Skocz do zawartości

Zjazdy II


Pzkw VIb

Polecane posty

Feo dobrze mówi, po spojrzeniu na rozkład budynku wygląda to trochę słabo - jedna łazienka (w zeszłym roku przy SZEŚCIU były kłopoty by znaleźć wolną), wspólny pokój 5 metrów od recepcji (zero prywatności i luzu psychicznego). Słabo widzę jakąś zabawę przy tego typu warunkach... Paul, mówiłeś, że dlaczego zeszłoroczny Avantgarde albo Piast odpadły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardi, demonizujesz. Łazienki na planie są dwie, do tego wg. zdjęć jest w nich po kilka osłoniętych kabi prysznicowych i umywalek, więc nie będzie tak, że Aiden się zamknie na pół godziny i będzie się robił na bóstwo :P Ponadto wspólny pokój jest od recepcji oddzielony grubą ścianą. Wreszcie - nie ma obowiązku z niego korzystać, w sypialniach też są stoliki do pokera.

Avantgarde odpadło z powodu braku miejsc. Piast odpadł po długiej analizie dostępnych opcji. Teraz jak już zaklepałem rezerwację to wyskakiwanie z wątpliwościami mija się nieco z celem. Zresztą sam napisałeś, że demokracji nie ma :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 słownie JEDNA tylko i wyłącznie łazienka [...] może dość do walk smile_prosty.gif

Hmm, to rzeczywiście spory problem. Przy takiej ilości osób Twoja wersja z 2 godzinnym czekaniem wydaje się być zbyt mocno optymistyczna. Ja bym raczej obstawiał 4 :D. Ale nie ma co narzekać, lepiej porobić listy, jakieś zapisy na godzine czy coś, już teraz najlepiej...

wink_prosty.gif
i do tego potrafie rzucać przedmiotami do 80 kilo

chcę to zobaczyć. Pewnie większość zjazdowiczów zamyka się w tej wadze... biggrin_prosty.gif

No to jestem w mniejszości :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, duh. Jeśli rzeczywiście zrobiłeś już zaliczkę to posprzątane, i wierz mi - bardzo bym sobie życzył, by to okazało się tylko moim czarnowidztwem. Ale 3x toalety i 2x prysznice na 30+ osób - tego się nie ominie, sorry, to będzie totalne hejtparty.

edit: but then, nie jest tak, że jesteśmy tą zaliczką już uwiązani: "Rezerwacja może być anulowana 48 godzin przed planowanym przyjazdem, wówczas hostel zwróci Państwu wcześniej wpłaconą zaliczkę." źródło: http://www.cinnamonhostel.com/pl/Wroclaw-m1/Regulamin-t68.html

Edytowano przez Cardinal
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba burzyć wodę! To jedyna droga do postępu. Faktycznie przyjzałem się planom hostelu i fotkom i zasięgłem "języka" kabin prysznicowych są 2 <w 1 z łazienek, obok siebie> w drugiej łazience znajdują się same toalety sztuk 3 smile_prosty.gif - trzeba do nich dydnać przez recepcje...

lol hejtparty biggrin_prosty.gif - o ile wiem to impreza o nazwie hejtparty była swego czasu w piaście w listopadzie smile_prosty.gif Zaliczki są całkowicie wycofywalne jeśli się to ogłości 48h przed planowanym terminem :). W ramach poszukiwań rozpoczełem intensywne działania rozpoznawcze lokum "student friendly". W tygoniu mój człowiek nawiedzi Wrocław by się rozeznać organoleptycznie w wyszukanych ofertach.

Edytowano przez Pan_Feanor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Feanor

No to fajnie, przynajmniej się nie zgubię albo nie przejadę Wrocławia, ani nikt mnie nie porwie. (?)

@Paul

Czyli jedna łazienka jest dla dziewczyn druga dla reszty, dobrze rozumiem? Czasowo pewnie wyjdzie tyle samo... :)

Ale tak serio, jest sens się już teraz tym przejmować, kto kiedy będzie się mył? Myślałam tak w ogóle, że faceci to się myją, jak skarpetki już się nie odkleją od ściany, a nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bleh, mam wrażenie, że ten plan jest ogólnie nie do końca aktualny/poprawny bo nie ma na nim choćby obiecanego w mailu drugiego salonu. Wyślę do nich maila z pytaniem jak to w rzeczywistości wygląda, bo rzeczywiście może być nieco hardkorowo. Z drugiej strony, prawdziwy mężczyzna się nie myje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj koniecznie - to nie jest sprawa, że 'a mi się nie podoba kolor ścian', infrastruktura to naprawdę podstawowa kwestia - sam pamiętasz, że już w zeszłym roku był killer, to co teraz będzie to po prostu nie do opisania.

