Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

@Doman18 - nie wiem o czym ty piszesz, bo ani razu nie miałem ani jednego z twoich błędów ani na swoim, ani na innych konf. komputerowych podczas wielokrotnego przechodzenia gry - ani na normalnej, ani na wersji z modami. Znajomych, których poprosiłem też stwierdzili, że nigdy nie mieli podobnych problemów.

Więc nie wiem skąd ty te bugi wyłapujesz, może w jakąs anomalnie wszedłeś ? :D

Poważnie, ty coś musisz mnieć nie tak z ta wersją, bo to wszystko brzmi jakbyś grał na jakiejś wersji beta. Mogę śmiało stwierdzic, że wszystkie stalkery z najnowszymi patchami sa bardzo stabilne i wolne od wszelakich błedów - wprawdzie jakieś sporadyczne mogą sie pojawić, ale są na tyle rzadkie, że szkoda nawet je wymieniać. Chyba taki jeden najczęściej mi się przydarzający to wywalanie gry na pulpit, ale też raczej rzadki.

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeżeli tak piszecie to może rzeczywiście ta wersja jest jakaś nie halo. A może trzeba by to jak mówicie jeszcze raz zainstalować? Kupiłem ją w Extra Klasyce i od razu była spolszczona i z patchem 1.5.10. Z tego co wiem jest to ostatni patch ale też wiem że cdprojekt nie raz odwalał jaja w swoich wersjach.

Ogólnie to uwielbiam Stalkery, przywróciły mi one wiarę w strzelanki. Z resztą od pierwszych wzmianek CDA i alfy wiedziałem że to będzie gra dla mnie. Tak jak pisałem SoC był dla mnie genialny, szczególnie z modem Oblivion, tak sam Zew Prypeci który miał już wiele implementacji z moda Oblivion. Natomiast Czyste Niebo jakoś jednak skończę ale na pewno do niego nie wrócę jak wracam do SoCa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"-we wnętrzu głównego budynku powinności czasem samoczynnie odkłada się broń. Ale wystarczy że ktoś w nas strzeli to automatycznie ją wyjmujemy."

Wydaje mi się że to nie jest żaden tam bug bo to raczej specjalnie tak zrobione jak ja wchodzę do baru w mieście Powinność to mi tez broń się chowa i nie uważam tego za bug.

Ale tak to w grze spoko klimat. :icon_biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gram już w Stalker Shadow of Chernobyl od jakiegoś czasu. Miałem już (nie)przyjemność odwiedzić podziemia Instytutu Agroprom (Kontroler nieźle mnie przestraszył :D ). Moim kolejnym zadaniem jest

odnaleźć Ducha

. Aktualnie jestem w Barze i od informatora dowiedziałem sie, że ten może przebywać

w Jantarze (czy może na Jantarze)

. Mam pewne podejrzenia, że zadanie dotyczące wykradzenia dokumentów z Instytutu wpłynie jakoś na dialog z Barmanem i dopiero wtedy będę mógł kontynuować fabułe. Przy okazji jeszcze, tematem Barmana. Wykonanie dla niego tego zadania może jakoś poprawić moje stosunki z Powinnością, żebym mógł wejść do ich bazy ? Nie mam narazie zamiaru sie do nich przyłączać, ale zawsze to kilka dodatkowych questów. Poza tym musiałem wybić posterunek Chorążego pilnujący wejścia do Rostoku, bo mnie cham nie chciał przepuścić :)

Ps. Nie skupiam sie głównie na linii fabularnej, ale bardzo ciekawi mnie, czy będę musiał wrócić do Instytutu, z któregoś z wyżej wymienionych powodów, a do tego mi sie zbytnio nie pali (zawsze myślałem, że znajduje sie tam jakaś neutralna frakcja).

@Edit

A, zapomniałem. Co trzeba zrobić, żeby mieć wyższą range ? Stoczyłem nawet trzy walki na arenie, ale na czwartą jestem "za mało doświadczony".

