Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

A jakos niedawno, poprostu od pewnego czasu go nie widzialem. Ostatnio było o jakiś oszustwach w sklepach? Nie pamiętam.

Kojarze to, ale niestety takie tematy nie pojawiają sie w CDA. Jakiś wyjątek, a szkoda, bo chętnie bym poczytał. A ten o oszustwam, powiem, że był ciekawy i można było sie dowiedziec wielu rzeczy.

@KamilosD, był taki temat poświęcony NDSN. Tam dowiesz się wszystkiego co chcesz o tym dziale. Niestety tak samo jak dział w CDA temat zdechł śmiercią naturalną. :sad:

http://forum.cdaction.pl/NDSN-20--t17230.html

Dzięki za link. Zdechł śmiercią naturalną... Szkoda. No trudno, mam nadzieje że kiedyś moooże powróci i chociaż co jakiś czas będzie w CDA ten dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO do jasnej ciasnej w konfiguratorze nie ma procesorów Quad??

I nawiązując do mojej wypowiedzi napiszę czym autor NDSN wprowadzał ludzi w błąd. Owszem CDA nie bierze za to odpowiedzialności ale jednak tam jest to drukowane i czytelnicy mają przeświadczenie, że to pisał gościu jakiś mega znawca tematu. Nie raz nie dwa ten koleżka pisał o Quadach jako totalnym bezsensie kupowania takiego proca ze względu na brak różnicy wydajności w stosunku do duali.

Owszem jest w tym racja ale autor nie napisał, że są gry, które BARDZO chcą być obsłużone przez Quada i to nie byle jakie gry bo GTA IV !!! W recenzji GTA IV redaktor płakał jaka to marna wydajność. Jasne, że tak skoro na dualach odpalasz. Odpal na Quadzie to gały wylezą jak wzrasta wydajność. I dlatego mnie wkurza ta sytuacja, że nikt słowem nie piśnie a chodzi przecież o jedną z najważniejszych gier w branży PC !!! Ja mam Quada 6600 + GF 9800GTX na takiej samej konfiguracji (oprócz procka quada) sprawdzaliśmy w pracy dla pewności. Mój quad zrobiony na zegar 3ghz vs dual core 8400 3.2 ghz reszta ta sama. Na dual slideshow na quadzie pełna płynność wszystko na full detalach + odblokowane funkcje z racji, że grafika ma 512mb ramu i tak ciągnie na max!! Dlaczego o takich ważnych sprawach się nie pisze w CDA tylko dajecie jakiemuś oszołomowi mamić ludzi banalukami? Ok to tyle w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Ziemas. Moje dwa rdzenie (C2D E7500 @ 3.3GHz) dają rade we wszystkim. no może gta 4 czasami przytnie ale na pewno nie na tyle żeby mi to przeszkadzało. Cena twojego Quada to ok. 700zł a mojego E7500 ok. 450zł. Naprawdę chciało ci się przepłacać żeby tylko gta 4 szło płynnie na ,,High detail" (no i parę innych tytułów, lecz ich ilość można policzyć na palcach, a w tych co nie korzystają z dobrodziejstw 4 rdzeni ilość fpsów jest taka sama co w przypadku dwurdzeniowców, a nawet gorsza a to dzięki temu że czterordzeniowce mają zazwyczaj niższe zegary niższe zegary o większym zużyciu energii nie wspominając). Te 250zł można było lepiej spożytkować na np lepszą kartę graficzną.

A co do kącika - jest świetny. Pisze tam: co się na chwile obecną opłaca kupić, czego nie kupywać itp. ale nie obraził bym się jak by był ten dzał nieco większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od niedawna kupuje cda i nie mam konfiguratora do GTAIV, mam takiego kompa:

procesor - INTEL CORE 2 QUAD Q8400 2.66GHz

RAM - APACER DDR2 4096MB

karta graficzna - GIGABYTE GeForce GT220 1024MB DDR3

wiecie może na jakich detalach będzie chodzić?:)

Od takich pytań jest temat http://forum.cdaction.pl/Czy-pojda-t8244.html - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój zestawik to:

Płyta: Intel P35 blkdp35dpm

Proc: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4Ghz (wiem że istnieje możliwość podkręcenia na 3Ghz niestety bios zablokowany);

RAM: Kingstone Dual 2*1GB 667 DDR2

HDD: 320GB WD 7200 Sata;

Karta Graficzna: była 8600GT (popsuła się).... I chcę ją wymienić, na co? Myślałem nad GTX 285 2GB (EVGA), lub inna z serii GTX 2xx ewentualnie Radek HD 4850 ze względu na cenę, co innego moglibyście polecić? Maksimum do 700zł.

