Skocz do zawartości

Co bym zmienił w CDA? cz. II


Pzkw VIb

Polecane posty

A ja się zgadzam z lordeonem. CDA to pismo dla pecetowców. Jak istnieje zapotrzebowanie na pismo dla konsolowców, to niech wydają regularnie CDA-Konsole. Myślę, że się utrzyma. A zrobienie miksu spowoduje, że żadna ze stron nie będzie zadowolona. Jedni i drudzy będą płakać, że "ich" tematyki jest za mało. Poza tym pamiętam jeszcze jak skończył Action Plus. Na początku było to coś w rodzaju uzupełnienia CDA, w którym można było znaleźć porady i solucje. Potem zaczęto tam wstawiać różne dziwne rzeczy, głównie właśnie o konsolach. Przestałem je kupować, bo wydawanie pieniędzy na pismo, które w połowie mnie nie interesuje, uznałem za bezsens. I paru moich znajomych też tak postąpiło. A potem okazało się, że AP padł, więc pewnie sporą liczbę czytelników też musiało coś do pisma zrazić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Też nie uważam, że CDA w połowie o PC i w połowie o konsolach to dobry pomysł, ale ta jedna czy dwie recenzje na numer jako ciekawostka chyba nikomu by nie zaszkodziło. Ale mam tu na myśli prawdziwe, dwustronicowe recenzje z artworkami z gry, masą screenów i oceną końcową, a nie krótkie opisy gier w tabelkach jak to jest teraz, bo właśnie ten dział konsolowy, który jest teraz nie ma dla mnie sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam z lordeonem. CDA to pismo dla pecetowców. Jak istnieje zapotrzebowanie na pismo dla konsolowców, to niech wydają regularnie CDA-Konsole. Myślę, że się utrzyma. A zrobienie miksu spowoduje, że żadna ze stron nie będzie zadowolona. Jedni i drudzy będą płakać, że "ich" tematyki jest za mało. Poza tym pamiętam jeszcze jak skończył Action Plus. Na początku było to coś w rodzaju uzupełnienia CDA, w którym można było znaleźć porady i solucje. Potem zaczęto tam wstawiać różne dziwne rzeczy, głównie właśnie o konsolach. Przestałem je kupować, bo wydawanie pieniędzy na pismo, które w połowie mnie nie interesuje, uznałem za bezsens. I paru moich znajomych też tak postąpiło. A potem okazało się, że AP padł, więc pewnie sporą liczbę czytelników też musiało coś do pisma zrazić.

Nie całkiem. AP zniknął dlatego, że w pewnym momencie wydawnictwo wypuszczało dwa bardzo podobne do siebie magazyny. Clicka i właśnie AP. Oba tworzone w podobnym stylu, na podobny temat, skierowane do podobnych czytelników. Pisma te wzajemnie odciągały od siebie czytelników. Trochę niezdrowa sytuacja. Więc niestety zapadła decyzja o zamknięciu jednego z tytułów i wybór padł na AP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, przecież tajników kuchni nie znam. Jednak osobiście z kupna AP zrezygnowałem właśnie przez zbyt dużą ilość "konsolowych stron", bo zmianę charakteru pisma z "poradnikowego" na "newsowe" jeszcze przebolałem. I wiem, iż paru moich znajomych miało podobne odczucia. A Clicka nigdy nie czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam z lordeonem. CDA to pismo dla pecetowców. Jak istnieje zapotrzebowanie na pismo dla konsolowców, to niech wydają regularnie CDA-Konsole. Myślę, że się utrzyma. A zrobienie miksu spowoduje, że żadna ze stron nie będzie zadowolona. Jedni i drudzy będą płakać, że "ich" tematyki jest za mało. Poza tym pamiętam jeszcze jak skończył Action Plus. Na początku było to coś w rodzaju uzupełnienia CDA, w którym można było znaleźć porady i solucje. Potem zaczęto tam wstawiać różne dziwne rzeczy, głównie właśnie o konsolach. Przestałem je kupować, bo wydawanie pieniędzy na pismo, które w połowie mnie nie interesuje, uznałem za bezsens. I paru moich znajomych też tak postąpiło. A potem okazało się, że AP padł, więc pewnie sporą liczbę czytelników też musiało coś do pisma zrazić.

