Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Zależy czy odpalasz nie mi Offic'a XP, 2003 czy 2007 i na jakim systemie. Chyba, że mówimy o Word 2.0 - bo ten na maszynę do pisania nadaje się idealnie.

Inna sprawa, że komp w biurze to teraz często jest w sieć wpięty. A jak odpalisz dwa dokumenty, jeden arkusz w Excelu, ze trzy okienka neta, program pocztowy i GG to się może okazać że komfort pracy spada poniżej akceptowalnej granicy. Nie zapominaj też że teraz dokumenty często to nie tylko sam tekst ale także elementy graficzne (zdjęcia, rysunki). Trzeba to sprawnie obrobić a potem wysłać dalej. A jak ma 20 czy 100MB (a takie prezentacje w PowerPoincie to standard) to dobrze to spakować najpierw. Zmieniają sie biura i zmieniają się dokumenty - nie postrzegaj więc kompa do biura jako elektronicznej maszyny do pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożenie dobrego zestawu to przede wszystkim wiedza do czego ma służyć. Dlatego dla mnie cały ten Konfigurator to marnowanie miejsca w piśmie. A jak widzę zmiana logo i poszukiwanie nowej formuły (konfigi redaktorów) świadczą że rozgościł się na dobre :/ (albo Red. zdaje sobie sprawę z jego mankamentów, ale szkoda profitów ze współpracy z Komputronikiem) Jakby się dobrze przyjrzeć to zestawy zmieniają się kosmetycznie. Tak raz na pół roku takie zestawienie byłoby w wam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoZy napisal:

Złożenie dobrego zestawu to przede wszystkim wiedza do czego ma służyć.

Uwazam, ze w konfiguratorze powinny wlasnie pojawic sie zestawy komputerow ukierunkowanych na odpowiednie zadania np. tak jak juz pisalem "komputer do biura", czy komputer dla grafika 2d/ 3d, komputer do konwersji wideo, komputer jako centrum multimedialne itp.

Konfigurator w obecnej formie rzezcywiscie troche sie opatrzyl, szczegolnie, ze zmiany w konfiguracjach sa kosmetyczne. Rewolucja cenowa ani sprzetowa nie nastepuje kazdego miesiaca, a prezentacja tego samego sprzetu, roznych producentow troche mija sie z celem.

PS. Skoro redaktorzy prezentuja swoje domowe komputery fajnie byloby stworzyc duzy artykul (np. sprzetowy temat numeru) o komputerach w redakcji, zawierajacy nie tylko dane o kompach redaktorow, ale takze o kompach dtp, serwerach, konstrukcji sieci itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę chociażby starsze testy, albo brane z portali. W grach, sam o nich mówiłeś.

Aha, mówiłeś o różnicy rzędu 14% lub 50%, a teraz mówisz o spadku znaczenia procesora. Mało mnie to obchodzi. Wygłosiłeś (bzdurną) tezę, poprzyj ją faktami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja do Gamer z AMD

AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket AM2, 65W) 399zł

DFI Infinity nF SLI-M2/G 304 zł

Kingston DDR2 2x 1GB 667MHz CL5 331zł

GeForce 8800 GTS 320 1069 zł

Samsung SpinPoint P120S 160 GB 186 zł

Tracer 450W BLACK 202 zł

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-H10N bulk black 127 zł

RAZEM 2618 zł -ceny komputronik

tańszy od Gamer VII o/c o całe 400zł, które mozna przeznaczyć na dodatkową pamięć lub 8800GTS 640 lub 4 gry. Nie piszcie abym porównywał do Gamer IV (bo tam jest 3800) lub, że się AMD 4800 nie kręci. O 12 % do 2800 powinien podkręcić się z palcem w nosie :P

Wiecej zmian od dłuższego czasu promujecie tylko Intela - czyżby artykuły w konfiguratorze były sponsorowane :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest razem z obudowa.

Co ma kręcenie do wydajności w segmencie GAMER.

Nie wszyscy kręcą procki - Gamer ma być też dla osób, które nie podkręcają procka. Więc po co mają wydawać kasę na GAMER VII 3000zł jesli mogą mieć tańszy ale wydajniejszy bez kręcenia.

Poza tym weźmy wydajność GAMER VII z CD-A 141 do tej konfiguracji.

Chciałbym zobaczyć testy aby się przekonać. Na razie takich testów nie ma - tylko wszyscy piszą, że Gamer VII jest lepszy bo się kręci.

należę do typu niedowiarków jeśli nie zobaczę nie uwierzę. :D. Niech CD-A pokaże testy aby potwierdzić swoje twierdzenia.

Oraz masz róznicę w cenie 400zł, które moesz przeznaczyć na lepszą kartę lub lepszy procek ew 2x2GB Ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wieszale Athlony mają więcej rozszerzeń graficznych (nie jestem pewien czy Sempron na 939, nie ma tyle samo) poza tym pamięc cacheL2 128Kb a Athlon 512, i do gier są zdecydowanie lepsze, kiedy napisałem że różnica wynosi 50%????

Tak na marginesie Athlon 3000 i Sempron 3000 mają inne częstotliwości pracy afair...

mają te same częstotliwości :wink: CPU-z pokazuje ze sempron ma 1.6GHz ale to nie prawda.

A i z tych testów pamiętam jedno że sempron NFS most wanted miał 24Fps, a Athlon 30fps, więc wydajnośc wyższa a testy zaraz podam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha... w grach 5%, he he, chyba 50%, a tak na serio w grach teraz liczy sie GPU, w ale w tych wykorzystujących cpu to 35 %, w zwykłych 14%.

Sempron 3000+ ma 256kb cache L2, a o tym mówiłem. Ten mały brak kaszy zniwelujesz podniesieniem (lekkim) zegara...

Nie mają tych samych częstotliwości, bo Sempron ma mnożnik 8...

Aha, chcę testy z kilku gier...

Pio, nie wiem jak tracera możesz nazywać zasilaczem, naprawdę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z nowym działem bardzo mi się spodobał.

Szkoda ze ostatnio komputery z "konfiguratora" nastawiana są głównie na podkręcanie. Większość użytkowników i tak z tego nie skorzysta.

PS. Przy kompie Allora (bodajze) ceny są z deka nie aktualne. Bo GF 7800 za 1200zl?? Mysle ze powinna byc obecna cena, zeby czytelnik sprawdzil ile karta kosztuje, bo te 1200zl dzis, juz nic nie mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z nowym działem bardzo mi się spodobał.

Szkoda ze ostatnio komputery z "konfiguratora" nastawiana są głównie na podkręcanie. Większość użytkowników i tak z tego nie skorzysta.

PS. Przy kompie Allora (bodajze) ceny są z deka nie aktualne. Bo GF 7800 za 1200zl?? Mysle ze powinna byc obecna cena, zeby czytelnik sprawdzil ile karta kosztuje, bo te 1200zl dzis, juz nic nie mówi.

Mozemy isc na kjompromis - pierwsza cena to tyle ile kosztowal komp w ,momecie zakupu i druga z przyblizona aktualna wartoscia (mowa o kompach ekipy, nie tych zestawach sklepowych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...