Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Dokładnie, też to czuje, przejście jedynki nie wymagało tyle wysiłku co CN. Czasami trzeba się trochę napocić, żeby osiągnąć cel. Słyszałem, że mutanty z CC zostały przeniesione rodem do CN, ale tak nie jest, zmiany graficzne jednak są, może nie widać tego na dzikach czy mięsaczach, ale w przypadku Snorka czy Pijawki widać różnicę wyglądu smile_prosty.gif.

Edytowano przez hink
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem zmienionego wyglądu Snorka. :D Zbyt się wtedy denerwuję i latam po polu w grze jak poparzony. ;)

A jeżeli chodzi o trudność, to tak, macie rację. Trudniej jest i to czuć już na samym początku. Można to zauważyć w początkowym queście dla frakcji Czyste Niebo, w której musieliśmy na Bagnach przejmować tereny przejęte przez bandytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wojny frakcji są w CN jego piętą achillesową. Z kimkolwiek nie trzymasz to zawsze ta frakcja jest słabsza niż siły natarcia przeciwnika. Jednak trudność nie polega na podtrzymaniu ich wszystkich przy życiu. Tylko po prostu przez fakt że np. posiłki z głównych baz muszą przejść przez wszystkie plansze zanim dotrą do ciebie. I np. jak broniłem posterunku dla Anarchistów (nie pamiętam jak oni się nazywali) to posiłki od nich, które zaliczały quest w Agropromie musiały przejść przez całe Śmieciowisko. Nie raz gryzłem biurko ze wściekłości gdy 3 wysłany patrol ubrany w kamizelki wojskowe i IL 86 w łapkach został rozstrzelany przez posterunek bandytów z dwururkami i kałachami. Z chęcią pomógłbym im przejść ale wtedy znów musiałbym odbijać posterunek.

Jeżeli chodzi o trudność CC to dlatego ja zawsze grałem z Oblivionem. Żeby ubić pijawkę trzeba było opróżnić całego SPASa, a większa ilość snorków zmuszała do częstego opróżniania zapasów granatów których w normalnej grze miałem przepełnienie

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zaprzeczyć, bugi w każdej bazie praktycznie. Nie wierze, żeby w Agropromie w bazie "Powinności" wyskakiwały bugi co 5sec, tyle patchy i dalej nic z tym nie zrobili. Wszystko jest idealne poza właśnie bugami, które nierzadko wywołują crash :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Zew Prypeci. Nie mam porównania z poprzednimi częściami, bo to pierwsza z którą miałem styczność dłużej niż kilka godzin, ale wciąga, naprawdę. Wiele słyszałem o wysokim poziomie trudności tej serii, ale pod tym względem ZP trochę zawiódł. Spodziewałem się ciągłego wczytywania gry i kombinowania z broniami, amunicją, pancerzem itd. Sama Zona też nie stwarza większego zagrożenia, nie przypominam sobie ani jednej sytuacji w której musiałbym użyć leków przeciwpromiennych, antybiotyków itd. Pod koniec gry zgromadziłem ponad 50 zwyczajnych apteczek, które używałem w razie potrzeby i MNÓSTWO wojskowych i tych żółtych (naukowych ?). Osięgnięcie za

uzbieranie 100 000 rubli

zgarnąłem jeszcze przed przybyciem do Janowa, przez całą grę nie brakowało mi pieniędzy. Z artefaktami też słabo, nie było w ogóle potrzeby ich wykorzystywania, a szkoda, bo aż chciałoby się zagrać członkiem Wolności, który maksymalnie wykorzystuje potencjał artefaktów, ale jego wyposażenie pozostawia wiele do życzenia / Powinnościowcem ze wstrętem do artefaktów, ale świetnym pancerzem, bronią. Niby można, ale po co, skoro latając bez niczego radzisz sobie równie dobrze ? Fabularnie ciekawie, ale [beeep] nie urywa. Mam nadzieję że pod tym względem lepsze okaże się Czyste Niebo, za które zaraz się zabieram. Szkoda, że tak mało gier utrzymanych jest w dobrej, postapokaliptycznej tematyce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, mimo, że Czyste Niebo jest najtrudniejsze, to nie znaczy, że jest aż tak trudne. Skoro mówisz, że daje ono kopniaka w d...., to co byś powiedział o Priboi Story, Soljance, czy Tajnych Ścieżkach 2 na mistrzowskim poziomie trudności? Chyba to, że odstrzeliwują banię z shotguna :P

I mówię tu nie tylko o trudnej walce, ale też o misjach (odnajdywanie przedmiotów itp)

Zagraj, a się przekonasz

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tematy na forum i widzę ciągle jakieś problemy, a to z bugtrapem, a to z nie poruszaniem się postaci, z zacinaniem się na dobrych kompach, wyłączaniem monitora. To raczej normalne dla stalkera nie jest, jak niektórzy sugerują

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie. Jakie mody polecacie do Cienia Czarnobyla? Zamierzam kupić gierkę, ale chciałbym aby tekstury były ładniejsze i te sprawy, po prostu lubię dobrą grafikę. Co możecie mi polecić? Powiem, że pierwszy raz będę grał w STALKER'a, kiedyś trzeba nadrobić zaległości, a teraz zbliżają się wakację i będzie można pograć. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perun, seva się opłaca, jest dobra w każdych warunkach, jeszcze jak ją ulepszysz na maxa, to będzie git, tylko dopóki tego nie zrobisz, to nie zadzieraj z bandytami, bo jedynie ich mechanik specjalizuje się w kombinezonach.

Blackyoshi, Autumn Aurora nie jest zła, ale najlepszą grafikę będziesz miał z modem S.T.A.L.K.E.R. Extreme Graphic, wyciska z silnika siódme poty, no i jeszcze mogę polecić Absolute texture packs od Cromm Cruac, autora AtmosFear do Zewu Prypeci.

To na pierwsze przejście, a na drugie wrzuć dobie Soljankę z dodatkiem DMX, to już nie Cień Czarnobyla, to zupełnie inna gra. Dość powiedzieć, że kombinacja tych dwóch modów po wypakowaniu waży razem z patchami ponad 10GB, a zawiera praktycznie wszystkie najważniejsze mapy ze wszystkich części stalkera oraz ze starych, przedpremierowych buildów i całkowicie nową fabułę. I jest po polsku

Edytowano przez koorchuck
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...