Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Może i tak się tym nie przejmiecie, ale chciałem się zapytać kto te wszystkie wasze zestawy składa. Bo czasami to aż szkoda mi oczu na takie badziewia. np. 04/07. do zestawu z GF8800 dać zasilacz feel :/ i czekać aż będzie z kompa pieczony kurczak.

A ile czekać? Po kilku dniach (i nocach) ostrych testów, komputer czuje się tak samo świetnie jak zaraz po przybyciu do redakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak się tym nie przejmiecie, ale chciałem się zapytać kto te wszystkie wasze zestawy składa. Bo czasami to aż szkoda mi oczu na takie badziewia. np. 04/07. do zestawu z GF8800 dać zasilacz feel :/ i czekać aż będzie z kompa pieczony kurczak.

A ile czekać? Po kilku dniach (i nocach) ostrych testów, komputer czuje się tak samo świetnie jak zaraz po przybyciu do redakcji.

Ludzie FEEL to nie zasilacz.Katowanie kompa tym złomem (jeszcze z GF8800) to katorga dla sprzętu.To, że pierwsze 5h komp chodził sprawnie, nie oznacza, że przez np. za następne dwa miesiące nie będzie problemu ze stabilnoscią kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie FEEL to nie zasilacz.Katowanie kompa tym złomem (jeszcze z GF8800) to katorga dla sprzętu.To, że pierwsze 5h komp chodził sprawnie, nie oznacza, że przez np. za następne dwa miesiące nie będzie problemu ze stabilnoscią kompa.

Sześćdziesiąt parę godzin pracy non-stop, z benchmarkami a w nocy z liczeniem liczb pierwszych to parę godzin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to był za benchmark??

Wracając do mojego posta może trochę źle to ująłem. Chodzi o to że ludzie często chcą "podnieść" osiągi swojego komputera, szczególnie kiedy ten odmawia posłuszeństwa w nowych grach. Myślę że chociaż po małym OC procesora i grafiki zasilacz odmówił by posłuszeństwa przez swoją tragiczną jakoś wykonania, słabo trzymane napięcia i cienką linię +12V. Można by odpowiedzieć że OC wykracza poza standardy zestawów. Przytoczę więc jeszcze 1 argument, albo jak to woli uogólnię poprzedni... ten zasilacz będzie działa tu na styk i żadne OC ani wręcz myślę dodanie dysku czy drugiego DVD nie wchodzi tu w rachubę. To tyle z tych bardziej "rzeczowych" argumentów :)

Pozdrawiam.

Malyxxl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D Mark 2006 ustawiony na ileśtam powtórzeń.

A generalnie Feel został dodany do najtańszego zestawu i wystarczy. W tym najtańszym, nie ma nic aż tak prądożernego, żeby trzeba było dokładać ileśtam złotych na lepszy zasilacz.

Skoro na takim chodzi, stabilnie i bezproblemowo to po co przepłacać? Jak ktoś ma więcej kasy to weźmie i kupi średni zestaw na nie słaby z wypaśnym zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na takim chodzi, stabilnie i bezproblemowo to po co przepłacać? Jak ktoś ma więcej kasy to weźmie i kupi średni zestaw na nie słaby z wypaśnym zasilaczem.

No pewnie.Wiesz co, jestem na pewnym forum komputerowym i kiedy ktos piszę, że ma problemy np. z restartami czy zwiechami kompa i dodaje do tego, ze ma zasilacz FEEL czy innym bubel za 60zł, ktory ma na nalepce 500W to mnie szlag trafia.Co ciekawe po sprawdzeniu zasiłki na lepszym markowym zasilaczu wszystko jest w ok.W 80% przypadkach zamiana zasilacza na inny pomaga.Więć ja na pewno nie zaryzykowałbym ładowanie do zestawu z 8800GTS takiego FEELa. :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do konfiguratora 12/2006 (numer 132) trochę spóźniony post ale co tam MUSZE to napisać bo nie daje mi to spokoju

Zestaw podstawowy & zaawansowany

Płyta Główna :

MSI K9N Neo-F nForce 550

Moje Pytanie:Dlaczego...ludzie dlaczego właśnie ta MSI...proszę o pełne uzasadnienie :roll: :roll:,po necie są o niej opinie bardzo nieciekawe..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam!

