Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Zagraj Ziggsem to zobaczysz ze nie jest to takie proste. Jest strsznie latwy do skontrowania i kazdym da sie to zrobic ( probowalem ww i teemo) w obydwu przypadkach wystarczyl ciagly ruch. W przypadku ganku Ziggs poza flashem nie ma ucieczki , ma slowa ale latwo nim missnac jak i uzyciem swojej boimby. Nie odstaje sila od dzidy Nidalee ani od lapki Blitza ( dziwne porownanie , ale lapka jest mocna), a ma aoe ale na maly obszar. Bomba trafic ciezko i dmg jest znosne. Dostalem juz kilka razy i jakos nie przerazilo mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So jeszcze raz...

Została znerfiona - tak, OGROOOOMNIE, jak już wypisywałem

Itemy zostały znerfione - dlatego można wrócić do starego rushowania Rylaia, z wczesnym Hextech Revolverem. Obecnie Gunblade z must have early jest nadal dobrym, ale late game itemem (przynajmniej na SR; Dominion to inna kwestia).

Ludzie już wiedzą jak grać przeciwko niej - a niby przez miesiące QQ o Akali nikt nie wiedział? Oh please, na dodatek większość płaczu pochodziła z normali, gdzie nawet chcąc bawić się w kontrowanie nie będziesz wiedział przeciw czemu zagrasz.

Btw - nerfy Singeda - stracił 10% cc red? To doprawdy straszne w lane.

Jak widzę nie zaznaczyłem tego dostatecznie dobrze

Postać dostaje nerf -> mniej osób nią gra, chodzi o sam fakt nerfa niż o wartości (chyba, że to MS z 305 do 300)

Gunblade dostał nerfa, kto głównie z niego korzystał? Akali i Jax

Ludzie wiedzą jak grać przeciwko ponieważ streamy stały się popularniejsze, może niektórzy załapali jak kontrować Akali, a reszta podpatrzyła, albo po prostu oracle stał się popularny, a wtedy Akali już ma problemy ze swobodnym wbiciem się w 5

Co do Singeda,

dostał nerf -> mniej osób nim gra

Wringle i postacie z sustainem stały się popularne

Wymaga dużo farmy przez co ma bardzo dobry midgame (prawdopodobnie jeden z najlepszych), ale nie skaluje się aż tak dobrze do lategame (nie robi aż tak dużego dmg, ponieważ praktycznie każdy w przeciwnym teamie będzie miał coś na mres)

Atmog FotM

Słaby przed 5 lvl

Obie te postacie nie są złe, wyszukuje tylko powody, dla których nie są grane (Singed jest grany częściej na jungli ostatnio, gdzie nie ma części z tych problemów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy w temacie. 21 lvl więc musze się meczyć na normalach, mam kilku kupli którzy mają doświadczenie z innych serwerów a teraz grają ze mną.

Mam kupioną Morgane i skórke wygnanej morgany(wypas), bardzo wygodna jest lecz słyszałem że czesto banują ją na normalach.

Posiadam również Riven ale po ostatnim jej nerfie solo top odpada a junglowanie jakoś mi nie wychodzi =x

Obecnie gram kennen'em, AP ofc. Kupiłem może go tydzien temu a przy okazji ostatnio była promocja na Kennenn'a Karateke więc byłem w 7 niebie.

I mógłby ktoś polecić runki by mój mały karateka miał jakieś większe survi lub większy power na początku? Gram nim dość agresywnie(oczywiście farm'a nie zaniedbuje) na początku ( Q i jeśli trafie to W, maksuje bardziej Q niż W) i często uciekają z paroma hp ponieważ nie mam z czego dobić. W mid i late game to już bajka grając Kennen'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy w temacie. 21 lvl więc musze się meczyć na normalach, mam kilku kupli którzy mają doświadczenie z innych serwerów a teraz grają ze mną.

Mam kupioną Morgane i skórke wygnanej morgany(wypas), bardzo wygodna jest lecz słyszałem że czesto banują ją na normalach.

Posiadam również Riven ale po ostatnim jej nerfie solo top odpada a junglowanie jakoś mi nie wychodzi =x

Obecnie gram kennen'em, AP ofc. Kupiłem może go tydzien temu a przy okazji ostatnio była promocja na Kennenn'a Karateke więc byłem w 7 niebie.

