Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 11/07 zawartość

Polecane posty

Listopadowy numer CDA trafi do kiosków wyjątkowo nie we wtorek, a w piątek – 2.11.2007.

I nie jest to jedyne, czym różni się od „zwykłego prosz... numeru CDA”. Po pierwsze mao 32 strony więcej. Po drugie zawiera dodatkowy sympatyczny gadżet – nalepkę z gry wiedźmin (a dokładniej z tym wilczym medalionem, w konwencji black & silver)..

Skoro już o Wiedźminie mowa – mamy w numerze jego recenzję. Duuużą. Megarecenzję, znaczy się. To zresztą nie jest jedyna duuuża recenzja, bo naprawdę grami w ty miechu obrodziło. Fani i fanki RPG zajrzą też chętnie do dodatku do NWN 2, miłośnicy sportu mają PES 2008, FIFA 08, Tigera Woodsa 08, Football Managera 08 i Orange Extrakla... a nie, to The Orange Box, który z kolei powinien ucieszyc fanów FPS, a szczególnie Half-Life 2. Tamże dla nich ET: Quake Wars. Ci, co lubią RTSy powinni wgryźć się w dodatki do HoMM V oraz Company of Heores. Fani rozwałki, tequilii J oraz maniacy filmów Johna Woo – dla was jest Stranglehold.

No sami powiedzcie, czyż to nie jest imponujący zestaw? A nie zabrakło też recenzji polonizacji, omówień edycji kolekcjonerskich, wznowień i Kaszanki Zone.

Do tego betatesty TimeShift, Crysis, Kane and Lynch. Żyć, nie umierać.

Fani Dungeon Siege (pierwszej części) będą z kolei zachwyceni Tematem Numeru, gdyż GPG robi coś bardzo podobnego ale osadzonego w realiach hard sf – czyli Space Siege.

Specjalnie w tym celu nasz człowiek wybrał się hen, daleko, aż do USA.

Do tego rzecz jasna nie można nie wspomnieć o dwóch reportażach z mistrzostw progamerskich – finałów WCG oraz finałów turnieju PES 06. Oczami naocznych świadków widziane i opowiedziane. O stałych i dobrze przez was przyjętych działach, od A jak Action Redaction po Ż jak Życie w Sieci nawet mówić nie muszę, bo wiadomo że są grzechu warte.

Ale że nie tylko grami człowiek żyje... dowiesz się jak zrobić z PC centrum domowego kina, jak retuszować fotografie cyfrowe, i po co komu holografia. Tamże testy sprzętu – w tym sprawdzamy jak się sprawdzają karty graficzne pracujące w systemie SLI pod Vistą.

Zapraszamy też udziału w WIELKIM konkursie (Hity IT), w którym można wygrać naprawdę atrakcyjne nagrody.

Pora na Cover DVD – są gameplaye, trailery, dema (m.in. Call of Duty 4 oraz najnowszego UT – choć to naturalnie nie koniec, ale dokładny spis macie pod koniec zapowiedzi). Co do pełniaków – mamy coś dla niszowców-hardkorowców, czyli polską i jednocześnie światową premierę gry Scriptarians: The Tournament, która zasadami przypomina kultowego (dla mnie) Colobota (a dla starszych – czy mówi wam coś tytuł CORE WARS?). Czyli nie polega na tym, że gramy, a że tworzymy specjalne programy bojowe, które walczą za nas, a my sobie patrzymy i poprawiamy algorytmy. Tyle, że całość osadzona jest w świecie fantasy. Jeśli kiedyś chcesz robić gry – sprawdź czy masz smykałkę do bycia programistą! Instrukcja i dokumentacja po polsku.

Ale to była naturalnie tylko ciekawostka dla wybrańców. Ogół zaś zamierzamy ucieszyć silnym zestawem 3 dobrych gier: świeżutkiego Xpand Rally Exteme (ścigałka, premiera w 2007...), oraz niestarego Pariaha (FPS). Spod ręki twórców Unreala. No i samodzielny dodatek do Blitzkriega – Horyzont w ogniu. XrX oraz Blitz sa po polsku, zaś do FPSa polski niespecjalnie jest potrzebny. J

Jeśli komuś brak tu jakiegoś Hita przez bardzo duże H, to musi cierpliwie poczekać do następnego numeru CDA, tam coś dla siebie znajdzie. Ale naszym zdaniem trzy dobre, nowe, niezbyt „ograne” wznowieniami itd. gierki to tez łakomy kąsek.

