Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Dla mnie też, dla tego popieram jej wygląd z ME1 a nie tą sztuczność z ME3.

Wiesz, kwestia gustu. Jeżeli ktoś sądzi, że kobiety w wojsku nie używają makijażu, nie "tapetują się" jak takie "z ulicy", no to są w dużym błędzie. Tyle tylko, że makijaż jest dyskretniejszy, żeby się za kołnierz munduru nie wylewał :) A wojny to my chyba ciągle nie mamy, żeby brak makijażu o kobiet w mundurach tłumaczyć to "warunkami bojowymi" co?

Ps. Darkmen, możesz mi na PW napisać zakończenia? :D W sensie hmm może nie tyle plot prowadzący do końcowego rozstrzygnięcia, ale efekt końcowy, typu :

1. Shep ginie bo... i Żniwiarze panują

2. Shep ginie bo, ale Żniwiarze zniszczeni

etc...

pozdro

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja niesety już wiem jak się ME 3 skończy bo pewien idiota na forum Bioware Social sypnoł spoilerami z gry...

Cóż i tak czytając coraz więcej info o ME 3 mam wrażenie że niestety wyjdzie z tego drugi Dragon Age 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do latania po kosmosie - znając serie ME pewnie Bioware wciśnie jakieś misje poboczne typu "sprawdź nieznany sygnał na planecie", a tam jacyś najemnicy ;)

Akurat pod tym względem zdaje się, że trójka nie bedzie różniła się niczym od poprzednich części. Przecież były już filmiki z dev diary, czy jakieś inne, w których widać było, że podróż po galaktyce będzie wyglądać identycznie, jak w dwójce. Nie zwróciłem tylko uwagi, czy podobnie jak w dwójce, tak i tutaj Normandii bedzie kończyło się paliwo. Poza tym znów będzie skanowanie planet, tyle, że z tego co pamiętam, teraz na radarze pokazywać będzie się też kreseczka wskazująca dokładne położenie złóż, w pobliżu których jesteśmy. Z tego, co widziałem, tego, jakie to złoża, dowiemy się dopiero po wystrzeleniu sondy.

Ja, mimo beznadziejnego dla mnie dema, wciąż mam nadzieję, że to będzie bardzo dobra gra (poprzednie części uwielbiam) i nie będę zasłaniał twarzy po kolejnych żałosnych, "epickich" wypowiedziach postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP1988

Ja, mimo beznadziejnego dla mnie dema, wciąż mam nadzieję, że to będzie bardzo dobra gra (poprzednie części uwielbiam) i nie będę zasłaniał twarzy po kolejnych żałosnych, "epickich" wypowiedziach postaci.

Jeśli wejdziesz na Bioware Social, sekcje spoilery to niestety się zmartwisz...

Po wycieku info z "Space Edition " Bioware nagle wsiąkło nie odposuje na forum.

Ponadto na Bioware Social pojwił się klucz który pozwala kupić EK na Origin o 50zł taniej.

Coś mi się zdaje że te 2 wydarzenia nie są czystym przypadkiem.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież były już filmiki z dev diary, czy jakieś inne, w których widać było, że podróż po galaktyce będzie wyglądać identycznie, jak w dwójce. Nie zwróciłem tylko uwagi, czy podobnie jak w dwójce, tak i tutaj Normandii bedzie kończyło się paliwo.

Z tego, co zauważyłem na tym filmiku będzie podobnie jak w dwójce: Normandia nie zużywa paliwa w obrębie danego systemu, ale podczas podróży między systemami już tak. W pewnym momencie widać na ekranie symbol kropelki oraz '1000/1000'. Mam nadzieję jednak, że się mylę, bo wydawanie kredytów na paliwo jest bezsensowne i kiedyś przez swobodną eksplorację galaktyki zabrakło mi pieniędzy na ulepszenia...

