Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 11/07 zawartość

Polecane posty

Na temat nowego numeru.

Po pobieżnym przejrzeniu teksty bardzo dobre.

Mniej podoba mi się GameWalker a w szczególności Pod ostrzałem :pytania jakieś bezsensowne o odpowiedzi jeszcze gorsze. Jest to moje pierwsze wrażenie.

Co do felietonów:

O piractwie było już tyle razy, że jeszcze jeden raz to już za dużo :(

Hasło reklamowe tego programu w telewizji według mnie powino brzmieć

"taniec to za mało, ale lód to już za dużo" Kompletnie mi się nie podobały wyczyny naszych "gwiazd" Ocenu jurorów są za wysokie, a głosowanie widzów kompletnie nie ma nic wspólnego z tym co pokazały "gwiazdy" na lodzie. Ale co gorsza podobno program ten miał bardzo dużą oglądalność.

Przerwa na reklamy - nie rozumiem czy osoba pracująca w komercyjnym piśmie nie orientuje się w tym temacie, że tak pisze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się recenzja "Wiedźmina". Ale co mnie bodło to to, że kącik twórczości czytelników w GW został wciśnięty pomiędzy reklamy. No i w całym numerze naliczyłem kilka przypadków nawiązania do "Roty" Konopnickiej :P. Przypadek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem numer i pierwsze co zrobiłem to przeczytałem MegaPonopticum... OMG ocb tej :D. Skąd ten gość wyliczył taką ilość reklam, czy on tam jakąś roczną sumę podał czy co :P... Prawda, Smuggler ten list to perełka :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa na reklamy - nie rozumiem czy osoba pracująca w komercyjnym piśmie nie orientuje się w tym temacie, że tak pisze?

Pewnie, że się orientuje. Ale jeśli myslę o tym samym co ty, to znaczy, że Smuggler narzekał w tym o to, że telewizja publiczna nigdy nie robiła przerw podczas puszczania programu. Chyba napisałem to troszkę zrozumiale. Co do numeru 112007 bomba. Niezła forma GW, chociaż zmiana doszczętna. Fotki tych , którzy piszą minifelietony ( tutaj pozdrowienia dla Smugglera - piękna twarz :P ) Coś czuję, że ten numer połknę bez popicia, a na pewno czkawka po nim pozostanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, albo się czymś nieświadomie naszprycowałem, albo ten numer faktycznie jest dziwny :P. Strona 51, reklama Gears of War: "Kiedy przyjdą odebrać Ci wolność" i 2 strony dalej "Kula w łeb!". Toż to zalatuje Władysławem Broniewskim z utworem "Bagnet na broń!". Dalej: strona 55, reklama UT3 "Nie będzie obcy pluł nam w twarz". "Rota" Konopnickiej jak nic.

Na dokładkę w GW pojawiają się wzmianki do Irlandii :P. Widać obietnice niektórych polityków opozycji przed wyborami i wyniki z PKW udzieliły się nawet komputerowemu światkowi :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytam i postrzeżeń :P.

:arrow: Co to jest za maska w reklamie heyah'a :P?

:arrow: Fajna fota, Smugler (w GW).

:arrow: Fajnie się teraz prezentuje GW :). Bałem się zmian, ale jest super.

Nie wiem od czego zacząć, bo numer jest strasznie gruby :). Napisze coś jak przeczytam :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Co to jest za maska w reklamie heyah'a :P?

mi sie toto nawet podoba. tylko troche "mala" 8) :twisted: :P:)

ale spoko.

PS do redakcji: dawajcie czesciej takie dodatki jak ta maska albo nalepki (na urodziny byl stalker a teraz wiedzmak). zreszta we wstepniaku jest npaisane ze czesciej bedziecie serwowac takie numery jak np 09/07. a zacytuje jeszcze slowa MacAbry (z pisma) :

A jeśli uważacie, że zabrakło tutaj jakiegoś WIELKIEGO hitu... poczekajcie miesiąc

...

to chyba mowi samo za siebie ze za miesiac doznamy oswiecenia :oops: 8):) :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Co to jest za maska w reklamie heyah'a :P?

mi sie toto nawet podoba. tylko troche "mala" 8) :twisted: :P:)

ale spoko.

