Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Często spotykam się teraz ze stwierdzeniem że jeżeli budować Atme to nie z warmogiem, a np. z Frozen Malletem. Czy to będzie równie skuteczne? Niby dmg mniejszy, no ale mamy tego dodatkowego slowa.

BTW: Chciałem podziękować FA, stałem się sławny, pewien osobnik o nicku Nath4 napisał do mnie na XF tylko dlatego żeby pośmiać się że dostałem kolejnego bana :D Gratuluję inteligencji :)

@Down: Dzięki za odpowiedź, czyli to jest jeden z tych którzy piszą dużo a mało robią :)

@Nath4: Skoro jesteś taki cwany powinieneś pokazać co potrafisz dla nas wszystkich. Ja z tobą pisałem na XF i widziałem jaki jesteś mocny, szczególnie w łacinie podwórkowej. Gdy ja próbowałem pisać kulturalnie ty używałeś słów nieodpowiednich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@UP

To ty nie wiesz? Raxus przestał piać w tym temacie między innymi przez tego osobnika. Ja też nie raz w przeszłości z nim grałem i nie było to przyjemne, wczoraj też raz zagrałem i nic się nie zmieniło. No cóż - przykład "PRO" gracza obrażającego wszystkich i wszystko. Warto wspomnieć że znajomi którrzy kiedyś z nim grali, zerwali kontakty, bo w końcu ile można wytrzymać.

Ja zwykle budowałem Atmę z Warmogiem. Nie wiem dlaczego by nie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby Frozena zrobić, ale tani to koszt nie jest. Zwykle wszystko było uzależnione od postaci i sytuacji w grze. Rozumiem dlaczego radzą z Frozenem. Prócz zastrzyku HP masz Slowa przy ataku zamiast HP i HP regena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Riven, ponieważ oglądając filmy na YT wyglądała na bardzo dobrą postać.

Zagrałem kilka meczy na botach i grało mi się nią beznadziejnie. Miałem żałosny dmg nawet z ulti w porównaniu do innych postaci. Boty łatwo mnie zabijały na kilkoma atakami.

Czay warto grać tą postacią? W internecie nie znalazłem od niej poradników, ani konkretnego buildu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas myślałem, że sprawa banów nie istnieje. Ale jednak RIOT zaczęło walke z baranami, którzy psują rozgrywkę, z czego się bardzo cieszę.

#Crix

Ja nazywam rzeczy po imieniu, jednak nie będę przenosił naszej prywatnej dyskusji na publiczne forum, na PW taki "mocny" nie jesteś, tam nie masz grupy wzajemnego wsparcia.A próba nawiązania do dyskusji ze mną w tym miejscu, nie jest odpowiednia, ba, jest oznaką tchórzostwa. Zapraszam na TS, bądź PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Riven, ponieważ oglądając filmy na YT wyglądała na bardzo dobrą postać.

Zagrałem kilka meczy na botach i grało mi się nią beznadziejnie. Miałem żałosny dmg nawet z ulti w porównaniu do innych postaci. Boty łatwo mnie zabijały na kilkoma atakami.

Czay warto grać tą postacią? W internecie nie znalazłem od niej poradników, ani konkretnego buildu.

http://solomid.net/guides.php?champ=riven&...mp;x=94&y=9

trudno? na mobafire jest pewnie tego więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio odkryłem potencjał Yi :P Super czempion. Kupiłem też w końcu Pantheona, fajna postać, tylko... Zdecydowanie powinni przerobić jego ulti, tak, żeby było jak ulti Ziggsa. Rozumiem długi czas skoku na maksymalną odległość, ale jak tylko trochę chce skoczyć, żeby wpaść na zwiewających wrogów... Irytujące :P Strasznie trudno wcelować. Właściwie najłatwiej wskoczyć w środek teamfightu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często spotykam się teraz ze stwierdzeniem że jeżeli budować Atme to nie z warmogiem, a np. z Frozen Malletem. Czy to będzie równie skuteczne? Niby dmg mniejszy, no ale mamy tego dodatkowego slowa.

Nie zapominaj, ze Frozen Mallet ma tez swojego 'damage'. Warmog to tylko zycia i kupujesz liczac na to, ze nastakowany da sporo damage z passive'a atmy. Frozen Mallet zas ma troche damage od siebie, co sprawia, ze jest calkiem efektywny, przy czym nie wymaga stackowania.

