Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Na pewno są ludzie, którzy kupili DLC, tym bardziej że ludzie wymyślili sposób na instalację tego na polskiej wersji.

Co do DLC (SPOILERY)

Dwa najfajniesze dla mnie fakty:

1) Reaktywacja mojego teamu z ME 1 Liara i Tali (Liara na czas misji staje się stałym członkiem zespołu)

2) Reakcja Liary na mój romans z Tali (What about Miss vas Normandy :) )

No i jeszcze świetna nagroda, a jaka to się przekonajcie sami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po, rozczarowanie jedno - za krótkie, sporo akcji, to się chwali. Zakończenie nieoczekiwane /bynajmniej nie chodzi mi tu o osobę Shadow Brokera/, no i tym większa niecierpliwość na dorwanie ME 3, bo na pewno jakoś zakońćzenie tego DLC wykorzystają w trójce.

Tak żeby czepić się na siłę, mogli okrasić lądowania na planecie SB jakimś filmikiem /jak to jest na Cytadeli czy Tuchance/. Ale to już purysta się odzywa :)

aha i warto przeczytać ME odkupienie - komiks, bo wtedy inaczej się na fabułę dodatku patrzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smyku, trochę spoilerujesz, ja tam już przeszedłem, ale inni mogą nie chcieć znać nawet takich szczegółów. :)

Swoją drogą na forum BW zawrzało, gdy się okazało, że zamiast instalatora wrzucono na serwer 1,5 gigabajtowy exe pełen zer. I nawet gdy wykryto problem, plik wciąż był podpięty pod download, przez co nie wiadomo było, co się ściąga.

@scorpix

Powiem ci, że w moim wypadku Liara wcale nie zwróciła uwagi na fakt, że byłem w związku z Tali. Może to dlatego, że nie użyłem żadnego przerwania na Ilium (i nie wiem, czy dotyczyły one tego tematu), a dopiero w bazie Shadow Brokera, po zabiciu brzydala, gdy emocje opadły, wziąłem moją dawną w ramiona i uczyniłem moją nową. Potem drink w kajucie, prezent w postaci nieśmiertelników i...

Swoją drogą warto przeczytać dossier naszych znajomych, można dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy, jak tego, że Legion gra w MMO!

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja jeszcze nie pobrałam sobie angielskiej wersji... Będzie trzeba się zebrać. Narobili tylko kłopotu. :/

Ze względu na te niedogodności, polscy gracze powinni mieć DLC po promocyjnej cenie. :P

Na pewno są ludzie, którzy kupili DLC, tym bardziej że ludzie wymyślili sposób na instalację tego na polskiej wersji.

Konkretnie jaki to sposób, bo strasznie nie chce mi się instalować jeszcze raz angielskiej tylko po to, żeby pograć sobie z ponoć krótki dodatek. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steelin.

Jak miałeś związek z Tali to, chociaż u mnie miało wpływ na tekst rozmowy z Liarą, a na końcu zapytała mnie kim jest dla mnie Tali. Nie wiem może miałeś jakiś błąd w grze.

Co do Dossier to tam są o wiele ciekawsze informacje, np. prawdziwe imię i nazwisko (chyba) Jack

@Raven82 Ja też ściągnąłem, ale nie żałuję, bo teraz mogę spokojnie grać bez polskich głosów i różnych problemów z DLC.

Ja już jestem po, rozczarowanie jedno - za krótkie, sporo akcji, to się chwali.

Smyku, a czego oczekiwałeś od misji pobocznej (ważnej, ale wciąż pobocznej)? Gdyby była dłuższa od głównego wątku, to byłoby to imo dziwne. A tak jest to bardzo dobra napakowana akcją misja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram teraz od nowa z save'ami z ME1, gdzie miałem romans z Liarą. Zobaczymy jak teraz Liara zareaguje w DLC :).

Wracając do "sposobu" na polską wersję, jeśli to naprawdę działa, to pogratulować EA. Zamiana 2 literek z rejestrze to naprawdę wielki "problem techniczny" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smyku, a czego oczekiwałeś od misji pobocznej (ważnej, ale wciąż pobocznej)? Gdyby była dłuższa od głównego wątku, to byłoby to imo dziwne. A tak jest to bardzo dobra napakowana akcją misja.

Ale przecież nie tragizuje, ot, chciałbym ciut więcej. Tak na 4-5 h :) A grałem nieco ponad 2 i starałem się nie omijać żadnego miejsca.

