Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

@tom3kb

Dzieki. Przeczytalem to i przyszlo mi na mysl jeszcze cos takiego:

Tak jak mowisz, to Swiadomosc Z rzadzila Monolitem, drobne niedopatrzenie z mojej strony jak pisalem, bo to logiczne. To Mozgozweglacz mial za zadanie, przynajmniej czesciowo "prac mozgi" Stalkerom, ktorzy udawali sie wglab Zony, potem bylo jeszcze "pranie mozgu" znane z outra Clear Sky. Zreszta Zew Prypeci bardzo fajnie pokazuje Monolit, jako kontorolowanych "przez cos" Stalkerow(na przyklad zasadzka wojska na 3 Monoliciarzy i ten tajemniczy glos, gdy okazalo sie, ze to wojsko wpadlo w zasadzke, czy tez te wszystkie "oltarze" Monoliciarzy, przypominajace cos w stylu anten). Zona rzeczywiscie chciala powstrzymac Strieloka przed dotarciem do Sarkofagu, ale narazie(czyli w momencie, w ktorym gonimy go w CS) byla spokojna, ze wzgledu na ochrone psioniczna Strieloka, ktora doskonale go chronila. Jednak Lebiediev wraz z Tyczkowem nie przewidzieli takiej mozliwosci i chcieli za wszelka cene powstrzymac Strieloka. Gdy dezaktywujemy ochrone psioniczna Strieloka Zona wreszcie moze wybuchnac, aby Strieloka zabic. Nastepuje emisja. Dalej widzimy zakonczenie, czyli pranie mozgow, no i grajac w SoC wiemy cos sie dalej ze Strielokiem dzieje. Co do samych emisji to czytalem ciekawa teorie, ze Swiadomosc Z je kontroluje, wytwarzajac emisje w generatorach niedaleko elektrownii(w alphie 1935 jest podobno mapa generators, niedaleko elektrownii, pozniej jednak wycieta z gry) I stad sama koncepcja tego, ze emisje mialy powstrzymac Strieloka i jego grupe. Wracajac jeszcze do koncowki gry i tej wielkiej emisji, to aby fabularnie byla zgodnosc miedzy SoC`em i CS`em, to zamyka ona calkowicie droge na Bagna, do Czerwonego Lasu(ktorego w SoC`u nie zwiedzamy, przechodzimy tylko obok) i Limanska, a otwiera do Dziczy i Baru.

Taka interpretacja wydaje mi sie najlepsza, oparta zreszta jest o kilka postow z forum.stalker.pl, na ktorym mozna duzo ciekawych rzeczy na temat fabuly obu gier poczytac :)

btw co sadzicie o tym? KLIK Muzyka z bazy Bandytow w Clear Sky. Jak dla mnie swietna :P

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałbym jakiegos fajnego moda, ale w sumie to tylko poprawiajacego grafikę , ale boje sie ze bedzie wtedy mniej klimatyczna niz w oryginale. Polećcie no cos fajnego :) Nie chce zadnych zmian w fabule czy questach, poniewaz zaczynam teraz gre od nowa i chce miec prawdziwe zakonczenie ( mialem falszywe ) I mam teraz zamiar delektowac sie gra dluzej i robic duzo zadan :D Mowie o modzie do Cienia Czarnobyla :P

Moze to dziwne ze dopiero teraz zabieram sie za 1 czesc zeby miec prawdziwe zakonczenie, ale jakos tak naszła mnie znowu " faza" na stalkera :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie moda Stalker Complete. Z tego co slyszalem(bo mi niestety za kazdym razem po instalacji moda wyskakuje bugtrap) znaczaco poprawia grafike, a zmian w fabule nie wnosi zadnych. Jedynym problemem moze byc tylko to, ze duzo wazy i czasem jest problem z bugtrapami, ale wiekszosci graczy ten mod smiga bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do weteranów serii - mam zamiar kupić sobie którąś z tych gier, ale będę niestety skazany tylko na jedną. Którą w takim razie polecacie? Wiem, że niby powinienem zacząć od SoC, ale ciągłość fabularna mnie nie interesuje bo i tak prędko w inną część nie zagram :) Chyba że są słuchy o jakimś wydaniu zbiorowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Zbiorowego wydania nie ma oprócz tego rosyjskiego które zawiera Czyste Niebo i Zew Prypeci.Co do STALKER'a to za namową zagrałem w SoC i powiem że gra przyciągnęła mnie bardzo lecz po dojściu do Instytutu Aprogrom (czy coś takiego) to trochę mnie odepchnęło i od tamtego czasu nie gram, lecz to nie znaczy że stanie się też tak z Tobą.Co więcej powiem że grę ukończę na pewno pod koniec wakacji chyba do niej wrócę.Teraz przyjdzie COD to w niego będę grałem ale nie o tym mowa.Grałem również w CS ale zdecydowanie bardziej przyciągający jest SoC.Dlatego wygrana przypada dla tej części.Polecam!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akvart