I mógłby ktoś polecić runki by mój mały karateka miał jakieś większe survi lub większy power na początku? Gram nim dość agresywnie(oczywiście farm'a nie zaniedbuje) na początku ( Q i jeśli trafie to W, maksuje bardziej Q niż W) i często uciekają z paroma hp ponieważ nie mam z czego dobić. W mid i late game to już bajka grając Kennen'em.

quinty - ap, marki - mpen, reszta ap. ja bez seali ap mam 30ap na start, nie narzekam ani na late, ani z początku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriticalCombo

Słabsze?słabe

Singed wygrywa ze względu na mid game, w late game przeciwnik będzie miał full itemy podobnie jak Singed, a wtedy łatwiej zadać mu duży dmg pomimo tych 200 resów (jak w przypadku twojego buildu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mi wytłumaczcie o co chodzi z tym trybunałem bo z tym coś do cholery jest nie tak. W ciągu dwóch miesięcy dostałęm 4 bana.... Pierwsze były za leavowanie i to wiedziałem, ale przestałem leavować dziś wchodzę na konto, a tam jest napisane że moje konto zostało zawieszone do 11.02. Szkoda tylko że nie wiem za co, ostatnim razem jak napisałem RIOT nie chciał odpisać za co. Trollować nie trolluje, flameować też nie specjalnie bo jeżeli ktoś tylko coś do mnie napisze złego idzie w ignora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze dostać za:

-verbal abuse

-offensive language

-assisting enemy team

-refusing to communicate

-feeding

-AFK/RQ

-offensive name

Więc jak widać jest w czym wybierać :D. Może ktoś się dorwał do starszych reportów w Trybunale i ban poleciał. Z tego co czytałem, z Trybunału najpierw dostajesz ostrzeżenia, i jakiś lvl tego Ci się nabija (jakoś tak), a ban dopiero potem leci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat za co bana można dostać to wiem. Właśnie słyszałem o tych ostrzeżeniach, co śmieszniejsze, moi koledzy dostali po ostrzeżeniu, ja dostałem już 4 bana.... Poprostu dla mnie trybunał jest dziwny, najpierw leci raport za byle co (przykład, kolega dostał ostrzeżenie za nick "nevon13") a później jest to samo w trybunale, większość nie przeczyta o co dokładnie chodzi tylko PUNISH

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akali

Wybaczcie, że dopiero teraz włączam się do dyskusji, ale nie odwiedzam już forum tak regularnie jak kiedyś ;p

Tak więc co do nerfa to najlepiej to trochę policzyć.

Stara Akali:

  • zaczyna z 10% spellvampu po posiadaniu dodatkowych 10 punktach do ataku
  • dostaje 1% za każde 5 punktów ataku
  • zaczyna z 10% bonusowych obrażeń magicznych po posiadaniu dodatkowych 20 punktów AP
  • dostaje 1% więcej za każde 5 punktów AP

Jeśli mnie pamięć nie myli to w przeciętnym meczy Akali miała około 180 punktów ataku- czyli razem z Gunblade'm miała 61% spell vampu. AP zaś posiadała około 320, więc tym samym zadawała 64% dodatkowych obrażeń jako obrażenia magiczne.

Nowa Akali

  • 8% sv za 10 punktów AD
  • +1% za 6 punktów AD
  • 8% obrażeń za 20 AP
  • +1% za 6 punktów AP

Obecnie Akali (wg tego samego budowania) będzie miała 160 AD, co da jej 47% sv, AP chyba teraz oscyluje w granicach 300-320, więc tutaj zmiana nie będzie aż tak duża i dodatkowe obrażenia od magii będą wynosić 50-53%.

Reasumując: Akali straciła 14% sv (nikt mi nie wmówi, że to mało) tudzież 14%-11% dodatkowych obrażeń magicznych. Straciła również 5% life steal (gunblade). Czyli nerf był dosyć pokaźny. Jednak nie widzę problemu, żebn ktoś kto wymiatał Akali przed nerfem po nerfe nagle zaczął ssać i nic nie potrafił nic ugrać. Teraz nią po prostu ciężej grać.

_____________________

Teraz pytanko. Mam ochotę zaczać grać w lol'a od 0, w tym celu wystawiłbym moje obecne konto na allegro, jednak nie wiem na ile mogę je wycenić. Pomożecie? Kilka informacji:

  • poziom 30
  • 411 RP i 3431 IP
  • 71 bohaterów odblokowanych
  • odblokowane skórki: Unchained Alistar, Tempest Janna, Dragon Slayer Jarvan, Sorceress Lux, Blood Moon Shen, Valkyrie Leona, Renegade Talon, Crimson Elite Talon
  • 1219 ELO (15 rozegranych)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej tutaj takich rzeczy nie pisz, bo Ci usuną posta i jeszcze warna wyłapiesz. ale tak ok 80zł?

co do trybunału to jest strasznie niezorganizowany, ludzie klikają PUNISH za byle co, tak tylko, aby dostać IP, których jest ile? 5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diss na Elfhelma:

Wiedziałem, że miałem rację co do dasha Riven, a oto dowód:

Broken Wings' dash speed is roughly equivalent to 475 movement speed. At 550 movement speed, however, simply moving is faster than using Broken Wings as a method of faster travel

KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę głupie jest z tymi raportami i trybunałem. Oceniać powinien Riot albo nikt i nie powinno być żadnego raportowania. Ludzka natura jest wstrętna a jest wstrętna tym bardziej jeśli oddziela ich od nas jakaś ściana sprawiająca, że są anonimowi. Gdyby mogli raportowaliby i dawali bana za naprawdę byle co. Choćby za zrobienie im "ks" (przynajmniej tak im się wydaje, że ten kill im się należał - jak wszystki z resztą). Zrobiłeś? Ban pernamentny! Już sobie nie pograsz albo rób nowe konto i zaczynaj wszystko od początku. Albo nie poszło ci w meczu w którym przypadkiem byłeś z Wielce Czcigodnym Panem Trollem? Unskilled player! Report! Ban! Jeden dzieciak lat 13 chciał mnie raportować bo nie dawałem mu darmowych killi na midzie tylko go tłukłem (mój Urgot vs jego Cait) a jak miałem mało hp to się wycofywałem (noob runner!). Tak naprawdę różnych trolli uspokaja wyłącznie groźba fizycznego spotkania twojej pięści z ich ryjem bo nawet ban nic nie da. Zrobią sobie nowe konto i tyle. Znasz to? Kozak w necie, żeński narząd płciowy w świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Dokładnie tak, ale dzieci się rozkozaczyły i same wyzywają, grają w premade i to TY dostaniesz 3 reporty, co później w trybunale jakiś łoś ukarze nawet nie czytając czatu. Napisałem mail do riota może powiedzą chociaż za co bana dostałem, ale w mailu również umieściłem moje zdanie o trybunale, było one podobne do twojego ze to ONI mają kontrolować graczy, a nie gracze graczy. Co by było gdyby ludzie w realnym świecie wymierzali sobie sprawiedliwość? Chaos, to samo jest w LoLu.... Sam wchodziłem swego czas na trybunał i rośmieszyły mnie reporty tego typu, przez całą grę koleś nic złego nie pisał, w pewnym momencie napisal IDIOT, ok może kogoś to uraziło, no ale popatrzmy też czasem na siebie, nie mówię że jestem święty, czasem zanim ignoruję coś napiszę, ale jak te bany mają "wyczyścić" LoLa z "odrzutków" to czemu widzimy ich dalej w dużej ilości? No cóż, czekam na odpowiedź wielmożnego riotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Raportować może i potrafi każdy, ale IMO przy trybunale siedzą tylko osoby, które chcą to robić by oczyścić LoLa z nieprzyjemnych graczy. Nagroda za sprawę jest zbyt niska by dzieciaczki chciały poświęcić swój czas na trybunał. Do tego Riot ma czuwać nad wyrokami użytkowników.

Ja podejrzewam, że też czasem dostaję raporty. Przykładowa sytuacja: idę na mida jako LeBlanc, dałem Fizzowi FB, później go zabiłem. Potem znowu on mnie zabił, a następnie ja jego - ogółem dosyć wyrównana sytuacja, chociaż jego jungler gankował częściej niż mój. Teemo, który później padał jak idiota zaczął na mnie najeżdżać, że nafeedowałem Fizza. Siedziałem cicho, aż nie wkurzyłem się, że najeżdża na mnie, a sam przegrywa nam grę bo właściwie nigdy nie było go w TFach, tylko zawsze farmił po drugiej stronie mapy. Wtedy "ulało" mi się trochę żółci na niego. Może i mnie zaraportował.

IMO jak ktoś dostał bana to dostał go w 99,9% przypadków zasłużenie, a trybunał to jeden z lepszych pomysłów Riotu.

@up: Co by było gdyby ludzie sami wymierzali sobie sprawiedliwość? Nie wiem, nie słyszałem o czymś takim jak sądy(gdzie notabene nie pracują kosmici czy zwierzęta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym z tego co wiem, to każde przydzielenie bana rozpatrywane jest już bezpośrednio przez Riot. Nie ma tak, że masa ludzi wciśnie Punish i automatycznie leci ban. Po prostu zbiera się określona liczba zgłoszeń w ten sposób, a potem Rioter siada i sprawdza, czy rzeczywiście ban się należy, czy dajmy na to trolle raportują specjalnie jakiegoś gracza. Więc nigdy nie będzie tak, że 'OMG Riot noobz, dostałem bana za nic'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Gdyby bany były dawane tylko za to, że drużyna postanowiła się na kimś zemścić to RIOT pozbyłby się wszystkich graczy. I to nie dlatego że by ich zbanował, a dlatego, że nikt by nie chciał grać w grę w której można zostać ukaranym za zawiść innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdy nie dostałem bana z czego mogę się czuć dumny :) Ale powracając do Kennena - chodzę nim na solo topa, i używam marków na magic pena, seali na armor (na mida brałbym hp regen), reszta flat AP, masterki 21/9/0 i na start albo Doran's Shield (na offtanków) albo buty + poty (Vlady i inne tego typu AP stwory). Dzięki temu mogę spokojnie opanować swoją linię. Nie gram Kennenem długo, ale idzie mi całkiem IMO przyzwoicie. Aha, i pamiętaj o pilnowaniu czwartego stacka autoattacku - dajesz go w przeciwnika, potem W i już tak nie kozaczy :) A jak się jeszcze Q trafi to można montować jeszcze bardziej boleśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postać dostaje nerf -> mniej osób nią gra, chodzi o sam fakt nerfa niż o wartości
Posiadam również Riven ale po ostatnim jej nerfie solo top odpada a junglowanie jakoś mi nie wychodzi =x

