Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@Dawid2207 Widzę, że też to wszystko tak pięknie wyspoilerowałeś, że głowa boli...

Ja na SB i kilka innych portali wolę już nie wchodzić, bo też zaczyna się wielki shitstorm i trollowisko, słyszałem jeszcze coś o trollach z 4chana planujących wrzucić spoilery na główną reddita. Od dzisiaj do czwartku kompletne embargo i tyle.

Przyłączam się do prośby panakamilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego, że romanse z ME2 się ponoć nie liczą, chciałbym dodać, że scenka romansu jest na silniku gry a nie w formacie .bik :P

Co do tego co sie dzieje na forach Bio to mogę powiedzieć tylko jedno: żenada.Potem zobaczy taki koleś, że ME3 dostało w recenzji 8+ i będzie płakał, że skopali gre i jest beznadziejnym zakończeniem trylogii.Jak już mówiłem, staram się odcinać od spoilerów, ale to już przebija wszystko.Naprawdę szkoda mi tych hejterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu aby obalić teorie, które się pojawiły :icon_twisted:

Co do towarzyszy:

"Otrzymamy znacznie więcej możliwości rozmów z naszymi towarzyszami nie tylko z powodu, że drużyna się zmniejszyła" - to, że na cytadeli nie można z kumplami rozmawiać, nie oznacza, że opcje dialogowe z nimi znikną

"- Ilość rozmów z załogą będzie również zależna od kontekstu wykonania danej misji [np. zabijając kogoś ktoś nie będzie już z nami chciał rozmawiać]",

Info raczej pewne, bo z Bioworldu.

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim... SPOILERY!. Od teraz i za to będę karał, bo ciężko wejść do tego tematu i się czegoś "przypadkiem nie dowiedzieć".

Co do "prośby"... to, czy ktoś daje posłuch wyciekom, szczególnie wyciekom w takich ilościach, to jego sprawa. Dlatego proszę o nieprzesadzanie z tym hejtem, bo prawdą jest - gry jeszcze nie ma. A BioWare może jednak robić wszystkich w konia, bo skoro dotąd robili dwie dobre gry, to nagle "hops! zróbmy dno!" ? Czy tak jest, to wszyscy przekonamy się jak gra wyjdzie. Do tego czasu... proszę się w miarę hamować. Póki dyskusja jest na temat, to nie będę karał. Raczej nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ME jest niesamowite to, że od razu wchodzi się w świat takiego niesamowitego Science Fiction, gdzie jest wszystko, rasy, wynalazki, planety i to niewiarygodnie wciąga. Ja osobiście przeszedłem( w zasadzie grę odinstalowałem, po tym jak w etapie gdzie jedziemy do kanału ciągle przegrywałem, bo tam trzeba mieć MAKO, a ja je zostawiłem i wcześniej szedłem pieszo, a nie chciało mi się wracać o 1,5h gry, i jak się później okazało zostało mi 0,5h do jej ukończenia :dry:) na najniższym poziomie trudności, żeby się bawić a nie ciągle umierać, i to była świetna zabawa, teraz mam zamiar kupić ME 2, a kiedyś ME 3(muszę najpierw kupić nowego kompa, a rodzice kupuje go od 4 lat :rozpacz:).. Ale to co najbardziej wciągnęło mnie w ,,jedynce" to ta niesamowita fabuła, która była po prostu NIEPRAWDOPODOBNA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suub HanPL podawał kilka stron wcześniej sposób jak to zrobić http://social.bioware.com/forum/5/topic/351/index/9446342 Od siebie dodam, że w podobny sposób odpalano Battlefield'a 3 przed oficjalną premierą w EU i nic się nie działo.

Jeżeli chodzi o zakończenia, to ludzie chyba za bardzo to przeżywają. Bioware robi Mass Effect'a, więc mogą skończyć tą serię tak jak im się podoba. Zresztą, jak niektórzy tutaj to sobie wyobrażają? Bw miało by pytać każdego gracza z osobna jakie zakończenie jest ich wymarzonym, a później to wszystko wrzucić do gry? Gdy nie podoba się Wam zakończenie książki, też piszecie list z fochem do autora, że spieprzył zakończenie i więcej nie kupicie nic od niego?..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arthas023

Jestem niemalże w 100% pewny że gdyby Bioware

dodało "Good ending " gdzie Shepard i jego Li zyją "Happy ever afters "

znikło by 90% "hejtu " z forum Bioware.

A tak pomimo tego że możesz być Paragonem zrobić wszystko co się tylko da, zebrać maksymalną ilość punktów (5000 ) a i tak "Good " ending o ile pamiętam to Shepard przeżywa cała reszta ginie.

