Skocz do zawartości

Telefony komórkowe - dyskusje ogólne


yojc

Polecane posty

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jaki ma najlepszy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC - potocznie zwany czasem "kartą dźwiękową").

Najlepszy DAC ma iPhone 5 - później są 4 i 4s, po nich 3G/3GS. Za nimi się plasuje Samsung Galaxy Wave S8500/Samsung Galaxy S. SII i SIII mają już gorszą jakość dźwięku, niż S, a prawdopodobnie przed Galaxy S'em jest jeszcze wcześniejsza wersja iPhone'a - ale nie miałem okazji słuchać jej, więc się nie wypowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie "legalnym"?

Na pewno nikt Ci tego nie zabroni, poza tym że gwarancja pójdzie w...

No i - nie ma pewności, że w ogóle się zmieści ten DAC.

Czy w ogóle będą dla niego warunki, takie jak odpowiednie napięcie prądu, czy jakoś się to upchnie na płytce drukowanej itd.

Do tego mogą być problemy ze sterownikami (w końcu on jest tylko w iPhone - więc nie ma pewności, czy są tam odpowiednie sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali ciała bo...?

Bo ledwo ten telefon można dostać. No było można. Teraz jest trochę lepiej.

I do tego dopiero wczoraj pojawił się w Polsce...

Cóż, dla każdego, kto był "napalony" na to urządzenie dostępność nie stanowiła problemu. Nie dziwi fakt, że zarówno ekipa z Google jak i LG nie był przygotowane na sukces tej miary. Poprzednie Nexus'y znajdowały zazwyczaj miejsce w kieszeniach ludzi, potencjalnie zainteresowanych czystym Androidem i aktualizacjami, oraz developerów. Nagle popyt zwiększył się, przez co więcej osób "zachciało" mieć Nexus'a 4 no i pojawił się problem. Nie uważam tego za "danie ciała", gdyż zainteresowani dużo wcześniej tematem urządzenie nabyli, teraz pojawił się dopiero bum na N4, którego i tak można dostać na portalach aukcyjnych a już wkrótce w normalnej dystrybucji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co sądzicie o Sony Honami? Bo ja (jako lekki fanboy Sony :D) się jaram. Oczywiście o ile specyfikacja jaka krąży w internetach jest prawdziwa. Najbardziej cieszy mnie to że wreście dostaniemy telefon z dobrym aparatem który jednocześnie będzie dobrze grał (o ile te info o chipie jest dobre). :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest ich mało i jest nim iPhone, ale jeśli cena Galaxy S4 wynosi 2600zł, to okaże się niedługo że topowe telefony na androidzie, nie są w ogóle tańsze od iPhone'a (bo na podwyżki jego ceny się raczej nie zanosi).

Aczkolwiek inna sprawa, to to, że Samsung bawi się w Apple - tyle, że on stara się sprzedać drogo plastik...

Na szczęście, są też alternatywy - ZTE Grand S, czy Oppo Find 5. Tylko dostępność w Polsce...

Jakość wykonania podobna, a w obecnej chwili, to Chińczycy są bardziej innowacyjni od Samsunga, który jest zajęty czarnym PR'em wink_prosty.gif

EDIT:

Cofam swoje poprzednie słowa :(

http://uk.hardware.info/news/34788/samsung-galaxy-s4-display-issues

Dopracowanie produktów Samsung ma gorsze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że obecnie iPhone nowy jest drogi, to prawda, ale tylko w sklepach pokroju mm i saturna oraz na AOSie. Nową " czwórke " na alledrogo można spokojnie dostać za 1100-1300, 4s 1700-1900 ( ostatnio gdy pomagałem forumowiczowi, znalazłem wersję 32GB nową, za 1750 zł icon_eek.gif ... z legalnie działającego sklepu na allegro ... ), a 5 to kwestia 2000-2300 zł, więc nie jest źle ...

Tak w ogóle to oglądałem dzisiaj S IV i ... byłbym zachwycony ( ja ... apple fanboy, taki troszeczke tongue_prosty.gif ) ... gdyby to była s III, a nie następny model, bo takim na pewno go nazwać nie można. Telefon jest o dziwo, wyjątkowo ładny jak na Samsunga, dosyć dobrze wykonany ( choć to wciąż plastik ), jest leciutki - mimo, że wolę cięższe telefony to tu na prawdę robi to wrażenie. Ekran ma fantastyczne proporcje i powierzchnia na której jest osadzony jest niesamowicie wykorzystana. Telefon to praktycznie sam ekran plus te kilka badziewi niszczących całokształt na dole i u góry. Linia również jest bardzo ładna, nie jest wprawdzie taka prosta, lekka jak to robi Ive, ale może się spodobać. Dobrze leży w ręce choć o pracy przy użyciu jednej ręki oczywiście nie ma mowy. No i telefon w przeciwieństwie do SIII chodzi bardzo ładnie i nawet przy moich testach ( wciskanie wszystkiego co się da tongue_prosty.gif ale to ze względu na irytację która jest spowodowana nie ogarnianiem przeze mnie androida po przyzwyczajeniu się do iOSa ) nie łapie lagów, co najwyżej musi się troszkę dłużej zastanowić.

