Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Wiesz, chcesz się kłócić o coś oczym nie wiesz. Nie można wytłumaczyć tego, że tyle zakończeń jest debilnych i tak naprawdę mamy tylko jedno.

To co zrobili na końcu nie ma możliwości wytłumaczenia w grze... ale przekonasz się o tym jak zagrasz.

Oh, God, jaka kłótnia? Piszesz tak, jakbyś przeszedł grę na wylot pięć razy i dogłębnie przeanalizował każdą linijkę fabuły.

Finał, choćby najbardziej absurdalny, będzie miał swoje racjonalne podłoże. Może po prostu Bio nie rzuci nam tego prosto w twarz i sami będzie musieli się pewnych faktów domyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie absurdalny finał (nawet jeśli umotywowany) wkurza najbardziej, bo zgodnie z doktryną Hollywood musi wygrać najbardziej bezsensowne rozwiązanie.

Załóżmy, że bohater chce wysadzić jakiś ważny obiekt (czysto teoretycznie... nie czytałem scenariusza i nie odpowiadam, jeśli podobna scena jest faktycznie w grze), minuje go ale zostaje ranny podczas walki z Wielkim Złym Lordem. I zamiast dać się ewakuować i wysadzić obiekt z bezpiecznej odległości jak normalny człowiek, bawi się w męczennika i detonuje go razem z sobą (z nieśmiertelnym "Bo tak trzeba i już!" do załzawionej niewiasty po drugiej stronie linii).

W ME1 BioWare pokazało złożony, niejednoznaczny, w sumie nawet dojrzały świat. A teraz się okazuje, że wszyscy nie myślą w nim racjonalnie i mają zadatki na bezsensownych męczenników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, God, jaka kłótnia? Piszesz tak, jakbyś przeszedł grę na wylot pięć razy i dogłębnie przeanalizował każdą linijkę fabuły.

Ok może źle się wyraziłem z tą kłótnią miałem ją dać w cudzysłów ale zapomniałem.

Finał, choćby najbardziej absurdalny, będzie miał swoje racjonalne podłoże. Może po prostu Bio nie rzuci nam tego prosto w twarz i sami będzie musieli się pewnych faktów domyśleć.

Tylko czy ty mówisz o racjonalnych podłożach według Bioware czy też innych? Bo według Bioware to tam wsadzą byle bzdurę i będzie dla nich racjonalne.

Mnie śmieszy tylko to, że tak normalnie to teraz nic w tym świecie ME nie ma sensu, ale nie będę spoilerował i zresztą zakończę tę dyskusję z tobą bo wiem, że im dalej zajdę to właśnie mogę coś rzucić przez wypadek.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem sobie odpuścić, żeby napisać w tym temacie, w reakcji na lament i płacz forumowiczów

Otóż moi drodzy forumowicze, ilu z was grało w Mass Effecta 3?

A ilu z was widziało te jakoby "prawdziwe" ( pominę fakt, iż nawet nie wiemy czy one są realne, czy tylko zmyślone...) zakończenia na własne oczy?

Pewnie nikt...

Pytam się więc jak można oceniać książkę samemu jej nie czytając, ba, nawet nie widząc jej okładki? Ktoś zaraz powie, że fabuła będzie do [beeep]! Na 100 % ! Otóż to może być Gó*no prawda...

Przepraszam za brzydkie słówko, ale mam dosyć tego ciągłego marudzenia i panikowania. O bożesz jaka ta gra jest beznadzieeeejna, nawet w nią grałem, ale musi być kiepska bo ktoś gdzieś tam tak napisał.

Ja nie mówię, że na 100 % te zakończenia nie są prawdziwe, ale mogę się założyć o dobrą stówkę, że ta część będzie równie dobra co poprzednie.

Btw ilu z was czytało Mroczną Wieżę Stephena Kinga? Tam też było beznadziejne zakończenie w ostatniej części, a książkę i tak czytało mi się świetnie.

I tym miłym akcentem...

Edytowano przez Batonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za masakra z tym zakończeniem... :P Mam nadzieję, że całość jednak zostanie jakoś racjonalnie wyjaśniona. Nie oceniam gry po zakończeniu. A co z całością fabuły, gameplaya? I tak w to zagram. Przeszedłem demo, bardzo mi się spodobało, więc myślę, że cała reszta też mi przypadnie do gustu. Ale niech BW nie liczy na kasę na DLC z mojej strony. Nigdy DLC nie kupowałem i nie mam zamiaru (no dobra, The Missing Link do Deus Ex: HR... ale tylko to, poza tym było warto - to było prawdziwe DLC, a nie jakieś tam ubranka czy misja na pół godziny).

Czasami dobro ogółu wymaga poświęceń. Zakładam, że o to tutaj chodzi. Domyślam się, że sporo forumowiczów widziało film "Armageddon". Główny bohater ginie na końcu, ale ogólnie wszystko się dobrze kończy, bo poprzez swoją śmierć ratuje miliony istnień. Jakby na to nie patrzeć, film zły nie był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen Nie znajdziesz tych filmików na yt normalnie ich szukając, bo wszystkie (albo przynajmniej większość) były umieszczane jako prywatne i wymagały znania linku. Zresztą, sam widziałem to co było wrzucone (łącznie było tego pewnie z 8 sztuk) i nic specjalnego tam nie było. Bez przejścia całej gry i zobaczenia jak to jest poskładane w zakończenie, zapewne razem ze scenkami zrobionymi na silniku gry nie będę tego oceniał. Masz tu jeden z tych filmików, reszty mi się nie chce odkopywać w tym ~300stronicowym temacie na BSN.