We wszystkich innym Shepard ginie i nie ważne są wybory z ME 1 , ME 2 a nawet te podjęte w ME 3

@Dawid2207

Wystarczy wejść na forum Bioware

Lub odnośnie wątków miłosnych > BioGame > Movies > Flashback Liara | Flashback Ashely (Tali,Miranda,Jack ) zostały wywalone.

Tak więć

Wątek miłosny z Mirandą = Liara

Wątek miłosny z Jack = Liara

Wątek miłosny z Tali = Liara

Właśnie zepsułeś mi przyjemność samodzielnego zapoznania się z fabułą ME3. Dostajesz ostrzeżenie za brak odpowiedniego spoilera (który dodałem).

[wies.niak]

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zakończenia, to ludzie chyba za bardzo to przeżywają. Bioware robi Mass Effect'a, więc mogą skończyć tą serię tak jak im się podoba. Zresztą, jak niektórzy tutaj to sobie wyobrażają? Bw miało by pytać każdego gracza z osobna jakie zakończenie jest ich wymarzonym, a później to wszystko wrzucić do gry? Gdy nie podoba się Wam zakończenie książki, też piszecie list z fochem do autora, że spieprzył zakończenie i więcej nie kupicie nic od niego?..

Ale książka ma wymuszone jedno zakończenie a TRYLOGIA w której moglem dokonywać tylu wyborów i która miała mieć tak super różnorodne zakończenia ma tak naprawdę 2 i można sobie je wsadzić w du**.

NIe muszą każdego się pytać ale wystarczy dać naprawdę kilka różnych zakończeń by zadowolić większość graczy. A jak już to można dać wszystkim shit endingi ale do cholery zrobione z głową, bez jaj ale jak pierwszy raz to przeczytałem to myślałem, że ktoś sobie jaja robi i to w dodatku ktoś kto ma niepokolei w głowie i to porządnie.

A ludzie to przeżywają bo na serię ME poszło im zapewne wiele kasy, ja sam wydałem na nią więcej niż kiedykolwiek za jakąś grę (zazwyczaj kupuję w mocno obniżonych cenach albo w klasykach itd.). Fakt, że ME1 kupiłem "tylko" w Platynowej kolekcji ale już ME2 w premierowej i w dodatku z wszystkimi DLC, przechodziłem po kilka razy by zrobić kilka sejwów tak aby widzeć różne zakończenia w ME3 i teraz oni mi mówią, że mogę sobie to wsadzić gdzieś? Tak się po prostu nie robi, i fani mają rację, że są wkurzeni jeżeli tego nie zmienią Bioware może mieć problem z fanami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się (cześciowo, bo nie inwestowałem intensywnie w ME) pod tym, co napisał Darkmen. Podstawową cechą gier RPG jest wpływ grającego na świat i fabułę. Jeżeli jest to cykl kilkuczęściowy, tak jak ME, to gracz w zasadzie WYMAGA, by decyzje z poprzedniej części miały wpływ na kolejną. ME3 jest zwieńczeniem trylogii i powinny być w nim widoczne skutki decyzji z ME1 i ME2; natomiast spoilery i od testera, i od posiadaczy Space Edition (+ postawa BioWare) są, jakie są - czyli dają pełne prawo podejrzewać, że gra jest skopana. Jeśli jest to tylko wybieg duetu BioWare i EA, jakoś to przełknę, ale jeśli to się potwierdzi...

@Echelon

Nie chodzi o sceny romansu, tylko o flashbacki (

zapewne w końcówce, przed dokonaniem Czegoś Epicko Głupiego, Shepardowi mignie postać, z którą miał romans

) - popatrz na link podany dwie strony temu, na pliki End03_Flashback_[iMIĘ].bik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz udało mi się zagrać w demo. Nie miałam wcześniej zamiaru, ale bałam się czy na moim starym lapku pójdzie więc chciałam sprawdzić. Prawda jest taka, że newsy o tej grze przestałam czytać pod koniec tamtego roku. Doszłam do wniosku, że zepsuję sobie niespodziankę, w ten sposób wiem tylko absolutne minimum, a reszty mam zamiar dowiedzieć z rozgrywki. Generalnie nie należę do osób, które na grę psioczą jeszcze zanim ona wyjdzie (jeden jedyny wyjątek: Heroes VI, no i się nie pomyliłam). Jakkolwiek będzie, tak będzie, dwie pierwsze części szczerze pokochałam, choć ja wbrew wielu ludziom za lepszą uważam jednak jedynkę.

