Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, kim jest ten James Vega?

Kurde, Tali w drużynie... trochę głupio wyjdzie, bo skończyłem z nią wątek miłosny w 2, a w 1 z Ashley... cholera :D.

Bardzo dobrze, że tak zmniejszyli tę drużynę. Dzięki temu będą bardziej dopracowane osobowości.

Szkoda, że nie ma Mordina i Thane'a. Bardzo dobrze, że nia ma Mirandy (nie zniósłbym jej tam...) i Jacoba - najgorszych towarzyszy z poprzednich części. Najnudniejsze i najbardziej przewidywalne postacie. To samo można powiedzieć o Jack - mimo, że jej historia jest całkiem wciągająca, to niestety - jest to typowa, niegrzeczna dziewczynka o nieszczęśliwym dzieciństwie. Nic specjalnego.

Ludzie, panom z BioWare należą się wielkie brawa za optymalizację. Kurde, chodzi lepiej, niż 2! I to na kompie... hm, dosyć leciwym. Brawo!

Demo skłoniło mnie do ponownego przemyślenia decyzji kupna... poczekam chyba na reckę w CD-A. Nie chcę wydać 140 zł na jakiegoś shootera, a z tego, co widzę, taki właśnie najnowszy ME jest.

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid2207

Vega = nowy kompan :D a co do szczegołów to nie wiem bo totalnie mnie nie interesuje co to za typek.

A co do Tali/Ashley...dlatego robie teraz Playthrough 5 żeby miec na każdym savegame inny romans :D

A tak ma(?) się prezentować EDI...

Coś czuję Joker może być zadowolony :diabelek:

79339053441927632765.jpg

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, kim jest ten James Vega?

kilka stron temu ktoś wklejał komiks - mass effect conviction, który go wprowadza. w skrócie?

vega gra z batarianami w karty, w telewizji leci coś o uwięzionym shepardzie zabijającym batarian w dodatku arrival, vega ma kłótnie zakończoną bójką, po czym przychodzi jeden z admirałów przymierza, żeby przydzielić go do eskortowania sheparda przed sąd

ps. http://youtu.be/HiRDJLcYua0 od jakiegoś czasu tylko to u mnie leci ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to liczę na to, że James Vega będzie jak tychus ze star crafta. Bo właśnie takiej postaci mi brakuje. Mam wrażenie, że BW ma kilka wzorców postaci. Bezlitosny najemnik bez uczuć, czy ktoś, kto pod "twardą skorupą", jest tak naprawdę "delikatny". Brakuje mi właśnie takie postaci jak tychus. Bezpruderyjny, z posępnym humorem, nie przejmującym się niczym, słuchający rock n rolla "bandzior starej szkoły". Bez małostkowej i coraz częściej naciąganej historii o nieudanym dzieciństwie, i co najważniejsze, z uczuciami. Bo jak dla mnie, nie ma gorszej postaci, niż taki najemnik bez uczuć (niestety BW uwielbia takich wstawiać, co widać po ME2 i DA). Mam wtedy wrażenie, że mam w drużynie psychopatę. Niestety Vega, znowu pewnie będzie takim typem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie najgorsze

W ME2 nie miałem nikogo z kim mocno bym się zakumplował więc cieszę się, że w ME3 będzie inaczej.

Dla mnie w trójce powracają "demony" z przeszłości w postaci Ashley/Kaidena i Liary. Znowu będzie trzeba chodzić z Garrusem i Tali :tongue:

Chyba dla ciebie, Tali werbować nie trzeba (za co plus, kosztem Gariego) a Garrus miał dialogów mniej niż reszta teamu. Akurat z tymi dwojga najmniej chodziłem (z Tali tylko na jej lojalce). Ważnym ogniwem zaspołu to raczej była Miranda.

Jeśli chodzi o przydatność to dużo zależało od tego jaką klasę postaci się wybrało. Niemal zawsze jak gram w dwójkę Mordin jest nieodzownym towarzyszem, którego umiejętności przydają się na polu walki, podobnie Miranda, Legion czy Thane. Poza tym wypowiadam się za siebie, więc skończ z tekstami "chyba dla ciebie", bo niezbyt wiele nimi wnosisz.

Tak samo jak i inne postacie, fakt jest taki, że Talimaniacy włażą wszędzie i robią płacz.