@Co do pytania o oczka Illusive Man'a odsyłam do komiksu Mass Effect: Evolution.

@Edit, znalazłem w subach jeszcze jedną osobę z nimi, jak jesteś ciekaw to odsyłam tutaj

http://www.youtube.com/watch?v=zZHigplm6Ts

Edytowano przez Arthas023
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ocenię gry dopóki sam jej nie przejdę. Jeśli spaprali nowego Mass Effecta to nad ich przyszłymi tytułami zawiśnie widmo rezygnacji z zakupu. Do tego jeśli EA nie zmieni swojego stosunku do klientów to podziękuję i tak. Te online passy czy DRM, limitowane instalacje to przesada. Stąd też na mojej półce nikt nie ujrzy AC powyżej pierwszej części, nowych Settlersów, czy też innych tego typu gier. ME 3 kupuję z zaufaniem, że nie zniszczyli tak dobrego universum siląc się na scenki rodem z amerykańskich filmów.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

A mozecie mi powiedz czy w preorder na Originie jest dolaczony rowniez "From Ashes"? Poniewaz ostatnio sie spieralem z kolega i mowil ze nie ma dolaczonego. A przeciez gdzies bylo to zdjecie na wiki effect ze w polskim originie sa wszystkie dodatki ;)

Dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że w launch trailerze pojawi się kawałek ''Protectors of the earth" po prostu wiedziałem! Sam trailer na pewno bardziej mi się podobał niż tych kilka ostatnich nieporozumień pokroju live action albo drugiej połowy take earth back. Ehh, gadajcie sobie co chcecie ja nadal czekam i mam zamiar się dobrze bawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trailer bez wątpienia miażdży wszystkie poprzednie. Pozamiatał. Genialna ścieżka dźwiękowa, która aż się prosi by słuchać ją bezustannie. Wy też zauważyliście Jack w tym trailerze? Szczerze powiedziawszy głównie ją szukałam i tylko oczy latały i szukały "tej całej wydziaranej" :) I jest. Lecz szkoda, że

nie będzie w drużynie

To cios, chyba największy jak dla mnie . :sleep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie zboczyć troszkę z tematu samej fabuły, a bardziej zainteresować się ceną ME3. Mianowicie czy wiadomo już po ile będzie stała gra w różnych salonach? Bo o ile dobrze pamiętam Tesco zawsze miało świetne promocje z premierami takich hitów(np Skyrim o 30 zł tańszy od tego z Empiku, podobnie zresztą jak nasz Wiedźmin 2). Ostatnio bieda zagląda mi do portfela i nie chciałbym po prostu bulić 150 zł za produkt, do którego dojdą pewnie z 3 DLC(jak nie więcej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie mi powiedz czy w preorder na Originie jest dolaczony rowniez "From Ashes"? Poniewaz ostatnio sie spieralem z kolega i mowil ze nie ma dolaczonego. A przeciez gdzies bylo to zdjecie na wiki effect ze w polskim originie sa wszystkie dodatki ;)

Z tego co widzę u mnie ściągnęło sie "Z prochów" więc jeśli myślałeś o edycji Deluxe to raczej jest :)

Są 4 dodatkowe rzeczy w tej edycji: Książka "Cyfrowa sztuka Mass Effect 3", Materiały z edycji kolekjonerskiej (nie wiem co tu wchodzi), Z prochów i Ścieżka dzwiękowa z gry.

Gorzej, że jak kliknąłem w uruchom to po sprawdzeniu przez net dostałem info, że moja gra ruszy 9 o 1:00

Aha, jeszcze opis uwaga Spoiler jeśli ktoś nie chce wiedzieć co zawiera :):

Odkryj zapomniane tajemnice przeszłości i zwerbuj proteańskiego członka drużyny w Pakiecie Proteańskim. Dodatkowo otrzymasz też nowy wygląd dla każdego towarzysza! UWAGA: Egzemplarze Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect 3...

No mi też trailer się podoba, jeszcze hapy end i będzie spoko...

Edytowano przez Jacekxyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co udaje mi się ignorować wszystkie wycieki o zakończeniach, dobrze dla mnie.

Trailer fajny, trochę mi się przejadło widziane w ostatnich trailerach MUSIMY ODZYSKAĆ ZIEMIĘ.

I muszę pochwalić system reputacji, w końcu nie będę musiał wybierać pomiędzy byciem Matką Teresą a Kosmicznym Nazistą żeby odblokowywać najlepsze ścieżki dialogowe. Będę mógł grać jak tylko mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, będą konsekwencje romansów i z jedynki i z dwójki oraz trzeba będzie wybrać, na kim bardziej nam będzie zależeć - powiedzmy, że w jedynce spałeś z Liarą, a w dwójce z Mirandą (nie wiem, czy można... ale chodzi o ideę), a teraz musisz zdecydować się na jedną, a konsekwencje odrzucenia drugiej mogą (o ile BioWare nie schrzaniło, czego bym nie był pewien) być ciekawe. Przynajmniej taką mam nadzieję, że wyniknie z tego coś więcej niż kilka suchych linii dialogowych "Jak mogłeś... ?!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te romanse miały bardzo duży potencjał,

Wybacz ale jeśli by Ashley miała jakiekolwiek wąty co do odrzucenia jej po tym jak to ona porzuciła głownego bochatera to miałbym szczerą ochotę nakopać jej w duspko. Jedynie postać z ME2 mogłaby mieć jakieś uzasadnione pretensje ale taka szczegółowość to zdecydowanie za dużo jak na Bioware...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...