Akurat Aplus nie tyle padl, co po wykupieniu nas przez Bauera nie mialo sensu wydawanie dwoch pism adresowanych dokladnie do tego samego targetu - Aplus i Clicka...

jak widać na przykładzie Pzkw VIb nie tylko mnie ta kwestja dotyka. może to dlatego że jeszcze kilka lat temu widziałem w którymś numerze cd-a że nie będzie recenzji gier na konsole bo to pismo o pc. a tu figa. no i ja już nie wiem kto tak w zasadzie ma rację. w tym temacie wypowiadamy się o tym co nas gryzie a to mnie ostatnio gryzie i tyle. jak widać nie tylko mnie.

Wicie, rozumicie. CDA bedzie pismem dla PC-towcow. Ale ze jest jednak DLA GRACZY a nie dla TYLKO PC-towych graczy, zas coraz wiecej PCtowcow ma konsole, to takowe konsolowe akcenty w CDA sa i beda. Co do mnie to prywatnie wolalabym poczytac recke konsolowego GTA V (w ktorego nie pogram z braku konsoli :)) niz PC-towej gierki ocenionej na 3-4, w ktora nie zagram, bo nie mam czasu na granie w badziewie. IMO lektura recki GTA bylaby milsza i sensowniejsza, bo przynajmniej bym sie orientowal "co je grane" w tamtej branzy. :)

kaktuus zgadzam się z Tobą ... bo po co nam TIPSY :angry::angry::angry: !!!

Zamknijmy SZPITALE! PO co nam, przeciez jestesmy ZDROWI!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicie, rozumicie. CDA bedzie pismem dla PC-towcow. Ale ze jest jednak DLA GRACZY a nie dla TYLKO PC-towych graczy, zas coraz wiecej PCtowcow ma konsole, to takowe konsolowe akcenty w CDA sa i beda. Co do mnie to prywatnie wolalabym poczytac recke konsolowego GTA V (w ktorego nie pogram z braku konsoli :)) niz PC-towej gierki ocenionej na 3-4, w ktora nie zagram, bo nie mam czasu na granie w badziewie. IMO lektura recki GTA bylaby milsza i sensowniejsza, bo przynajmniej bym sie orientowal "co je grane" w tamtej branzy. :)
Tu wychodzi różnica zdań, bo ja wręcz przeciwpołożnie. Wolałbym przeczytać reckę słabej gry na PC, bo przynajmniej dowiedziałbym się dlaczego ją omijać szerokim łukiem. A czytanie o świetnej grze na konsolę ekscytuje mnie tak, jak lektura ?Dzieł Zebranych? Lenina. Nie neguję tego, że teraz wiele osób ma i PC i konsolę, ale nie bardzo widzę sens umieszczania wszystkiego w jednym piśmie. Jak stało w jednej reklamie: ?jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego?. Jak dla mnie strony o konsolach są stronami straconymi. Już wolałbym, żeby na nich były reklamy, może chociaż dzięki temu pismo byłoby tańsze. Oczywiście jest to zdanie człowieka, który w życiu konsoli w ręku nie miał. Ale jest jeszcze sporo takich osób, a zwiększenie objętości stron o konsolach może je do pisma zniechęcić. Z drugiej strony, dopóki ilość tych stron nie będzie znacząca, konsolowcy nie rzucą się do kupowania pisma. Mam paru znajomych, którzy przesiedli się z PC na konsole, przestali kupować CDA i nawet na wieść, że pojawiają się tam newsy o ich pudłach nie sprawiła, że wrócili do jego lektury. Decyduje niestety stosunek ilości tekstu do ceny, a ten jest na niekorzyść konsolowców. A podzielenie pisma 50/50 mogłoby skutkować tym, że ani jedna, ani druga grupa nie uznałaby kupna CDA za opłacalne. Pozostaje grupa posiadaczy obydwu platform. Tylko czemu pismo ma sobie zawężać krąg czytelników? IMHO, lepiej już zdecydować się na dwa odrębne. Nie czarujmy się, jak kogoś stać na PC i konsolę, to i wyłoży 2 x 15 zł. miesięcznie. A puryści (zarówno z jednej, jak i z drugiej strony) będą mieli swoje osobne pisemko. BTW, nie wiem jak tam poszła sprzedaż CDA-Konsole, ale jak powiedziałem o nim znajomym konsolowcom, to chętnie kupili, a normalne CDA dalej olewają. To takie moje małe przemyślenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję tego, że teraz wiele osób ma i PC i konsolę, ale nie bardzo widzę sens umieszczania wszystkiego w jednym piśmie.

