Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

KOmputer za okolo 2400 zl, ale z monitorem.

Potrzebuje uwag co ewentualnie zmienic, dlaczego, na co i za ile. ;)

Procesor:

Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1 MB, 800MHz, BOX/

225 zl

Plyta glowna:

Galaxy nForce 650i Ultra /nForce 650i/

290 zl

Pamiec RAM:

GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5

199 zl

Dysk twardy: Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II

265 zl

Karta graficzna:

Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256MB DDRIII /128bit/ HDTV 2xDVI

399 zl

Karta dziwekowa:

Creative Labs Sound Blaster Audigy se /oem/

85 zl

Nagrywarka DVD:

LG GSA-H54LRBB LightScribe (black)

120 zl

Obudowa:

TakeMe REVOLT Black (400W)

Monitor:

Asus VW192S (5ms)

659 zl

Ma to byc zestaw do zabawy, ale z ograniczonych srodkow, nie wiem czy da sie cos lepszego zlozyc.

ceny z esc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna:

Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256MB DDRIII /128bit/ HDTV 2xDVI

399 zl

Ja bym zamiast sredniej karty pod D10 kupil radeona x1950 (troche ponad 500 zl), zarabista karta. Ponadto jesli komputer ma sluzyc do zabawy i nie jestes audiofilem, to w zupelnosci wystarczy ci wbudowana karta dzwiekowa, oszczedzisz 8 dych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza w konfiguratorze to, że zestawy coraz bardziej odchodzą od cenowych założeń. Średni komp miał być za 2500 zł. A w nowym cda jest za 3700zł. Nie wiem po co ładowac Raedona 2900, 8800 gts 320 ram w zupełności wystarczy. A zamiast tego Athlona dać c2d 4300 tańsze i wydajniejsze.

Zawsze możesz wybrać zestaw z innego numeru.

Ale ja bym proponował wprowadzić (po zakończeniu się konfigów kompów redaktorów - a kiedyś się wreszcie skończyć muszą) wprowadzenia konfiguracji za powiedzmy 500 zł... 8)

Sądzę, że wiele osób ze skromniejszym budżetem by z tego skorzystało... :mrgreen: (W końcu konfigurator zajmuje dwie strony, więc już niech pozostaną te cztery opcje do wyboru...) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Procesor AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX (Socket AM2,65W)

386.00

2 Płyta główna AsRock ALiveXFire -eSATA2

zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

185.00

3 Pamięć RAM GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz

191.00

4 Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint T166S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

242.00

5 Obudowa Chieftec BG-02B-B-B - 350W

263.00

6 Napędy optyczne Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW LH-20A1P BOX white / black / silver

118.00

7 Karta graficzna Radeon 2600 XT MSI 512MB DDR3 2xDVI & TV HeatPipe

529.00

Razem brutto: 1914.00

Z chęcią bym zobaczył ten sprzęt w dziale konfigurator, jak się sprawdza w grach.

8)8)8)8)8)8)8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zestaw, to mnie bardziej zabija. Wyjaśnijmy kilka kwestii:

Pierwszy zestaw:

Asus P5N-E SLI (nVidia nForce 650i SLI) - padło z 3 fazowym zasilaniem, które umie się spalić ot tak.

Kingston HyperX DDR2 2x1024MB - Idiotyzm, za mniej kasy mamy 4 x 1GB Twinmos Twister, które kręcą się podobnie/lepiej. Jak chcemy coś markowego za grubą kasę, to szukamy Mushkinów.

Chieftec GPS-550AB-A (550W) - zasiłka nieopłacalna, za mocna, starczy Corsair 450W.

Seagate 500 GB Barracuda ES.2 - Dysk na ATA do nowego kompa?

Drugi zestaw:

E2140 - Jak kręcisz, to bierz E2160. E2140 ma walla na FSB = 350 MHz. Jak nie kręcisz, to Athlon X2 4200+....

Galaxy nForce 650i Ultra /nForce 650i/ - To samo co Evga, czyli może być padaka. Za mniej kasy mamy świetną GA-P31-S3L / DS3L (druga różni się kondensatorami typy Solid State).

DVD - Jak dużo czytasz, to Samsung SH-203N, jak nagrywasz, to Pioneer 212.

Palit 8600GT Sonic + - Co prawda w recenzji mego autorstwa zachwalam ją, ale Radeon X1950 PRO 256MB PowerColor z Accelero jest o wiele lepszy.

Zasiłka - Papa, komputerku, spal się na tym.