IMHO naprawdę warto przemyśleć tego Piasta - jest tam jak jest, ale to już sprawdzona miejscówka gdzie nas tolerują. Jeśli by się okazało, że jednak Cinnamon nie spełnia podstawowych wymogów, to może byłoby warto się ze starym dobrym Piastem przeprosić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, albo będzie trzeba robić zawody (proponuję zapasy ;)) o kolejkę do łazienki albo ustalić sztywny limit czasowy pięciu minut dla każdego (za wyjątkiem pań) i jak ktoś go przekroczy o sekundę, to wszyscy wyważają drzwi Hrabulą taranem i wyrzucają delikwenta, nieważne czy jest nagi/naga czy też nie ;)

A na serio - spokojnie, nie ma się co na zapas martwić (bo ja chyba widzę na obrazku min. 2 łazienki), jesteśmy dorośli i załatwimy to jak dorośli.*

Względnie przywiozę balie i będziemy się myć w warunkach polowych.

O, to tam jest salon? To wszystko tylko dla nas? cool_prosty.gif

Poza tym, to jakie nam przyprawowe pokoje w ogóle przypadają?

*ciągnąc losy/kamień, papier nożyce/kto pierwszy ten lepszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail z pytaniami dodatkowymi wysłany. W tej chwili mamy zaklepane: 12, 8 2x6, 2x4, 2 (zaklepany przez niziołkę :P) W razie gdybyśmy nie potrzebowali aż tylu miejsc nie będzie problemu ze zmniejszeniem rezerwacji. W razie gdyby wszyscy niepewni zdecydowali się jechać mamy maks. 4 dostawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się skusi na okruszki, bo mi tu dziki tłum (patrz wyżej) powyjadał prawie całą paczkę? BFWRJ.png(tak, to znaczy, że przewija się tu masa sucharów).

No to dobrze, że się wstrzymałem z wpłatą, bo się komplikacje porobiły. Ja tam jestem bardziej za klimatami przypraw, ale decyduje Góra, mi tam wszystko jedno na dobrą sprawę. smile_prosty.gif

BTW, nie tylko Aidena będzie musieli poganiać teraz. tongue_prosty.gif Przykro mi, prawdziwy gentlemen dba o dobre imię (i wygląd).

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możliwa jest "gra o tron" <trollface>. 2 łazienki są z czego przysznice tylko w 1 :). Te dodatkowe pytania mam nadzieje zostaną rozpatrzone i odpisane na szybko. Tak właśnie powinno być, nie kolor ścian czy ogólna ładność - ale funkcjonalność. Tak duża grupa młodych ludzi powoduje zawsze problemy mieszkalne <sprawdzone na sobie ;)>. Potrzebujemy kilku sporych pokoi i przynajmniej liczby łazienek równej 1/10 uczestników :) lub w przypadku kobiet kwadratu tej liczby ;). I przydała by się też spora dawka spokoju, nie dlatego że kochamy cisze, ale po to by właśnie innym nie przeszkadzać ;)

Ogólnie idealną miejscówką było by takie coś - http://www.eholiday.pl/noclegi-ja9624.html - domki :) A w większych grupach przesiadówki na trawniczku w słoneczku ze szklaneczką mrożonej herbatki w łapie. Niestety odpada bo nie jest we wrocławiu ;), <ech czasy przedszkola koło Orange nie wrócą>

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jak z tym Krk' date=' jest ktoś chętny na wspólny przedział?[/quote']

Jak powiedział Feanor. Z Krakowa najpewniej pojadę ja, Cardi (?) i Alaknar (jeżeli się wybiera). Jakoś się dogadamy przed zlotem, ewentualnie zawsze możemy zorganizować jakiś miting zapoznawczy na tydzień przed wyjazdem ;)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja pojadę, to przecisnę się z Bielska do Katowic zaraz z rana, standardowo dołączę się do Feanora w Katowicach i razem przykleimy się do grupy Krakowskiej. Już sama jazda z osią to niezapomniane przeżycie prasujące zwoje mózgowe na bardzo długi czas, także chętnych zapraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zgłaszam do zrobienia licytacji, tylko nie jestem pewien czy dziewczyny się zgodzą być sprzedawane na au... *doczytuje post*... aaa, taką licytację.

Podpadnę, ale cóż. Cytat z Hugo Steinhausa:

Kobiety lubią giełdę próżności ? niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie wygląda sytuacja z tymi łazienkami... Pal licho prysznic, tutaj jakoś damy radę się dogadać, ale kiedy parę osób będzie chciało jednocześnie... dokonać przelewu :) to może być problem. W Avantagre zdarzało mi się latać po innych piętrach w poszukiwaniu wolnego kibelka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no i okazuje się, że rzeczywiście może być problem. Cytując odpowiedź - "W hostelu dostępne są trzy toalety i trzy prysznice. Może wydawać się to niewielką liczbą, przy tak dużej liczbie gości, ale nigdy nie mieliśmy z tego powodu problemów, nawet przy rezerwacjach grupowych."