A podzielenie pisma 50/50 mogłoby skutkować tym, że ani jedna, ani druga grupa nie uznałaby kupna CDA za opłacalne.

Toć przecież nikt nie myśli chyba poważnie o stosunku (hehe)... 50/50. Paltformy się przenikają i dobrze jest wiedzieć co w trawie piszczy u konsolowców (choćby by można było polemizowć która lepsza :lol: ) Teraz jest strona i trochę to za mało bo nie można wyjśc poza bardzo lapidarne informacje (nie mówiąc o oprawie graficznej "made by CDA"). IMO powinno być do* 3-4. Trochę newsów i nowinek oraz jedna lub dwie recenje, ale tytuów naprawdę wartych uwagi - konsol jest kilka więc tytułów by nie zabrakło pewnie.

*co nie znaczy że w każdym numerze miałoby być tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zmienił CDA przez wprowadzenie w stopce każdej gry (nie tej z oceną tylko tej z wymaganiami, producentem itd) dodatkowych informacji. W tej chwili najczęściej jest tak, że sporo miejsca jeszcze się tam marnuje, albo przykrywa je jakiś artwork.

Dodałbym mianowicie:

- informacje o obsugiwanych przez daną grę rozdzielczościach, sporo osób ma już monitory panoramiczne, to im się może przydać. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

- informację o tym, czy dana gra obsługuje rozwiązania Crossfire, Crossfire X, SLI, Quad SLI. I jak się w takich warunkach zachowuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym mianowicie:

- informacje o obsugiwanych przez daną grę rozdzielczościach, sporo osób ma już monitory panoramiczne, to im się może przydać. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

- informację o tym, czy dana gra obsługuje rozwiązania Crossfire, Crossfire X, SLI, Quad SLI. I jak się w takich warunkach zachowuje.

W zasadzie można przyjąć, że każda nowa szanująca się gra powinna obsługiwać panoramy. A o rozdzielczościach ciężko pisać, bo przy pewnych sztuczkach ze skalowaniem, może się okazać, że niektóre gry będą w stanie obsłużyć każdą rozdzielczość powyżej jakiejś tam minimalnej.

To raczej zbytnie marnotrawstwo. Mało kto używa podwójnych kart, a testowanie dla tych kilku osób jak to działa, to dosyć spora strata czasu, więc o ile tego typu rozwiązania się mocniej nie upowszechnią to raczej tego nie będziemy robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za ignorancję - temat nadrobię w swoim czasie. Dawno mnie tu nie było, troszkę layoutów zmieniło formę, już mogę powiedzieć że samo forum i stronka CDA nie wstrzeliła sie moje gusta... jest jakby to powiedzieć - zbyt uniwersalna? Dobrym motywem w samym piśmie byłby powrót do najbardziej charakterystycznych drobiazgów z których słynęło to czasopismo.

