Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Czyli ma to wynagrodzone tym samym co Katarina i Ezreal. Zadawani chorego damage to już jest dużo a szczególnie jak się ma do tego jakiś sensowny lifesteal.

Lol, właśnie że wcale nie. Kata i Ezreal mają chory dmg z bazy, nie potrzebne im do tego ultra wyfeedowanie, wystarczy że nie mają 0/10. A Fiora potrzebuje się nieźle wyfeedować i tylko przeciw niektórym setom jest w stanie zrobić rzeź. Poza tym, Kata i Ez mają jeszcze inne rzeczy, prócz chorego dmg. A Fiora nie dość, że chory dmg ma tylko sytuacyjnie, to prócz tego nie ma absolutnie nic.

Żeby nie było - ja lubię Fiorę, przyjemna do grania i w ogóle, ale NIGDY nie wybrałbym jej na rankeda. Zbyt ryzykowny i sytuacyjny pick, jest zylion lepszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygloąda ten Swain? Bo własnie zastanawiam się na zakupem. W planach mam jeszcze Zamaskowanego Shaco i Walentynkową Vayne. I własnie nie wiem kogo kupic ;/

Jasne, zwłaszcza ulti. Choć pewnie nie jestem obiektywny, bo dla mnie to w w ogóle pierwsza piątka najlepszych skinów w grze. Kusi mnie jeszcze Jade Dragon Wukong (ale rzadko nim gram) i Blackthorn Morgana (podobno Forever Banned, więc raczej nią nie pogram).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Fiora potrzebuje się nieźle wyfeedować i tylko przeciw niektórym setom jest w stanie zrobić rzeź.

I tu jest problem. Nie przypominam sobie czegoś takiego jak nienafeedowana Fiora. I to powinno być znamienne. Zwykle zabijała bardzo szybko i ciężko było reagować zanim następował zgon a dzięki ultowi mogła spokojnie zrobić tower dive i dobić uciekającego przeciwnika. Lubisz Fiorę, ale jak widzę dalej jej nie doceniasz. Tak na marginesie w ostatnim meczu miałem przeciwko sobie ją i Dariusa jednocześnie. Zgadnij wynik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Jeśli chodzi o gank na 2-3 lvlu to Fiora ma chyba go najlepszego w grze.

O czymś nie wiem? Większość ma lepsze ganki. Jax, Lee, Maokai, Nautilus, Jarvan, Riven, Pantheon, Xin, Diana, Shaco - wymieniać dalej? Chyba nie ma potrzeby. Owszem, Fiora ma dobrą mobilność przy ataku, nieco lepszą niż większość z tych co wymieniłem, ale braku CC to nie zrekompensuje. CC pomaga też naszym, którzy są na linii którą gankujemy, sama mobilność- niezbyt, a red buffa może mieć każdy. Dmg fiory na 3 lvlu też nie zachwyca. Przy postaci atakującej z bliska atack speed wykorzystamy głównie wtedy gdy przeciwnik stoi w miejscu, a z wyjątkiem ładnego buffa do AS Fiora nie ma wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem. Nie przypominam sobie czegoś takiego jak nienafeedowana Fiora. I to powinno być znamienne. Zwykle zabijała bardzo szybko i ciężko było reagować zanim następował zgon a dzięki ultowi mogła spokojnie zrobić tower dive i dobić uciekającego przeciwnika. Lubisz Fiorę, ale jak widzę dalej jej nie doceniasz. Tak na marginesie w ostatnim meczu miałem przeciwko sobie ją i Dariusa jednocześnie. Zgadnij wynik.

Widzisz, problem jest taki, że ja potrafię zarówno wady jak i zalety danego championa. I bardzo dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że Fiora dostaje łomot w starciu z bardzo dużą częścią przeciwników.