PS do redakcji: dawajcie czesciej takie dodatki jak ta maska albo nalepki (na urodziny byl stalker a teraz wiedzmak). zreszta we wstepniaku jest npaisane ze czesciej bedziecie serwowac takie numery jak np 09/07. a zacytuje jeszcze slowa MacAbry (z pisma) :

A jeśli uważacie, że zabrakło tutaj jakiegoś WIELKIEGO hitu... poczekajcie miesiąc

...

to chyba mowi samo za siebie ze za miesiac doznamy oswiecenia :oops: 8):) :twisted:

Ta maska to zwykła reklama Heyah, nic wielkiego szczególnie że przyczepiła mi się do folii otaczającej pismo i był dość duży kłopot z jej ściąganiem ;). Bardziej ta nalepka na drzwi przypadła mi do gustu, która już siedzi na drzwiach. Ale jest jeszcze coś ważniejszego! Nowiuteńki Game Walker! Czy nie wydaje Wam się, że kolorystyką i napisem tytułowym(jego layoutem) jest to bardzo podobne do Topsellera?! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już nowy numer :)

-Pierwsze wrażenie - oho... w piśmie coś siedzi i nie jest to CDP Insider. Otwieram, a tu jakaś maska. Może za miesiąc "czerwona łapa" sprezentuje nam tam tamy? :wink:

-Drugie wrażenie - trafiłem do AR :) Rysunki M. Lenca trafiają w 10. Najlepszy jest ten o zabawie jedną ręką. Chociaż mam małą reklamację... wydaje mi się, że punkt pierwszy napisałem trochę inaczej. Tu brzmi dziwnie. "1.Gatunki znamy: FPS..." - Niestety coś jest nie tak z forum na którym to napisałem. Nie mam jak porównać

-Trzecie wrażenie - Nowy Gamewalker. Na dzień dzisiejszy trudno mi powiedzieć czy jest lepiej czy gorzej. Na pewno jest inaczej. Czas pokaże czy zatęsknię za starym GW czy polubię ten nowy. Druga sprawa to "czytelnicy dla czytelników - świetny pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer Świetny....recenzję b. dobre.....tylko szkoda, że nie ma choć jednej "dyszki" choć kandydaci są...dema świetne :) również pełniaki, które z początku wydawały się mocno przeciętne....ale tylko z początku , bo naprawdę są świetne(a może mam takie wrażenie po numerze z Gothiciem ? :) ) mnie bardzo zasmucił brak obecności kącika freeware z racji, że miał być tam mój pierwszy tekst w CDA (od czegoś trzeba zacząć nie ? :) ) ...no ale bedzie za miesiąc....a do GW to coś napisze :) mam materiał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, czy może CDA (lub wydawca) ma jakieś kłopoty z Ruchem? Już drugi miesiąc z rzędu nie mogłem kupić pisma jak normalny człowiek ;) w kiosku (poprzednio kupiłem w saloniku prasowym w Realu, dziś zawitałem do Żabki). A jeszcze dwa miesiące temu wszystko było jak trzeba :?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer, jak już większośc osób zauważyła bardzo dobry, więc skupię się na innej rzeczy. A mianowicie o piractwie, którego nie popieram jednak mam też inny stosunek do niego i nie stawiam znaku = z kradzieżą ponieważ: jeżeli kupię sobie np zdjęcie i ktoś je sobie skseruje bez mojej zgody to nazwę to piractwem ponieważ kradzieżą byłoby wtedy gdyby mi je zabrał. Przykład z samochodem na który mnie nie stać jest o tyle nie trafiony ponieważ piractwo byłoby wtedy gdyby ktoś sobie go "skopiował". Piractwo nie jest dla mnie dokładnie tym samym co kradzież ponieważ twórcy gry dalej mogą sprzedawać swój towar, co w przypadku kradzieży byłoby niemożliwe. Piractwo ma bardzo wiele wspólnego z kradzieżą jednak są rzeczy które je różnią np jak z dachowcem i tygrysem, gdzie oba są z rodziny kotowatych. Najgorsze jest to że mało który pirat zrozumie że robi źle, chyba że sam stanie się ofiarą piractwa albo jedynym źródłem nowych gier będzie internet. Nie życzę graczom żeby było z grami tak jak z rynkiem anime w Polsce gdzie ilość pozycji/serii w danym miesiąc rzadko przekracza 7. Oglądałem EP czy Haibane Renmei wcześniej jednak wcale nie przeszkodziło mi to w zakupie oryginalnych pozycji od AG, podobnie zresztą jak z GitS od IDG. A jest wielu fanów anime którzy tak samo podchodzą do sprawy, ponieważ chcą mieć oryginalne DVD, wesprzeć polski rynek.