No tak, bo to Darkmen jako fan wiadomo-kogo będzie oceniał, która krytyka jest uprawniona, a która to płacz.

A Garrus złapał dopiero fanów po drugiej części gdzie był postrzegany raczej jako "stary znajomy" niż postać lepsza od innych. Tali też dużo maniaków zyskała po dwójce.

Akurat z tego co słyszałem to był już jedną z popularniejszych postaci w jedynce. W dwójce uznawałem go za ciekawą postać ze względu na metamorfozę jaką przeszedł, a nie dlatego, że był "starym znajomym".

Tak samo jak i innych

Procia i EDI trzymali jeszcze dłużej. Zdradzają ich powolniej niż w ME2 bo jest ich mniej.

Czytałem kilka artykułów i ponoć Bioware początkowo nie chciało robić z Tali stałego członka zespołu. Dopiero po jakimś czasie zmienili zdanie. Można się tylko domyślać co spowodowało taką decyzję.

No, szczególnie Grunt miał taką ciekawą historię, że hej

Zresztą ja bym się kłócił z tymi ciekawymi historiami bo większość mnie zanudziła a i ich nie pamiętam już nawet dobrze.

A jak by już były gotowe to by szli wtedy na łatwiznę a przecież tego nie lubisz

Wytłumacz mi co było ciekawego w historii Ashley czy Liary, skoro te tak cię zanudziły.

Poza tym, ja wolę mieć mniej ludzi w składzie na rzecz wielu rozmów z nimi, a nie, że jest ich tabun, a porozmawiać można tylko o dupie maryny. Zwłaszcza, że w ME2 grałem jedynie z w/w grupą + czasem jeszcze Grunt, Mordin i Thane. Reszta była w ramach "składu osobowego na papierze". Są, bo są.

Ja akurat chodziłem z różnymi osobami, bo w trakcie misji każdy miał trochę inną linię dialogową i robił większe urozmaicenie. To nie było tak jak pisze Darkmen, że przez całą misję odzywali się po dwa razy i tyle.

Oczywiście bez urazy, nie pisałem tego po złości Tylko dziwią mnie nieuzasadnione pretensje.

Ja nie uważam, żeby moje pretensje były akurat nieuzasadnione. Opisuje po prostu fakt, że nowy zespół będzie po prostu nawrotem do pierwszego, który niemiłosiernie mnie irytował. Oceniając towarzyszy nie kieruję się tutaj ich umiejętnościami (bo grę przejść można z każdym), ale głównie dialogami. Jeśli słucham danej osoby z uśmiechem na twarzy, czy zauważam cenne wskazówki to od razu ta postać u mnie punktuje.

Kurde, Tali w drużynie... trochę głupio wyjdzie, bo skończyłem z nią wątek miłosny w 2, a w 1 z Ashley... cholera

Nie ma to jak mały catfight :wink:

Edytowano przez FaceDancer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panom z BioWare należą się wielkie brawa za optymalizację. Kurde, chodzi lepiej, niż 2! I to na kompie... hm, dosyć leciwym. Brawo!

Chodzi lepiej, ale wygląda gorzej... Jeszcze ta winieta wokół ekranu (przyciemnienie rogów) :dry: . Sądząc po demie, znów mamy kanciaste gęby, a postacie wyglądają jak oteksturowane bryły w ubraniach o bardzo niskiej rozdzielczości tekstur (akurat te rozmyte tekstury są tam gdzie napisy i od razu rzucają się w oczy. Z postaci odpicowali tylko Ash (i tu brawa dla grafików z Bioware :klaszcze: - w końcu ładna bohaterka z brązowymi oczami :wub:) i domyślnego Sheparda. Bioware zapewniło, że do finalnej wersji dołączą tekstury HD. Na ile lepsze będą i czy widać będzie różnice, o tym się dopiero przekonamy.

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podebrane z Shadow Broker:

Z niemieckiego magazynu Gamestar.

Na początek numerki:

Ogólna ocena: 90/100 (dla porównania ME1 dali 85/100, a ME2 87/100)

Dźwięk: 10/10

Zadania/Fabuła: 10/10

Postacie: 10/10

Walka: 8/10

Wszystko pozostałe: 9/10

Podsumowanie:

- 15-20 godzin głównego wątku, około 40 godzin dla zakończenia całego singla (niestety autor nie raczył dla porównania podać ile zajęło mu ukończenie ME1 i ME2)

- 90 minut cutscenek (nic nowego)

- ME3 godnie kończy trylogię, nie pozostawia żadnych nierozwiązanych wątków, ani nie raczy nas cliffhangerem na końcu gry. Koniec to koniec.