Edytowano przez ChowChowMurphy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PDA masz podana reputacje Naznaczonego (wyrazona, o ile dobrze pamietam, w postaci liczby) i liste ilus-tam najbardziej znanych i powazanych stalkerow w zonie. Zeby moc dalej walczyc na arenie, musisz chyba sie troche "wspiac" w rankingu. Reputacje zdobywasz za postepy w fabule, ale tez na przyklad za poratowanie rannych kolegow apteczka etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChowChowMurphy

Do tego "szefa" Powinności będziesz mógł wejść dopiero, jak ukończysz większość głównych zadań od Barmana. Powiadomi Cię o tym w czasie dialogu. Do podziemi Agropromu nie trzeba wracać, chyba że

chcesz ukończyć grę z tym "prawdziwym" zakończeniem, spotkasz tam Doktorka

.

Co do samego Cienia... Przed chwilą ją ukończyłem i nawet mi się spodobała. Gdyby nie to, że dziś niedziela, mam ochotę na Fallouta, a gameplay gry odrobinkę mi się przejadł i zaczął już trochę nużyć, to biegłbym do sklepu po Czyste Niebo lub instalował mody. Największe wrażenie zrobił na mnie klimat. Z początku gęsty, gdzieś tak w stanach średnich rzadszy, potem stopniowo coraz gęstszy, a na koniec tak gęsty, że iryd* może się chować. :D Historię tak samo bym przedstawił. Zakończenie po prostu ZAMIATA, chociaż nie jest to jakiś nowy motyw, ale naprawdę zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Wolny świat, ciekawe lokacje, całkiem niezła mechanika strzelania oraz artefakty sprawiły, że nie mogłem się nudzić, chociaż pod koniec odczuwałem już pewną nudę (albo raczej żal), gdyż okazało się, że nie miałem w swoich rękach jakieś 1/4 artefaktów. Jak każda gra z otwartym światem i ta nie uniknęła ogromnej ilości bugów. Fakt faktem po patchu 1.0006 jest ich mniej i dotyczą one głownie grafiki, to taki żołnierz, odwrócony względem nas o 90 stopni, a nadal w nas trafiający, potrafi wkurzyć. Zdawało mi się, też że wiele elementów w grze można było zrobić lepiej. Naprawdę, pod względem "dizajnu", zachwyciły mnie tylko końcowe poziomy.

Gdybym miał tej grze wystawić ocenę, byłoby to 8 (z drobniutkim minusikiem) na 10.

Miłej wyciecze po Zonie!

*iryd - pierwiastek pierwszy lub drugi (zależnie od źródła) pod względem gęstości

Edytowano przez Mr.ALFik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste Niebo sprowadzi cię na ziemię. Lepiej zainstaluj mody (genialny Priboys Story czy legendarny już Oblivion Lost). Naprawdę bardzo dużo się zmienia np. dzięki OLkowi można łączyć artefakty w ich potężniejsze wersje, rozgrywka jest trudniejsza (mocniejsze mutanty, sprytniejsi przeciwnicy) i wprowadzono tzw. Emisje znane z późniejszych części. Pijawki w podstawce zabijałem jednym czy dwoma strzałami. W OLku trzeba wystrzelić cały magazynek "pompki" żeby padł. To sprawia że w podziemiach gra się z fps'a przeradza w survival horror - widok dwóch białych punkcików zbliżających się z ciemności może naprawdę zmrozić krew.

Modów jest mnóstwo i są naprawdę świetnie zrobione. W następnym rzucie weź się za Zew Prypeci. Tam też zaszło trochę zmian, m.in. są ulepszenia broni i kombinezonów znane z Czystego Nieba.