Innymi słowy - trzeba będzie zrobić grafiki =) A tak bardziej serio to mam wrażenie, że rzeczywiście mogą się pojawić dość hardkorowe sytuacje i jestem trochę zły, że nie zwróciłem na to wcześniej uwagi :/ Pytanie brzmi, czy jakoś uda nam się wytrzymać, czy też powinienem zacząć proces wycofywania rezerwacji i przepraszania się z Piastem. Z drugiej strony, z łazienkami zawsze był problem. Piast ma dwie na skrzydło (czyli ok. 20 osób), w Avantagarde rok temu były czynne dwie na całe piętro, czyli niemal wszystkich zjazdowiczów + przypadkowych ludzi ;) Tam problem częściowo rozwiązywał fakt, że można było szukać szczęścia na innych piętrach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie napiszą, że jak będzie tłum, to będzie problem...

Piast:

+ więcej łazienek,

+ legendarna miejscówka - zobaczą świeżynki, jak to zazwyczaj było,

+ zbliżona cena,

+/- blisko do dworca (mimo, że dalej do rynku, to łączna droga z tobołami będzie mniejsza, a te są ciężkie nawet dla behemotów wink_prosty.gif),

+/- CIECIU!

- jeszcze niepewne, czy jest szansa, byśmy tak wbili.

Zawsze warto się podpytać i mieć zapasowe wyjście. Także jestem za tym, by coś tam do Piasta dryndnąć, napisać, obgadać co nieco.

Cynamon:

+ Salony,

+/- Nowe miejsce, nowe doświadczenia,

+/- bliżej rynku, ale dalej do dworca,

- Wspomniane łazienki.

Edytowano przez behemort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Zapytać czy Piast ma miejsca nigdy nie zaszkodzi, natomiast może faktycznie ktoś wybrałby się z wizją lokalną nim cokolwiek zostanie postanowione? Może są jakieś nieznane plusy, które potrafiłyby zrekompensować kolejki do toalety ;> Oczywiście mój tradycyjny pesymizm każe mi czytać między liniami: "nigdy nie było z tego powodu problemów => nigdy nie mieliśmy grup pijących moczopędne herbatki (+ i sobie takowych NIE ŻYCZYMY)". Ekhm, no i patrząc na ten rozkład, żeby dostać się do toalet trzeba przejść obok recepcji, co może nieco komplikować relacje z obsługą (if you know what i mean).

Edytowano przez Cardinal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonizujecie.

Może by panowie jeszcze jacuzzi i kobiety w bikini z wachlarzami sobie życzyli...?

Przecież ile można wypróżniać pęcherz? Minutę-dwie, więc nawet 10-os kolejka się rozładuje szybciej niż 20min. A w ogóle skąd pomysł, że nagle całemu zjazdowi (ile osób, 30-40?) zachce się naraz sikać??

A obsługą bym się nie przejmowała - ludzie, przecież im płacimy! I to taką kasę!

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może i pęcherz się opróżnia w minutę-dwie (chociaż kilkanaście razy cała "sesja trwała" o wiele dłużej), to, pomijając już to, że to nie jedyna czynność, którą można na "tronie" robić, prawdziwy sajgon dzieje się w kolejkach do mycia, nie przy potrzebach fizjologicznych i o to się rozchodzi.

Chociaż zdarzyć się może parę osób też w kolejce do sikania (pozdrawiam ludzką stonogę, co się dobijała) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zdarzyć się może parę osób też w kolejce do sikania (pozdrawiam ludzką stonogę, co się dobijała) wink_prosty.gif

Ja jeszcze dodam coś od siebie... A że topik zjazdowy rządzi się swoimi prawami, ujmę to najsubtelniej jak to możliwe: toalety MOGĄ być potrzebne także do czynności nie przewidzianych przez regulamin.

A obsługą bym się nie przejmowała - ludzie, przecież im płacimy! I to taką kasę!

Wychodząc z takiego założenia, w Hiltonie nie powinni mieć pretensji nawet po spaleniu połowy hotelu, natomiast w z akademików studenckich eksmitować za wyrzucenie niedopałka na ziemię. Coś się nie zgadza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO troszeczkę przesadzacie, bo pomieszczenia są co prawda 2, ale zarówno 'tronów' jak i pryszniców są 3 sztuki, więc nie jest to tak mało, nawet wziąwszy pod uwagę 40 osób. Przypada po jednym na trzynastu ludziów, jeśli wszyscy nie dostaną rozwolnienia po posiłkach gotowanych przez kupione za wielbłądy kobiety to powinno być ok :trollface:

Bardziej zastanawiałbym się, czy toalety są osobnymi pomieszczeniami czy bardziej w stylu szkolnych/uczelnianych kabin. Chyba wszyscy wiedzą, że ta druga opcja mogłaby być trochę stresująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...