Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Gdybyś sobie przeczytał ramki na stronach Konfiguratora to byś wiedział. We wstępie jest: "Witamy w poradniku przygotowanym wraz z jednym z największych sklepów internetowych w Polsce.". Ten sklep to Komputronik, i to on składa zestawy a Redakcja je ocenia i testuje. Przynajmniej tak wynika z treści Konfiguratora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Szukałem sobie komputera do 3000 złotych i kierując się opisami zestawów z konfiguratora złożyłem sobie w ZNAKu (gorąco polecam stronkę znak.pl, nie przedstawioną jeszcze w Cd-Action) taki zestaw:

Asus P5B (Intel P965) [DDR2, PCI-E] 377.00

Intel Core2 Duo E4300 1.80 GHz BOX (LGA775, 64bit) 440.00

DDR2 2x1024MB PC-800 Patriot CL 5 333.00 1 333.00

Seagate 300 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) ST3300622AS 250.00

GeForce PCI-E 8800GTS Gigabyte GV-NX88S320H-B-RH 320 MB TV-out / 2xDVI BOX (320-bit) (500/1600/GDDR3) 1114.00

Lite-ON DVD+/-RW LH-18A1P bulk (czarny) 96.00

Tracer TRO-112 Proton (bez zasilacza) 110.00

Chieftec CFT500A-12S (500W), aktywne PFC (1x120mm z automatyczną regulacją) 275.00

Suma: 2995.00 zł

Płytę główną można ewentualnie zmienić na P5B-E za 463 zł, jeśli komuś zależy na kontrolerze FireWire (np. do kamerki cyfrowej), ale wtedy już się przekracza założone przeze mnie 3000 zł. Mam dwa pytania:

1. Czy zestaw ten będzie działał stabilnie?

2. Czy w tej cenie lepiej zainwestować w coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Szukałem sobie komputera do 3000 złotych i kierując się opisami zestawów z konfiguratora złożyłem sobie w ZNAKu (gorąco polecam stronkę znak.pl, nie przedstawioną jeszcze w Cd-Action) taki zestaw:

Asus P5B (Intel P965) [DDR2, PCI-E] 377.00

Intel Core2 Duo E4300 1.80 GHz BOX (LGA775, 64bit) 440.00

DDR2 2x1024MB PC-800 Patriot CL 5 333.00 1 333.00

Seagate 300 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) ST3300622AS 250.00

GeForce PCI-E 8800GTS Gigabyte GV-NX88S320H-B-RH 320 MB TV-out / 2xDVI BOX (320-bit) (500/1600/GDDR3) 1114.00

Lite-ON DVD+/-RW LH-18A1P bulk (czarny) 96.00

Tracer TRO-112 Proton (bez zasilacza) 110.00

Chieftec CFT500A-12S (500W), aktywne PFC (1x120mm z automatyczną regulacją) 275.00

Suma: 2995.00 zł

Płytę główną można ewentualnie zmienić na P5B-E za 463 zł, jeśli komuś zależy na kontrolerze FireWire (np. do kamerki cyfrowej), ale wtedy już się przekracza założone przeze mnie 3000 zł. Mam dwa pytania:

1. Czy zestaw ten będzie działał stabilnie?

2. Czy w tej cenie lepiej zainwestować w coś innego?

W tym zestawie jedyne co bym zmienił to płyta główna.Najlepszym wyborem będzie Abit AB9 PRO.Problem w tym, że na znaku, gdzie złożyłes ten zestaw, nie ma Abitow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moj proponowany config:

-Asus P5K

-C2D E6600

-2x1GB 800Mhz Patriot LLK CL4

-Asus GF 8800GTS 640MB/GTX 768MB

-Be Quiet! E5-550W

-Seagate 320GB 16MB

-Samsung SH-S183L SATA

-Creative X-Fi Xtreme Audio

-Sharkoon Rebel 9V (obudowa)

Wszystko z nim ok czy cos trzebaby wymienic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno zastrzeżenie do konfiguratora, jak można do takich zestawów dobierać tak syfiaste zasilacze??????????? a w którymś CDA był taki absurd, że do zestawu średniego drogi Allor dałeś zasilacz Be Quiet, a do najmocniejszego Chietfec-. dla mnie to bezsens :roll: reszta ok, a ty;lko do testowania nowszych gier można użyć, i dodać czas np: renderowania grafiki w Blender :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie totalnie wymiotowac chce jak widzę "na jakich słabych kompach gra redakcja". Gdy pokazywaliście 1 komp redakcji (Smugg) to rozumiem Smugg "może" miec komp taki dobry ale jak pokazujecie taki sam komp 2 czy 3 raz z rzędu to sie krew gotuje.

