Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

PS. pisz "złotych". Oglądanie tego parę razy z rzędu jest bolesne... confused_prosty.gif

Zły nawyk, przepraszam za błędy. Poprawiłem już w wszystkich postach.

Szczerze powiedziawszy, to przepraszam, jeśli kogoś wprowadziłem w błąd. U mnie mam przekreślone 179 złotych (cena detaliczna), a pod dołem mam 129 złotych. Możliwe, że to przez kod rabatowy. Najpierw go podałem do zakupu, później przeszedłem do transakcji, jednak przerwało połączenie. Teraz znowu mam 179 złoty, świetnie po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne aż do premiery, byle tylko przebłagać fanów i zarobić $$$. A ta obniżka tylko potwierdza, że wyciek to nie trollowanie tylko fakt, a gra jest kiepska.

No ładnie, a dowód na prawdziwość jakiś? Cokolwiek? Może dowód na to że gra jest kiepska? Czy po prostu piszesz żeby sobie pozrzędzić i polamentować. Obniżka akurat mało potwierdza, bo zwyczajnie został tydzień do premiery, a jak wiesz do tego czasu zdecydowana większość pre orderów została już zamówiona, dlaczego więc nie skusić jeszcze kilku niezdecydowanych jakąś promocją?

Przecieki są nieprawdziwe, a gra jest dobra, bo ja tak mówię, O! Który z nas ma więcej racji? :laugh:

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ME3 kupię nawet jeżeli kampania będzie słaba, "nabyję"(?) chociażby dla multi. Moim zdaniem nie ma co zrzędzić bo jedyne co można teraz zrobić to czekać na wydanie gry(część płyt już pewnie dawno w pudełkach gotowe do wysyłki) i przeglądać sobie spoilery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co mnie strasznie dziwi to fakt że info wyciekniętych z "Space Edition " gra wygląda co najwyżej srednio i zamiast hype na bioware social głownie pojawiają się głosy w stylu "ocb " i bardziej dostane określenia.

A czego totalnie nie potrafię zrozumieć to polityki EA/Bioware.

Ja mam inną teorię. Bioware specjalnie zaniża oczekiwania i wprowadza zwątpienie u fanów. Wszyscy się zapytają: czemu mieliby to robić? Już odpowiadam. Puszczają jakieś spoilery, które wywołują masową konsternację i szał wśród fanów. Oczekiwania wobec tytułu lecą na pysk, mamy premierę i... okazuje się, że to były tylko plotki i mylne informacje, wszyscy oddychają z ulgą i z tej radości mają lepsze mniemanie o ME3. Tylko dlatego, że spodziewali się kiepskiej końcówki. Chodzi mi o to, że można celowo rozprowadzać takie plotki, a gdy gra już wyjdzie ludzie nie będą zważać na inne wady i wystawią tytułowi lepszą ocenę. W końcu tak to się odbywa, że jeśli mamy bardzo wysokie wymagania, to jesteśmy bardziej krytyczni, a jak wymagania osłabną to łatwiej nas zadowolić. Oczywiście to tylko taka moją psychologiczna paplanina. Jest też prostsza możliwość - Bioware dało ciała. Jednak możemy się o tym przekonać dopiero w dniu premiery... My mistake. Wy się przekonacie, bo ja i tak będę czekał na jakieś wieści i zakupię grę znacznie później. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne aż do premiery, byle tylko przebłagać fanów i zarobić $$$. A ta obniżka tylko potwierdza, że wyciek to nie trollowanie tylko fakt, a gra jest kiepska.

Wpadłem na chwilę by wyprostować, chyba nie ma co wierzyć w te spoilery bo ktoś się [ciach] na socialu i nam kit wciskał.

Ponoć jest zakończenie Paragona i to naprawdę NORMALNE!!!!!!!! Chodzi tu o:

Shepard przeżywa eksplozję, Żniwiarze uciekli lub są zniszczeni, Shepcio i team zbiera się i dalej nie wiem

Wiec nie ma co się na razie denerwować, czekajmy na pełną wersję. Sam dałem się wytrącić z równowagi ale teraz nadzieja wróciła, że jednak BIoware nie spierniczyło tak zakończeń, oby jednak była to racja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dobija jedna sprawa.

Jeśli przecieki są prawdziwe to ni diabła Bioware/EA nie dostanie moich pieniędzy.

