Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Bonusowe DVD z mojego nowego The Blackening

Machine Head - Clenching the Fists of Discent

Kupno nowej wersji The Blackening okazało się być strzałem w 10. Najlepsza płyta, na którą wyłożyłem ostatnimi czasy kasę (niemałą zresztą, niestety;/). Na szczęście zawartość 2 CD i DVD wynagradza trud jej zdobycia. Geniusz Flynna i ekipy, niszczące kompozycje, miażdżące brzmienie i ogólny mózgotrzep czystej 'awesomeness'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd - La Carrera Panamericana - Pan Am Shuffle

Jacyś zapaleńcy na YT skleili z fragmentów cały kawałek pochodzący z wideo z LCP...

:woot: Jeśli cała ścieżka dźwiękowa brzmi w taki sposób to aż szkoda że PF nie wydało tego na CD... Dawno już nie zwariowałem na punkcie jednego utworu :laugh: 8 minut fantastycznego grania - czapki z głów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seether - Fake It

Dziwne, ogolnie zespol tworzy same emo przeokrutne

O nie! A zawsze żyłem w przekonaniu, że to post grunge... Ach, głupi ja... Nie daruję sobie tego, teraz muszę wyrzucić wszystkie płyty Godsmack, Drowning Pool, Nickelback i Salva... No i chyba odpuszczę sobie nową płytę Alice in Chains. Jak ja nienawidzę emo!

Impellitteri - The Very Best of Impelliteri: Faster Than the Speed of Light

Zespół założony przez niejakiego Chrisa Impellitteriego, swoją drogą, naprawdę dobry gitarzysta... Na początek postanowiłem sobie kupić "best ofa", takie wydania gwarantują, że choć nie będzie w nich największych arcydzieł to znajdzie się na niej przekrój najważniejszych "hitów" grupy z różnych okresów jej działalności. I tak jest tym razem, aż 19 wspaniałych utworów, zarówno pod względem wokali jak i (rzecz oczywista) gitarowych solówek... A! Wokale, o ile zdawałem sobie sprawę, że w zespole śpiewa Rob Rock ("głos melodic metalu", śpiewał też u Axela Rudiego Pell) to moje zaskoczenie było przeogromne, kiedy usłyszałem inny znajomy mi głos... Graham Bonnet (sic), znany głównie z występów w zespole Rainbow Ritchiego Blackmore'a (gdzie pokazał się jako marny kochaś próbujący śpiewać jak Dio) oraz swojego Alcartazz, który kontynuował tęczowy styl z "Down to Earth"... Tutaj jednak, te cztery utwory z jego udziałem to kawał porządnego, ostrego i melodyjnego power metalu. Nie sądziłem że Graham kiedykolwiek zaśpiewa tak piekielne wokalizy. Ach, jeśli znajdę płytę Impellitteri z jego wokalem nie będę się ociągał z kupnem. Wygląda, że składak spełnił swoje zadanie. :P A co do Roba Rocka... Myślę, że jego przydomek "voice of melodic metal" jest trochę na wyrost (zwłaszcza, że sam go sobie nadał), ale nie zmienia to faktu, że daje czadu... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie! A zawsze żyłem w przekonaniu, że to post grunge... Ach, głupi ja... Nie daruję sobie tego, teraz muszę wyrzucić wszystkie płyty Godsmack, Drowning Pool, Nickelback i Salva... No i chyba odpuszczę sobie nową płytę Alice in Chains. Jak ja nienawidzę emo!

Nie do konca rozumiem o co Ci chodzi. Rzuc no okiem na teksty tego zespolu, i zrozumiesz o co mam do nich pretensje. Oni caly czas spiewaja o tym samym. Och, kocham cie, a ty mnie nie, o, zranilas mnie, o jak mi zle bez ciebie...