Dla porównania potem wziąłem jeszcze raz w rączki Xperie Z i jest to cegła ... okropna cegła, a fioletowa wersja i biała to porażka po całości jeśli chodzi o wygląd, ble. Za to smartphone na pewno na dłuższą metę dobry, choć wciąż nie przekonuje mnie nakładka Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli za miesiąc bedzie kosztować tyle co sIII, ew. + 200 zł to bedzie to jeden z nielicznych moim zdaniem udanych modeli Samsunga i z pewnością bedzie wart zakupu za ta cene. Oczywiscie dalej podtrzymuje, ze jest udany jesli mówimy o nim jak o SIII PLUS a nie zupełnie nowym modelu.

@Panda, ale masz dropboxa i inne ustrojstwa, choc faktycznie na plus ilości dostępnej pamięci zaliczyć nie mozna.

Swoja droga, ciekawe jak to gra .. jesli by przerwalo zła passę samsunga co do ich, coraz gorszych pod tym względem, kolejnych flagowych modeli to byłby to telefon prawie idealny mysle ;)

Zostane oczywiscie przy iphonach, ale .. pogratuluje konkurencji firmy z cupertino..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ja wiele lat pracowałam w salonie jedengo z operatorów i muszę przyznać, ze samsung ma lepsze produkty, jeśli chodzi o awaryjność. Jak wiemy w salonach bardzo często są akcje konkursowe dla sprzedawców i wtedy skupiają się tylko na sprzedaży danego producenta. Samsung bardzo często wspiera sprzedawców więc chętnie go sprzedają, kiedyś robiłam statystyki żeby sprawdzić udział procentowy reklamacji danych producentów i iphone, zwłaszcza 4s był jednym z liderów oddawanych do serwisu. Samsung naprawdę był jednym z mniej awaryjnych sprzętów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma kopiuje innych.

Kto był pierwszy z high-res w smartphonie?

Apple.

Kto pierwszy wpadł na 1080p w smartphonie z Androidem?

Oppo, chińska firma.

Więc ten niesamowicie innowacyjny i uciskany przez prawników Apple Samsung też nie jest święty - można się tylko kłócić, czy kopiował chińczyków, czy Apple.

Dochodzi jeszcze kwestia patentów na rzeczy po prostu potrzebne do stworzenia konkurencyjnego produktu.

No i ostatnia rzecz - to nie tak, że Apple zawsze jako pierwsze coś wprowadza do swoich produktów... ale często robi to jako pierwsze porządnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Orientuje się ktoś jakie zmiany wprowadziło Orange w sofcie Samsunga Galaxy S III? Z doświadczenia wiem, że często telefony zakupione w tej sieci mają od razu zainstalowane sporo różnego śmiecia, a czasem interfejs wygląda nieco inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam takie pytanie. Skończyła mi się gwarancja na telefon SAMSUNG Galaxy Aca (a pada bateria) to pomyslałem, że jak ojciec podpisuje umowe to taniej będzie wziąc telefon za 1 zł. Problem w tym, ze teraz większość telefonów posiada kartę microSIM (a niestety wydanie w niektórych sieciach troche kosztuje). I tutaj pojawia się pytanie. Czy może ktoś mi podać jakie telefony posiadają normalną kartę SIM ?????????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie będzie Ci prościej przyciąc zwykłej karty SIM do rozmiaru mikro? Potem możesz zamówić sobie darmowy starter z Play (tylko uważaj - ja czekałem miesiąc) który jest swoistym adapterem - masz tam zwykłą kartę SIM, z której możesz wyłupać micro sim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1. idziesz do operatora i wydają Ci duplikat na mikro SIM i wszystko będzie działać elegancko.

Opcja 2. na różnych stronach ze specyfikacjami, np. mgsm.pl możesz sprawdzić jaki jest format katy. Nie przy wszystkich modelach jest to podane, ale może znajdziesz na innych stronach. Jesteś dużym chłopcem, poradzisz sobie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś z was przypadkiem jak to jest ze zdejmowaniem simlocka w salonie orange? Bo kupiłem na allegro Blackberry Z10 od laureata Testuj z Orange i się zastanawiam...ma simlocka, ale nie wiem, czy z tej usługi nie mogą korzystać tylko osoby, które KUPIŁY w Orange telefon, a nie te, które wygrały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~70 zł i nie tracisz gwarancji.

micholes - załóż temat w komórkach i powiedz, w jakich ofertach szukamy. Jakbym miał wymieniać wszystkie dostępne modele z rodzajem sima, to by mi wakacji brakło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...