P.S. NIE CZYTAJCIE SPOILERÓW na social.bioware.com dotyczących zakończenia !!! Można sobie naprawdę popsuć zabawę. Jeśli prawdą są te informacje, to jest to definitywny koniec... (dalej nie będę mówił :gafa: ). Mam tylko nadzieję, że ludzie umieją trzymać język za zębami...

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie zamierzam wyciągać wniosków na podstawie niepotwierdzonych informacji. Jeśli zaś okaże się, że spaprali 3cią część ME, to najzwyczajniej w świecie nie kupię nic więcej sygnowanego logiem BIO. A i nie zdziwię się, jak wielu zrobi podobnie. Spaprać robotę na końcu - znaczy mieć w dupie fanów.

No ale, póki co, czekam. Zagram, zobaczę, ocenię. Jak chcą dalej zarabiać na marce Mas Effect, to powinni się mocno postarać o dobrą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauważyłem na tym filmiku będzie podobnie jak w dwójce: Normandia nie zużywa paliwa w obrębie danego systemu, ale podczas podróży między systemami już tak. W pewnym momencie widać na ekranie symbol kropelki oraz '1000/1000'. Mam nadzieję jednak, że się mylę, bo wydawanie kredytów na paliwo jest bezsensowne i kiedyś przez swobodną eksplorację galaktyki zabrakło mi pieniędzy na ulepszenia...

Tutaj BioWare zastosowało podejście realistyczne (... a to ci niespodzianka), tudzież rozwiązanie z serii: albo kupujesz paliwo, bo chcesz mieć 110% eksploracji, albo ulepszenia. Też uważam, że bez sensu, ale chyba wyciągnęli za dużo wniosków z ME1, gdzie na późniejszym etapie gry była taka fura kredytek, że człowiek nie wiedział co z tym robić.

@smyku

Khe, khe, khe, że co, postarać się? Popatrz, jak EA olewało markę HP i jak na to miliony fanbojów leciały, bo na pudełku napisane Harry Potter. Z ME będzie zapewne to samo. Kombajn do robienia kasy i wyciskania jej z fanów aż któraś z kolei produkcja będzie tak denna, że nawet do Kaszanka Zone się nie będzie nadawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak, wątpię aby ME3 było słabe. Nie jestem fanboyem, jednak ME to kura znosząca złote jajka. EA do głupich nie należy. Nie strzela się do najcenniejszej kury. Złote jajko można pokroić, i zrobić z niego biżuteria (tutaj metafora do sprzedawania DLC po premierze), jednak się go nie rozbija. Szczerze powiedziawszy nigdy nie widziałem, bardzo wysoko budżetowej gry, która okazała by się porażką. Myślę, ze będzie tak jak z BF3. Nie będzie pięknie, jednak będzie dobrze-bardzo dobrze. DA2 było porażką, bo jego budżet był ograniczony. Zresztą, EA dało sobie spokój z tą serią zaraz po pierwszych DLC, co widać. Nie było dobrej sprzedaży, ludzie niezbyt chętnie łyknęli DLC. Robimy więc kiepskiego sequela, aby było. Jednak, co za idiota marnuje potencjalne miliony? Ja po prostu nie wierzę, aby ta gra była słaba. Sztab ludzi z EA pilnuje każdego kroku który robi BW. Ogranicza to co prawda inwencje twórczą, jednak zapobiega takim bublom jak DA2.

Swoją drogą, gdzie można dostać ten kod -50 złotych na EK? Bo nigdzie tego nie mogę znaleźć.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wcześniej masz link na stronę fanowską na FB, tam masz kody.

Co innego jest porażką dla gry wysokobudżetowej a co innego dla średniobudżetowej. Porażka ME nastąpi w momencie, kiedy średnia spadnie poniżej 85-80%, bo dla większości ocena poniżej osiem jest już niska, a giełda patrzy na Metakrytyka, więc efekt łatwy do przewidzenia. Oczywiście, w recenzjach będzie fala hype, a wady będą pomijane jako mało znaczące, ale liczy się też średnia userów, a coś czuję, że będzie niska; sporo ludzi będzie rozczarowanych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co mnie strasznie dziwi to fakt że info wyciekniętych z "Space Edition " gra wygląda co najwyżej srednio i zamiast hype na bioware social głownie pojawiają się głosy w stylu "ocb " i bardziej dostane określenia.