- intensywny i poruszający finał gry

- po przejściu gry warto poczekać aż skończą się napisy, czeka na nas tam "interesująca scenka"

- mimo iż z gry mogą czerpać przyjemność osoby, które nie grały w poprzednie części to mimo wiele informacji, które przedstawia gra stanie znacznie bardziej zrozumiała jeśli graliśmy w ME1 i ME2.

- balans nie jest optymalny

- AI jednak nie jest aż tak zaawansowane

- w grze jest kilka sekwencji "wieżyczkowych", niestety nie zostały one zrealizowane najlepiej

- świetny i dynamiczny soundtrack i efekty dźwiękowe

- zdecydowanie odczujemy wpływ naszych decyzji z ME1 i ME2. Od delikatnych zmian w dialogach po spore konsekwencje, które niekoniecznie mogą nam przypaść do gustu.

- mimo wad podobnych do ME2 w konstrukcji poziomów, gra cały czas jest porywająca, zaprezentowana z rozmachem i dramatyzmem głównie dzięki dobrze zaprezentowanej historii i dialogom, z wieloma małymi i dużymi wyborami nad którymi wypada się zastanowić.

- najlepsza część serii, zbudowana na zaletach ME2 i czerpiąca z ME1

Wiem, że to tylko jedna recenzja ale na fali pesymizmu jaka dotknęła ostatnio wielu dyskutujących na różnorakich forach ten tekst dodaje nieco otuchy :)

Btw. słyszałyście drogie panie, że

Vega nie będzie miał wątku romansowego?

Edytowano przez DrInfected
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zawsze sceptyczny co do tych pierwszych recenzji, do tego napisanych po niemiecku więc pewnie ktoś źle przetłumaczył :laugh: A tak na poważnie, to mimo tej fali pesymizmu i tak gra zdobędzie minimum 90%, bo ludzie czekają na zakończenie historii Sheparda i tak czy inaczej to się sprzeda i będzie wysoko oceniane, nawet mimo tych dziwnych animacji i kilku innych mankamentów. Z tego co pamiętam to zmiany w ME2 tez nie były przyjmowane na początku tak do końca entuzjastycznie, a jednak sama gra była wyśmienita. Samo demo było failem i może dlatego ostatnio coś tu śmierdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IllusiveMan7

Albo masz jakiś bardzo stary komputer, albo po prostu z jakiegoś powodu gra się z nim gryzie (ew. demo). Mój komputer to już bardziej do biura niż do zabawy: Athlon X2 4200+, GeForce 9600GT, 4GB RAM, nic nie kręcone, gra zasuwa aż miło i to na maksymalnych detalach w 1440x900 (taki monitor, więcej nie da rady). No dobra, czasami zdarzy się spadek do 20 fps, ale to jak się naprawdę dużo dzieje, głównie w tej drugiej misji. A tak to non-stop ponad 30 fps. Także wydajnościowo moim zdaniem jest bardzo podobnie do Mass Effect 2, a już na pewno o wiele lepiej niż Mass Effect 1 - to widać gołym okiem.

Także jeśli masz komp mocniejszy od mojego (co jest bardzo prawdopodobne, bo mój to już praktycznie złom), to musi być kwestia jakiegoś konfliktu. Albo sterownik się gryzie jakiś, albo po prostu demo nie lubi tej konfiguracji (bo przecież ono jest z wczesnej fazy wzięte)... nie wiem. Może poprawią w finalnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid2207 dobra optymalizacja? Kupa prawda. Gra u mnie chodzi pierdyliard razy gorzej niż ME2. Tnie się przez całe demo. Jedynie w multi jest znośnie.

Dokładnie, tak jak pisał mój przedmówca. Prawdopodobnie jest jakiś konflikt, który coś takiego powoduje. Jeśli zaś pełna wersja będzie miała to samo, a reinstalka Windy nie pomoże rozwiązać problemu, a sterowniki będą najnowsze - to wtedy oficjalnie będziesz mógł narzekać :)

A ocenianie gry po demie to tak jak wydawanie opinii na temat meczu i postawy dwóch drużyn po obejrzeniu 10 minutowego skrótu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Demo troche może niepokoić.

