Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Ja używam właśnie 1024x768~85Hz na 17'' CRT. I założę się, że jest to minimalna rozdzielczość z używanych obecnie. Więc co szkodzi właśnie taką podawać w konfiguratorze? Przecież logicznym jest, że skoro dana gra będzie działała płynnie na takiej to i tym bardziej na tym nieszczęsnym 800x600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie 1024x768~85Hz na 17'' CRT. I założę się, że jest to minimalna rozdzielczość z używanych obecnie. Więc co szkodzi właśnie taką podawać w konfiguratorze? Przecież logicznym jest, że skoro dana gra będzie działała płynnie na takiej to i tym bardziej na tym nieszczęsnym 800x600.

Będzie zbiorczo odnośnie 800x600. Jest to w wielu grach minimalna obsługiwana rozdzielczość i dlatego dopóki będzie ona oferowana, gry będą w niej testowane w Live, a także będzie ona w normalnym Konfiguratorze. Wbrew pozorom całkiem sporo osób ma na tyle słabe komputery, że wybiera właśnie najniższe dostępne rozdzielczości i detale.

Co się zaś tyczy dodania 1024x768. Jest to (786K pikseli) coś pomiędzy 800x600 (480K pikseli ? czyli niecałe 2x mniej) a 1280x1024 (131K pikseli ? czyli niecałe 2x więcej), więc nawet zwykłe wyciągnięcie średniej arytmetycznej nie będzie zbyt odbiegało od wyników pomiarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm mam pytanko tak bardziej do redaktorów:

Czy na sprzęcie typu:

Athlon X2 3800+ EE (35W)

2gb DDR2 800MHZ GEiL ULTRA

MSI K9N SLI

Seagate 160GB 7200.1

ModeCom FEEL III 350W (nie miałem, żadnych ale to, ZADNYCH problemów z tym zasilaczem, napiecia w normie, nic sie nie dzieje)

Ruszy Sapphire HD4850??

Przypominam, że teraz mam 8600GT z chłodzeniem pasywnym i 2 wiatraczki specjalnie do niej przyczepione.

Pozdrawiam. (zasiłke chce zmienić we Wrzesniu, więc chodzi mi tylko o te 1,5 miesiaca działania)

Teoretycznie bez problemu. Karta wymaga maksymalnie 110W, reszta twojego kompa zużywa poniżej 100W (stawiam na 50-60W), więc nawet ciesziący się średnią renomą Feel powinien dać radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie się przymierzam do zakupu kompa (heh dla starego już Opera zaczyna mieć za duże wymagania :P), a jako że chcę żeby to był komp na trochę dużej, chce wydać trochę więcej gotówki i tak planuje zakup czegoś takiego:

INTEL CORE 2 DUO E4700 - 2.6GHz / BOX

GIGABYTE GA-EP35-DS3

KINGSTONE DDR2 4096MB / 800, (2x 2048MB), CL5, HyperX

SEAGATE 500GB, 32MB, SATA II - ST3500320AS

PCIex ZOTAC GF GTX280 1024MB DDR3 / 512bit

ASUS DRW-2014L1T - 20x DVDRW DL, SATA, BOX LS

TRACER XENO TR0-790 Premium - 450W,

CHIEFTEC CFT-650A-12B - 650W

LG M228WD-BZ - 22"

I teraz zastanawiam się nad płytą główną, czy opłaca się dopłacić i kupić już przygotowaną na SLI (nowe karty powstaną, wszystko będzie miało większe wymagania, a GTX280 potanieje i wtedy by można było dokupić kolejnego zamiast wydawać majątek na lepszą kartę), nie jestem również pewny obudowy (chciałem, żeby dobrze wyglądała, ale miała również dość dobre chłodzenie), i do końca nie wiem czy zasilacz pociągnie to (choć według testów GTXa powinien).