Nie rozumiem, dlaczego w testach wydajności zestawu GAMER z numeru CDAction SPEC01/2007, w teście gry CoD2 na wysokich detalach i rozdziałce 1200x1000 oraz 1600x1200, można zaobserwować, że zestaw z numeru 04/2007, który zawierał Radeona X1950 PRO oraz procesor AMD athlon 64 X2 EE 3800+ jest znacznie szybszy? Podaję:

C2D

Gamer III Gamer V

1200x1000 - 38 FPS 31 FPS

1600x1200 - 33 FPS 22 FPS

Przecież mówił Pan Allor, że karta graficzna bije na głowę całą konkurencję z ATI na głowę? Zwłaszcza, że został zaimplementowany lepszy procesor (wyjątkiem są pamięci, ale to - moim zdaniem nie zmienia za bardzo wydajności)

Oczywiście, patrząc na wydajność CoH nie można być zawiedzionym, zwłaszcza w porównaniu z gamerem III, lecz nie rozumiem, dlaczego w tych 2 grach można zaobserwować tak skrajnie różne osiągi, które w CoD2 są gorsze od zestawu za 2500 zł? :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakiś sprzęt oparty na karcie graficznej GeForce 7600 GT.

Na razie dam Ci ostrzeżenie za statsiarstwo. Dopisywanie się w każdym temacie głupimi jednolinijkowcami nie jest tu mile widziane. Większość z nich i tak usuwam, bo nie lubię śmiecenia na forum, a za moją pracę należy mi się jakaś gratyfikacja. Teraz ja postatsuję w BiO. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://konfigurator.proline.pl (kiedys tam składaliście zestawy) złożyłem sobie taki oto komputer:

Płyta główna: ASUS P5n32-E SLI NFORCE 680i SLI

Procesor: INTEL Core 2 Duo E6400 2,13 GHz s. 775 BOX

Obudowa: 501G Czarna USB 2.0 TAC 1.1 L350W

Zasilacz: LOGIC ATX 400W PIV

Pamięć RAM: GEIL 2GB DDR2 800 Dual Channel Kit 555

Dysk twardy: Seagate ST 3160815AS 160 GB Sata 2

Karta graficzna: Gigabyte 7300 GS 256 MB PCI-E DDR2 (Dlaczego ta? Ano poczekam na spadek ceny GF 8800, a ta mi na razie wystarczy - GOTHIC 3 i inne RPG pójdą, więc jest OK)

Nagrywarka: LG DVD Recorder GSA-H42N SILVER OEM

Całość = 2856 zł

Mam w związku z tym zestawem parę pytań:

1. Czy te części będą ze sobą współgrać? Czy taki komputer będzie chodził stabilnie?

2. Czy na tej płycie głównej będę mógł umiescić GeForce 8800 GTX?

Wiem, że powinienem sie spytac o to na stronie konfiguratora, no i tak zrobiłem. Mimo to nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi (dziwne :roll: ). Wysłałem im drugi "meil" może teraz odpowiedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. będą. stabilność - jeśli sprzęt będzie sprawny, system dobrze postawisz, nie rozwalisz go jakimś ferlanym softem, będziesz rozsądnie nim administrował, to będzie wszystko ok.

zmień koniecznie zasilacz, jest beznadziejny. szkoda byłoby, gdyby sprzęt padł przez niego. w dziale sprzętowym masz temat o zasilaczach oraz o modernizacji sprzętu, w zasadzie tam mogłeś napisać, bo jest to temat dedykowany takim "problemom" jak Twoje.