A czego totalnie nie potrafię zrozumieć to polityki EA/Bioware.

"Wystrzelić " grę na ponad 2 tygodnie przed premierą dobrze wiedziąć że ktoś ją szybko przejdzie i napisze spoilery z gry.

Gracze czytają info i jak widać nie są zadowoleni, ilość anulownych pre orderów wzrasta a Bioware zamiast zdementować plotki, wsiąka i nie odpisuje na PW/Tematy na forum.

Zawsze z matmy byłem noga, ale ja w tym nie widze zysku tylko straty.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@:Thaareal: W rzetelnej recenzji 85% to wynik bardzo dobry. Na metascore średni wynik będzie 9,5. Inaczej, będzie 20 recenzji fanobyów i ludzi podstawionych którzy będą dawali 10/10, 2 recenzje rzetelne, i 4 recenzje debili, którzy nie mogli sobie poradzić z włożeniem pyły do napędu, i dają grze 1/10. To już taka klasyka. Mimo wszystko, kolekcjonerkę zamawiam (skoro jest rabat, to szkoda nie skorzystać). Prawda jest taka, że jak ME3 będzie słabe, to zabiją całą serię. Zabiją miliony dolarów+wyrzucą kolejne miliony, bo koszty tworzenia gry są też duże. Nie wierzę, że ktoś z zarządu EA by na to pozwolił (chyba, że chcą doprowadzić do defraudacji firmy, ale to brzmi jak jakaś słaba teoria spiskowa). Dlatego wątpię, aby ME3 było słabe.

Co do "przejęcia kopii gry" to zastanawia mnie, na ile to wszystko jest prawdziwe. Plotki lubią roznosić się szybko, a do tego, dochodzi jeszcze możliwość jakiegoś anty-fan'a czy kogoś, podstawionego przez konkurencje.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak, wątpię aby ME3 było słabe. Nie jestem fanboyem, jednak ME to kura znosząca złote jajka. EA do głupich nie należy. Nie strzela się do najcenniejszej kury. Złote jajko można pokroić, i zrobić z niego biżuteria (tutaj metafora do sprzedawania DLC po premierze), jednak się go nie rozbija.

Swoją drogą, gdzie można dostać ten kod -50 złoty na EK? Bo nigdzie tego nie mogę znaleźć.

EA zarżnęło juz wiele głośnych tytułów i uznanych serii. Kilka części Need 4 Speed, w pewnym sensie DA (hejting drugiej części jest niesamowity), C&C, i kilka innych by się znalazło. A ostatnia część ME (tudzież historii Sheparda) może być slaba, bo jeśli już nie zrobią kontynuacji, to im będzie rybka, czy ludzie się nie zniechęcą, wszak kolejnej części i tak nei kupią, skoro nie powstanie ;).

Szczerze powiedziawszy nigdy nie widziałem, bardzo wysoko budżetowej gry, która okazała by się porażką.

Zaprawdę powiadam Ci, maloś, chłopie widział ;).