pozdrawiam Duo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer jest super(pierwsze wrazenie. Przeczytalem kilka opini w Gamewalkerze ktory jest swietny teraz. Przydalo sie takie odswiezenie). Po wstepniaku od ostrzenia zebow na kolejny numer stepilem zeby. Jesli przyszly numer bedzie taki fajowy jak ten to sie nie pogniewam. Jesli bedzie lepszy to czaaaad. Tylko drobna prosba. W przyszlym numerze plakat jakis mozna by dodac. To ja wracam do czytania.

..pzdr..

Kooooochaaaaaam.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże Drogi, gdzie ja żyję. Jak widzę ten list Megapanopticum, to aż mi nerwy skaczą. I jescze ktoś popiera na forum tok myslenia tego osobnika ( a raczej nie - myslenia ). Ciekawe, co by było gdyby ten buntownik miał fabrykę piwa, a każdy jego pracownik zabierałby sobie po zgrzewce owego piwka kończąc robotę.

Na pewno myśli tego piwosza byłyby takie: " co mi tam, zabiorę sobie kilka browarków, przecież nie kradnę, bo interes się wciaż ciągnie. Co się stanie jak trochę podpie**le".

Ale takie branie, czy patrząc na list w AR, kopiowanie, ściąganie plików, powoduje, że temu komuś w końcu upadnie firma produkująca gry, bo ciągle będzie obdzierany z owoców swojej pracy, aż w końcu splajtuje.

Trochę oleju drodzy piraci trzeba wam wlać do głowy. Nikt nie jest święty, ale bez sensu jest kłotnia, że piractwo nie równa się złodziejstwu.

Może zastąpimy oba słowa jednym: "chamstwo"

Ażeby nie robić offtopu, CormaC - jest przewidywana jakaś łatka do Wiedźmina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie niespodzianką to, że pierwszy tekst, który przeczytałem, to była recenzja Wiedźmina? :) Ciężko mi wyrokować, czy ocena jest słuszna czy nie, bo na razie nie miałem wiele czasu na grę - dopiero zabiłem Bestię, a wszyscy mówią, że gra rozkręca się z czasem, więc najlepsze jeszcze przede mną :). Dziwi mnie jednak to, że CormaC prawie w ogóle nie wspomniał o moim zdaniem ewidentnych niedoróbkach takich jak "białowłosi nie umieją skakać" czy pływać. Trochę to irytuje, że potężny wiedźmin zdolny pokonać wszystkie potwory nie jest w stanie przeskoczyć głupiego murku albo przepłynąć rzeczkę. Rozumiem, że twórcy musieli jakoś ograniczyć świat, bo ten w przeciwieństwie do Obliviona nie jest otwarty a podzielony na etapy, ale trochę mnie to drażni.