2. nie widzę przeciwwskazań.

a co do maila, to nie liczyłbym na odpowiedź - pisałem kilka razy z zapytaniami i zostałem olany (to chyba dość częsta polityka w wielu sklepach, choć może miałem pecha...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Bardzo chciałbym w najbliższym czasie zrobić upgrade kompa, mam jednak dość ograniczone możliwości finansowe i przymierzałem się do zestawu Eco III (z numeru marcowego).

Mam tylko jeden problem: nie mogę nigdzie znaleźć płyty głównej MSI K9NU Neo-V...

Sprzedawcy twierdzą że to mooocno przestarzała płyta (ogólnie nie polecają) i od dawna tego nie mieli - co robić? Co można ewentualnie kupić w zamian?

Pzdr, Krzysiek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Bardzo chciałbym w najbliższym czasie zrobić upgrade kompa, mam jednak dość ograniczone możliwości finansowe i przymierzałem się do zestawu Eco III (z numeru marcowego).

Mam tylko jeden problem: nie mogę nigdzie znaleźć płyty głównej MSI K9NU Neo-V...

Sprzedawcy twierdzą że to mooocno przestarzała płyta (ogólnie nie polecają) i od dawna tego nie mieli - co robić? Co można ewentualnie kupić w zamian?

Pzdr, Krzysiek

Pod AM2 to tylko Abit KN9 lub biostar tForce4.Osobiście polecam tą pierwszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem zakupić zestaw ECO V. Niestety co się okazuje tego zestawu w Komputroniku nie ma i nikt nie wie o co chodzi.... Ktoś z CDA może zna przyczynę?? Bo Komputronik czeka na powrót kogoś tam z urlopu...

kaimada jeśli chcesz znaleźć ten zestaw w komputroniku, poczekaj do następnego CDA. Wtedy najprawdopodobniej w dziale "seria CDaction" znikną Gamery IV i pojawią się Gamery V

PS. Ja bym ci jednak radził nie kupować tego zestawu... Komputronik ma bardzo duże ceny w porównaniu z konkurencją, więc myślę, że możesz kupić lepszy zestaw za taką samą cenę. Nie chcę tu spamować, ale polecam:

http://www.gral.pl

http://www.esc.pl

Na pewno musiałbyś zmienić płytę główną, jest dość stara i niepodatna na overclocking. Lepszym rozwiązaniem będzie Abit KN9. (zobacz ilość komentarzy i oceny)

POZDRO :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kompa o konfiguracji:

szczegółów nie chce mi się pisać ale te newralgiczne podzespoły wypisze.

proc - pentium 4 3.0 giga

dysk - 160 giga

karta grafiki - geforce fx 5500

ram - 2x 512 mb.

i tu pojawia się moje pytanie co wymienić tym komputerze aby poszły na nim jakieś sensowne gierki (liczę m.in. na stalkera)

i na jaką wymienić grafikę do ceny 600 MAX. z góry thx za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz AGP to może http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1650PRO+256+AGP za 429zł

lub http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7600GS+256+Z1

za 495zł

Jeśli PCIe

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1950PRO+256 za 595zł

najbardziej opłaca sie tego ostatniego Radeona

za 765zł jest x1950xt

tak ogólnie to warto zaczekac na Radeona 2600 powinien byc nieco lepszy od serii 1900 w podobnej cenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wormage podaj jaką dokładnie masz płytę główną. Jeżeli AGP x8 to polecam tego GeForce'a którego podał Dzban. Mam takiego samego i karta śmiga wspaniale. Wiec napisz jakie masz złącze na plycie (lub jej model) to Ci napiszemy co najlepiej wybrac :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowny Allorze!!!!!!!!

Od razu zaznaczam, że odnoszę się do Konfiguratora z numeru 04/2007, ponieważ jest to ostatni numer CD-Action jaki przeczytałem (na półce czeka numer 05/2007).