Zestaw III

Płyta główna AsRock ALiveXFire -eSATA2 - Już lepiej kupić padłowatego Asus M2N, a najlepiej dołożyć do normalnej płyty od Biostara.

GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz - Za tą kasę mamy Twinmosy Twister lub dokładamy 20 zł do A-data Extreme 800MHz (kiedyś robione na Microna D9MGH, teraz na Promosach).

Obudowa Chieftec BG-02B-B-B - 350W - Lepiej Cooler Master Elite 331/Sharkoon Revenge Eco + Amacrox AX450-PFN.

Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW LH-20A1P BOX white / black / silver - Samsung albo Pioneer, ale to moje subiektywne odczucie.

Radeon 2600 XT MSI 512MB DDR3 2xDVI & TV HeatPipe

529.00 - Kupujemy o niebo lepszego Radeon X1950 PRO 256MB PowerColor z Accelero. HD2600XT nie wykorzysta 512MB ze względu na zbyt małą moc do obrobienia dużych tekstur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza w konfiguratorze to, że zestawy coraz bardziej odchodzą od cenowych założeń. Średni komp miał być za 2500 zł. A w nowym cda jest za 3700zł. Nie wiem po co ładowac Raedona 2900, 8800 gts 320 ram w zupełności wystarczy. A zamiast tego Athlona dać c2d 4300 tańsze i wydajniejsze.

Zawsze możesz wybrać zestaw z innego numeru.

Ale ja bym proponował wprowadzić (po zakończeniu się konfigów kompów redaktorów - a kiedyś się wreszcie skończyć muszą) wprowadzenia konfiguracji za powiedzmy 500 zł... 8)

Sądzę, że wiele osób ze skromniejszym budżetem by z tego skorzystało... :mrgreen: (W końcu konfigurator zajmuje dwie strony, więc już niech pozostaną te cztery opcje do wyboru...) :wink:

Hehe. Za 500, no powiedzmy za 900 zł to ci swój zestaw sprzedam.

Mi ten konfigurator dość mocno przypadł do gustu. Zastanowiły mnie jednak wyniki testów. W związku z tym, że na wiosnę planuje zakup jakiegoś kompa. To sobie pomyślałem, żeby kupić droższy i mocniejszy. Myślałem o zestawie z grudniowego CDA "SENSILO CD Action POWER XII.1 Jednak, jeśli rzeczywiście wyniki są o 1,5% lepsze od GAMER XII.1 , to po co przepłacać 600 zł za kartę GForce 8800 GTX (teraz kosztuje 1499 podczas gdy GT kosztuje 899). Jakoś nie chce mi się wierzyć że dwa razy droższa karta z 50 % więcej pamięci (GT -512 GTX - 768) jest TYLKO o 1,5 % mocniejsza.

Inna sprawa to sam komputronik. Nigdy u nich nie kupowałem i mam obawy, przeczytałem regulamin sklepu i dają sobie 14 dni na serwis, a w razie gdyby trzeba było odesłać do specjalistycznej naprawy to 28 dni.

Doświadczenie mnie nauczyło, że jak już komp trafi to serwisu na gwarancji, to zazwyczaj czas serwisowania raczej przekroczy, niż zrobią wcześniej. W dodatku w regulaminie jest wyraźnie napisane, że wszelkie spory mogące wyniknąć, będą rozstrzygane przez sąd w Poznaniu, a kiepsko widzę siebie jeżdżącego na sprawę do poznania.

Dotychczas pare razy udało mi sie natrafić na wadliwy sprzęt, ale hurtownia w której od 98 roku zawsze kupuje sprzęt NIGDY nie robiła mi problemów (choć na detalistów patrzą trochę jak na wrzód na tyłku). Zawsze jak tylko mówiłem że sprzęt nie działa, lub po prostu nie spełnia moich oczekiwań, wymieniali na nowy, na inny z dopłatą, lub zwracali kasę. Co do takich wielkich sieci, to mam pewne obawy. Czy ktoś z was mógłby coś napisać na ten temat, czy ktoś już korzystał z GWARANCJI i może powiedzieć jak to w komputroniku przebiega. Bo jeśli chodzi o zakupy i o PŁACENIE, to obsługa WSZĘDZIE JEST MIŁA i UPRZEJMA. Niestety gorzej bywa, kiedy chcesz oddać i odebrać pieniądze. Więc dlatego pytam jakie mieliście z nimi doświadczenia w tej kwestii.