No proszę - potwierdzenie słów już w następnym poście xD

A niby czemu Riven na topie po ostatnim nerfie odpada ? :O Haha - racja: większość ludzi nie patrzy na liczby/wartości/ tylko na sam fakt słowa "NERF"...

W ciągu dwóch miesięcy dostałęm 4 bana...Trollować nie trolluje, flameować też nie specjalnie bo jeżeli ktoś tylko coś do mnie napisze złego idzie w ignora...

-.- Wiesz - prawdopodobnie tacy jak ja nie powinni mieć za dużego pojęcia o czymś takim,ale... Ja mam rozegranych ponad 1200 na normalach, i ~300 spotkań na Dominionie. Najprawdopodobniej 7 leave'ów.

NIGDY NIE DOSTAŁEM ANI BANA, ANI OSTRZEŻENIA, a zdarzały mi się mecze "porażki", kiedy po prostu przeciwnik ( najczęściej na topie) smarował mną podłogę, albo kiedy nie wyrabiałem jako przymusowy support. Oczywiście jest jeden "szczegół" - nigdy nie trollowałem, nigdy celowo nie feedowałemi nigdy nie bluzgałem w LoL'u...

( heh - jak wczoraj miałem gościa, który miał problemy z LoL'em [ mecz wcześniej na niego grałem i było wszystko OK, a kiedy w następnym meczu byliśmy w jednym teamie to miał ping coś ok 999 i go notorycznie wywalało] i jeden z naszych się pogodził z porażką [AFK] ja nadal biegałem po mapie.A gdy tamci pisali coś w stylu Spokojnie, idźcie na resp, szybko to skończymy, ja "odpaliłem" I never surrend odpowiedzieli " Well, so you are not French ^^ "

Pod tym względem nie mam sobie nic do zarzucenia i jestem przekonany, że RIOT akurat te sprawy egzekwuje poprawnie. Na dzień dzisiejszy, ponieważ ciebie i twojej "kultury gry" nie znam, a nie wiem, czy w końcu i na mnie nie przyjdzie "kryska", bo jakieś dzieciaki mnie zaraportują, a potem kolejne bezmyślnie spunishują w trybunale...

Jednak ja jestem świrem i lubię bawić się w psychologa, a z tego drugiego cytatu słowa "też nie specjalnie" nie zwierają w sobie "pewności", tu też JA śmiem stwierdzać, że zdarza ci się coś na czacie popisać... To tylko mój domysł... Ale skoro to już 4 ban, " to coś musi być na rzeczy"...

@latas

+1 & :brawa:

Ja akurat w Trybunale staram się "Stawiać" codziennie i nie klikam bezmyślnie punish... Czytam jak najwięcej, nawet klienta odpalam, ponieważ: raz miałem sprawę, gdzie jeden gracz miał 4 raporty za leave. Poszukałem jego profilu i okazało się, że miał wtedy te leavy akurat pod rząd i na dodatek tego samego dnia, kiedy i ja miałem problemy ze stabilną grą i jedną "Loss forgiven"( czyli - serwery zawodziły).

Dobrze nawet jeżeli dostałem tego bana sprawiedliwie, dlaczego RIOT nie może mi napisać dlaczego?

Podobno wraz z takimi "nagrodami" RIOT wysyła na e-mail "powkitowanie"... Jeżeli takowego nie otrzymałeś - pisz do supportu. Jeżeli odpiszą - powiadom nas: Może jednak dostałeś niesłusznego bana... A może odpiszą za co... Powiadom nas i o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie odejście od tematu Banów.

Jak postać pasuję pod runy:

9x Greater Mark of Desolation (armor penetration)

9x Greater Seal of Resilience (armor)

9x Greater Glyph of Shielding (magic resist per level)

Zaś co do samych banów...hmmmmm Rioter jako "sąd ostateczny" powinnien osądzić w miarę sprawiedliwie. Nic nie wnosząca wypowiedź do wątku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...