Ja sam Frozen Malleta nie kupuje. To bardzo drogi item i placi sie bardzo duzo za perma slowa z pasywa. Jesli wykorzystasz tego slowa - super item. Jezeli jego skutecznosc jest ograniczona (tzn. podczas Twojej gry rzadko zdarzaja sie sytuacje, kiedy FM pozwala kogos dogonic lub od kogos uciec) to jest to tylko strata pieniedzy. Ja sam grajac takim Jarvanem mam inicjacje ze skilli i 2 sekundowego slowa. To nie perma slow, ale w wiekszosci przypadkow w zupelnosci wystarcza, a do tego ma AoE. Stad wole Warmoga zamiast FM. Warmoga, ktory zapewni sporo wieksza tankowosc niz FM, a zwazywszy na moj styl grania to bardzo wazne. Na normalach ludzie maja bardzo glupi zwyczaj focusowania tanka, wiec upewniam sie, ze jestem bardzo trudny do zabicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulti Ziggsa jest bardzo denerwujące, w ogóle postać jest jakaś taka dziwna, z tego co zdążyłem zauważyć ludzie szybko nauczyli się nim grać.

Ps. Czemu teraz praktycznie z 1,5 tygodniową częstotliwością wychodzą nowe postacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś jeszcze podpowiedzieć jakie runy byłyby najlepsze dla Warwicka do jungli?? Zastanawiałem się nad runami pod atack speed m.res i hp. Czy takie byłyby odpowiednie??

Najlepszą radą byłoby junglowanie kimś innym. Skarner, Udyr, Trundle, Lee Sin, Xin, Jarvan, Rammus, Riven, Shyvana, Maokai, Alistar, Sion, Jax, Renekton, Nocturne, Amumu, Gangplank, Volibear, Sejuani i kilku innych. Każdy z nich jest lepszym junglerem od WW.

A jak już, to weź marki na AS/AD, seale na flat armor, resztę jaką tylko chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio odkryłem potencjał Yi :P Super czempion. Kupiłem też w końcu Pantheona, fajna postać, tylko... Zdecydowanie powinni przerobić jego ulti, tak, żeby było jak ulti Ziggsa. Rozumiem długi czas skoku na maksymalną odległość, ale jak tylko trochę chce skoczyć, żeby wpaść na zwiewających wrogów... Irytujące :P Strasznie trudno wcelować. Właściwie najłatwiej wskoczyć w środek teamfightu.

Kiedyś jedne z moich ulubionych postaci - ostatnio jednak straciły troszkę na znaczeniu.

O ile master yi jszcze jakoś daje radę w late game, to pantheon - jeśli wcześniej nie był nafeedowany jest strasznie bezużyteczny.

W early/mid świetnie się sprawdza - i jeśli gra skończy się w ciągu 25-30 min ok... po tym czasie - kiedy już większość ludzi potrafi robić spore kuku - pantheon ginie. Szybko. Jaką postacią bym nie grał - czy to nocturne, czy ashe, albo GangPlank - pantheon NIGDY nie dał mi rady (mowa oczywiście o lategame) i ginął błyskawicznie.

Oczywiście - wszystko zależy od tego jak gramy/z kim gramy (na tym też polega piękno gry) - stwierdzam jedynie na podstawie własnych doświadczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Pytam tak bo od 6 meczy bodajże jestem junglerem i grając Warwickiem przy tym chciałem pozostać a nie mam aż tak dużego doświadczenia w graniu tą postacią. A wracając do tematu ''odkopywanych'' postaci to własnie zagrałem meczyk Tristaną ap i grało się nią nie powiem bardzo przyjemnie szczególnie iż była za darmo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pisałem ale stwierdziłem, że na tak marną prowokację szkoda odpowiadać.

Szczerze nie dziwię się tobie: ja pamiętam twoje wywody o nieistnieniu dobrych graczy z Rosji ( Zainteresuj się teamem Moscow Five i zdejmij stereotypowe okularki z oczu) , o OP Kat (tia - od dawien dawna must ban/pick, co na ostatnich turniejach zostało tylko potwierdzone) i oczywiście o teorii, że RIOT wyda mapę Crystal Scar za kilka miesięcy, kiedy tak na prawdę otrzymaliśmy nowy tryb w przeciągu 2-3 tyg ?

A teraz muszę czytać rzeczy pokroju

Granie w LOL'a i trafienie na polaków to najgorsze co może być.

Na litość wszechmocnego - ty tutaj sam piejesz o sobie xD no chyba że masz inne obywatelstwo, to gratuluję pomysłu : nabrałeś mnie...