Więc przypominam – 2.11 (piątek) z samego rana J

#########################SPIS TREŚCI

Kalejdoskop

Gamewalker

Prenumerata

Hit IT

Action Redaction

Tipsy

####Zapowiedzi

Command and Conquer: Gniew Kane’a

Conflict Denied Ops

Sledgehammer

Borderlands

Death Track: Resurrection

####Temat Numeru

Space Siege

###Za pięć dwunasta

TimeShift

Crysis

Kane & Lynch

###Recenzje

Wiedźmin

FIFA 08

Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Tiger Woods 08

The Orange Box

Football Manager 08

Pro Evolution Soccer 2008

ET: Quake Wars

Stranglehold

Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy

Company of Heroes: Opposing Fronts

BioShock PL

TMNT Wojownicze Żółwie Ninja PL

#Kaszanka

TV Giant

#Edycje kolekcjonerskie

Loki

World in Conflict

####O grach inaczej

Wznowienia

Życie w Sieci

Odmienne stany grywalności

WCG 2007 – reportaż

Turniej PES 6 – reportaż

#####################NIE TYLKO GRAMY

Na luzie

Temat numeru: Multimedia z PC

Newsy sprzętowe

Konfigurator

Wademekum: Gimp

Trendy: Holografia

Nie daj się nabrać

Magazyn

###Testy sprzętu

Karty SLI pod systemem Vista

Notebook dla graczy Asus G1S

Głośniki Creative Gigaworks T40 + Logitech X-540

Monitor iiyama ProLite B2403WS

Odtwarzacz Creative Zen Stone Plus

Multimedialna ramka Manty

Myszki dla graczy Logitech G9 i Microsoft SideWinder

########################################COVER DVD

##### PEŁNE WERSJE

Blitzkrieg: Horyzont w ogniu PL

Pariah

Scriptarians: The Tournament

Xpand Rally Xtreme PL

##### DEMA

Aerial Mahjong

Call of Duty 4

Emerald Tale

Football Manager 2008 Gold Demo

HoMM5: Hordes of the East

KingMania (v. 1.0)

Runes of Avalon: Path of Magic

Unreal Tournament III

##### BONUS

ActionMag #96

BioShock – poradnik

Bonus 1

Bonus 2

Emu-Kouncik #52

Esensja #69

FotoSmuggler – 11/07

FPP MegaZin #74

Plan lekcji z Klarą

Tawerna #97

Tawerna #98

##### GAMEPLAYE

FIFA 08

Half-Life 2 Orange Box

Stranglehold

Wiedźmin

##### TRAILERY

Codename: Panzers – Cold War

Clive Barker's Jericho

Prototype

Team Fortress 2 – Meet the Demoman

##### WADEMEKUM

SFK+ 2.10.13

GIMP 2.2.17

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat pełnych wersji

Blitzkrieg: Horyzont w ogniu - średniak

Xpand Rally Xtreme - może być

Pariah - do kosza

Scriptarians: The Tournament - może okazać sie ciekawe

Jak dla mnie pełne wersje są średniej wartości.

O numerze wypowiem sie jak kupię.

EDIT

A czy ja narzekam - nie zawsze mozna miec wszystko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw pełniaków - spoko, dawno nie było żadnej ścigałki. co ciekawe o Scriptarians: The Tournament ciężko coś znaleźć.

recenzje - to na co czekałem Stranglehold, Wiedźmin (dziś go i tak kupuję), ciekaw też jestem jak ocenicie polonizacje Bioshocka, bo niedawno go skończyłem w wersji spolonizowanej i uważam że jest bardzo dobra, soczysta i taka jaka powinna być.

co do sprzętu - zawsze chętnie czytam o głośnikach, a recenzja Creative Stone Plus zaciekawi moją lepszą połówkę, bo planuje jego nabycie.

drugiego listopada prawdopodobnie będę miał wolne, więc na spokojnie będzie można ogarnąć całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się bardzo ciekawie. Co do EK Lokiego dla samej książki warto tą EK mieć :D Uśmiałem się przy niej strasznie :D.

Co do Wiedźmina bardzo się cięszę, że wkońcu wyszedł bo to oznacza, że niedługo wielkie reklamowanie tego produktu minie (jeszcze troche i strach będzie otworzyć lodówkę). Bioshock... hmm i tak boję się wnieść płyty do domu bo mój komputer gotów jeszcze wyskoczyć z wrzaskiem przez okno jak zobaczy wymagania tej gry.

Nie pozostaje nic innego jak czekać do piątku... będzie się działo 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie twierdze, ze to jakies superhity ale mocny, wyrownany zestaw bez gwiazd.

Gwiazdy pojawia sie za miesiac :)

Oj coś mi sięświęta ciekawie szykują :P.

Pełniaki jak sam SMG powiedział nie są superhitami, ale jak dla mnie spełniają CD-Actionowanormę "mocno i z przytupem".

Dzięki również za demo CoD4 i UT 3. Dzieki wam sprawdze czy te gry będą chodzić na moim komputerze, i czy decydować siena zakup pełniaków na sta.... w sklepie ofkorz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładeczka:

246705844.JPG

###Recenzje

Wiedźmin

To chyba pierwsza polska prasowa recenzja? Coś czuję, że kolejne 10/10.

Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer

Raczej trudno będzie znaleźć na nią czas, ale polska premiera dopiero w grudniu...

The Orange Box

O. To znaczy, że będzie osobna recka dla HL2 Ep2, Portalu i TF2? Czy jedna wspólna?

ET: Quake Wars

Grałem w demo i jakoś mnie nie zachwyciło. Zobaczymy jak Wam sie spodobała :D

Stranglehold

Tu nie grałem w demko (nawet się nie uruchomiło :P ), ale słyszałem skrajne opinie na temat tej gry.