Kupuj Cien Czarnobyla - najlepszy Stalker, na dodatek gdy go ukonczysz jest od groma modow, zmieniajacych w roznym stopniu rozgrywke, a nawet dodajace oddzielna fabule. A zreszta - powinienes zaczac od SoC :)

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, iż każdy S.T.A.L.K.E.R jest niesamowicie klimatyczny oraz wciągający. Tak jak już napisał Thi3f. Zacznij od SoC, aczkolwiek podejmując decyzję w kwestii zakupu, opłaca się zakupić wszystkie trzy, których cena nie jest wygórowana. Powiedziałbym, że jest wręcz niska, gdyby spojrzeć na ogólną jakość produktu. Oczywiście jeśli masz takowe możliwości finansowe. A cała seria jest naprawdę rewelacyjna i godna uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na razie lepiej niech nie kupuje wszystkich czesci, bo jesli Stalker mu sie nie spodoba, to tylko straci kase. Ale jesli sie spodoba... No coz, Akvart... Wtedy bedziesz tylko kombinowal, skad wziac kase na nastepne czesci :)

Ja sam wrecz nie moge sie doczekac Stalkera 2. Oby tylko jego produkcja nie trwala tyle, co Cienia Czarnobyla, bo wyrwe sobie wszystkie wlosy z glowy w oczekiwaniu na niego. Mam nadzieje, ze GSC polaczy wszystko co najlepsze z wszystkich 3 czesci gry i doda do tego jakas swietna fabule.

A tutaj tak w skrocie to, co jak na razie wyczytalem na temat Stalkera 2:

- z gry znikna wojny frakcji

- w grze bedzie mozna spotkac kilku "starych" znajomych

- akcja gry zostanie osadzona w trojkacie CNPP, miastach Czarnobyl i Czarnobyl 2 (tam, gdzie znajduje się Oko Moskwy)

- w grze zwiedzimy wiecej laboratoriow oraz podziemnych kompleksow niz w poprzednich czesciach

- w Stalkerze 2 pojawia sie kobiety

- w Stalkerze 2 ponownie ujrzymy Czarnobylska Elektrownie Atomowa

- Mozliwe, ze w grze pojawia sie jakies decyzje moralne, tworcy duza wage przykladaja do opowiedzianej w grze historii

Coz, co do moich oczekiwan odnosnie Stalkera 2 nie bede sie wypowiadal, bo zajeloby to co najmniej kilka stron na forum, ale komentujac wyzej wymienione informacje strasznie nie podoba mi sie pomysl wprowadzenia kobiet do Zony. Wg mnie zniszczy to ten szary(no, moze nie taki szary...), brutalny, meski klimat Zony. Oby tylko tworcy nie wprowadzili do fabuly zadnego watku milosnego, bo wtedy to juz nie bedzie prawdziwy Stalker. Ciesze sie na wiadomosc, ze w trakcie gry zwiedzimy wiecej podziemi i laboratoriow, w ktorych zawsze jest wesolo. Nie narzekam rowniez na miejsce, w ktorym zostanie osadzona akcja gry, no i oczywiscie na to, ze znow zobaczymy elektrownie. Mam tylko nadzieje, ze pozwiedzamy ja dluzej i dokladniej niz w poprzednich czesciach.

To by bylo na tyle, bo troche juz za pozno na rozpisywanie sie. Spac tez kiedys trzeba :)

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zawsze lepiej na poczatku kupic jedna gre, a pozostale czesci dopiero, gdy pierwsza czesc sie spodoba. Ale... wsiaknie na pewno. Komu Stalker moglby sie nie spodobac? :cool:

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. Jestem ciekawe czy ktoś z Was kiedykolwiek odpalił multi STALKERA. Ja przyznam się szczerze włączyłem mp tylko raz. I o jeden raz za dużo. Tak jak single wciągnął mnie niemiłosiernie, tak multiplayer w zupełności nie przypadł do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu Stalker moglby sie nie spodobac?

Znam parę takich osób. Nawet nie próbują się wciągnąć w fabułę, tylko ciągle do przodu, a potem "o co chodzi z tym questem, bo nie doczytałem". :nonono: IMO przechodzenie Stalka w taki sposób to... no nie wiem - już lepiej dać sobie spokój. Bo ani mu nie wpasuje ani tego klimatu nie zrozumie.