Zazwyczaj w demie twórcy chcą zaprezenotwać nalepsze momenty w grze tak żeby nakręcić gracza do zakupu gry, tymaczasem demko ME 3 dosłownie odpycha od tego zamiaru...

Tragiczne animacje biegu/chodu i mimika twarzy. to mnie własnie najbardziej zastanawia gdyż to demo nie różni się niczym od tego które wyciekło bodaj listopadzie/grudniu.

Już wtedy pojawiły się negatywne opinie na temat animacji, i albo Bioware nie czyta tego co piszą gracze albo poprostu ma to 4 literach gdyż przez ponad 3 miesiące mieli czas żeby troche nad animacjami popracować, tymczasem jak animacje wyglądały tak wyglądają i prezentują się gorzej od tych z ME 2.

Druga sprawa dość sztuczne i pompatyczne dialogi (no ale może to tylko na początku ) gdyż jesli tak mają się prezentować przez całą grę to... cóż nie nadarmo pojawiają się porówniana do Dragon Age 2.

Grafika - liczne narzekania na to że na wersji PC wygląda tragicznie.

Tutaj akurat Bioware zapowiedziało że w dniu premiery tekstury HQ bedą zintegrowane z wersją PC.

Zakładam że ta "integracja" będzie polegać na pobraniu patcha 2~3gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nitrox Mam laptopa z Radeonem HD5470 1 GB, ale to jest najmniej ważne. I ME1, i ME2 chodził mi bosko. Co więcej, Batman: Arkham City (czyli gra na tym samym silniku), chyba najładniejsza gra zeszłego roku, również chodziła super w max detalach (DX9 oczywiście). Mam zamówioną kolekcjonerkę i bardzo się wkurzę, jeśli pełna wersja będzie mi działać tak jak demo. Tym bardziej, że Unreal Engine to najlepiej zoptymalizowany silnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że ta "integracja" będzie polegać na pobraniu patcha 2~3gb.

Weź nawet nie pie....przedstawiaj takiego stanu rzeczy, bo to by była tragedia :wink:

Co do dema, zgadzam się z tobą w 100%. Dosłownie "odpycha"; nie wiem i nie chce wiedzieć jak będzie z finalną grą... :sad: - to mówię ja, wierny fan serii Mass Effect, zagorzały fan jedynki (nie pamiętam ile razy ją ukończyłem oraz sequela (przeszedłem go tylko 5 razy :happy:)

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonne.

A co było z Dragon Age 2...

Tekstury HQ bodaj w dniu premiery do pobrania z bioware... 2gb +/-

Więc zakladam że moze tutaj być tak samo.

@Spike217

Dzięki za link do tego kawałku :D

1$ dobrze wydany :D świetna nutka :D

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IllusiveMan7

Toteż zakładam, że to jednostkowy przypadek. Fakt, że laptop może nie najmocniejszy, ale jeśli ciągnie inne gry na UE3, w tym nowego Batmana, bez problemu, to coś musi być na rzeczy z tą pojedynczą grą.

Dziś ukończyłem któryś raz z kolei Mass Effect 2, żeby mieć save do 3. Miałem nadzieję, że wszystkich ocalę, ale nie udało się z Kelly i Mordinem (nie, nie korzystam z poradników pt. "Jak ocalić wszystkich w ME2", bo psuje mi to zabawę). Mordina widziałem w demie ME3, więc zastanawiam się jak zostanie jego kwestia rozwiązana w moim wypadku. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o klimat, to jednak w pierwszym ME było go najwięcej, moim zdaniem rzecz jasna. ME2 to już taka bardziej nawalanka. Owszem, trafiały się fajne, klimatyczne lokacje, ale to już nie to samo co w ME1 Noveria czy... nawet ta Cytadela, która była jakaś większa jakby.

@Spike217

Genialna piosenka :) Na pewno lepsza od tego, co leci w popularnych stacjach radiowych. Ja bym to dał do Listy Przebojów Trójki :P

Edytowano przez Nitrox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby narzekające na animacje chyba dawno nie grały w ME1 :laugh: Nie żebym uznawał je za dobre, po prostu chyba zostało już zapomniane jak biegał Shepard w pierwszej części, gdzie do biegu dodano maksymalny blur żeby tylko to zamaskować.