Stwierdzenie "polskie trolle/polskie neokidy/polskie gimbusy" zacieśnia grupę tematyczną i z takimi słowami po prostu z marszu bym się zgodził - sam wczoraj po prostu zaliczyłem facepalm wraz z facedeskiem, kiedy w trybunale moją trzecią sprawą był "polaczkowy" mecz, gdzie zaraz po respie minionów ukarany przeze mnie gracz zaczął "show" tekstem "No dawać [ciach]... Oczywiście tamci nie zostali mu dłużnymi -.-"

Więc nie oceniaj m.in. mnie ze względu na kogoś innego, bo ja akurat nie jestem dla kogoś "czymś najgorszym" ( Choć może żyję w niewiedzy - ostatnio pykałem z Fortuno premade: on mi wcale gry nie psuł. Może JEDNAK to ja mu wadziłem/obrzydzałem grę--> niech się wypowie na ten temat - niech się wypowie o moim szpanie łaciną kuchenną...) i wielu z tego forum na pewno też ( nie napisałem wszyscy [ tak, widziałem wpis koksiarza :dry: ] )...

A ja sobie walnę : wszyscy gimnazjaliści to zdegenerowane gimbusy... I racja to ? Idąc tokiem twojego rozumowania CriX'ie nie robię niczego złego i się nie mylę - tak na prawdę wiele osób obrażam i mam błędną ocenę sytuacji...

Więc może zaczniesz zwracać uwagę na to co i jak piszesz, ponieważ twoich nowych "mondrości" czytać nie mam zamiaru... I nie obrażaj się - krytyka to rzecz normalna i przyjmowania jej też można się nauczyć...

@Nath4

Już wcześniej ludzie pisali o tobie negatywnie, ale powodu tego nie znałem... Teraz widzę, że jednak coś jest na rzeczy... W ten "spór" akurat wchodzić głębiej nie będę, choć i tak muszę przyznać, że też piszesz bzdury i na dodatek używasz określenia "baran" bez żadnego poważniejszego uzasadnienia. Ktoś już twój wpis zaraportował - i dobrze... sam miałem ochotę na to...

@ZdeniO

IMO z tym odkrywaniem potencjału to ciekawa sprawa - chyba tak na prawdę większość z postaci w LoL'u go ma, jednak skrywany jest głównie przez hype nowych czempionów i zwykły gust ludzi. Kilka dni temu, wraz z patchem ktoś gdzieś napisał, że RIOT nie wie co robić, że zapomniał o starszych postaciach i wymienił w tym momencie Garena...

Wczoraj z lekką niechęcią ( natężenie słowa ... mnie po prostu u takich Pr0 dobija) wbiłem na stream Garena - jechał na topie Riven Garenem... Skończył ze statami chyba 20/5/3 ? To sobie pomyślałem - hehe, tiaaa on potrzebuje buffa...

Potem na VoyBoya ( Akali) grał Irelką... Przypomniałem sobie ostatni IEM i pomyślałem: tym razem będzie miał ciężko... IMO topa i wtedy wygrał...

Kilkanaście dni temu pamiętam, jak Shushei ownił Veigarem na midzie...

A obecnie ( thanks M5) trwa moda na Shyvanę -.-

Ile by gracze nie zarzucali RIOTowi... On też może nawet topce zagrać na nosie... To chyba jest dobry przykład na to, że z balansem nie jest AŻ tak źle !)

No i tak na koniec ( a bo ja wiem - dla złagodzenia atmosfery choćby i mojego postu? [choć IMO nie trzeba]) chciałem się was zapytać, czy nie macie czasem jakichś ciekawych/śmiesznych/ wartych uwagi replayów creted by lol recorder ? Heh ---> http://www.leaguereplays.com/replays/match/205699/

Gra załadowała mi się podczas pisania posta, jednak nie poinformowała mnie o tym ( słuchawki zdjąłem, aclient nie wskoczył na pierwszy plan), dzięki czemu miałem random picka- Poppy... Nie chciałem tym faktem psuć morali drużyny na starcie, to też o tym nie pisałem, ale i tak było źle - kopali nas aż miło... W pewnym momencie już byłem tak wkurzony, że sam na czacie palnąłem, że to przegrany mecz nawet nie licząc na comeback... A jednak wygraliśmy xD Trolololol - po raz kolejny miałem ciekawą grę z graczem Ancient Jozhua i w sumie kolejną "wygraną porażkę" - heh, po tym meczu... chyba już defunitywnie nie ma dla mnie czegoś takiego jak surrend xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nigdy nie przeklinam do innych użytkowników ale tak na siebie ewentualnie otoczenie jak najbardziej. Zdarzało mi się nie tak dawno napisać [ciach] w trakcie gry z botami kiedy po raz 3 z rzędu bot Trundla uciekł z 30hp a ja padłem albo coś w stylu [ciach] mnie ten bot ale nigdy do kogoś w trakcie normalnych gier. Raz tylko na kolanach przed kompem błagałem gościa aby wyszedł kiedy to po 15 dedzie z rzędu w ciągu 6 minut około rozwalił mnie psychicznie.