Ja pałętając się po Zonie próbuję wyłapać wszystkie smaczki. Bardzo pomaga zatrzymanie się na chwilę na jakimś pagórku i poobserwowanie - tu kilku samotników walczy z psami, a tu idzie patrol wojska. Później ma się do tego sentyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie za bardzo interesowali się treścią questa czy szli przed siebie nie oznacza, iż nie polubili STALKERA. Są dwa typy graczy. Ci, dla których fabuła i klimat są podstawą. A także gracze, którzy po prostu jak najszybciej chcą ukończyć dany tytuł. Twoi znajomi zdecydowanie należą do tej drugiej grupy. Co do zwiedzania Zony, doskonale Cię rozumiem. Klimat w jakim stworzono świat jest wręcz niesamowity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zniszczy to ten szary(no, moze nie taki szary...), brutalny, meski klimat Zony
Dobrze zrobiony wątek miłosny będzie dopełnieniem gry, nie zmianą jej charakteru. Oczywiście, coś takiego raczej na bank nie będzie miało miejsca, bo chyba trzeba mieć niesamowite uzdolnienia, by stworzyć coś nienachalnego, rzekłbym: zwyczajnego, prawdopodobnego. A w każdym bądź razie nie widzę innej przyczyny, dla których co pojawi się wątek "z uczuciami", raczeni jesteśmy jakąś bzdurną papką.

Ale fajnie by się chodziło z cyfrową lubą "na potforki", fundowało obojgu pancerz i w ogóle. Chociaż to by jeszcze wymagało od programistów stworzenia porządnego AI - w świecie, w którym amunicji jest mało, walenie serią przed siebie jest be - a to się zdarza naprawdę rzadko. I absolutnie nie piję tu do Resident Evil 5, gdzie moja komputerowa Sheva przez całą grę biegała z pistoletem, bo ze wszystkiego innego wywalała całą z trudem zachomikowaną amunicję w kilka sekund <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu skończyłem męczyć całą serię pod rząd. Wszystkie części z modem Complete. 20h na jedną część. Chyba najlepiej wydane 30 zł w moim życiu (ostatnie promocje steama). Kiedyś dawno temu przeszedłem SoC, więc o to czy będzie mi się podobać seria byłem spokojny. Ogólnie nie mogę się zdecydować która część jest najlepsza ;]. SoC i CoP postawił bym na równi, CS ździebko słabszy ale to nie znaczy, że to jest zła gra, wręcz przeciwnie ;].

Wiem, jestem cheater, przyznam się bez bicia, ale w CS i CoP trochę oszukałem. Wish granter i kasa, no ale po prostu oszczędziłem sobie ciągłego wracania to tradera obładowanym dziesięcioma karabinami. No i jeszcze drobne oszustwo w CoP u tego kolesia co się ekwipunek zamawia, save, zamówienie, doba spania i tak aż kopsnął Vinteroza i Armsel Protecta ;]. Oczywiście nie oszukiwałem z kasą od początku, popsuł bym sobie tą przyjemność chodzenia ze słabym eq, kończącą się amunicją, wiecznego strachu i quick savewów co parę minut ;].

Ogólnie cała seria dostarczyła mi niesamowitych przeżyć i chyba którąś część niedługo będę przechodził drugi raz ;].

No i już nie mogę się doczekać S.T.A.L.K.E.R.'a 2. Ja chcę go JUŻ !! ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie niedawno w Empiku Stalkera Cień Czarnobyla (bo inne części by mi nie poszły ;) ) i jeżeli będzie działać płynnie choćby na najniższych detalach i rozdzielczości to będę uradowany. Bo póki co jestem u przyjaciela w gości i u niego teraz w to gram i jest to na prawdę WIELKA GRA.

Kilmatu nie można jej odmówić. Jest sporo broni. Są różne kamizelki. A jaką przyjemność daje spotkanie swojego w jakichś niemiłych terenach :) Twórcy gry dodali jeszcze taki fajny smaczek, który jeszcze bardziej dodaje grze uroku, a mianowicie to jak swoi goście siedzą sobie przy prowizorycznym ognisku, a jeden z nich gra na gitarze, a nie jestem pewien czy oni ze sobą jeszcze nie rozmawiają.

Ciekawe, choć smutne są widoki skażonego Czarnobyla. Fajnie się walczy, strzela itd. itp. ;)

A i przestraszyc się nieźle można. Póki co miałem trzy mocne dla mnie momenty (w sensie, że sie przestraszyłe, przyjaciel też ;]).