A i nie wiem czy nie lepiej jeszcze kupić jakiś coolerek na procesor (planowane o/c), tylko nie wiem jaki (w ogóle do ilu da się go podkręcić przy seryjnym chłodzeniu, a do ilu przy lepszym?)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że Komputronik jest jednym z najgorszych sklepów internetowych. Ceny strasznie wysokie w porównaniu do konkurencji i duże kłopoty z komunikacją. Na dodatek w punktach sprzedaży obsługa ślamazarna i niemiła. Jak oddałem komputer do naprawy, powiedzieli "góra 2 tygodnie robocze, w razie kłopotów lub zmian zadzwonimy". Po miesiącu zajeżdżam do punktu a oni mi mówią, że jeśli wywożą komputer poza Poznań, to okres wydłuża się do 3 tygodni roboczych. Żadnego przepraszam. NIC. Kompletne dno. Nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie się przymierzam do zakupu kompa (heh dla starego już Opera zaczyna mieć za duże wymagania :P), a jako że chcę żeby to był komp na trochę dużej, chce wydać trochę więcej gotówki i tak planuje zakup czegoś takiego:

INTEL CORE 2 DUO E4700 - 2.6GHz / BOX

GIGABYTE GA-EP35-DS3

KINGSTONE DDR2 4096MB / 800, (2x 2048MB), CL5, HyperX

SEAGATE 500GB, 32MB, SATA II - ST3500320AS

PCIex ZOTAC GF GTX280 1024MB DDR3 / 512bit

ASUS DRW-2014L1T - 20x DVDRW DL, SATA, BOX LS

TRACER XENO TR0-790 Premium - 450W,

CHIEFTEC CFT-650A-12B - 650W

LG M228WD-BZ - 22"

I teraz zastanawiam się nad płytą główną, czy opłaca się dopłacić i kupić już przygotowaną na SLI (nowe karty powstaną, wszystko będzie miało większe wymagania, a GTX280 potanieje i wtedy by można było dokupić kolejnego zamiast wydawać majątek na lepszą kartę), nie jestem również pewny obudowy (chciałem, żeby dobrze wyglądała, ale miała również dość dobre chłodzenie), i do końca nie wiem czy zasilacz pociągnie to (choć według testów GTXa powinien).

A i nie wiem czy nie lepiej jeszcze kupić jakiś coolerek na procesor (planowane o/c), tylko nie wiem jaki (w ogóle do ilu da się go podkręcić przy seryjnym chłodzeniu, a do ilu przy lepszym?)

Pozdrawiam!

Co do takiego kompa, to obecnie jako procka brałbym E7200.

Płyta imo OK, choć jeśli myślisz o OC, to można by w coś z lepszym chłodzeniem chipsetu pójść, choćby DS4.

Pamięci, jeśli myślisz o OC, to co najmniej 800 4-4-4-12, a przy bardzo mocnym to 1066.

Karta graficzna OK, zwłaszcza po ostatnich obniżkach (na allegro już poniżej 1200 zł).

Obudowa - jeśli ma być przewiewnie, to np. Coolermaster enturion 690 - ma masę miejsca na wentylatory, a jak dobierzesz podświetlane to wygląda kosmicznie (mamy teraz w testach w Konfiguratorze).

Zasilacz wystarczy 500W.

Co do SLI - dałbym sobie spokój. Płyty Nvidii są dość średnie jeśli chodzi o OC, a poza tym nie wszędzie to działa. Lepiej kasę zatrzymać i potem zrobić wymianę karty, będzie szybciej zawsze, a nie tylko w sprzyjających okolicznościach.

Co do coolerka - polecam Scythe Mugen, ale na początek nawet na zwykłym będzie ok, a wymienić można później. Co do limitów to zależy sporo od obudowy i miejsca - czyli temperatury w obudowie - więc zgadywać nie będę. Do 3GHz dobijesz na 99% nawet na seryjnym, a pewnie i do 3,3 nie powinno być problemu, o ile pamięci nie będą robiły gugu.

Ale oni tylko dostarczają sprzęt do testów w Konfiguratorze, taki komputer możesz sobie kupić gdzie indziej :)

Brawo! Są jednak ludzie czytający posty, a nie tylko zadający pytania, na które odpowiedzi już były!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem sobie nowy sprzęt :

- GeForce 9600GT Zotac

-Core 2 Duo E8400

-2Gb Ram

-320 gb - twardy dysk

zapłaciłem 1870zł.

Jak sądzicie czy kupiłem dobry sprzęt?