Na forum nie używa się ani wulgaryzmów, ani żadnych "zamienników", czy częściowo zasłoniętych słów. Dlatego to skroiłem. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile master yi jszcze jakoś daje radę w late game, to pantheon - jeśli wcześniej nie był nafeedowany jest strasznie bezużyteczny.

W early/mid świetnie się sprawdza - i jeśli gra skończy się w ciągu 25-30 min ok... po tym czasie - kiedy już większość ludzi potrafi robić spore kuku - pantheon ginie.

Racja - świetny w early i taki sobie w mid i late. I trzeba to wykorzystać. Trochę zabić, pofarmić mnionów. Pro tip - nie idziemy nim w prostą wymianę ciosów. Używamy skilli a w szczególności włóczni. Pantheon to postać do pary. Na solo top raczej nie da rady. Choć może to zależy wyłacznie od mojego stylu gry. Ale to fajna postać bo może dorżnąć wroga nawet przy wieży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym, żeby wszystkie sprawy at persona załatwiać poza forum i tym tematem. Nie musicie się ze sobą zgadzać, ale przynajmniej dyskutujcie kulturalnie i nie wywołujcie flame'a, bo spacyfikowani zostaną wszyscy, którzy dadzą się w niego wciągnąć.

@Pewker:

Nie jestem ekspertem od junglowania, ale... Shyvana? Alistar, Sior i Riven? O.o Szczególnie zdziwiła mnie ta pierwsza, bo IMO nie nadaje się za bardzo na junglera... obrażenia może i ma, ale brakuje jej c.c. do ganków, a sam red nie jest na tyle potężny. Alistar moim zdaniem podobnie, z tą różnicą, że nie ma obrażeń. Sion - wiele wody upłynęło odkąd widziałem, by ktoś go robił inaczej niż na AP... AP jungler? No i Riven... IMO podobnie jak Shyvana.

And why didn't you mention Shaco? :traollface:

EDIT:

One more thing. Zastanówcie się dobrze, zanim zaraportujecie post. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Oglądałeś ostatni IEM Kiev? Tam M5 pokazało, że rolą jungle Shyvany nie jest gankowanie tylko czyszczenie jungli przeciwnika. Ma ona najszybszą junglę za wszystkich postaci więc jest to bardzo łatwe. Ganki też nie są bardzo złe jak się nie boi atakować od tyłu :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie oglądałem, ponieważ nie oglądam żadnych streamów. Po pierwsze to nie mój poziom, po drugie nie moje elo, po trzecie - nie mój styl. Gram po swojemu i co najwyżej mogę rozważać podobny build na moich ulubionych postaciach, ale to wszystko.

Jungle Shyvana... co nie zmienia faktu, że bez c.c. wciąż ma średnie szanse z tym gankiem. A IMO jungler powinien gankować, a nie skupiać się na jungli przeciwnika... No ale - każdy gra jak mu pasuje. Tak samo jest z wymienionym przeze mnie Shaco - wielu próbuje i failuje... ale znam też takich, którzy nim miażdżą. Bo wiedzą jak i lubią. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

Nie wiem jak u ciebie jest z obserwowaniem czyjejś gry - jednym to nie przeszkadza, inni tego nie trawią i wolą samemu zagrać...

Jednak skoro ja, to i napatoczy się porównanie: Jeżeli wiem, że trwa mecz Barcelony i mam możliwość obejrzenia go to biorę i oglądam. Nie ważne, że grają o wiele lepiej ode mnie, że grają o to, o co ja nigdy nie zagram i tak, jak ja nie potrafię...

Jednak akurat w tym i w tym przypadku nie dość że czerpię przyjemność z oglądania "gry", to jeszcze mogę się czymś zauroczyć, zaskoczyć bądź nauczyć...

Nie mam zamiaru cię zmuszać, ale dude: nawet nie masz pojęcia co cię omija ^_^ W obecnej sytuacji ( gdy wszyscy flejmują głównie na Rosjan* i określając ich najgorszymi trollami LoL'a) Rosyjski team niszczący na ostatnim IEMie wszystkich ( te całe Wickedy, Reginaldy i Oceloty) i udowadniający, że Morde czy Shyvana nie jest Ussles, a z Kennena może być niezły AD Carry (!) to jest coś... To jest COŚ!

