Redmond. Podejrzewam, że udostępnią devom biblioteki umożliwiające jakieś sprytne cache'owanie, czy stopniowe odpalanie (jak w Win 8), ale ilu devów będzie się w to bawiło, i w ilu grach to się uda wprowadzić - tego nie wiadomo. Podobnie jak w poprzedniej generacji - loading miał nie trwać dłużej niż 30 sekund, albo coś się musiało dziać. I po ledwie kilku grach, które się wyrabiały, pojawiły się masowo (teraz to już praktycznie norma) jakieś tipy, obrazki, poradniki, żeby coś się działo.

Mam podobne obawy co MeSSer, ale jak wydadzą kilka dobrych tytułów, to mogą bez problemu ugrać Amerykę i odzyskać swój target.

EDIT: I gdzie ta rewolucja? Gdzie jest coś, co miało wszystko pozamiatać? Bo jakoś mi to umknęło.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Sony dobrze robi wydając nadal gry na PS3. Konsola może pożyć jeszcze parę lat a patrząc na to co się działo z PS2

( przecież dopiero niecały rok temu zaprzestano produkcji dwójki a hiciory takie jak Persona 3&4 wychodziły już w czasach PS3 ). Sony dalej będzie rozwijać trójkę podczas gdy podejście M$ jest zgoła inne - oni już położyli lache na Xboxa360 i praktycznie nic już ciekawego na niego nie wyjdzie (ofc chodzi o exy). Ehhh.. jeśli nic się nie zmieni to mamy podwójne zwycięstwo Sony. Kto by się spodziewał ,że tak to się wszystko potoczy.

Edytowano przez Jarzomb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu konferencji Sony myślałem "Hm, całkiem w porządku, dobrze, że skupili się na grach. Zapewnili też o wsparciu indyków".

Reakcja po konferencji Microsoftu: "...to już?".

Nic mnie nie zainteresowało. Głupio, że nie przygotowali dema nawet jednej gry. Szkoda, że nie pokazali chociaż jednego tytułu więcej. Ogólnie była to konferencja skierowana dla Amerykanów zainteresowanych "salonowym centrum rozrywki". To nawet nie było targetowane w graczy. I to jest główny problem. Zauważyliście, że nawet nie nazywają nowego Xpudła "konsolą", tylko "systemem"?

Nie hejtują, rozumiem, że Microsoft szuka pieniędzy, widzi szansę w zdobyciu telewizorów w salonach - powodzenia. Tylko takie podejście odrzuca mnie jako gracza, tyle. Sony przyciąga w tym momencie właśnie tym, że nie ukrywa, że PS4 to konsola do gier i przede wszystkim konsola do gier. Wiadomo, że będzie tam od groma funkcji związanych z telewizją, muzyką i tak dalej, ale nie gadano o tym przez pół godziny... Bo chyba każdy człowiek spodziewa się takich elementów po konsoli w dzisiejszych czasach, prawda?

Jeżeli okaże się, że Sony nie planuje opłat za granie na używanej kopii gry, to będzie wielki win dla tej firmy. Zasłużenie zresztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeSSer

Już raz zwracałem Ci uwagę na temat cytowania postów. Zapoznaj się z zasadami pisania postów. Nie cytujemy ostatnich postów w całości. Nawet 3/4 nie przejdzię, jeżeli zajmuje on ponad połowę Twojej wypowiedzi. Druga sprawa to jednolinijkowce w Twoim wydaniu. Prawie nic nie wnoszą, to zwykły stats. Trzecia sprawa to zaczątek wulgaryzmu, który wyciąłem z Twojego postu. To ostatnie upomnienie w kierunku Twojej osoby. Kolejne złamanie regulaminu zakończy się ostem, oraz moderacją postów !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: I gdzie ta rewolucja? Gdzie jest coś, co miało wszystko pozamiatać? Bo jakoś mi to umknęło.

#LIVING ROOM #TV #MORE TV #ALL-IN-ONE #YOLO #COD #DOG #NFL #SWAG

Teraz tylko zastanawiam się czy cokolwiek mi umknęło, ale chyba najważniejsze rzeczy z tej rewolucji - wedle słów Microsoftu - wypisałem (naturalnie, jakby ktoś się nie zorientował, ze sporą doza sarkazmu tongue_prosty.gif).

Błagam, niech Sony nie walnie opłaty za online. Gry najwyżej będę kupował z półrocznym opóźnieniem ale niech online będzie darmowy.

Wątpię aby firma, która od początku swojego istnienia nie domagała się płacenia za multi nagle miała zrobić inaczej. Wprowadzili PS+, ale a) jest to DOBROWOLNE, b) niesie ze sobą naprawdę sporo fajnych rzeczy a właściwie to gier jakie dostaje się w ramach abonamentu wink_prosty.gif To już tutaj np. lubro musiałby napisać czy cenowo opłaca się bulić za abonament i czy wychodzi na tym lepiej niż gdyby miał kupować dane gry w sklepach. Mam szczerą nadzieję, że Sony widzi reakcję ludzi na konferencję MS i wyciągnie z tego odpowiednie wnioski ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...