Mogli też

rozwinąć kwestię kupna kopalni z surowcami, czy wysyłania "cynków" do sojuszu, czy innych grup w celu wywołania takiej, a nie innej reakcji. Fundowanie projektów super sprawa, tylko warto by było zobaczyć ich efekt, tudzież wziąć w nich udział.

Bo w sumie poza tym, że

klikniemy sobie w jakiś projekt by go zrealizować

na świat gry niewiele to działa... No chyba, że w kolejnych DLC.

Pewnie gdybym zrobił inaczej i wszystkie rozbudowane DLC (Liara, Kasumi i inne jakie jeszcze będą) ściągnął "na raz" i zagrał w nie, to moje wrażenia byłyby inne.

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje wrażenia z długości, to nie można było się wiele spodziewać. Jedna rzecz, która mnie zirytowała, to

długa podróż i mnóstwo starć, w zasadzie identycznych, na powierzchni statku Shadow Brokera

. Odczułem to jako sztuczne przedłużanie czasu rozgrywki.

Odniosłem też wrażenie, że poziom trudności bossów,

szczególnie Tely Vasir

, jest wyższy niż w podstawowej grze. Znów sztucznie to przedłuża rozgrywkę, gdyż trudniejszego przeciwnika dłużej się zabija. Myślę, że najciekawszym i najbardziej klimatycznym momentem misji był pościg.

Jestem ciekaw jednej rzeczy - jak w trzeciej części rozwiązany zostanie problem podziału graczy na tych, którzy wykonali misje z DLC i tych, którzy nie wykonali. Czy u jednych

Tali zostanie Shadow Brokerem

, a u drugich nie? Czy może gra będzie wspierać fabularnie tylko tych, którzy zagrali w dodatek, co byłoby jawnym sk... wobec polskich graczy? Chociaż z drugiej strony krzywdzenie gracza brakami fabularnymi za to, że nie kupił dodatku, to też niezbyt eleganckie rozwiązanie. Tak czy inaczej BioWare & EA failed. A DLC to zuo. ;)

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosowie rzeczywiście byli trudniejsi, ale dzięki temu pokonanie ich na hardcore i insane stanowi ogromne wyzwanie. Dla mnie duży plus.

Co do walk, to nie wyróżniają się na tle pozostałych, a walka na statku Handlarza, mnie osobiście bardzo się podobała (zwłaszcza koniec i te zbiorniki z błyskawicami :) )

A w ME 3, to prawdopodobnie nawet bez naszego udziału, skończy się tak samo. Po prostu głupio by było gdyby decyzje z DLC były ważniejsze od tych podjętych w głównej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko.

W swoim blogu podałem sposoby odpalenia Lair of the shadow broker na naszym rodzimym ME2. http://forum.cdaction.pl/index.php?autocom...showentry=20097

Przeprosiny też dla SarkTera z owego forum Bioware, gdzie jest drugi sposób i ja go poddaje. ;)

Nie wiem czy któraś z tych metod działa, nie sprawdzałem jeszcze.

Mam nadzieje że to zbytnio nie łamie regulaminu forum ? ;)

A wracając do tematu. Ktoś wspomniał że DLC chyba powinny mieć swą kontynuacje w ME3 i tu pytanie. Czy Zaeda można się spodziewać w ME3 czy nie ?

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu. Ktoś wspomniał że DLC chyba powinny mieć swą kontynuacje w ME3 i tu pytanie. Czy Zaeda można się spodziewać w ME3 czy nie ?

Gdzies czytalem, ze Liara będzie miała, w końcu jakby nie patrzeć

zajęła miejsce SB, więc jej źródła informacji i możliwości przydadzą się do walki z reaperami

Jestem ciekaw jednej rzeczy - jak w trzeciej części rozwiązany zostanie problem podziału graczy na tych, którzy wykonali misje z DLC i tych, którzy nie wykonali. Czy u jednych

Tali zostanie Shadow Brokerem

, a u drugich nie? Czy może gra będzie wspierać fabularnie tylko tych, którzy zagrali w dodatek, co byłoby jawnym sk... wobec polskich graczy? Chociaż z drugiej strony krzywdzenie gracza brakami fabularnymi za to, że nie kupił dodatku, to też niezbyt eleganckie rozwiązanie. Tak czy inaczej BioWare & EA failed. A DLC to zuo. ;)

Mysle, że problemu nie będzie. Zrobią automatic, jak w przypadku nie importowania save'ów z 1ki, wtedy bodaj automatycznie się ustawia, że

przezywa Keidan jak grasz babą i Ashley, jak grasz facetem, Wrex nie żyje

, podobnie jak

Rada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, Myślałem,

że Shadow Brokerem będzie ktoś kogo dobrze znamy, a tu lipa. Jakiś Ogr zza czasów Dragon Age'a ;P

No cóż mnie to też trochę rozczarowało, bo wyeliminowało element zaskoczenia. Przez chwilę myślałem że Handlarzem Cieni będzie Conrad Verner :)

Może wie ktoś co się stało bo dziś nie można już kupić Shadow Brokera co mnie strasznie wkurzyło... Klikam w buy now, ale nic to nie daje.