Pierwsza sprawa, zarazem najważniejsza:

Dlaczego do pokazania liczby klatek FPS używasz tak starych gier????? To znaczy nie są one tak stare ale wyszło już wiele nowszych gier, co ważniejsze z większymi wymaganiami. A przecież o to chyba chodzi żeby pokazać jak prezentowany 'zestaw' radzi sobie w najnowszych grach. A dając do porównań gry Call of Duty 2 i Company of Heroes (obie zresztą świetne) pokazujesz jak w pewnym sensie radzą sobie te 'zestawy' z grami już trochę starszymi. Ja rozumiem że mają one dość spore wymagania ale istnieją gry nowsze z większymi wymaganiami, które najlepiej pokażą jak dany 'zestaw' sprawuje się w NAJNOWSZYCH grach. Obie te gry mają również większe wymagania niż nie jedna nowsza od nich gra ale mają na pewno słabsze wymagania od takich gier jak np. Stalker, Supreme Commander czy Test Drive Unlimited. Wiem że wprowadzając nowsze gry nie będzie można porównać sobie tego 'zestawu' ze starszymi ponieważ będą już różne gry ale chyba nie chcesz do np. numeru 04/2008 porównywać tych kompów do tych gier??? Zresztą chyba wiesz o co mi chodzi??? Mam nadzieję że tak:)

Druga sprawa, równie ważna:

Czemu ciągle jest w zasadzie ta sama konfiguracja????? Jedynym zmianom ulegają producenci kart graficznych, czasem płyt głównych, no czasem procesor, który był dwa miechy wcześniej. Ja wiem że nie da się więcej nic zrobić żeby zmieścić się w cenie, ale dla przeciętnego gracza jest w zasadzie ciągle to samo. Proponuję tu na jakiś czas zmienić ustalone ceny a później do nich wrócić.

Albo do tych zestawów na jakiś czas dodawać ceny monitorów, myszek i później znowu powrócić do poprzednich założeń. Dzięki temu będzie jakaś odmiana i później wrócisz do poprzednich założeń. W tym czasie spadną ceny podzespołów i za te same ceny będzie można złożyć już zupełnie inny zestaw. Tu chyba też zresztą rozumiesz o co chodzi??? Również mam nadzieję, że tak:)

Trzecia sprawa, najmniej istotna:

W zasadzie na okrągło są te same komentarze w 'Dla kogo?'. Wiem że te komentarze są trafne ale można pokusić się o coś bardziej oryginalnego??? Ogólnie te same komentarze są wszędzie w twoim dziale, czasem się coś zmieni jak np. w tym numerze w komentarzu 'Dla kogo?' w konfiguracji średniej. Wiesz o co mi chodzi??? Bo jakby wziąć dwa numery CD-Action to na pierwszy rzut oka w dziale Konfigurator nie zmieniło się nic;)

Mam nadzieję że nie popełniłem zbyt dużo błędów i mówiłem w miarę z sensem;)

Ten e-mail nie jest jakimś narzekaniem czy coś tylko zwykłą sugestią co do działu Konfigurator;)

Jeżeli jest coś dla Ciebie niejasne to pisz do mnie;)

Chętnie udzielę ci odpowiedzi;)

To wszystko na dziś do zobaczenia następnym razem!!!

PS:

Miło byłoby gdybyś w najbliższym czasie zmienił parę rzeczy w tym dziale (to co pisałem) i gdybyś zwyczajnie odpisał;)

NARKA

bleble1243

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo nawiązując do poprzednika (punkt trzeci) chciałem zapytać:

kto układa te zestawy? Allor? ktoś z działu sprzętowego? Komputronik?

No bo jak można wytłumaczyć to, że w numerze majowym 05/07 w zestawie zaawansowanym piszecie:

"Dla kogo? (...) chyba dla nikogo."

i ogólnie nie polecacie zestawu, który proponujecie swoim czytelnikom...

Czy tylko ja dostrzegam tu pewną sprzeczność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...