Z drugiej jeśli all to fałsz to...

Chociaż z Dragon Age 2 były też przecieki że gra jest strasznie słaba nikt w to nie wierzył a co się okazało każdy widział.

Sam się na DA 2 przejechałem więc zastanawiam się nad tym EK..chociaż pewnie EK na orgin i tak anulować się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:O a tutaj macie szkice z wyglądem quarian z biowaru(maja troche czasu więc mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości) http://i.imgur.com/RX4rn.jpg

oooo buźki quarian! mimo, że powinny pozostać tajemnicą na wzór zawartości walizki z pulp fiction czy pochodzenia jokera, to przyznam, że modele 4 i 5, a w szczególności 4, są imo najodpowiedniejsze. pozostałe? zwykli ludzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, też mi się nr 4 strasznie podoba :) Jeśli się okaże, że Tali właśnie tak wygląda pod maską, to będę bardzo zadowolony. Buźka numer 5 wygląda trochę przerażająco, chyba bałbym się z taką w ogóle rozmawiać :D

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)...chociaż pewnie EK na orgin i tak anulować się nie da.

Da się. Masz 14 dni od dnia zakupu na anulację, POD WARUNKIEM, że nie pobierzesz/nie zagrasz w nią.

Cytując treść mejla od origina po zamówieniu gry:

Zgodnie z obowiazujacym prawem konsumenci mieszkajacy na terenie Unii Europejskiej maja prawo do odstapienia od transakcji w terminie 14 dni kalendarzowych (i) od dnia dokonania zakupu w przypadku nabycia uslug (w tym cyfrowej wersji gry) lub (ii) od dnia otrzymania kupionego produktu w przypadku przedmiotów fizycznych. Uzytkownik traci jednakze prawo do odstapienia, jesli rozpocznie przed uplywem tego terminu pobieranie kupionego oprogramowania lub korzystanie z naszych uslug. Wiecej informacji na ten temat zawieraja Warunki sprzedazy.

Jak kupowałeś tam grę, to powinieneś mieć ten mejl :P

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej całej sprawie martwi mnie brak oficjalnego stanowiska Bioware'u.

Coż, powoli sam zaczynam się nakręcać. Na Socialu ludzie z "Spaced Edition" zostani pochwaleni przez kogoś z BW za to, że zdradzają tylko pomniejsze spoilery. No cóż, poczekamy, zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co mam o tym myśleć. Pozostaje mi silna wiara na klimat który panował i będzie panować(mam nadzieje) na Normandii, ludzie takiej serii nie można spieprzyć : O

A jeśli już to mój wewnętrzny pojędynek na którą gre wydać 200zł w EK(Mass Effect 3 vs Risen 2) był jakiąś porażka bo wybrałem ME3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla klimatu w czytaniu waszego Bioware forum daję wam specjalnie przypomnienie z Mass Effecta.Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tą Space edition i czemu jest takie poruszenie wokół niej?

PS:Znalazłem świetną machnimę z Mass Effectem (jak na razie najlepszą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Do kogoś tam z poprzedniej strony

Wnioskuję na podstawie danych, które aktualnie posiadam, a wygląda to tak:

-jest niby wyciek spojlerów z ME3

-wyciek wskazuje, że gra jest marna

-nagle okazuje się, że BioWare zmyło się z forum

-ni z gruszki ni z pietruszki pojawia się obniżka cen EK na Origin

-(przedostatni post) pochwała na socialu, że zdradzane są tylko pomniejsze spoilery

I nie wygląda to na kampanię reklamową, bo podstawowym miernikiem sukcesu sprzedaży dla wydawcy są preordery i zakupy w bezpośrednim okresie po premierze. A robiąc taki myk, BioWare spowodowałoby falę anulowania zamówień i negatywny hype na grę, co odbiłoby się i na sprzedaży i na preorderach. Nie dali by rady tego później wyprostować, bo od razu by się zaczęła nagonka.