Fajno że się pochwaliłeś :P xD, a tak na poważnie to jaką masz płytę główną, bo w tym zestawie tego nie wymieniłeś ? Sam zastanawiam się żeby sypnąć trochę groszem na nowe sprzecicho ( moje ma ok 8 lat, wszystko oryginalne ), w obecnym stanie uruchamia mi się tylko Photoshop i kiedyś dołączony do czasopisma shooter Tactical Ops :P. Na szczęście mam jeszcze laptopa na którym dzień w dzień dzielnie tyra CoD4 xD...

Mam około 2000zł na zakup i potrzebuje rady, obecny komputer rozbiorę na części pierwsze więc szukam całego zestawu, od obudowy po procesor :). Procesor, najlepiej taki który potrafi poskromić klika programów do obróbki grafiki ( terragen, PS, 3DsMax... ) naraz. Słyszałem że do takich zadać najlepsze są procesory 4 rdzeniowe ( ploty sieją różne rzeczy, wiec wole się zapytać xD ) . Jeżeli chodzi o chłodzenie to nie będe bawił się istalacją wodną ( tak to sie chyba zwie ), ani ciekłym azotem, najlepsza byłaby dobrze ,,chłodząca" obudowa.

Kartą graficzną musi być obowiązkowo GeForce... . Dysk twardy ma mniejsze znaczenie, bo i tak mam swój podpinany pod USB. Ram duży, dwie kości po 2GB, byłoby miło :) ( jeżeli to funkcjonalne jest :D ).

To chyba wszytko :), mam nadzieje że ktoś pomoże :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem sobie nowy sprzęt :

- GeForce 9600GT Zotac

-Core 2 Duo E8400

-2Gb Ram

-320 gb - twardy dysk

zapłaciłem 1870zł.

Jak sądzicie czy kupiłem dobry sprzęt?

Dobry? Tak. Czy można w tej cenie kupić lepszy? Jak najbardziej.

Generalnie dla własnego zdrowia lepiej się o sprzęt pytać przed kupnem, a nie po, bo po to już po ptokach.

Fajno że się pochwaliłeś :P xD, a tak na poważnie to jaką masz płytę główną, bo w tym zestawie tego nie wymieniłeś ? Sam zastanawiam się żeby sypnąć trochę groszem na nowe sprzecicho ( moje ma ok 8 lat, wszystko oryginalne ), w obecnym stanie uruchamia mi się tylko Photoshop i kiedyś dołączony do czasopisma shooter Tactical Ops :P. Na szczęście mam jeszcze laptopa na którym dzień w dzień dzielnie tyra CoD4 xD...

Mam około 2000zł na zakup i potrzebuje rady, obecny komputer rozbiorę na części pierwsze więc szukam całego zestawu, od obudowy po procesor :). Procesor, najlepiej taki który potrafi poskromić klika programów do obróbki grafiki ( terragen, PS, 3DsMax... ) naraz. Słyszałem że do takich zadać najlepsze są procesory 4 rdzeniowe ( ploty sieją różne rzeczy, wiec wole się zapytać xD ) . Jeżeli chodzi o chłodzenie to nie będe bawił się istalacją wodną ( tak to sie chyba zwie ), ani ciekłym azotem, najlepsza byłaby dobrze ,,chłodząca" obudowa.

Kartą graficzną musi być obowiązkowo GeForce... . Dysk twardy ma mniejsze znaczenie, bo i tak mam swój podpinany pod USB. Ram duży, dwie kości po 2GB, byłoby miło :) ( jeżeli to funkcjonalne jest :D ).

To chyba wszytko :), mam nadzieje że ktoś pomoże :D.

Teoretycznie do wielu programów 4 rdzenie się przydadzą, choć do gier są bez sensu. Ale zakładając że cztery rdzenie to mus, to proponowałby q6600 i gtx260. Razem kosztuje to niecałe 1400, do tego RAM za około 300 zł, płyta 300, sensowna obudowa, dysk i zasilacz - z 500-600. Wychodzi więc drożej o jakieś 600 zł.

