Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Witam!

Dosłownie godzinę temu kupiłem (po rocznej przerwie, znowu się nie udało zerwać z nałogiem) kupić CD-Action. Przeglądając pobieżnie czasopismo natrafiłem na konfiguracje komputerów dla graczy... I tu mam kilka uwag...

Te komputery są dla graczy (przez to rozumiem, że także dla overclockerów), ale tylko z nazwy... Pozwolę sobie skomentować poszczególne zestawy...

Eco:

Płyta główna jest śmieszna, nie daje żądnych możliwości OC... Proponuję dołożyć do Abit KN9/// Biostar TForce4 (270 zł).

Procesor jest dobry... Za dobry. Lepszym rozwiązaniem będzie kupno Semprona 3000+. Różni się od Athlonów tylko pamięcią cache (parę stron później czytamy, że nie daje ona znaczącego wzrostu wydajności).

RAM: Za taką cenę mamy OCZ 800 MHz :P.

Dysk i Grafika bez zastrzeżeń.

Napęd: Jaki Samsung? :| Może więcej szczegółów...

Zasilacz: Śmiech na sali, dokładamy do ModeComa 350W (115-125zł)

Gamer:

Płyta to padaka, jakich mało... Również bierzemy Abitka...

Proc OK.

RAM: OCZ 800MHZ będą lepsze... (Zresztą wszystko jest lepsze od Goodramów)

Dysk ok, ale wersja z NCQ.

Grafika: Równie wydajny jest Palit 7900GS 256MB za 570 zł.

DVD: Szczegóły?

Zasilacz: Minimum ModeCom 400W (170zł).

Supreme O/C III

Płyta: Abit AB9 PRO jest bardziej opłacalny

Proc: Good, ew. E6300

RAM: Dobre, ale drogie ;). Może coś ze stajni OCZ? :)

Dysk: W takim kompie Barracude'a 250GB z 16MB i NCQ to minimum.

Grafika OK.

Napęd: Jeden? Dorzućcie jeszcze DVD...

Zasilacz za słaby: Polecam Chiefteca 620W albo Amacroxa Frei Erde.

PS. Tak w ogóle zestaw za 2500zł powinien by na C2D...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś tu nie zrozumiałeś. Pierwszy zestaw ma być tani, a ostatni dobry, więc po co oszczędzać na ostatnim zestawie i dokładać do taniego? Ekspertem nie jestem, ale zawsze znajdzie się coś co można dać inne, zależy od upodobania. Poza tym, co masz do GoodRamów :>? Nasza Polska fima, więc trzeba ich wspierać, szczególnie, że są dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ekspertem nie jesteś... Do pierwszego się nie dokłada, bo płyta główna i zasilacz są razem ok 80 zł droższe, ale proc tańszy o 100 zł...

A w zestawie ostatnim można oszczędzać, żeby wziąć drugi dysk lub kartę dźwiękową...

PS. Dobre były GoodRAMy PRO na Micronach D9... Teraz są gorsze... A o zwykłych GoodRAMach lepiej nie wspominać... To to samo, co noname...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki konfig ma sens na dzisiejsze czasy-czy sie nadaje na np. nowsze gry itd. [taki mam,grafe dołożę]

Athlon 64 3500+ 2,2GHz [planuje wymiane na Athlon X2]

RAM 1 GB DDR2 667 MHz

Grafika na razie zintegrowana GF 6100 128 MB, później np. GF 8200

MODECOM 400W [dalem prawie 2 banki!!! uwazam ze sporo, chociaz wiem ze sa i duuzo drozsze ;)]

Oczywiscie powiem tak:

w np. najnowszego dark messiaha gralem na 1280x1024 na srednich detalach-plynnosc ;) i grafa nie byla wcale ZLA!

Czy na takim konfigu odpali CRYSIS [naturalnie minimalne detale, 800x600]

wiem ze C2D to juz prawie standard, ale kompa tego kupilem 3 miechy temu i szkoda mi teraz wymieniac na C2D bo nie mam kasy nawet :/

Co mam robic ? ktos kupi moj konfig za 2 kawalki czy nie ma szans ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie ze NIE. spadek FPS bedzie raczej znikomy, posiada ona 128 MB pamieci ram mniej i nieco mniej potokow itd ale na dzien dzisiejszy ze godna uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, a co drodzy państwo sądzą o takim zestawie:

Intel Core 2 Duo E4300

GIGABYTE GA-965P-S3

Western Digital WD1200JS Caviar (120GB)

MSI GF 8800GTS 320MB

Kingston DDR2 1GB 667MHz CL5 BOX

Jakaś tania nagrywareczka DVD

Obudowa - w mordę, nie znam się na obudowach :P

Chieftec GPS-450AA-101A (450W)

Myślę, że jest to najtańszy wydajny zestaw, czy się mylę? Jego cena to około 3000zł.

I jak myślicie, na jak długo by mógł wystarczyć dla człowieka grającego w rozdzielczości 1280x960 (min 1024x768)? :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ekspertem nie jesteś... Do pierwszego się nie dokłada, bo płyta główna i zasilacz są razem ok 80 zł droższe, ale proc tańszy o 100 zł...

A w zestawie ostatnim można oszczędzać, żeby wziąć drugi dysk lub kartę dźwiękową...

PS. Dobre były GoodRAMy PRO na Micronach D9... Teraz są gorsze... A o zwykłych GoodRAMach lepiej nie wspominać... To to samo, co noname...