Wniosek - przeciek był prawdziwy a gra jest kiepska. Czekam na więcej danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ni z gruszki ni z pietruszki pojawia się obniżka cen EK na Origin

łejeeeej...nie ma żadnej obniżki ceny... nie wiem, w jaki sposób można tak łatwo weryfikowalne fałszywe info powtarzać do znudzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael

Rip mówi prawdę. Obniżki żadnej nie ma i nie było. Do tego nie wiem dlaczego nie można już śledzić paczek lecących ze Space Edition. Każą sobie wpisać e-mail i jakiś niewiadomy ,,kod". O co biega(tzn. tego z londynu nie śledziłem, bo nie miałem jak)?

Ja się zastanawiam, czy kupić grę teraz, bo w sumie mam pre-order, czy potem. Mogę jeszcze anulować, bo został ponad tydzień. Mam tam jakąś litografię za darmo i ten jeden karabinek dodatkowo. Jednakże coś mi się wydaje, że litografia dodawana jest do każdego egzemplarza i jak pojadę sobie do Tesco to dostanę grę za 90 zł.

Jak myślisz Rip? Będzie w Tesco tańsza? Z tego, co pamiętam już z jedną grą tak miałem, że kupiłem za 130zł i było w Tesco za 90zł(Saint's Row 3 o ile pamiętam).

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wideo z małej wycieczki po Normandii (spoiler free). Widzę, że model kolejnych numerków przy broni znany z pierwszego Mass Effecta został przywrócony, więc malutka część z gadania, że ME3 będzie bardziej podobny do ME1 została spełniona.

Spodobała mi się kwestia, że możemy wyrzucić tą dziennikarkę ze statku... Mam nadzieje, że gdzieś w próżnie i że Vega poleci dokładnie za nią. :diabelek:

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss

Hmm... ciekawe. W opublikowanym przez Ciebie filmiku widzimy na Normandii nowe pomieszczenie gdzie nabywamy "War Assets" (czy jakoś tak). Z tego co zauważyłem przeznaczamy kredyty na rekrutację oddziałów do walki z Żniwiarzami. Czyli polecieli trochę jak w dwójce... tyle że w ME2 ulepszaliśmy Normandię i sprzęt samego teamu, by przygotować ich na spotkanie Zbieraczy, tutaj kasa leci na "prywatną armię wujka Sheparda". Oj, zaczyna mnie to niepokoić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam na bioware social tym bardziej mi sie ME 3 nie podoba.

Oto cześć informacji.

Nie będzie "happy endu " ponadto z leaked info wynika że zakończenia są podrostu...głupie, nie czytałem ich dokładnie ale po wypowidziach ludzi na Bioware social jasno wynika że bioware pokazało graczom srodkowy palec,

Ponadto nie da się kontynuować gry po ostatniej misji. Wszelkie DLC będzie cofać nas do przed ostatniej misji.

Wątkie Miłosne zaczęte w ME 2 będa praktycznie pominięte.

Podczas flashbacka na końcu gry pojawi się tylko Liara lub Ashley.

Jeśli dla przykładu wybrało się Mirande/Jack/Tali w flashbacku pojawi sie..Liara gdyż jest ona "kanonem " w wątku miłosnym Sheparda.

Zakładam że jeśli wycieki potwierdza się w finalnej wersji (a tak sie raczej stanie gdyż 2 osoby które posiadają "spaced " version potwierdzają info zawarte w spoilerach, także jeden z beta testerów który wyleciał z roboty za to że rozprzestrzenił cześć tych spoilerów)

Rozpęta się niezłe piekło na Bioware Social po premierze.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co mnie strasznie dziwi to fakt że info wyciekniętych z "Space Edition " gra wygląda co najwyżej srednio i zamiast hype na bioware social głownie pojawiają się głosy w stylu "ocb " i bardziej dostane określenia.

A czego totalnie nie potrafię zrozumieć to polityki EA/Bioware.

Ja mam inną teorię. Bioware specjalnie zaniża oczekiwania i wprowadza zwątpienie u fanów. Wszyscy się zapytają: czemu mieliby to robić? Już odpowiadam. Puszczają jakieś spoilery, które wywołują masową konsternację i szał wśród fanów. Oczekiwania wobec tytułu lecą na pysk, mamy premierę i... okazuje się, że to były tylko plotki i mylne informacje, wszyscy oddychają z ulgą i z tej radości mają lepsze mniemanie o ME3. Tylko dlatego, że spodziewali się kiepskiej końcówki. Chodzi mi o to, że można celowo rozprowadzać takie plotki, a gdy gra już wyjdzie ludzie nie będą zważać na inne wady i wystawią tytułowi lepszą ocenę. W końcu tak to się odbywa, że jeśli mamy bardzo wysokie wymagania, to jesteśmy bardziej krytyczni, a jak wymagania osłabną to łatwiej nas zadowolić. Oczywiście to tylko taka moją psychologiczna paplanina. Jest też prostsza możliwość - Bioware dało ciała. Jednak możemy się o tym przekonać dopiero w dniu premiery... My mistake. Wy się przekonacie, bo ja i tak będę czekał na jakieś wieści i zakupię grę znacznie później. :tongue:

Macie pomysł, dlaczego zamiast okna z wiadomością do wpisania mam duży biały "panel"? lolwut

Dobra, będę pisać nie patrząc na to, co piszę (:D) - przepraszam z góry za błędy

Moja teoria jest taka: Drew odszedł, BioWare nie miało innego geniusza od scenariusz, end of story.

O ile plotki są prawdziwe, oczywiście. Bo może wcale nie są, a sama gra jest super...?

Ewentualnie EA zachłysnęło się z chciwości i zaczęło wymuszać na Bioware pewne rozwiązania, bo "tak mówi analityk".

Pozdrawiam!

PS Jak źle mi poszło z wpisywaniem tekstu bez podglądania?

Edytowano przez Dravic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łejeeeej...nie ma żadnej obniżki ceny... nie wiem, w jaki sposób można tak łatwo weryfikowalne fałszywe info powtarzać do znudzenia...

Jestem w stanie wysłać screena potwierdzającego, że ja osobiście mam cenę 129 złotych (i to na karcie sklepowej, a nie podczas zakupu i wpisywaniu kodu). Jeśli kogokolwiek wprowadziłem w błąd, to przepraszam, ale sam nie do końca wiem, co się dzieje. Cena raz lata do 179, raz do 129 złotych. W dodatku, miałem dość duże problemy z wykonaniem przelewu (dzisiaj spróbuje jeszcze raz). Jeszcze raz, przepraszam, jeśli kogokolwiek wprowadziłem w błąd.

Co do przecieku, to sam nie jestem pewien, czy nie jest to zaniżanie oczekiwać. EA może czegoś się nauczyło po BF3, i chce, aby o grze się mówiło, ale nie chce nastawiać graczy na nie wiadomo co. Może to potwierdzać fakt, że BW nie odpowiada na żadne z postów dotyczących spoilerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj kasa leci na "prywatną armię wujka Sheparda". Oj, zaczyna mnie to niepokoić...

Nie kasa, a punkty, no i przecież jakoś to musieli rozwiązać, bo przecież nie zrobiliby tego w jednym dialogu pokroju ''która flota ma lecieć na tego skurczybyka". Takie rozwiązanie jest dobre, bo bardziej angażuje gracza i zmusza do przykładania do misji większej uwagi żeby później z kolei mieć więcej punktów i lepiej wypaść w zakończeniu. Shepard to też człowiek, który miał najwięcej do czynienia ze żniwiarzami więc pasuje do tej roli.

Orientuje się ktoś czy można jeszcze zgarnąć te bonusy z KOA:Reckoning? Próbuje pobrać demo na origin i nic...

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HanPL - Nie za bardzo Cię rozumiem, dlaczego czytasz spoilery dotyczące zakończenia ME3? Nie pojmuje tego. Po kiego psuć sobie zwieńczenie trylogii?

Kupić dwa tomy Władcy Pierścieni, przeczytać je, a końcówkę trzeciego przeczytać "gdzieś na internecie", bo się nie można doczekać, zamiast po Bożemu poczekać, kupić i przeczytać całą.

Może i słabe porównanie, ale ja to tak odbieram.

Abstrahując od tego, jak bardzo rozczarowujące mogą być zakończenia, za nic nie chciałbym się o nich dowiedzieć z jakiegoś forum, wole ich sam doświadczyć "na żywo", przy ukończeniu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty ostatnie i sie boje nawet myslec co bedzie sie dzialo dzien po premierze na forach poswieconych ME.No coz ja zamowilem swoja wersje dawno temu i nie mam zamiaru odwolywac jej.Przyjdzie gra ocenie ja tak w singlu jak i w multi a potem sie wypowiem.Na razie wysiadam z tego pociagu wariatow:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...