Możesz zejść z ceną biorąc:

słabszą kartę graficzną, np. 9600 GT (zostaje 450 zł w kieszeni)

słabsze pamięci (około 70 zł za 800 5-5-5-12 a nie 4-4-4-12 - jeśli nie będziesz się bawił w OC, w zupełności wystarczą)

słabszą płytę główną (50-100 zł mniej, a i tak będzie ok)

będzie w okolicach 2000 zł, ale wolałbym jednak gtxa 260, tyle że ja bardziej gram niż używam programów do grafiki 3d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesorów to wiem że do gier nadają się dwu rdzeniowe, bo są po prostu szybsze :), ale jak trzeba przetworzyć więcej ( dużo więcej ) danych to już kiepściuchno :) ( tak myśle, ja burak w tych sprawach ), tak pisało w paru ostatnich numerach CDA.

Co do Karty Graficznej wolę zainwestować w GTX260, na początku myślałem o 8800 GTX, ale później wyszedł 9800 GTX który był lepszy od 8800. Po ostatnie recenzji kart graficznych zdecydowałem się na 260. Powiedz mi tylko czym dokładnie róźni się GTX260 od 280 AMP ? :o

W OC raczej bawić się nie będę, może kiedyś, ale wtedy porządnie i może zainwestuje w jakieś chłodzenie ( marzenia... :)).

Płyta główna, słabsza, ale jaka :) ? Masz jakiś przykład :) ?

Pozdrawiam

nCore

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesorów to wiem że do gier nadają się dwu rdzeniowe, bo są po prostu szybsze :), ale jak trzeba przetworzyć więcej ( dużo więcej ) danych to już kiepściuchno :) ( tak myśle, ja burak w tych sprawach ), tak pisało w paru ostatnich numerach CDA.

Co do Karty Graficznej wolę zainwestować w GTX260, na początku myślałem o 8800 GTX, ale później wyszedł 9800 GTX który był lepszy od 8800. Po ostatnie recenzji kart graficznych zdecydowałem się na 260. Powiedz mi tylko czym dokładnie róźni się GTX260 od 280 AMP ? :o

W OC raczej bawić się nie będę, może kiedyś, ale wtedy porządnie i może zainwestuje w jakieś chłodzenie ( marzenia... :)).

Płyta główna, słabsza, ale jaka :) ? Masz jakiś przykład :) ?

Pozdrawiam

nCore

260 są nieco wolniejsze od 280, ale funkcje obsługują te same, a są sporo tańsze. Ba - w porównaniu do ceny początkowej są teraz prawie darmo ;)

Co do płyty - jakoś mam po Konfiguratorze sentyment do Gigabyte, a ich P35 DS3L jest i tania (nieco ponad 200 zł), i dobra. Nawet do OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 są nieco wolniejsze od 280, ale funkcje obsługują te same, a są sporo tańsze. Ba - w porównaniu do ceny początkowej są teraz prawie darmo ;)

Co do płyty - jakoś mam po Konfiguratorze sentyment do Gigabyte, a ich P35 DS3L jest i tania (nieco ponad 200 zł), i dobra. Nawet do OC.

Czyli do listy trafia 260 :D. Obecnie też mam Gigabyta :D i nie chciałbym tego zmieniać :), większość osób które znam mają płyte GB :).

Dzięki za pomoc :D.

Pozdrawiam

nCore :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takiego kompa, to obecnie jako procka brałbym E7200.

Płyta imo OK, choć jeśli myślisz o OC, to można by w coś z lepszym chłodzeniem chipsetu pójść, choćby DS4.

Pamięci, jeśli myślisz o OC, to co najmniej 800 4-4-4-12, a przy bardzo mocnym to 1066.

Karta graficzna OK, zwłaszcza po ostatnich obniżkach (na allegro już poniżej 1200 zł).

Obudowa - jeśli ma być przewiewnie, to np. Coolermaster enturion 690 - ma masę miejsca na wentylatory, a jak dobierzesz podświetlane to wygląda kosmicznie (mamy teraz w testach w Konfiguratorze).

Zasilacz wystarczy 500W.

Co do SLI - dałbym sobie spokój. Płyty Nvidii są dość średnie jeśli chodzi o OC, a poza tym nie wszędzie to działa. Lepiej kasę zatrzymać i potem zrobić wymianę karty, będzie szybciej zawsze, a nie tylko w sprzyjających okolicznościach.