Czyste Niebo zostaw na okres gdy po przejściu dwóch poprzednich częściach będziesz miał wciąż chcicę na jeszcze.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ZP to ja byłem zadowolony (może dlatego że przechodziłem go przed CN) ale przyznaje też miałem jedno "ale". Otóż jak dla mnie za mało było misji w samej Prypeci. Pół biedy gdyby to dotyczyło misji pobocznych ale najgorsze jest to że i główny skończył się tam jak ucięty nożem. A szkoda bo liczyłem na więcej.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gram w tego STALKERA i jakoś spodziewałem się, że ta gra będzie lepsza, najbardziej frustrujące w tej grze jest to, że gdy wykonam jakąś misję (np. zabij

STALKERA

) i wracam po nagrodę to w połowie drogi widzę nagle piękny komunikat "Misja Nieudana", niestety radosna gra nie chce zdradzić dlaczego. W dodatku handel też kuleje, kiedyś chciałem sprzedać kolesiowi przedmiot i brakło JEMU 1 monety i po zakupach ponieważ gra nie puści takiej sprzedaży (a ja bym chciał). Często jest problem z sprzedażą przedmiotów i trzeba targać przedmioty na drugi kraniec mapy. O ile to drugie można przełknąć to pierwszy problem sprawił, że odstawiłem tę grę będąc szczęśliwy, że gram.pl kiedyś pomyliło się i nie wysłało mi tej gry gdy ją zamawiałem. Gdyby nie ten jeden błąd pewnie bym tę grę ukończył a tak to mi się nawet nie chce w to grać wiedząc, że misje które wykonuję mogę sobie wsadzić gdzieś.

EDIT: Śmieszy mnie też to, że czasem po wejściu na jakąś lokację dostaję komunikat aby pomóc jakiemuś posterunkowi itd. Problem w tym, że niczym ja tam dobiegnę to dostanę komunikat, że jestem do niczego itp. :P

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Misję poboczne mają ograniczony czas na ich wypełnienie. Poza tym, ja osobiście nie targałem wielu przedmiotów. Całą grę, poza etapami końcowymi, w których egzoszkielet można znaleźć po drodze, przeszedłem bez tej zbroi zwiększającej dozwolony udźwig. Najcenniejsza jest amunicja, artefakty i apteczki. Z resztą można dać sobie spokój, gdy kasy mamy już aż nadto, poza tym od czego są porozmieszczane po drodze skrytki... No i mam nadzieje, że wiesz, iż da się sprzedać cały loot u handlarzy, którzy mają nieograniczone zapasy gotówki? Drugi kraniec mapy, to na pewno nie odległość między handlarzami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam nadzieje, że wiesz, iż da się sprzedać cały loot u handlarzy, którzy mają nieograniczone zapasy gotówki?

Wiem, tylko problem w tym, że jednego handlarza jakiego znam to jest ten z początku a do niego jest daleko.

Misję poboczne mają ograniczony czas na ich wypełnienie.

Szkoda tylko, że przy misji nie mam takiej informacji, zresztą misję wypełniłem problem jest z odebraniem nagrody co uważam za pomysł wręcz idiotyczny. Wczoraj trafiło mi się tak, że wypełniłem misję i od razu pobiegłem (bardzo długo) do gościa który mi ją zlecił by odebrać nagrodę, parę kroków od "klienta" zobaczyłem ukochany napis "Misja Nieudana", podziękuję za taki interes, teraz nie dość, że zostałem bez nagrody to jeszcze muszę zawalać do następnej misji, odpuszczę chyba sobie tego STALKERA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ale masz problemy ogromne.Nie rozumiem cię..jak daleko ci do handlarzy to nie zbieraj niepotrzebnego złomu.Co myślisz że w Zonie co 100 metrów będzie stał handlarz?Sorry to nie ta gra.Tak samo problem z misjami.Ja sam miałem tak tylko raz, prawie zawsze zdążyłem oddać misję nie spiesząc się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problemy ogromne.Nie rozumiem cię..jak daleko ci do handlarzy to nie zbieraj niepotrzebnego złomu.Co myślisz że w Zonie co 100 metrów będzie stał handlarz?Sorry to nie ta gra.Tak samo problem z misjami.Ja sam miałem tak tylko raz, prawie zawsze zdążyłem oddać misję nie spiesząc się.