Co mam na myśli? Primo- przejrzystość, czytelnik mógł od razu znaleźć w artykule najważniejsze dla niego detale.. jak to wygląda teraz? Kalejdoskop barw i kształtów, brak tych surowych rubryczek i logicznego łamania tekstów bez zbędnych fajerwerków (wybaczcie, sentymenty odbierają mi mowę ;) Secundo- dobry Boże, CD-Action jest dla gigantycznego przedziału czasowego i to po prostu widać..jakieś takie infantylne stopki, zbyt dużo wyjaśnień - brakuje mi niedopowiedzeń.. ludzie, jeszcze w 2000 roku AR miało polot i jakiś tam poziom wiedzy, teraz to przypomina drobny śmietnik. Chwała redakcji że utrzymuje w ryzach straszny analfabetyzm i pokrewne...

Jeśli słuch mnie nie myli - rozważana jest opcja niezłego przebranżowienia magazynu na biegun konsolowy. To byłby największy błąd od czasów puczu w Monachium...;) Ale tak na serio to mija się to z sensem jak dla mnie. Po wielokroć powtarzana była geneza powstania nazwy dla naszego kochanego pisemka i jakiekolwiek radykalne zmiany są w tutaj paranoją. Cd-Action w postaci dodatkowego mini wydania tak jak to miało miejsce w wypadku Virusa? Można spróbować, choć formą musiałoby konkurować z CDA a jeśli mowa o finansach to jest to raczej niemożliwe na dzień dzisiejszy...

Won mi z konsolami!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuch mnie nie myli - rozważana jest opcja niezłego przebranżowienia magazynu na biegun konsolowy.

Nie wiem jak tam z Twoim słuchem, ale na pewno nienajlepiej ze wzrolkiem, albo czytaniem. Przeczyatj więc z łaski swojej posty z tej jednej strony, a nie formułujesz tezę na podstawie... w zasadzie to nie wiadomo na jakiej? Gdzieś Ty to przebranżownie wyczytał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam z Twoim słuchem, ale na pewno nienajlepiej ze wzrolkiem, albo czytaniem. Przeczyatj więc z łaski swojej posty z tej jednej strony, a nie formułujesz tezę na podstawie... w zasadzie to nie wiadomo na jakiej? Gdzieś Ty to przebranżownie wyczytał?

Jak najbardziej z treści pozostałych postów w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co komu przeszkadzają konsole, CDA zawsze było jest i będzie pismem dla graczy, a na konsolach odziwo tez się gra (tak mają taką funkcję, oprócz kurzenia się w dużym pokoju;) więc nie widzę powodu czemu nie miało by być info o konsolach, albo o grach na nie, które (ostatnio coraz częściej) i tak później wuchodzą na PC

A będziecie dawać płytke pasującaą do PS, PS2, PS3, Wii, DS, X360.... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym zmienił w CD-A? Hmm.. A właściwie do czego bym powrócił.

Wróciłbym do zamieszczania fragmentów recenzji pełnych wersji gier. Co z tego, ze niektóre pełniaki są średnie. to normalne, że pismo nie może zamieszczać bez przerwy super gier. A taki fragment recenzji jest o wiele lepszy niż suche fakty (strasznie mnie wkurzył osatnio opis Vivisectora). Nikt nie będzie miał Wam tego za złe, że pokazujecie wady gier, które się u was trafiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłbym do zamieszczania fragmentów recenzji pełnych wersji gier. .

zgadzam sie a przy okazji można też powrócić do pisania przy opisach pełniaków oceny jaką dostała ta gra w CDA. Miło jest to wiedzieć nawet jeżeli ocena jest hmm.. niezaspecjalna. A ostatnio tego nie ma :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to poświęcił bym kilka stron na poradniki - nie koniecznie do gier, ale także ogólne do komputerów, oprogramowania itp. Np.: jak zmniejszyć użycie procesora przez windows, jak odpalić starsze gry pod XP/Viste

Co do konsol: jestem jak najbardziej za powiększeniem działu! Założę się, że spora część czytelników oprócz PC, posiada przynajmniej jedną konsolę do grania (w moim przypadku jeszcze PS2).