Mam Goodramy 2x1Gb 667 CL5 i jakoś nie narzekam nie więc czym miałyby się różnić od jakichś kingstonów 667 CL 5 ? Jakieś uprzedzenia masz??

Ich cena jest bardzo korzystna. Do podkręcania i tak używa się czegoś lepszego więc Cię nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie różnią się od KingStone'ów, który jest syfem (Poza serią HyperX). Ale od OCZ, Twinmosów, Patriotów lub Corsairów już tak...

Niektóre z nich są w cenie podobnej do GoodRAMów. Nie ma więc najmniejszego sensu ich (GoodRAMów) brać :).

@Down - Idź do Sprzętu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plazmaster

Moje pytanie jest takie: czy jest sens upgrade'ować mój sprzęt, czy opłacalny będzie jedynie zakup nowego kompa? Konfig jak w podpisie. Zdaję sobie sprawę, że proc jest stary, płyta główna średnia, a pamięci wolne zwyczajne 400 mhz, ale wbrew pozorom nie dokonałem takiego złego wyboru, bo za niedużą kwotę mogę sobie grać w nowe gry (większość) z nienajgorszą grafą (PCI-E) przy socket 478. Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o obudowę Geo-PC 607BS podaną również w najnowszym Konfiguratorze do zestawu dla gracza. Otóż w poprzednim miesiącu jej cena wynosiła 139 zł, teraz wynosi 165 zł... A gdzie właściwie można ją nabyć? Bo Szukałem w paru sklepach internetowych, wpisałem w google i nie znalazłem opcji kupna samej obudowy. Byłbym wdzięczny za pomoc ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, a co drodzy państwo sądzą o takim zestawie:

Intel Core 2 Duo E4300

GIGABYTE GA-965P-S3

Western Digital WD1200JS Caviar (120GB)

MSI GF 8800GTS 320MB

Kingston DDR2 1GB 667MHz CL5 BOX

Jakaś tania nagrywareczka DVD

Obudowa - w mordę, nie znam się na obudowach :P

Chieftec GPS-450AA-101A (450W)

Myślę, że jest to najtańszy wydajny zestaw, czy się mylę? Jego cena to około 3000zł.

I jak myślicie, na jak długo by mógł wystarczyć dla człowieka grającego w rozdzielczości 1280x960 (min 1024x768)? :]

Procek OK

Płyta Starczy na Abit AB9 PRO

Dysk Samsung 160GB

Karta Palit GF 7600GS/7900GS

Pamięci OCZ Platinum 2x512MB DDR2 CL4 800MHz

Zasilacz Huntkey HK-400AP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do kupienia zestawu średniego. A więc mam pytania:

- czy taki gothic 3 pójdzie na wysokich detalach?

- Czy lepiej na przykład athlona x2 3800+ wymienić na intel core 2 duo (ten za 700...), a kartę na gf 8800gts?

- Czy ten zestaw s(oryginalny w cda) się opłaca i co ew. w nim wymienić?

Pozdro ALL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dodać jakiś config do Media Center odnośnie multimedialnego domu (jestem zainteresowany tym teamtem ostatnio :P).

Odnośnie dyskusji

PepS, proponuje zaczekać do premiery tańszych kart z DX10(np.GF8600GTS).Teraz nie wart brać drogiej karty.Jedyną rozsądną propozycja jest Palit 7600/7900GS.

GeForce 8800 GTS 1239 zl: KOMPUTRONIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQull - nie kupuj tego chłamu... Zapytaj w forum sprzętowym albo nawet mnie (na GG), doradzę Ci coś lepszego i z lepszą podkręcalnością...

Krzysiek, Feel to nie zasilacz, jest bardzo słaby, ma mało zabezpieczeń... Słowem - może Ci uszkodzić komputer. O wiele lepszy od Feela 350W/400W będzie ModeCom MC-350W PFC 2.0 . Kosztuje około 120 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Trochę ciężko umieścić moje pytanie w jakimkolwiek temacie, ale że jest mocno związane z "konfiguratorem"...

Otóż -pytanie raczej do redakcji czy też kogoś-przeprowadzającego-testy-: czy "wysokie detale" w "Company of Heroes" oznacza ustawienie WSZYSTKIEGO na ultra/wysokie/ czy też włączone?

Pytam z prostej przyczyny: otóż niedawno zaopatrzyłem się w nowy komputer, konfiguracja:

Płyta: Asus P5B Deluxe;

Grafika: Asus GF 8800 GTS 320MB RAM

Pamięci: 2x1 GB Corsair 800 Mhz CL5

Proc: C2D E6600

...i porównując wyniki w CoH (wys. detale, 1280x1024) z tymi z zestawu CD-A Gamer IV z Konfiguratora jestem nieco zawiedziony i zdziwiony, gdyż mój sprzęt wyciąga średnio 75 FPS, czyli niewiele szybciej od konfiguracji z połową ilości RAM-u, wolniejszym procem, lecz identyczną kartą! Moje pytanie więc, czy ogranicznikiem nie jest w tym momencie karta grafiki, choć nie wydawałoby mi się... i tak już za późno na zmiany ale nurtuje mnie ta kwestia ;)

Jeszcze jedno: po instalacji pamięci na płycie głównej, nie ma potrzeby ręcznego ustawiania (w BIOS-ie?) latencji? Pytam, gdyż sprzęt nie był składany w serwisie i być może czegoś obowiązkowego po montażu

nie zrobiłem ?

Aha: w CoH przeprowadzałem benchmark z wersją 1.5.0, wszystkie ustawienia były na maksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...