Konfig kompa:

Intel Core 2 Duo E4300

Pamięć: 2x 1 BG RAM

Karta grafiki: GeForce 7800

Więcej nie trzeba bo reszta to sie totalnie nie przydaje do jakichkolwiek testów (tam góra 10 %)

I podpis recenzenta kompa:

"Cóż karta graficzna ma już swoje lata" ; "Grania *WoW i TDU) i pisania i łażenia na internecie"

No rzeczywiście aż 2 lata i czas "upgrade" kompa bo ci jedna gra na minimum jedzie - żałosne! A taki komp to bym chciał mieć bo jeżeli autorowi textu zdaje się, że taki komp to "słaby" to mój konfig:

Procek: PIV 2,6 Ghz

Karta Grafiki: GF7600 GS

Pamięc:1,5 GB

Czyli mój komp to zabytek bo w Lost Planet zagram na średnich, w FEAR na wysokich, Company of Heros na Wysokich ale jezeli mi taki Colin Dirt na minimalnych (daj Bóg) to katastrofa - ide kupić GD 8800 bo mi jedna gra nie działa! Aaaaa...

Zanim redakcja pokaże nastepny raz taka recenzję, że komp jest słaby a karta to zabytek to niech pomysli o ludziach którzy grają wciąż w QIII bo nowsze tytuły im nie chodza - WSTYD!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno zastrzeżenie do konfiguratora, jak można do takich zestawów dobierać tak syfiaste zasilacze?

Jak w reklamie proszku do prania. Skoro efekt ten sam to po co przepłacać? I czemu syfiaste? Skoro komputer działa, wytrzymuje ostre testy, to po co mam kupować droższy zasilacz? Żeby się pochwalić - patrzcie mam taki zasilacz za 300 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak - tylko że w przypadku najdroższych zestawów to wygląda tak jakby iść do salonu i wybrać limuzynę w full opcji z najmnijszym silnikiem - bo przecież też jeździ :)

Zazwyczaj dokładane są "Szefy" które zazwyczaj sprawują sie OK. Gdy jednak sprzęt kosztuje kilka tysięcy to takie minimalistyczne podejście trochę bawi. Tak jak w Super Kompach z Super Marketu - Cztery rdzenie!!!, 2 GB RAM!!! 80GB HDD, karta graficzna zintegrowana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak - tylko że w przypadku najdroższych zestawów to wygląda tak jakby iść do salonu i wybrać limuzynę w full opcji z najmnijszym silnikiem - bo przecież też jeździ :)

Pod warunkiem, że kupujesz w salonie składaka. ;) To nie są markowe komputery. Skoro sprzęt działa bez najmniejszego problemu z tańszym zasilaczem, to po co ładować w niego droższy zasilacz?

Chyba, że planujesz jakieś zabawy z podkręcaniem.

A jeśli nie to lepiej tą kasę wpakować w coś co rzeczywiście przyniesie jakiś wymierny efekt - więcej pamięci czy mocniejsza grafika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak sie wydaje na pc 5000 tyś, to 300 zł na zasilacz to nie jest dużo, a taki zasilacz słaby, może pochodzić rok 5 lat , 10, bez awarii, ale może także pochodzić 1 dzień 3 tygodnie 1 rok, i sie zepsuć, to tak jak kupić Lamborghini, a do niego dac rozrusznik( dla przykładu) za 50 zł, bo ja jestem sknera i oszczędzam tam gdzie uważam za stosowne, a potem żyć w strachu- odpali, czy nie odpali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam też gwarancji, że zasilacz za 300 zł pochodzi mi 5, 10 lat czy więcej, a nie zepsuje się tuż po zakończeniu okresu gwarancyjnego. :)

Z jednej strony można powiedzieć, skoro kogoś stać na wyłożenie na komputer 5 tys. to co to za problem dla niego kupić sobie nowy zasilacz jak ten padnie. Z drugiej, kiedy te 5 tys. ciężko uciułam to chciałbym mieć za nie dobry komputer. I żal mi wydać tą kasę na zasilacz, który w zasadzie nie daje mi nic innego poza marką. Wiem, że tańszy działa dobrze, nie ma z nim problemów, więc czy nie lepiej dołożyć do jakiegoś innego elementu i kupić lepszy niż pierwotnie zakładałem? I to elementu, który już od razu da mi wymierne efekty, a nie bliżej nieokreśloną potencjalną nieawaryjność?