Jeszcze sugestia na temat tego co było "świnką"... nie można by zrobić działu, który miał by na celu zaprezentowaniu kilku tytułów z dawnych lat, do których warto wrócić poprzez zakup ich np. na allegro? Do gier których nie ma już na rynku. Np. Emperor Battle for Dune, Oddworld, Rune? Powiedzmy, że była by to jedna strona, na której zaprezentowane były by 3 tytuły... jest mnóstwo świetnych gier o których zapomnieli zarówno gracze jak i dystrybutorzy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc zacznijmy też jeść ziemię! bo skoro tyle ma mikroelementów... że głupota? może i tak ale to ta sama zasada

Wszystko mozna sprowadzic do absurdu, ale to swiadczy tylko i wylacznie o tym, ze nie masz argumentow i tupiesz nozka. Tak wiec tup sobie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co zamykać się w świecie pc? proste... bo NIE WSZYSTKICH stać na konsole i (tym bardziej) gry na nie. więc raczej wątpię by taka osoba śliniła się na widok recenzji jakiejś alefajnej gry na konsole która nie pokaże sie na pc. smutne ale prawdziwe. taką osobą jestem np. JA i wieeelu moich znajomych. nie mam wypasionego kompa, nie wszystkie gry w mojej kolekcji to oryginały ( :( ) ale jeśli wiem że gra mi się spodobała staram się kupić oryginała (sacred warhammer 40k, diablo, a ostatnimi czasy spellforce 1) i dlatego też Ja nie widzę sensu umieszczać takiego czegoś jak dział konsolowy w cd-a.

Krew się gotuje, jak czytam takie brednie. Może zatem zrezygnować z recek najbardziej wypasionych gier, skoro i tak mało kogo stać na kompa (3 x droższego zazwyczaj niż sama konsola), który je uciągnie? Po co recka Crysisa czy Gears of War, skoro i tak ty i twoi kumple nie mają maszyn, które to uciągną? Może po prostu wrócić do czasów 486, przynajmniej będzie pewność, że nikt nie poczuje się dotknięty? Argument o cenie konsol jest jednym z głupszych we wszelkich tego typu dyskusjach. PC zawsze będzie daleko w tyle, jeśli idzie o ekonomię i oszczędności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym trochę AR - Smuggler powinien bardziej poświęcić uwagę ciskaniu się z ludzi aniżeli próbowania wytłumaczyć im, że są głupi ;). Tak było kiedyś, przynajmniej takie mam wrażenie :-).

A konsole niech będą w CDA byleby pecety nadal były tą najważniejszą częścia magazynu (choć jeśli spełnią się przewidywania, że PC niedługo upadnie pod naporem konsol, to nie ma bata, cda jako komercyjny magazyn [przecież nie rozdają ich za darmo..] będzie musiał zmienić target :( ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to sobie tłumacz warzywko...

Uwazaj co piszesz.

po co zamykać się w świecie pc? proste... bo NIE WSZYSTKICH stać na konsole i (tym bardziej) gry na nie. więc raczej wątpię by taka osoba śliniła się na widok recenzji jakiejś alefajnej gry na konsole która nie pokaże sie na pc. smutne ale prawdziwe. taką osobą jestem np. JA i wieeelu moich znajomych. nie mam wypasionego kompa

Wiec co za roznica, czy czytasz o swietnej grze na konsole, czy o swietnej grze na PC, ktora ma takie wymagania, ze mozesz pomarzyc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miłość Boską, raz CDA dało więcej stron konsol bo chcieli dać recenzję GTAIV (i słusznie zresztą bo to najlepsza część serii a my możemy jej prędko nie zobaczyć) i już tyle krzyku. W następnym numerze już tylko 2 strony były jak zawsze więc nie rozumiem o co tyle fochów... Lordeon chcesz żeby dział był ograniczony... to o co jeszcze tyle kłótni skoro znów, tak jak dawniej ma te 2 strony i nie zapowiada się na zmianę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...