Co do coolerka - polecam Scythe Mugen, ale na początek nawet na zwykłym będzie ok, a wymienić można później. Co do limitów to zależy sporo od obudowy i miejsca - czyli temperatury w obudowie - więc zgadywać nie będę. Do 3GHz dobijesz na 99% nawet na seryjnym, a pewnie i do 3,3 nie powinno być problemu, o ile pamięci nie będą robiły gugu.

Jeszcze przed przeczytaniem Twojej odpowiedzi zaistaniły zmiant w konfiguracji w płycie głównej (obecnie właśnie GIGABYTE GA-EP35-DS4) i RAMu (teraz GEIL DDR2 4096MB/800 (2x2048MB), Black Dragon, CL4), co do procka jeszcze to przemyśle (przelicze :D), a co do obudowy to nie mogę znaleźć tej o której piszesz. Domyślam się że literkę "C" na początku Ci zjadło, ale nie widze modelu Centurion 690 (widze albo Centurion 590, albo CM 690 z tym, że tego drugiego nawet w Komputroniku nie widze) z przeszukałem nawet stronę Coolermaster'a, więc jak możesz to napisz o którą Ci chodzi :).

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myśle, ale ten topic powstał po to by wyrazac swoje opinie o dziale konfigurator i zaprezentowanych tam zestawow, a nie jako helpline dla osob kupujacych kompy. Te pytania mozna zadawac w odpowiednich tematach w dziale pomocna dlon.

Ale co ja tam wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze myśle, ale ten topic powstał po to by wyrazac swoje opinie o dziale konfigurator i zaprezentowanych tam zestawow, a nie jako helpline dla osob kupujacych kompy. Te pytania mozna zadawac w odpowiednich tematach w dziale pomocna dlon.

Ale co ja tam wiem...

Specjalnie dla tych, co nie moga zyc bez dyskusji typu "czy ten konfig ma sens" a szczegolnie "czy ten opisany w CDA ma sens" smile.gif.

O tym jest ten temat, a wszystko to co powyżej zaczepia w jakikolwiek sposób o ,,czy ten konfig ma sens", a to że są to pytania o pojedyncze party, nikogo nie powinno to dziwić, w końcu nie każdy ma tyle kasy żeby kupować od razu całego kompa :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was zasadnicze pytanie czemu tworzycie konfiguratora razem z komputronikiem? Jest to jeden z najdroższych sklepów w polsce. A możnaprzeciez kupic zestawy testowane w konfigóratorze za dużo mniejsze pieniądze. Moim zdaniem wprowadzacie tym troche ludzi w błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Allor. Od razu do Ciebie skieruję moje pytanie, a w zasadzie prośbę. Mam na zakup 1800zł i nie wiem jakie podzespoły dobrać aby za tą kwotę otrzymać jak najlepszą konfigurację (na miarę 1800zł) jednostki. A i dodać muszę, że komputer służy głównie graniu.

Z góry dzięki. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić komputer do grania przy ograniczonych funduszach.

Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz (S775) BOX

GeForce 9600GT Zotac 512MB, DDR3, HDTV, DVI, PCI-E 725/2000

Gigabyte GA-EP35-DS3

DDR2 2048MB 800MHz Geil EVO One (2x 1024MB) CL4

Seagate Barracuda 7200.11 500GB, SATA/300, 32MB cache

CoolerMaster Centurion 590 Black

Chieftec CFT-560A-12S

Co sądzicie o tej konfiguracji?

Czy gf9600 będzie wystarczający do gier? Czy jednak lepiej zainwestować w jakąś lepszą kartę graficzną?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie inwestycja w 96GT jest nie opłacalna

Weż radka 4870 (pograsz na nim w gierki na full detalach w rozdziałkach jak 1600*1200)

Jeśli wolisz coś od NVidi to może GTX 260?

Ale by najmiej 260 jest droższy od radka a są na tym samym poziomie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheTruff

Ja mam na kompa 2000 pln i zastanawiam sie czy ponizszy komp bedzie dobry:

Intel Core2 Duo E8400

Asus P5KPL-E

Radeon 4850

Kingston 2x DDR2 1024 800 MHz

dysk 250 GB

nagrywarka do 100 pln

obudowa do 100 pln

a zasilacza nie potrzebuje kupowac bo mam 460W w domu ale nie jestem pewien czy wystarczy do tej konfiguracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...