1. Pierwsze spotkanie z pijawką. Jest to człowieko podobny mutant, czy coś takiego.

2.Pierwsze spotkanie z kontrolerem. Również podobny do człowieka mutant, czy coś w tym stylu. To był chyba kontroler, raczej tak.

3. Byłem sobie w domku szukałem czegoś fajnego, czy coś. A przed chwila wykonałem zadanie zniszcz legowisko pijawek, czy tam zabij pijawki w ich legowisku, coś takiego. O dziwo po zabiciu jednej pijawy piało, że moge wrócić po nagrodę. Ok idę dalej. Wchodzę do jednego domku, a tu nagle... Pijawka pojawia sie przy mnie, chyba tam juz wcześniej była, nie wiem. Może mnie goniła, a ja o tym nie wiedziałem. A potem było ich więcej po ubiciu tych co do mnie przybiegły uciekłem z tamta czym prędzej :D

Gra miód. Polecam ;)

Zapomniałem dodać jest to fps z dodatkiem rpg. Albo po prostu fps-rpg. Tak czy siak jest nieliniowy, i wgl. super ;) Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam garsc informacji na temat STALKERA 2 wprost ze stalker.pl

Wszystko wskazuj na to, że w ?dwójce? wcielimy się w Strieloka, czyli bohatera Shadow of Chernobyl. Gra wykorzysta fabuły poprzednich części w 50% (cokolwiek by to miało znaczyć). Przemierzając Zonę, mamy nie uświadczyć prawdopodobnie żadnego doczytywania, pojawią się także lokacje znane z poprzednich odsłon serii. Jest szansa na pojawienie się funkcjonalnych pojazdów, nie wyklucza się także wersji na konsolę PlayStation 3 (poza Xboksem 360, na którego gra powstanie na pewno). Nad grą pracuje obecnie 60 osób.

S.T.A.L.K.E.R. 2 powstaje na bazie filmu, który trafi do kin równocześnie z premierą gry. Budżet tego obrazu wynosi 3 miliony dolarów. Fabuła ma nawiązywać także do tworzonego równolegle serialu. Dodatkowo, GSC nie planuje żadnej dużej akcji marketingowej związanej z nadchodzącą grą, a jedynie krótką, 2-3 miesięczną akcję, podczas której ogłoszona zostanie data premiery.

"Stalker 2 powstaje na bazie filmu..."... oj, juz sie martwie. Zeby tylko nie zrobili jakiejs chaly. A poza tym, to fajnie by bylo wcielic sie w Strieloka ;)

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zmartwiło, do tej pory niewiele jest gier (w ogóle jest jakaś?), które zrobiły furorę na egranizacji. Oby Stalker był tą, której się to uda, bo cała seria jest jedną z lepszych gier ostatnich lat, szkoda by było, aby tak świetna produkcja, została zbezczeszczona.

Chyba najlepiej wydane 30 zł w moim życiu (ostatnie promocje steama).

Też kupiłem i uważam podobnie :) Moim zdaniem ta promocja zabiła wszystkie inne, 30zł za TAKIE gry!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że gra powstaje na podtawie filmu i wogole powstanie filmu napawa mnie strachem.Tak samo jak fakt że gra powstaje na konsole.

Seria stalker i witcher to najlepsze gry w jakie w życiu grałem. Te gry mają klimat. Fatalnie jeśli nowy stalker nie będzie w tym względzie podobny do poprzednich części. Multiplatformowość wieśka 2 pewne rzeczy zepsuła względem jedynki zwłaszcza interfejs,mimo to gra jest świetna. W stalkerze niestety może to bardziej zaszkodzić niż w wieśku. Oby się obronili bo seria jest kultowa i wyjątkowa w dzisiejszych czasach call of duty itp. prostych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niefajnie, ze gra powstaje i na konsole, ale tworcy mowia, ze "zadnych kompromisow wzgledem konsol nie bedzie". Coz, pozyjemy, zobaczymy. Mimo wszystko, wydaje mi sie, ze Stalker powoli sie konczy. Przy grze pracuje ok. 60 osob(nie wiem, mi sie wydaje, ze to troche za malo), do tego robia gre jeszcze na x360(wersja na ps3 stoi ciagle pod znakiem zapytania), wiec chocby nie wiem co mowili jakies uproszczenia NA BANK beda, a do tego jeszcze gra powstaje na bazie filmu. A zeby bylo jeszcze gorzej, to fabula ma nawiazywac tez do serialu, ktory jest tworzony rownoczesnie z gra. Bedzie pewnie fatalna gra, w stylu durnych "filmowek"(nie wliczajac do tej grupy swietnego x-men origins), ktora bedzie oceniana w granicach 50-60%. Oczywiscie zyje nadzieja, ze GSC to paczka geniuszow i zrobia takiego STALKERA, ze wszystkim szczeny opadna, ale patrzac realistycznie, to watpie, aby Stalker 2 byl lepszy od Cienia Czarnobyla, czy nawet Czystego Nieba.