Co poza tym ciekawego jest w tym CDA? Hm, nie wiem, przeczytałem tylko recenzję Wiedźmaka i wróciłem do grania w niego :P. Może potem coś jeszcze napisze :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem :) Pierwszy numer od tego marcowego. Fajnie, miło jest wrócić do czegoś co niegdyś było niemal biblią :P Chyba już jestem za stary na czytanie CDActiona, ale bardzo mi się podoba wasza robota :) Oby tak dalej, napewno będe kupywał co "jakiś" numer ;)

Jedyne co mi się nie podoba, to bezkrytycyzm w recenzjach PES 2008 i FM 2008...

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis markolf (pozdrawiam) chwilowo nie żyje więc pisze tutaj, co mi tam...

Gadżet z reklamy - fajna rzecz, ale lepiej gdyby wcześniej miałbym na Halloween, a tak? :wink:

CormaC - jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania, świetny tekst o Wiedźminie, zgadzam się w 100% z recenzją, a grę mam. Pozdrawiam :P

Kapitalna nalepka przykleiłem na subwoofer fajnie się prezentuje :)

Borderlands - mocna zapka ale porządna :)

Betatesty świetne, czekam na recenzje Crysisa :)

Recenzje - główne danie, ale i tak recenzja Wiedźmina najlepsza ;) The Orange Box także mnie zaintrygował.

GameWalker naprawdę fajny, a i felietony bardzo dobre. Cholera trochę za dużo tych pochwał ;)

Płyta poczeka na gorsze - wakacyjne - czasy. ale bonus1 rządzi xD Zainteresowany wie dlaczego ;) Pierwsze dwa numery (Intro)zinu :)

Słowem świetny numer, najlepszy od długiego czasu, ale to taki okres :)

Warto!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jednak to, że CormaC prawie w ogóle nie wspomniał o moim zdaniem ewidentnych niedoróbkach takich jak "białowłosi nie umieją skakać" czy pływać.

Widzisz, pomimo tego, ze wyrwalem tyle stron na te recenzje, i tak musialem sie... ograniczac z pisaniem. :) Akurat braku skokow nie uznaje za jakas znaczaca "niedorobke" - zupelnie mi to nie przeszkadza.

CormaC - jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania, świetny tekst o Wiedźminie, zgadzam się w 100% z recenzją, a grę mam. Pozdrawiam :P

Dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, muszę zgodzić się z większą częścią forumowej braci, co do jakości numeru. I faktycznie, podobnie jak zeke uważam go za najlepszy CDA w tym naszym burzliwym 2007 roku (chociaż jeszcze te 2 numery przed nami ). Dobór tekstów , materiały, NL...argh, jako całość numer rządzi :)

Lay GW - > Jak dla mnie ciut lepszy. Wszystko jest o wiele bardziej czytelniejsze, jedynie felietony zaznaczyłbym "wyraźniej" ale to już tylko moje chore wymysły :P

P.S -> Cormaku, jaką wersję edzia posiadasz na biurku? :twisted:

P.S 2 -> ......kto ma pożyczyć Wiedźmina na kasetach? Tylko żeby był na maksymalnie 26, i to tych z TDK , bo Stilony niskoszumowe już mi nie wchodzą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, pomimo tego, ze wyrwalem tyle stron na te recenzje, i tak musialem sie... ograniczac z pisaniem. :)

To też świadczy o klasie gry - jak czytałem tę recenzję to zastanawiałem się, że niby tekst aż na 8 stron, a ile jeszcze można by o tej grze napisać. Chociaż nie wiem czy komuś by się chciało czytać 16 stron recenzji... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer fajny tylko takie pytanie dlaczego jak nacisne opcje instaluj w menu plyty to nic sie nie dzieje? Wchodze przez moj komputer szukam instalki klikam setup i wyskakuje mi ze aplikacja nie jest zgodna z win32... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...