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jakiś podstępny "chłyttt" marketingowy ..? Może Space Edition ma zmodyfikowaną, testową fabułę, a Bioware sobie pomyślało: "No to w ten właśnie sposób sprawdzimy reakcje fanów, bo sami nie wiemy które zakończenie będzie lepsze...). Kto wie... "Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Wątpię, aby gra mogła zostać wysłana do tłoczni, musi osiągnąć status gold. Nikt nie będzie się bawił, z wysyłaniem 2 wersji gier. Aczkolwiek zbyt wcześnie wysłali te balony, co jest dziwne. Zastanawiam się, czy oni, aby na pewno wysłali tam ME3. Bo tak rzecz biorąc, cholera wie, co oni tam wysłali, z tymi balonami. Teraz mam pytanie z innej beczki. Otóż logując się do origina, i wpisując ten kod, system faktycznie odlicza to 50 złoty. Jednak zamykając origina, koszyk sam się opróżnia, i tracę przy tym rabat (muszę wpisywać go od nowa). Przelew wykonałbym jutro (dzisiaj nie chce mi się już z tym bawić), a boję się, ze stracę kod rabatowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może te wasze przecieki ze Space Edition to zwykłe trolle, a biadolenie, że pre ordery są wycofywane, a świat się wali jest zwykłą bujdą? :rolleyes: Już po raz setny słyszę o tych przeciekach i za każdym razem inną wersje od rozmaitych speców...

@HanPl

A ME3 nie ma przypadkiem jakiejś blokady aby nie uruchomić gry przed premierą?

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonne

Marne szanse.I nie tłumaczy czemu nagle Bioware zamilko na forum po wycieku info z "Spaced Edition "

Co do ocen to wystarczy przypomnieć sobie co było z Dragon Age 2. Jeden z pracowników wystawił ocenę 10/10 a naszemu Wieskowi 1/10 gdy to wyszło na jaw Bioware się tłumaczyło że nie może za wszystkich pracowników odpowiadać.

@Abyss

Ja mam szczerzą nadzieje że to tylko trollowanie, lecz bardzo wątpie.

Ktoś kto wrzucił te spoilery przy okazji wrzucił fotki z wersji "spaced " (płyta,opakowanie,zawrtość itp )

więc raczej nie chciało by mu się wymyślać jakiś bajeczek.

Nie mniej jak pisałem wczesniej mam nadzieję że wiekszość spoilerów okaże się nie prawdą bo gdyby się potwierdziły to praktycznie Bioware jest skreślone.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne aż do premiery, byle tylko przebłagać fanów i zarobić $$$. A ta obniżka tylko potwierdza, że wyciek to nie trollowanie tylko fakt, a gra jest kiepska.

Czyli kolejna wtopa EA w ciągu 6 miesięcy (najpierw wojenka beefowo - codowa, teraz to...).

@EDIT

Te 85% to jest dobra ocena, ale załoga CDA (znaczy Jedyny Smuggler) narzekała nie raz, że ocena na poziomie 70% jest uważana przez graczy za niską...

A tak wgl wychodzi, że digital EK będzie tańsza od normalnej wersji. OCB?

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus

Gdzie? U mnie na Originie wciąż stoi za 179. Tak czy inaczej, nie rzucę się na wersję elektroniczną, mimo DLC i paru broni. Jednak potrzeba większych różnic w cenie, bym zrezygnował z pudełka na półce.

Czy z tą obniżką o 50 zł nie jest tak, że się podjaraliście, a gra dalej stoi po tyle, po ile stała, a kod promocyjny z fb wycofuje, bo już został zużyty, coooo? :> Kilka kodów na fb co parę godzin, to nie jest żaden szał, ani nic wyjątkowego...

PS. pisz "złotych". Oglądanie tego parę razy z rzędu jest bolesne... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem po co zamawiać z origina. Zanim się wam to ściągnie to ja już zdążę grę przejść :P tzn. tylko wtedy kiedy w jakimś media expercie/innym sklepie z grami w mojej okolicy będzie mass effect co pozwoli mi prawdopodobnie zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych bo większość tytułów jest mocno przecenionych w dniu premiery (np Skyrim kosztował 99 zł ,a teraz trochę więcej).

PS:O a tutaj macie szkice z wyglądem quarian z biowaru(maja troche czasu więc mogą nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości) http://i.imgur.com/RX4rn.jpg

PS2:Da ktoś link do spoilerów(jakiegoś jednego mega) albo sam nam tutaj ładnie opowie zakończenia ?

Edytowano przez trollhunter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...