Ale pewnie gre i tak kupie zaraz po premierze. W koncu kazdy Stalker miazdzy klimatem. Oby tak bylo i przy premierze "dwojki".

Edytowano przez Thi3f
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja opiszę to, co mi odrobinę nie pasuje w Stalkerach, a chciałbym, żeby zostało zrobione lepiej w dwójce:

Po pierwsze - bronie i dostęp do nich. Na początku rozgrywki jest ok, ludzie latają z makarowami i obrzynami, ale to, co się dzieje pod koniec... Co krok walają się takie cacka jak G36 albo FT2000. Chętnie bym usłyszał od GSC wytłumaczenia, jak te uzbrojenie dotarło do Strefy. Przecież o to w tym powinno chodzić, żeby zdobycie kałacha było nie lada wyczynem. Pomyślcie sami - skąd można wytrzasnąć uzbrojenie w Zonie? Przemycić z wielkiego świata albo ewentualnie zdobyć na trupach żołnierzy. Co do przemycania to można próbować pewnie z takimi rzeczami, jak stare pistolety (Makarowy), których wojsko się pozbywa, w związku z czym łatwiej jest kupić je na czarnym rynku. Może jeszcze jakieś strzelby, kałacha drogą wyjątku, ale nie SG 550, na miłość Boską!

Drugie - ubrania / zbroje / jak zwał tak zwał. Wolałbym coś bardziej realistycznego, jak zwykłe skurzane kurtki, które tworzą świetny klimat. Taki na przykład egzoszkielet - wiem, że niby jakieś tam prototypy są tworzone, ale co z tego? Podobałby mi się taki Stalker, w którym stalkerzy chodzą jak normalni kłusownicy - w moro i z dwururką. Rozumiem jeszcze SEVĘ, która powstała jako wynik eksperymentów, ale powinnna ona zostać dla naukowców, którzy są w okolicach Czarnobyla legalnie i mogą uzyskać takie granty od rządu.

Kolejny punkt - "frakcje". Samotnicy - to rozumiem. Normalni ludzie, którzy przybyli do Strefy w celach głównie zarobkowych. Za to Wolność i Powinność to czyste dno fabularne (już pomijając to, jak mało jest prawdopodobne, żeby powstały). Organizacje tak denne, że nie wiem. O co mi chodzi? A o to, że są swoimi całkowitymi przeciwieństwami: Wolność - Powinność. Tak samo z ich upodobaniami - jedni wolą broń zachodnią, a drudzy radziecką. No ludzie, dajcie tutaj trochę drugiego dna, trochę czegoś, co by sprawiło, żeby świat był bardziej realistyczny. Chociaż żeby nie byli przeciwieństwem - niech by wykonywali te swoje cele, nie zgadzając się w jakiejś sprawie, ale żeby nie były takie denne.

Ostatnia rzecz - bandyci. Nie podobają mi się tak, jak są. Myślę, że gdyby tacy ludzie przybyli do Zony, wtapialiby się w zwykłych stalkerów. Na pewno by nie chcieli, żeby byli ropoznani jako bandyci - woleliby działać tajnie. Czyli udawać normalnych ludzi, chodzić na wyprawy. Tylko śledzić normalnych i napadać ich w odosobnieniu, nie zostawiając świadków. Albo chociaż żeby nie było tak, że bandyci noszą czarne kurtki, a stalkerzy białe czy jakieś tam. Podszywaliby się pod normalnych chociażby po to, żeby nie dostać w plecy od jakiegoś zdenerwowanego gościa. Ponadto uważam, że podział na stalkerów i bandytów jest krzywdzący :wink:. Gdyby zwykły poszukiwacz artefaktów po ciężkim dniu napotkał drugiego, też mógłby go napaść - bo kto by się dowiedział?

To jeszcze nie wszystko, ale chyba wystarczająco się rozpisałem. Pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalker to jedna z niewielu gier która bardzo ciężko zniesie jakie kolwiek uproszczenia. Też obawiam się że stalker się kończy albo inaczej wyczerpuje się temat a miałby zostać jeszcze spłycony. Co do filmu-fajnie że powstaje ale żeby oddawał klimat gry i wogóle był dobry daje małe szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...