A mówię ci - niektórzy grą potrafią zachwycać ^_^ Sam ściągnąłem sobie nagrany finał z ostatniego IEMu, oglądam i kibicuje M5... Ja osobiście streamy i turnieje polecam.

* - Dość już dawną decyzją moderacji postanowiliśmy, by nie używać żadnych określeń, które mogłyby obrażać inne nacje. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś jeszcze podpowiedzieć jakie runy byłyby najlepsze dla Warwicka do jungli?? Zastanawiałem się nad runami pod atack speed m.res i hp. Czy takie byłyby odpowiednie??

Odpowiedź prosta: MONEY!!!!

Riot wypuszczając LoLa w modelu free to play ma zyski "jedynie" z mikrotransakcji (RP). Wypuszczając nowych championów i skiny do nich kumulują mega zyski. A takie wypuszczenie darmowej mapy jako kolejnego trybu gry przynosi zerowe zyski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RaxusV
Raxus przestał piać w tym temacie między innymi przez tego osobnika.

Nie przypominam sobie, żeby to był jeden z powodów, pomimo tego że Nath daje popalić na TS, Xfire i w czasie gry :trollface:

A tak BTW to swoje konto oddałem koledze i nie zamierzam do LoLa wracać. Za dużo nerwów, z tego wszystkiego zaczynałem już łysieć.

Potem na VoyBoya ( Akali) grał Irelką... Przypomniałem sobie ostatni IEM i pomyślałem: tym razem będzie miał ciężko... IMO topa i wtedy wygrał...

Kilkanaście dni temu pamiętam, jak Shushei ownił Veigarem na midzie...

A obecnie ( thanks M5) trwa moda na Shyvanę -.-

Ile by gracze nie zarzucali RIOTowi... On też może nawet topce zagrać na nosie... To chyba jest dobry przykład na to, że z balansem nie jest AŻ tak źle !)

Dobij 2000 elo, stwórz własną Tier Listę i obsadź Heimerdingera w Tier 1. Gwarantuję Ci, że w następnym tygodniu zobaczysz mnóstwo heimerów w rankedach :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bethezer

Shyvana została wyjasniona, jest po prostu bardzo szybkim junglerem.

Alistar-

A IMO jungler powinien gankować
No właśnie. Dzięki AoE z pasywa i Q oraz leczeniu jungluje bez najmniejszego problemu. Obronić się też potrafi. No i wspomniane ganki... dwa mocne CC, późniejsze atakowanie pod turretem przeciwnika gdy odblokuje się ulti. Cóż, mało kto tak świetnie gankuje przy tak małej zalezości od itemów.

Sion - nie jest najlepszym wyborem, ale daje radę, tarcza z AoE dmg i darmowe AD pomaga w jungli, a dystansowy stun w gankach.

Riven - z odpowiednim buildem siecze aż miło. Dzięki masie AoE dosyć szybko kosi neutrale, a dzięki świetnej mobilności i dwóm mocnym i obszarowym CC ma boskie ganki. Obecnie to mój ulubiony jungler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KMyL:

Shyvana useless? Oh, lol. XD... Może to nie jest supermocny pick, ale IMO dobrze sobie radzi na solo (jungli, jak mówiłem, nie komentuję - innym wychodzi to mają się z czego cieszyć, nie ja :P). No i zawsze dodatkowy bruiser w mid-late.

AD Kennen? xD Dotychczas raczej kojarzony z troll-gaminingiem i wkurzaniem ludzi, ale... Jak powiedziałem wyżej. Ma dziwny build, ale potrafi nim coś ugrać? K., pogratulować nietypowego skilla, ale tyle w tej materii.

A co do samych streamów... po prostu wolę grać albo zająć się czymś innym (czyt. grać w coś innego :trollface:) niż oglądać, jak inni grają. Raz chyba obejrzałem kawałek gry Shusheia (ubranego jako Św. Mikołaj), jak dostawał po łuskach (grał Fizzem). Te reakcje ludzi z chatu na początku meczu... xD

@Pewker:

Hmm... no, może i masz rację, chociaż dobre wybicie i "przytrzymanie" Alistarem wymaga skilla.

Dobij 2000 elo, stwórz własną Tier Listę i obsadź Heimerdingera w Tier 1. Gwarantuję Ci, że w następnym tygodniu zobaczysz mnóstwo heimerów w rankedach :).

Sad but True.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...