Myślę jednak, ze moje wrażenia z gry były intensywniejsze właśnie dlatego, że nic o tym tytule nie wiedziałam, nie miałam pojęcia o czym to jest kiedy grałam pierwszy raz. Najgorsze jest właśnie to zdradzanie wszystkiego przed premierą, skoro gracz już wie co dostanie to może go do produkcji zrazić, szczególnie rozwiązania kontrowersyjne.

Co z tego, że teraz zdradzą fabułę? Zepsuje to tylko przyjemność z zabawy i z odkrywania historii kawałek po kawałku.

Przez to że nie wiem co oni tam sknocili mogę sobie z niecierpliwością czekać na premierę i mieć nadzieję, że ta gra będzie epicka. A jeśli nie? Nie wiem, mam wielką nadzieję, że tak wspaniałej serii po prostu nie da się zepsuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm warn za spoilera w spoilerze..

Który dodałem. Nie jestem głupcem by dawać ostrzeżenia za spoiler umieszczony w spoilerze, czyli tak, jak należy.

[wies.niak]

A tutaj taki mały bonus

Mass Effect 3 Review/Impressions from a Fan.

http://social.bioware.com/forum/1/topic/347/index/9617624/1

Bez żadnych spoilerów, jeden z graczy (wersja PS3 ) napisał w punktach co mu się podobało a co nie w ME 3.

Także udziela odpowiedzi na pytania graczy, Bioware nie zamknęło tego tematu (jeszcze ? ) więc zakładam że jest on wiarygodnym "źródłem "

Ponadto można już aktywować Online Pass na koncie Bioware Social i rejestrować Mass Effect 3.

Pozwala to aktywować Glaxy at War.

Ja sie niestety trochę przejechałem bo gra została aktywowana na koncie Bioware którego nie uzywam od ponad roku zamiast na koncie głownym, więc radze uważać bo raz "przypiętej " gry nie da się już przenieść na inne konto.

Bonusowo można także pobrać już Soundtrack Mass Effect 3 także z bioware social.

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, odwinąłem pierwszego spoilera HanPL, bo myślałem, że dotyczy ME2, dopiero później zauważyłem czerwony dopisek :confused: . I teraz pytanko do tych, co ME3 ukończyli (bo chyba jest to możliwe, skoro znał zakończenie) albo mieli z tym jakąś styczność, bo ja na takie rzeczy w erpegach bardzo wyczulony jestem - jakiego rodzaju to był spoiler? Malutki, mały, średni, spory, duży, a może gigant? Jak więcej niż średni, to chyba nie kupię ME3 wcześniej niż jak spadnie do Classics (a był to mój must have i w piątek planowałem wycieczkę do sklepu).

Edytowano przez pawel1897
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spike

Po party z

Zbieraczami

na Horyzoncie dostaniesz info w dzienniku (lub poinformuje cię Kelly), że Miranda i Jackob chcą z tobą rozmawiać - dialogi z nimi rozpoczną pierwsze misje na lojalność, a po zakończeniu każdej misji związanej z wątkiem głównym, także lojalki, dostaniesz cynk o kolejnym członku rodzinki Normandii z problemem do rozwiązania. Z tym, że lojalkę Tali

odblokujesz dopiero po zwerbowaniu Legiona

.

A ten obrazek z

"budowaniem legendy poprzez DLC"

jest potwierdzony? Ostrze Mrozu jest głodne...

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten obrazek z

"budowaniem legendy poprzez DLC"

jest potwierdzony? Ostrze Mrozu jest głodne...

Możesz budować legendę poprzez dalszą grę i dlc.

Nie wiem czy to potwierdzone, być może zawraca Cię do momentu przed finałową misją ale to byłoby głupie bo po co ten komunikat o pokonanych Żniwiarzach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie fake - BioWare samo sobie grabi, bezczelnie zapowiadając

duże fabularne DLC (to tak stwierdzenie o "budowaniu legendy poprzez DLC" można zinterpretować)

. Niedługo osiągniemy stan, w którym trzeba będzie dopłacać równowartość gry, by w ogóle był sens w nią grać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że lojalkę Tali

odblokujesz dopiero po zwerbowaniu Legiona

.

To nie jest prawda, chyba że postacie dałeś w złej kolejności, bo przecież

Legiona nawet nie musisz uruchamiać, możesz go sprzedać Cerberusowi. Nie jestem teraz pewien co do lojalki Legiona, czy nie trzeba wcześniej pomóc Tali, bo po pana robota zawszę lecę na końcu ( swoją drogą szkoda że tak późno się go rekrutuje ), ale nie musisz mieć Legiona żeby Tali poprosiła o pomoc

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...