Pantera - Mouth for War

Zasadniczo za Panterka nie przepadam , jednak ten utwor wyjatkowo im sie udal. Niezla melodia przewodnia, bez zbednego darcia japy, polecam na obiad!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metallica - Broken, Beat & Scared

Jakoś od wczoraj nie mogę się oderwać od Metallici, podałem ten tytuł z albumu za większość uważanego za jeden

z najgorszych... czasem zastanawiam się dlaczego, ponieważ mi on w całości leży, dużo dobrych solówek, które naprawdę dają radę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polipie wyjaśnisz mi magię Lost for Words?

Nie.

Z tego prostego powodu, że nie potrafią - ot, czar Floydów. Lekka melodia, fajny tekst, wysokie wuchowpadanie i mogę słuchać tego cały dzień. Tak jak i całego "Division Bell", tak jak i wszystkich innych płyt Pink Floyd. Jak już przy tym jesteśmy, to ostatnio poluję na "Pulse" w jakiejś rozsądnej cenie, a ponoć wydanie DVD jest straszliwie skopane (w sensie wydawniczym of course)...

Scorpions - Send Me An Angel

Przed momentem panowie Scorpionsi skończyli dawać czadu w Stoczni Gdańskiej, za co im szacun, a mi w głowie kołacze się wciąż w/w utwór - wyjątkowo epicki, trza dodać. Sniff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pulse" polecam i to bardzo. Uważane jest za skopane wydanie głównie z powodu, że format wideo to 4:3 co w dzisiejszych czasach gdy prawie każdy ma TV 16:9 jest absurdem oraz, że koncert rozczłonkowano na dwie płyty DVD choć można było wrzucić na jedną koncert, a na drugą dodatki. To z technicznego punktu widzenia, bo całość jest miodna. Rozmach tego gigu olśniewa. Oprócz koncertu jest masa dodatków dla fanów. Ja wydałem w Empiku 99 zł i nie żałuję - no może tylko tego, że mnie tam w Royal Albert Hall nie było...

Teraz poluję na kasetę VHS :tongue: La Carrera Panamericana, DVD z Delicate Sound Of Thunder oraz Live At Pompei...

Pelican - Australasia - Drought Mozolnie się to rozkręca ale kiedy chłopaki wejdą na obroty to mięsistym riffom nie ma końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wczorajszy światowy dzień Slayera poleciał taki oto zestawik:

Slayer - Show No Mercy, Hell Awaits, Reign in Blood, South of Heaven, God Hates Us All, Christ Illusion

A w ogóle, to z tej radosnej okazji wszystkim wszystkiego najlepszego. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pulse" polecam i to bardzo.

Dziwnym nie jest. Oglądałem go parę razy, "Comfortably Numb" to chyba najczęściej oglądany przeze mnie filmik na YT, dlatego postanowiłem mieć ten genialny koncert na własność.

Manowar - Brothers of Metal

Przed momentem byłem uczestnikiem jednej z wielu dyskusji na temat "dlaczego metal > all", dlatego mnie naszło na hymn trve heavy brothers of metal, czyli tona patosu + skórzane majtki. Hell yeah! \m/ ]:->

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien powyższy Polip mnie zainspirował, zatem:

Manowar - Brothers of Metal

Iron Maiden - Blood Brothers

Pierwszy jest tak patetyczny, TFU! EPICKI, że mógłby stawać do walki z 'through the fire and flames' wiadomego zespołu. A to EPICKIE solo składające się w 99% z EPICKIEGO TAPPINGU!

Drugi to bujana kołysanka Ajronów. Po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Sabbath - It's Alright

[klik]

Nietypowy kawałek jak na BS. Czemu? Bo kojarzy się z Beatlesami, jest piano-driven, a zamiast Ozzy'ego śpiewa perkusista.