Póki nie przeprowadziliśmy testów wytrzymałościowych to dyskusja czysto akademicka. Ale to jest dobry pomysł. Pogadam z Allorem prowadzącym Konfigurator i podrzucę mu pomysł zrobienia wytrzymałościowych testów zasilaczy. Musze go tylko przekonać do takiego testu, potem wymyślić wspólnie procedurę testową i sposób jej realizacji, a potem pozostanie jedynie wykombinowanie jak przekonać producentów i dystrybutorów, żeby nam użyczyli swoje zasilacze. I jak im delikatnie powiedzieć, że po naszych testach te zasilacze więcej działać nie będą. ;)

Dopiero po takich testach można będzie powiedzieć, czy jest sens ładować kasę w markowe zasilacze czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony można powiedzieć, skoro kogoś stać na wyłożenie na komputer 5 tys. to co to za problem dla niego kupić sobie nowy zasilacz jak ten padnie.

>>>No problem jest wtedy jak pociągnie za sobą na przykład GF8800GTX :)

I żal mi wydać tą kasę na zasilacz, który w zasadzie nie daje mi nic innego poza marką.

>>>Nie do końca. Teoretycznie każdy działa tak samo. Ale jak to zwykle bywa diabeł tkwi i szczegółach - np jakości użytych podzespołów, czy odpowiedniego zapasu mocy. Swego czasu jak ktoś pytał jaki zasilacz wybrać odpowiadałem cięższy :)

potem wymyślić wspólnie procedurę testową i sposób jej realizacji,

>>>Ale po co wywarzać otwarte drzwi :)

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3021

Miałm gdzieś fajnego linka do testu - jak znajdę podrzucę.

Dopiero po takich testach można będzie powiedzieć, czy jest sens ładować kasę w markowe zasilacze czy nie.

>>>I bez testów łatwo odpowiedzieć - wystarczy choćby popatrzeć na jakość wykonania czy banalną rzecz jaką jest wyprowadzenie kabli nie jako chaotycznej wiązki (nie mówiąc już o dodanych filtrach na kabelkach do zasilania grafiki).

BTW Myślę że pomocy można by poszukać >>> http://zenfist.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz to z czego zasilacz jest wykonany :D nie znam osoby która narzekała na Tagan-a Be Quiet, zaś na nie markowe albo takie chietfec pare osób się znajdzie, jestem ciekawy kiedy w Polsce zrozumieją że na zasilaczu nie powinno sie oszczędzać, tak samo było z płytami głównymi, ale teraz już coraz więcej osób przywiązuje wage do dobrej płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tracer to chlam?? sam mam obudowe tracera wraz z zasilaczem od 4 lat i bardzo jestem z niej zadowolony.

Znacie jakies dobre karty na AGP??

PS. Na stronie www.komputronik.pl tez jest bardzo fajny konfigurator :) Mozna samemu zlozyc zestaw. Ja sobie zlozylem wypasa za 8000 lol :PP Teraz czekam na wygrana w totka. A i propozycja dla CDA: zrobcie zetstawik pt. "komputer do biura" itp. tzn za ile minimalnie można zlozyc dzialajacy komp :) oraz drugi opisujacy najdrozszy zestaw jaki uda wam sie zlozyc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Testuję sprzęt i myślę, że mam trochę do powiedzenia w tej sprawie. Chiefteci to zasilacze robione na bardzo dobrej elektronice (nie chińskiej, a bodajże japońskiej ;) ). Co prawda obecnie są nieopłacalne ze względu na Amacroxy i Seasonic S12II, ale kto już to ma (np. ja), nie powinien narzekać i tylko ew. wymienić wiatrak na noiseblockera lub Fandera.

A komputer do biura:

Sempron 3000+ - 100 zł

ECS 6100 - 150 zł (ew. dołożyć do Foxocnna 690G za 235 zł)

512MB RAM 667MHz GoodRAM - 65 zł

Fortron 350W THA-P - 50 zł

Samsung SH-S182M - 100 zł

Ibox Orion - 70 zł

Samsung 250GB 8MB cache - 215 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...