Mi osobiście ciężko uwierzyć, że taki ME3 będzie porażką, po demie raczej ciężko stwierdzić jakie będą dialogi, bo było ich tam raptem 5, a niektórzy już na tej podstawie wysuwają wniosek, że tak będzie przez całą gre bla bla. Nie żebym był jakimś fanbojem, bo nie podoba mi się sporo rzeczy związanych z premierą ME3, ale dla mnie ten całe gadanie, że ME3 będzie porażką to jakaś zbiorowa histeria...

Mój leciwy już PC, który jednak ME2 uciągnął na full detalach, przy singlowym demie ME3 się zwyczajnie krztusił. You can't explain that!

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME1/2 maks detale. To raczej ME3 odpale.

Tyle że gdy grałem w demko Kingdoms of amalur reconing(by odblokować tą zbroje i broń) z włączonym Originem gra przycinała jak cholera.

Po pobraniu dema ze steama, i po włączeniu chodziło jak złoto ;O

Mógłby ktoś mi to wyjaśnić?

@UP

Może to tak jak u mnie to wina włączonego Origina?

P.S.

Demka ME3 nie sprawdzałem.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mają problemy z płynnością. Ja natomiast mam problem taki, że gry od EA czasami nie łączą się z siecią i muszę próbować ponownie. I to bez wyjątku. Dragon Age, Mass Effect, FIFA... nie wiem, w czym rzecz. Origin jest nadal w fazie beta a EA już na nim jedzie, co jest dla mnie niezrozumiałe. Jak można używać do czegoś tak ważnego jak dystrybucja gier programu, który nie jest w pełni przetestowany i sprawny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to jest zawartość EK Digital

Pancerz Obrońca N7:

Wzmocnione tarcze i zdrowie. Pozwala przetrwać nawet najostrzejsze starcia i wytrzymywać długotrwały ostrzał wroga.

Zwiększona ilość amunicji. Dodatkowe zasobniki amunicyjne zwiększają twoją gotowość bojową.

Wzmocnione obrażenia od broni. Wbudowane ogniwa energetyczne dodatkowo zwiększają moc przebijania pocisków.

Karabin szturmowy Walkiria N7:

Każdy wystrzał to dwa śmiertelnie precyzyjne pociski.

Powstrzymaj wrogów dzięki znakomitym pociskom dużego kalibru.

Karabin szturmowy M55 Argus:

Strzelaj trzypociskowymi seriami, skutecznie likwidującymi wrogów zarówno na krótkich, jak i na długich dystansach.

Strzelba AT12 Najeźdźca

Duże rozproszenie pocisków zapewnia maksymalne pokrycie obszaru docelowego na krótkich dystansach.

Broń zaprojektowana z myślą o szybkostrzelności, co pozwoliło na skrócenie okresów pomiędzy strzałami.

Uzyskaj jeszcze więcej wrażeń z gry Mass Effect 3 dzięki Cyfrowej Edycji Deluxe! Ta wyjątkowa, ograniczona oferta obejmuje:

? Cyfrowe grafiki upamiętniające komandora Sheparda.

? 70-stronicowy cyfrowy album, zawierający setki wyjątkowych, wspaniałych ilustracji autorstwa Działu Kreatywnego BioWare.

? Limitowane, cyfrowe wydanie komiksu Mass Effect od firmy Dark Horse Comics, opatrzone niepowtarzalną okładką.

? Wyjątkową cyfrową litografię 4x6, zawierającą niepowtarzalną grafikę.

? Pełną kolekcję dodatkowej zawartości, której nie znajdziesz nigdzie indziej!

? Pakiet uzbrojenia N7 ? uzyskaj dodatkową siłę ognia dzięki wzbogaconemu arsenałowi N7: pistoletowi, karabinowi snajperskiemu, strzelbie i pistoletowi maszynowemu.

? Robo-psa ? wiernego kompana, który dotrzyma ci towarzystwa na pokładzie Normandii.

? Pakiet alternatywnych strojów dla załogi ? zmień wygląd swoich ulubionych podwładnych.

? Bluzę z kapturem N7 ? swobodny strój, który Shepard może nosić na pokładzie Normandii.

? Cyfrową ścieżkę dźwiękową Mass Effect 3 ? przypomnij sobie niezapomniane chwile z gry.

? Kolekcję odznak, awatarów i cech do wykorzystania na forach i stronach społecznościowych ? poinformuj znajomych o swojej randze N7.

+ DLC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...