To ja nie rozumiem ciebie, po to jest w grze handel by go używać. A złomu nie zbieram tylko rzeczy które jakoś można jeszcze dobrze sprzedać. I nie, nie myślę, że w Zonie będzie stał co 100 metrów Handlarz (choć mógłby bo to w końcu i tak tylko gra) ale niemożliwość odsprzedania jakiejś broni innemu kolesiowi to mocna przesada. Widząc, że gościu ma dużo kasy, jego obóz co chwilę atakują bandyci a on jest uzbrojony tylko w pistolet a mimo to nie chce się zabezpieczyć jest godny politowania.

To, że ty miałeś taki problem tylko raz i masz czasu w cholerę aby co jedną wykonaną misję wracać do zleceniodawcy i tak w kółko to nie znaczy, że wszyscy mają tak samo, tym bardziej, że od cholery czasu poszło męcząc się czego po wyjściu z kanałów po pewnej misji moim celem misji jest... "Wyjdź z kanałów". Długo się zastanawiałem o co grze chodzi aż w końcu męcząc się wielokrotnie wchodzeniem i spacerowaniem po kanałach jakoś gra misję mi zaliczyła, po prostu wyszedłem innym wyjściem niż pomyśleli o tym twórcy i bidulka się nie połapała.

Odpuść sobie misje poboczne i bierz się za wątek główny, bo on nie zasługuje, żeby go olać przez to, że miałeś takie, a nie inne doświadczenia z misjami pobocznymi

Chyba posłucham twojej rady i tak zrobię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tej gry kompletnie, tak jak nie rozumiem zachwytu nad filmem. Jedyne co podoba mi się w tej produkcji, to fakt, że walka jest dosyć trudna, nie możemy pójść i wysiec kilkadziesiąt ludu, jak w Doomopodobnych i jest to jakaś odmiana (bo zazwyczaj jednak wolę sieczkę, Bulletstorm był git ;) ).

Łażenie bez końca, w dość nieciekawej i przygnębiającej scenerii, uważanie żeby nie wleźć na anomalię i znoszenie złomu do handlarza (szczególnie upierdliwe, bo ten średnio płaci, a im więcej niesiemy, tym wolniej idziemy). Właśnie się zastanawiam czy skończyć na pierwszym etapie, czy jeszcze się pomęczyć.

Stąd moje pytanie, za co lubicie tą grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecał bym zagranie w tą grę z modami (Stalker Complete). Pierwszy raz ukończyłem ta grę z niewielkimi modyfikacjami np. zwiększyłem limit udźwigu mojej postaci przez co nie musiałem latać co chwila do handlarza.

Stalker z modami jest lepszy od oryginału. Dla mnie okazał się być przystępniejszy :P Jedna z moich ulubionych serii na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i właśnie przed chwilą ukończyłem Stalkera Czyste Niebo i na pewno zostanie mi w pamięci ta gra ale przede wszystkim wrogowie i ich granaty :) Nie chodzi mi nawet o to że doskonale się nimi posługują ale te ich teksty np. "masz tu ananasa!" albo "skacze małpka" naprawdę nie przy jeden potyczce wybuchłem śmiechem. A co do samej gry to po prostu wspaniały fps z otwartym światem, tonami klimatu i interesującą fabuła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste Niebo klimatu nie miało xD Jakieś za słoneczne ono jest. Ten mod The faction War jest świetny, naprawia wojny frakcji, daje freeplay, nowe bronie, zadania, itd. Warto wypróbować. W końcu podbijanie Zony jest możliwe. Wyobraźcie sobie, że Najemnicy mają całą Zonę dla siebie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...