Ostatni mecz? Kiedy ma się na topie Cho, który jako summoner spelle ma flasha i ghosta, nie buduje przeciw teemowi z Dariusem i Fiorą Ninja Tabi, wasz Shen składa Frozen Malleta, nie macie nawet czegoś przypominającego supporta a ty robisz Corkim 4/12? Naprawdę, nie chcę nawet domyślać się, co to był za mecz i jak wyglądał, skoro przeciwny team nie miał nawet normalnego ranged carry, Fiora dźwigała dwa IE i junglera w przeciwnym teamie również nie było. Wybacz, ale może masz rację i na twoim ELO rzeczywistość i gry tak wyglądają a Fiora jest postrachem. U mnie nie do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiorą idzie coś ugrać ale na Topie w jungli się nie sprawdza bo nie ma CC by spowolnić przeciwnika ucieczkę. Przydałoby się zmienić jej W(o ile się nie mylę to jest tarcza) i dać jakieś CC. Wiem że Wickd grywa fiorą rzadko ale grywa (6 wygranych). Dla mnie jest ona mało przydatna dla teamu i dla tego nigdy jej nie wybieram. Oczywiście możemy brać fiorę ale tylko wtedy gdy mamy w teamie wystarczająco dużo CC, ja i tak wolę mieć dodatkowe CC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy champion może mieć CC, nie uważam też, żeby tak bardzo konieczna była zmiana W. Po prostu tak ją zaprojektowano, trzymając się określonych założeń. Na pewno nie należy do topki, nie jest jednak też najsłabszym z możliwych wyborów, spokojnie da się coś ugrać a nawet carrować mecze. Osobiście naprawdę nie widzę problemu, kiedy ktoś w moim teamie ją wybiera, jeśli jest w przeciwnym też nie zaobserwowałem reakcji wszystkich w drużynie "OMG to FIORA, już po nas".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mecz? Kiedy ma się na topie Cho, który jako summoner spelle ma flasha i ghosta, nie buduje przeciw teemowi z Dariusem i Fiorą Ninja Tabi, wasz Shen składa Frozen Malleta, nie macie nawet czegoś przypominającego supporta a ty robisz Corkim 4/12?

Obserwowałeś? W sumie nie grywam Corkim to miałem prawo. To nie był ranked tylko normal blind pick na układ 2-1-2. Faktycznie był też mój fail we wzięciu ad carry gdyż w takich układach nie odgrywają one aż tak wielkiej roli (bez supporta). Na grę innych nie mam zbyt wielkiego wpływu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Jeśli chodzi o gank na 2-3 lvlu to Fiora ma chyba go najlepszego w grze.

O czymś nie wiem? Większość ma lepsze ganki. Jax, Lee, Maokai, Nautilus, Jarvan, Riven, Pantheon, Xin, Diana, Shaco - wymieniać dalej? Chyba nie ma potrzeby. Owszem, Fiora ma dobrą mobilność przy ataku, nieco lepszą niż większość z tych co wymieniłem, ale braku CC to nie zrekompensuje. CC pomaga też naszym, którzy są na linii którą gankujemy, sama mobilność- niezbyt, a red buffa może mieć każdy. Dmg fiory na 3 lvlu też nie zachwyca. Przy postaci atakującej z bliska atack speed wykorzystamy głównie wtedy gdy przeciwnik stoi w miejscu, a z wyjątkiem ładnego buffa do AS Fiora nie ma wiele.