Dzięki za wszelkie wskazówki i uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym swoj nowy na zlom oddal, kupilem bo mowie se nie bedize tekstu o OC to wezme athlona zamisat c2d. za miesiac OC. zalamka. ale ok. 1 miesiac pozniej doszla karta GF galaxy 8800 GT fajnie. a tu w nast cda Radeon hd 3870 x2... i znowu &%( mam a nie kompa :(

Podsumowanie:

konfigurator jest fajny ale mozna sie nizle przejechac sugerujac nim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy, które mają mieścić się w cenie 1500 zazwyczaj dochodzą do 2000 tys, i myślę, że przydałoby się trzymać takiej niskiej granicy, ponieważ nie wszyscy mogą se na tyle pozwolić(ja). A tak pozatym to dzięki konfiguratorowi mozna sobie policzyć, ile jeszcze potrzeba pieniędzy na zaku nowego kompa :rolleyes: . Konfigurator jest ok, aczkolwiek jak już wspomniałem, niech ta jedna kategoria będzie dla naprawdę skromnych funduszy :unsure: .

Limity w Konfiguratorze są następujące:

Eco <2000

Gamer < około 3500

Power - powyżej

I tego się trzymamy. Poniżej 1500 złotych za wielkiego wyboru zresztą nie ma, a w dodatku w tak tanich maszynach dołożenie np. 200 złotych pozwala stworzyć maszynę, która będzie nawet 2x szybsza.

Al

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguratorze napisane jest, że przedstawione zestawy zostały złożone z myślą o graczach, a ostatnio panuje dziwny stereotyp, że AMD dla gier jest be :( Poza tym nie wiem czy mam rację ale to chyba komputronik dostarcza zestawy do testowania, a nie CDA wybiera sobie co ma w danym kompie być włożone..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguratorze napisane jest, że przedstawione zestawy zostały złożone z myślą o graczach, a ostatnio panuje dziwny stereotyp, że AMD dla gier jest be :( Poza tym nie wiem czy mam rację ale to chyba komputronik dostarcza zestawy do testowania, a nie CDA wybiera sobie co ma w danym kompie być włożone..

Nie. To CDA wybiera co ma być w zestawie, Komputronik to składa i dostarcza, a potem wystawia w swoim sklepie z odpowiednią nazwą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie na potrzeby redakcji zakupiliśmy watomierz, który mierzy ile prądu pobiera cały zestaw komputerowy, przy realizacji różnych zadań. I po testach już sporej ilości zestawów komputerowych możemy powiedzieć, że to całe jojczenie, że ten czy tamten zasilacz to za słaby dla takiej czy innej konfiguracji to w dużej mierze gadanie na wyrost. Było kilka zestawów, które rzeczywiście żarły sporo prądu, ale ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że zasilacz 350W w zupełności wystarcza do całkiem sporej liczby przygotowanych przez nas zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO powinnyście zmienić napędy w Konfiguratorze. Proponowany przez was Optiarc to dość badziewny napęd, a czy funkcja LightScribe jest tak naprawdę komuś potrzebna? Uważam też, że w zestawie Power powinien być proponowany napęd Blue-ray.

Zapraszamy zatem do następnego Konfiguratora :)

Pytanie mam co do najnowszego konfiguratora i zestawo Eco VII. To prawda, że 350W uciągnie HD4850, x2 5000+, 2GB ramu, 160GB dysk???

Aż mi się wierzyć nie chce :)

Uciągnie.

Natomiast w Komputroniku w tym zestawie jest zasilacz 400W, który oczywiście też ten zestaw uciągnie i to wcale nie gorzej. Ale też nie lepiej, chyba że ktoś lubi mieć większy zapas bezpieczeństwa.

Nie. To CDA wybiera co ma być w zestawie, Komputronik to składa i dostarcza, a potem wystawia w swoim sklepie z odpowiednią nazwą.

Żeby było całkowicie ściśle:

- CDA wysyła propozycję (dość szczegółową, nazwijmy ją A)

- Komputronik przesyła własną wariację na jej temat (nazwijmy ją B)

- jeśli A<>B (czasami tak się zdarza, np. występują problemy z dostępnością jakiejś konkretnej części), następuje wymiana maili by wyszła konfiguracja C (założenie: ma być jak najbliższa A, ale też ma być z części, które nie są egzotyką, bo przecież ma to być potem sprzedawane w więcej niż 1 egzemplarzu)

- konfiugracje C są przesyłane do redakcji, gdzie są testowane

- w ramkach w piśmie pojawiają się dane i wyniki uzyskane przez konfiguracje testowane w redakcji, więc jeśli coś chodzi, to chodzi :)

- a jak nie chodzi, to... jeszcze się na szczęście nie zdarzyło, właśnie dlatego że zajmuje się tym więcej niż jedna osoba (nikt nie jest nieomylny - a jeśli tak twierdzi to lepiej go unikać, bo nie zdaje sobie sprawy z własnych błędów...)