Adam Lambert - (I Can't Get No) Satisfaction (Rolling Stones cover)

Runner-up ósmego sezonu American Idola. Trafiłem na to przypadkiem, ale muszę przyznać, ze dobry jest. Poradził sobie nawet z Whole Lotta Love.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stone Sour - Through Glass

Bardzo fajny i aż nadto spokojny kawałek jak na metal, zacząłem właśnie dzisiaj zespołu słuchać i od razu mi się spodobał, nawet nie wiedziałem, że byli w nim członkowie Slipknota to już tym bardziej przypadł mi do gustu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien powyższy Polip mnie zainspirował

Nie znam człowieka! :O

Btw, z Through the Fire and Flames nic nie może stawać do walki, jest zbyt epickie. \m/

Teräsbetoni ? Missä Miehet Ratsastaa

Tenacious D ? The Metal

Żelbetonu (bo tak w istocie tłumaczy się nazwę tej fińskiej kapeli) przedstawiać nie trzeba, swego czasu mieliśmy tu nawet małą manię na ich punkcie, ale nie dziwota, w końcu są prawie tak tró jak Manowar, tyle że jakby bardziej ironicznie. No i śpiewają po fińsku, a to zawsze jest w cenie; swoją drogą polecam monumentalny teledysk do w/w utworu. Z kolei sama prawda płynąca z kawałka "The Metal" winna być znana wszystkim fanom filmu "The Pick of Destiny" - kto nie widział, ten obejrzeć musi! \m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drudkh - Fate \m/

Black metal prosto z Ukrainy. Jakoś niedawno wpadło mi w łapska kilka płyt. Przyznam szczerze, że podchodziłem do tegoż zespołu dość sceptycznie. Ale nie dziwota, bo blacku generalnie zdzierżyć nie potrafię. Tak czy owak Ukraińcy przekonali mnie do siebie praktycznie od razu. Dlaczego? Pewnie dlatego, iż nie uświadczy się tu zbędnych (jak dla mnie) piekielnie szaleńczych blastów. Ich muzyka jest dosyć powolna jak na swój gatunek, przez co słuchanie tychże melodii jest nad wyraz przyjemne. ;] Krótko mówiąc: klimatycznie chłopoki grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuc no okiem na teksty tego zespolu, i zrozumiesz o co mam do nich pretensje. Oni caly czas spiewaja o tym samym. Och, kocham cie, a ty mnie nie, o, zranilas mnie, o jak mi zle bez ciebie...

Tja, bo to przecież jest rzadkość, dlatego taki chłam. :/ Smutne, ale prawie każdy zespół nawija o tym samym. Blekmetalowcy mają depresję, czczą szatana, albo biegają na boso po lesie z fletami poprzecznymi. Defmetalowcy ryczą o śmierci, zgniliźnie i zepsutym żarciu. Powermetalowcy machają kolorową flagą, inspirują się fantasy (dajcie bogowie, żeby to zawsze był Tolkien) albo są strażnikami siedmiu kluczy. Hardkorowcy krzyczą o tym, jaki to rząd jest fatalny i, że nie jedz mięsa. itp. itd. etc. etc.

Takie życie. Ale nie no, dobrze jest czasem posłuchać, że 'bogowie byli tacy jak my', albo wysłuchać etosu o 'krwi Ślężańskiej niedźwiedzicy'.

Running Wild - Port Royal

Jako, że w Niemczech przebywam. Romantycznym akcentem jest to, że płyta też się kończy, tak jak mój pobyt w kraju piwem płynącym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judas Priest- Demonizer

Solo! ten utwór mógłby się składać tylko z solówki :D Nieziemska jest.

EDIT

Lamb Of God- Contractor

Matko Boska jaka bomba! Utwór kopie po ryju już od 2 sekundy :D A całe Wrath u mnie wskakuje na pierwsze miejsce albumów AD 2009...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mindless Self Indulgence - Shut Me Up

Niezwykle "sie wkrecajaca" piosenka. A i teledysk jest wart polecenia - powinien byc reklama pewnej sieci sklepow "nie dla idiotow" ;P Wiecej nie zdradze, po prostu obejrzyjcie sobie :

http://www.youtube.com/watch?v=cT9VQ7ZmRNM

Turbonegro - Do You Dig Destruction?

Mam do tych panow nieziemski sentyment za plyte - cud - "The Apocalypse Dudes", ale i powyzszy kawalek jest calkiem dobrym przykladem fajnego punka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...