Nie. Na 3 lvlu ma chorego bursta, jedyne co mi przychodzi do głowy z zadaniem większego dmga w takiej ilość czasu to jest Rengar z podwójnym Q również gankujący mida na 3 lvlu. I masz double jumpa. Gankując mida jaxem przeciwnik się zflashuje, maokaiem to samo - jeszcze Cie wciągnie pod turreta, Nautilus czy Jarvan też [ciach] zrobią. Nie wspominając faktu, że szybciej zrobi routa wilki -> blue -> red niż wyżej wspomiani. Z Fiorą flash Ci nie pomoże w dużej części sytuacji. Nie mówię, że ma najlepsze ganki w grze, bo potem jej słabną, głównie przez brak cc. Jednak są nadal dobre. I tak jak wspomniałem - gank mida na 3 lvlu - ossim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podwójny dash się przydaje, ale mimo to pojedynczy dash + CC dalej się bardziej przyda. Jeśli Fiora cię gankuje, a ty nie pushujesz bez opamiętania to flash ci pomoże w dużej części sytuacji na niskich levelach. Co ważniejsze: gdzie Ty masz tutaj chorego bursta na 3 lvl? Q to przeciętny dmg podzielony na dwie części. Pojedyncze użycie zadaje śmieszny dmg, podwójne przeciętne. Poza tym jest riposte- dodaje nieco AD, aktyw przy gankach raczej bezużyteczny jeśli liczymy dmg. Burst of Speed- cóż, atack speed to nie burst(mimo nazwy skilla ;p), przy gankach ważniejszą rzeczą jest tutaj bonus do MS przy atakowaniu. Albo nie wiesz co to jest burst, albo coś Ci się pomyliło, bo tutaj do bursta można zaliczyć jedynie przeciętny dmg z Q i bonus AD z riposte, który na 3 lvlu i tak będzie stosunkowo mały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku championa skupiającego się na aa zakładam że burst to jest cały dmg jaki wnosi w te kilka s, przez które trwa gank (na midzie no nie wiem 1,2-3s?). I tak zadaje duży dmg... Podwójny Q na 1 lvlu zadaje coś koło 100. Może to niewiele, ale patrząc, że gankujesz mida (czyli w większości wypadków jakiś squishy championów) + tenże champion ma 2 lvl (biorę pod uwagę, że idziesz wilki, blue, red). 15 dmg'a z W atakując 2 lvlowego championa daje dużo. Nie wspominając o 60% attack speeda + bodajże 21% movement speeda (bodajże 7% za atak). Tak, twierdzę, że ma chore ganki na midzie na 3 lvlu.

btw. za bardzo nie wiem pod jakim względem 30% slow + dash lee sina (20% po przyszłym buffie zdaje się) jest lepszy niż 2x dash fiory (ponownie, gank mida - miniony są w środku linii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram Fiorą (głównie gra nią moja dziewczyna, którą namówiłem do LoLa, kupiła sobie ją, bo "fajnie wyglądała), ale wydaje mi się również, że przy gankach E jest troszkę useless. Przynajmniej gdy nie posiadasz reda. AS może Ci dać dużo jeżeli potrafisz utrzymać przeciwnika przy sobie. Jedyną opcją jaką widzę to użycie Q --> odpalenie E --> 2-3 aa --> Q. NIe wiem czy to by zadziałało ale myślę, że mogłoby być lepsze niż 2x Q. Cóż zagram przy najbliższej okazji Fiorą i wypróbuje jak to działa.

Wcześniej gadaliście o buildach i ja powiem wam, że Hydry jak i Tiamatu nie składam. Jakoś "szkoda" mi slota na item pod ulti...

Build jaki polecam dziewczynie kiedy gra Fiorą: Buty Merurki / Tabi --> Frozen Mallet --> Bloodthirster --> Wit's End --> Warmog --> GA / Last Whisper.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja jednak polecam Ci tiamat/hydre, nie tylko robi różnice przy ulcie. Zagraj sobie parę meczy, zbuduj tiamat/hydre i zobacz jakie miłe aoe zadajesz w teamfighcie, nie tylko odpalając ulta, ale po prostu wykonując aa. Do tego dochodzi Ci znacznie szybsze czyszczenie jungli + uber pushowanie (120% attack speeda + aoe z pasywa + aoe z aktywa itemu). Weź też pod uwagę, że atakując zwiększasz sobie MS z E + masz 350 MS z bazy (co jest większą wartością niż ta które posiada większość champów z mida). No i oczywiście nie używasz od razu 2 dashy. Tak jak piszesz: dash, aa, po flashu/na koniec drugi dash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. za bardzo nie wiem pod jakim względem 30% slow + dash lee sina (20% po przyszłym buffie zdaje się) jest lepszy niż 2x dash fiory (ponownie, gank mida - miniony są w środku linii).