Czemu w konfiguratorze nie pokażcie żadnego układu opartego o 4 rdzeniowe athlony? tylko intel i intel... ja mam AMD i nie jest złe :)

Złe nie, ale za te same pieniądze można zrobić coś, co będzie lepsze. Zwłaszcza jeśli mówimy o 4 rdzeniach.

W konfiguratorze napisane jest, że przedstawione zestawy zostały złożone z myślą o graczach, a ostatnio panuje dziwny stereotyp, że AMD dla gier jest be :(

Jakby to powiedzieć - w ciągu ostatnich paru miesięcy przetestowaliśmy w zasadzie wszystkie sensowne zestawy z AMD i niestety, ale Intel jest lepszy. Gry to 2, a nie 4 rdzenie, zaś w tej dziedzinie Core2 Duo jest nie do pobicia.

Ok, to sytuacja po OC (bez OC AMD X2 jest porównywalne z Intelem E2xxx), ale jak widać po wynikach, różnica jest na tyle duża, że przy mocniejszych kartach graficznych opłaca się dołożyć nieco do Intela lub go podkręcić.

I nie ma w tym żadnego uprzedzenia, bo od tego jesteśmy bardzo dalecy - wystarczy zresztą sprawdzić, jak szybko pojawiły się w zestawach nowe karty AMD/ATI, mimo że wcześniej niemal wszystko było na nvidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym Konfiguratorem Live? Np. przy grze Off Road. Wg Konfiguratora 'na żywo' dlaczego na kompie Pentium 4 2.8 GHz, GF 6600GT, i 1 GB RAM-u, na rozdzieloczości 1600x1200 gra działa płynnie na max detalach, a na kompie o klasę lepszym(AMD x2 4000+, Radeon 2400, 2GB RAM) można uruchomić grę tylko na minimalnych ustawieniach? To nie jedyny taki przypadek. To błąd w druku czy złego zoptymalizowania gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm mam pytanko tak bardziej do redaktorów:

Czy na sprzęcie typu:

Athlon X2 3800+ EE (35W)

2gb DDR2 800MHZ GEiL ULTRA

MSI K9N SLI

Seagate 160GB 7200.1

ModeCom FEEL III 350W (nie miałem, żadnych ale to, ZADNYCH problemów z tym zasilaczem, napiecia w normie, nic sie nie dzieje)

Ruszy Sapphire HD4850??

Przypominam, że teraz mam 8600GT z chłodzeniem pasywnym i 2 wiatraczki specjalnie do niej przyczepione.

Pozdrawiam. (zasiłke chce zmienić we Wrzesniu, więc chodzi mi tylko o te 1,5 miesiaca działania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym Konfiguratorem Live? Np. przy grze Off Road. Wg Konfiguratora 'na żywo' dlaczego na kompie Pentium 4 2.8 GHz, GF 6600GT, i 1 GB RAM-u, na rozdzieloczości 1600x1200 gra działa płynnie na max detalach, a na kompie o klasę lepszym(AMD x2 4000+, Radeon 2400, 2GB RAM) można uruchomić grę tylko na minimalnych ustawieniach? To nie jedyny taki przypadek. To błąd w druku czy złego zoptymalizowania gry?

Byc może dlatego, że 2400 to totalny bubel w ogóle nie nadający się do grania. 2600 średnio się nadawał już w momencie wypuszczenia a co dopiero mówić o 2400. Ten zestaw z procesorem X2 4000+ i 2 GB RAM został mocno skrzywdzony przez tą kartę.

Ja mam też inne wątpliwości co do tego konfiguratora live. Właściwie to nie tylko live. Chodzi mianowicie o rozdzielczość. Komu tak naprawdę potrzebne w tabelce 800x600? Przecież o wiele więcej osób używa 1024x768 jeśli chodzi o archaiczne rozdzielczości. Jest zawsze podane 800x600 potem dopiero 1280x1024 i jakaś inna wysoka panorama. Naprawdę uważacie, że 800x600 jest jedną z najpopularniejszych rozdzielczośći???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...