Napęd: DVD Multi Recorder GSA-H54LRBU;

Zasilacz: 400W AX 2.2 PFC Feel

Buda: Aero Engine II

Co było by rozsądnym do wymiany? Budżet max. 900-1100złoty.

Pozdrawiam i liczę na szczerą odpowiedź;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz, Płyta Główna, RAM i Proc

Kartę mam zamiar wymienić już teraz tylko na co?

Płyta i procek z pamięcią za pewne wymienię w wakacje, zastanawiam się nad i7 tylko w cholerę nie mam pojęcia, którą wersję wybrać i jaką płyte dobrać do tego... Na pewno chciałbym pobawić się w kręcenie taki malutkie;) Ale znowu cena i7 z płytą to coś w granicach 1700zł(!) może ktoś by doradził w tej sprawie?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.chcialem sobie zlozyc kompa z konfiguratora swiatecznego,ineresuje mnie zestaw dobry. podaliscie trzy strony na ktorych nie ma karty wymienionej w magazynie czyli radeona 4850,wiec na jakiej stronie bede mogl zamowic calego kompa bo na wysylke zroznych stron nie chce tracic pienedzy.pozdrawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie polecam komputerów z Konfiguratora. Nie to żeby były jakieś słabe, ale w tej cenie można by lepiej, no i to podejście do czterordzeniowców... Aż mi coś robiło jak widziałem Core i5 660 w zestawach...

SucharRr, jak chcesz kupić dobry komputer to napisz tutaj na forum w dziale Sprzęt, złożymy ci coś super. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te konfiguratory nie są wcale takie złe. Dla osoby w ogóle nie obeznanej w temacie są jak znalazł. Wystarczą, żeby zapoznać się tak dość pobieżnie z aktualnościami sprzętowymi. Powiem tak. Stanowią dobrą bazę do złożenia jak najbardziej zgranego zestawu. Owszem zawsze coś trzeba pozmieniać. Czasem mniej, czasem więcej, ale jak już się to zrobi to wychodzi fajny komp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jakby to Wam powiedzieć ? Wasz "PC wypas" z konfiguratora nawet by się nie uruchomił (przypuszczenie;). Dlaczego ? Płyty z chipsetem H67 nie obsługują pamięci z prędkością 1600 MHz tylko 1333 MHz. Do tego ta ilość pamięci "4x2 GB" (quad channel)? Pierwszy raz widzę taki zestaw :). No dobra pośmialiśmy się, a teraz na poważnie. Dla tego procesora powinna być płyta z innym chipsetem, czyli P67 albo Z68 bo inaczej go nie podkręcimy. Co do zasilaczy i obudów to jestem ciekaw Waszego przywiązania do marek Cooler Master i Chieftec, może tak dla odmiany zamienilibyście zasilacze na Cooller Mastery, a obudowy na Chiefteci :). A teraz co powiecie na taki zestaw:

Procesor: Intel Core i5-2500K (719,00 zł)

Karta graficzna: Radeon HD 6950 (875,00 zł)

Płyta główna: ASUS P8Z68-V PRO (639,00 zł)

Pamięci RAM: Patriot 2x4 GB 1600 Viper Xtreme CL 8 (359,00 zł)

Dysk twardy: OCZ Vertex 2 E SSD 2,5" 60GB (399,00 zł) + WD Caviar Black 1TB sATA III 64MB (279,00 zł)

Napęd optyczny: Nagrywarka BLU-RAY LG BH10LS30 (375,00 zł)

Zasilacz: Chie... (taaa chcieli byście;P) Fortron Aurum AU-600 600W (389,00 zł)

Obudowa: Aerocool PGS CyborgX (289,00 zł)

Cena zestawu: 4323,00 zł

Do tego

Słuchawki: Steelseries Siberia V2 (279,00 zł)

Karta muzyczna: Asus Xonar D1 (209,00 zł)

Głośniki: Microlab Solo6c (378,09 zł)

Przy budowaniu zestawu posiłkowałem się cenami ze sklepów proline, arest i ram.net

BtW ... to mój przyszły komputer :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...