Bo mówimy o ganku. CC, nawet słaby slow pomaga zadawać dmg nie tylko tobie i utrudnia ucieczkę przeciwnikowi nie tylko przed tobą . A mid jest krótki, miniony są po środku- jak mówisz. Przeciwnik nie musi uciekać daleko. Zresztą, to nie jest zależne od gankowanej linii.

A wracając do wcześniejszego posta, napisałeś : "Gankując mida jaxem przeciwnik się zflashuje, maokaiem to samo - jeszcze Cie wciągnie pod turreta, Nautilus czy Jarvan też [beeep] zrobią"

Otóż nie. Ty chyba cały czas piszesz o gankach gdzie nasz mid stoi pusty. Jak przeciwnik użyje flasha- dobrze, tez przydatne. Jak nie- Ma stuna i burst od Jaxa/snare, a po chwilii odepchnięcie + slow, (a to wszystko zadaje szybki dmg- burst) od Maokaia/Przyciągnięcie+slow+snare+burst(raczej niezbyt mocny, ale w porównaniu do tego co ma Fiora- to jest burst) od Nautilusa/podrzucenie+slow+burst od Jarvana. A Fiora użyje dwa razy dasha. Yhm, fajnie. Najlepsze ganki na 3 lvlu ever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co odkryłem? Że ludziom wcale nie zależy na wygranej. Co to to nie. Im chodzi o fragi. Wie ktoś czemu za przegranego rankeda odjęło mi aż 38 elo? Zostałem zmuszony do wzięcia supporta i zrobiłem Alistarem staty 2/15/7. Chciałem Tarica skoro już mam supportować, ale przeciwnik zaklepał. Tak się kończy zmuszanie ludzi do pójścia tam gdzie nie chcą bądź piszą wprost, że są tam kiepscy. Niech to będzie przestroga dla wszystkich od "omg noob u last pick". Dostawałem cały czas stuny na które nie mogłem nic poradzić bo na zestaw Mercury + QSS nie było mnie przez długi czas stać z powodu braku farmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą - ja sam np niezbyt lubię supować, ale trzeba pamiętać, że oprócz Ciebie jest też 4 członków drużyny - mogą nie chcieć/nie umieć supować tak samo, jak i Ty. Po prostu naucz się ogarniać tym supportem, a potem graj dalej rankedy. Nie każdy może grać ad carry. Ktoś też musi tego carry wspierać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up straciłeś dużo lo zapewnie dlatego że grałeś w tym sezonie mało rankedów. Na początku traci/zyskuje się dużo elo aby można było szybko ustalić faktyczny poziom umiejętnosci danego gracza.

BTW: qss to zdecydowanie nie jest coś co budowałbym na supporcie. Jeżeli wrogi team marnuje CC na supporta to bardzo dobrze dla twojego teamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem trochę Tariciem. Wg. mnie w ogóle najlepszy support. Może do spółki z Leoną, ale Tariciem łatwiej się nakłada jego stuny. Za to przeciwko niemu jak jestem supportem nie potrafię grać. Jak pisałem przez długi czas nie mogłem kupić QSS + Mercury żeby jakoś zdejmować jego stuny więc jak mnie ogłuszył to było po mnie bo Draven szybko zmniejszał moje hp do 0 (był właśnie Dravenem). Ostatni ranked znowu przegrałem, ale to trochę na własne życzenie bo mogłem wyjść z lobby. Był gościu na last picku co pisał "top/mid or i will troll". Niestety, ale z terrorystami nie będę negocjował. Jakby ładnie poprosił to bym nie brał tego Yoricka i znowu supportował a jemu dał topa. Byłem 2 i mogłem wziąć Tarica. Typ wziął Veigara ze smitem i runkami + masteries na ad. Oczywiście raport poszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...