Company of Heroes: Opposing Fronts

Oj namieszali panowie z Relic w potyczkach online, oj namieszali... :?

##### PEŁNE WERSJE

Nic co by mnie oderwało od Wiedźmina. Czekam do numeru grudniowego, może zalączycie coś lepszego ;]

Numer zapowiada się świetnie. Recenzji TAKICH gier dawno już nie było. Pod względem teksów zapowiada się najlepszy numer roku! a i kiedy wprowadzacie 4 razy większe DVD? :wink:

btw: coś nieszczególnie wypadł Geralt na okładce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słowa pisanego najbardziej interesuje mnie recenzja Stranglehold'a. Lubię azjatyckie kino akcji, Max Payne do tej pory jest jedną z moich ulubionych gier akcji, więc trzeba zobaczyć jak udała się twórcom ta gra. Do ciekawszych rzeczy należy jeszcze zaliczyć reckę dodatku do HoMM5, dodatku do NWN2 i Wiedźmina.

Natomiast z pełnych wersji pewniakami, w które na pewno zagram, są Pariah i Scriptarians (ze względu na wspomnienia po Colobocie). Może jeszcze spróbuje XRX... no i demko UT3 :)

ps

Więc przypominam – 2.11 (piątek) z samego rana

Mam taką małą nadzieję, że w piątek. Zamówiłem prenumeratę i to mój pierwszy numer, który mam za jej pośrednictwem dostać. W czwartek jest święto, poczta nie pracuje i pewnie "zobaczymy się" dopiero w następnym tygodniu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blitzkrieg - Horyzont w ogniu - MAM

Pariah - chętnie zagram.

Scriptarians - The Tournament - to gra nie dla mnie.

Xpand Rally Xtreme - znowu wyścigi :/ ehh po screenach stwierdzam że gra znudzi mi się po 5 minutach, jeśli już mam pograć w jakieś wyścigówki to tylko od EA.

A zawartość ciekawa, chętnie poczytam o wiedźminie, herosie, half-life'ie, crysisie i Kane and Lynch'u. Miło że znów daliście 32 strony więcej.

Nie chcecie może tego wprowadzić na stałe ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdaje się, że redakcja wychodzi z- słusznego skądinąd- założenia, że nie potrzebne nam hity na Coverze, bo i tak będziemy grali w Wiedźmina :D. W tym miesiącu to, że za bardzo czego instalować- wedle mojego gustu- nie będzie wcale mnie nie boli, a wręcz cieszy, bo nie będzie poczucia marnowania dobrej gry... Ale za miesiąc, gdy wszyscy zainteresowani Geralta przetestują jakiś hit się przyda :).

Pełniaki tak sobie, ale recenzje to już miód. Czy nie będzie? 10/10

Czyli Wiedzmin nie dostał 10 tylko pewnie 9 lub 9+, bo inaczej byłoby wielkie 10/10 na okladce

Może mi się zdaje, ale gdy TDU i Oblivion dostawały 10 to nikt tego na okładce nie akcentował... Więc nie przekreślałbym na to szans. Redakcja daje szansę spekulacji... Zdradzicie ile stron ma recenzja Wiedźmina?

Oprócz Wiedźmaka czekam na recenzję "Maski zdrajcy", bom jej nie kupował przez tego białowłosego. Do tego dużo o poczytania o Stranglehold, Pro Evo, Orange Box...

Interesuje mnie Footbal Manager, bo do tej pory co roku się kupowało nowe edycje i nigdy tego nie żałowałem. Ogólnie zawartość to CUD, więc nawet jak Tusk nie zrealizuje obietnic zostanie nam C(u)DA :P.

Czekamy do drugiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer jest z jednej strony kapitalny, a z drugiej całkiem nie trafia w moje gusta, jeśli chodzi o pełniaki.

Wszystkie recenzje przeczytam z wielkim zainteresowaniem, takiego natłoku znanych tytułów dawno nie było.

W tym miesiącu mamy do czynienia za słabymi (jak dla mnie oczywiście) grami na cd, za to zawartość samego numeru wymiata.

Mam nadzieję, że za miesiąc sytuacja będzie dobra zarówno jeśli chodzi o pełne wersje i recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki:

Blitzkrieg - Horyzont w ogniu - ee tam

Pariah - co to jest? Coś tam słyszałem. Góra średniak

Scriptarians - The Tournament - Co to jest??!!!!

Xpand Rally Xtreme - kolejna ścigałka. I tak mam je po uszy więc dziękuje.

Czasopismo: wkońcu recenzje Pro 2008 i FIFY 08. Ja mam pytanie: recenzja jest na podstawie pełniej wersji czy dema? Bo pełna nie wyszła polska a ang. są tylko np. na torrentach :lol:

Ciekawi mnie jaką ocene dostanie Wiedźmin. Dla mnie góra 9.

PS. Smuggler napisałeś, że za miesiąć będą gwiazdy w pełniakach. Czy to znaczy, że jakieś będą super-hiper-ekstra gry na Coverku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...