Ostatnio też coś takiego się zdarzyło, ale po 2-3 godzinach wszystko wróciło do normy.

A wracając do tematu. Ktoś wspomniał że DLC chyba powinny mieć swą kontynuacje w ME3 i tu pytanie. Czy Zaeda można się spodziewać w ME3 czy nie ?

Jestem ciekaw jednej rzeczy - jak w trzeciej części rozwiązany zostanie problem podziału graczy na tych, którzy wykonali misje z DLC i tych, którzy nie wykonali.

Czy u jednych Tali zostanie Shadow Brokerem, a u drugich nie?

Czy może gra będzie wspierać fabularnie tylko tych, którzy zagrali w dodatek, co byłoby jawnym sk... wobec polskich graczy? Chociaż z drugiej strony krzywdzenie gracza brakami fabularnymi za to, że nie kupił dodatku, to też niezbyt eleganckie rozwiązanie. Tak czy inaczej BioWare & EA failed. A DLC to zuo.

Co będzie w ME 3 to nikt nie wie, ale jeżeli ktoś nie grał w DLC to na pewno, w jakiś inny sposób dowie się o wydarzeniach, które miały tam miejsce, a okazały się istotne dla fabuły.

PS:

Kto zostanie Shadow Brokerem??? U mnie została nim Liara, a nie Tali'Zorah. Może miałeś jakąś inną wersję tego DLC

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wie ktoś co się stało bo dziś nie można już kupić Shadow Brokera co mnie strasznie wkurzyło... Klikam w buy now, ale nic to nie daje.

Dalej da się kupić :) Wystarczy zmienić język strony na angielski (w prawym dolnym rogu). Pozdro

A samo DLC z Shadow Brokerem ukończyłem wczoraj - zainstalowane na naszej polskiej wersji. Fajne... chociaż mnie jednak bardziej podobał się Overlord.

Edytowano przez Marqsek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie staremu czlowiekowi ze porusze jeszcze raz ten temat a chodzi o instalacje DLC "Shadow itd ...."

Nie umiem sobie z tym poradzic.Przeczytalem rozne porady jak to zainstalowac podane tu na tym forum jak i porady do ktorych byly odnosniki i za cholere nie chce u mnie ruszyc.

Moze robie cos zle?

Moze ktos byc tak dobry i w punktach opisac krok po kroku jak to zrobic?

Nie piszcie jednak na przyklad: zlikwiduj plik jezykowy z koncowka PL bo ostatnio spedzilem godzine szukajac jakiegos pliku ktory mialem zmienic i go nie znalazlem...he he.

Napiszcie poprostu jak to zrobic ,gdzie dany plik jest itd.

Przepraszam za ta prosbe ale w moim wieku mam troche prawa do pugubienia sie w zawilosciach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem, pomęczyłem się z plikami i przeszedłem :DD.

Rzeczywiście - DLC jest świetnie zrobione, fabuła bardzo dobra,

tylko walka z samym Handlarzem Cieni jest trochę łatwa

:(

. Przygotowano nawet specjalne opcje dialogowe jak miałeś romans z Liarą. Osobiście

ich scena "łóżkowa" jest ładniejsza od całej reszty - ale ja jestem fanbojem Liary

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do opiekunów może się ktoś orientuje.

Jak wykonać zadanie z opiekunami w ME1 ? Mam prawie wszystkich zeskanowanych, brakuje mnie tylko tego nieopodal wieży cytadeli. Zna ktoś może sposób ? Bo Avina mówi by nie przeszkadzać opiekunom. :) Proszę w spoilerze, by nie psuć fabuły. ;)

A co do Lair of the shadow broker. Na youtube już jest zagrajmy z owego DLC. Zapowiada się słodko, oby udało się uruchomić. ;) Jakoś przeboleje brak dubbingu i polskich napisów. :)

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...