Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Mówię o rankedach, gdzie gra się po to, aby wygrać, a nie dla przyjemności.

Bez obrazy kolego, ale jak to przeczytałem, to przed oczami stanął mi od razu zmęczony fanatyk z podkrążonymi oczami grający po nocach, i wlewający w siebie litry BePowera xD

Ja mam takie pytanko, od czego zależy ile ELO dostaje się za grę? Grałem sobie na supporcie ostatnio (Soraka <3), i padliśmy w 30 minucie (stosunek killi to chyba 24-30 gdzieś tak), i odjęło mi 30 ELO, a w późniejsza gra trwała ponad godzina, walka była cholernie wyrównana, defensywa przez kilkanaście minut, jeden ACE i win, patrze po walce i dodało mi tylko 11 ELO. Tak więc, ocb is going on?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o rankedach, gdzie gra się po to, aby wygrać, a nie dla przyjemności.

I jedno i drugie. Oczywiście że rankedy są dla przyjemności. Przyjemności wynikającej z teoretycznie(bo różnie z tym bywa) większego wyzwania. Nikt nie powinien trollować, każdy powinien możliwie się dostosować i ogarniać każdą rolę, ale też każdy powinien mieć szanse na przyjemność z gry. Jeżeli ktoś już ma zagrać na konkretnej pozycji i ma kilka uniwersalnych postaci którymi lubi i umie grać na tej pozycji to wszystko ok. Nie ma absolutnie potrzeby brania konkretnego championa pod innego, jest wiele spełniających podobne role. Jeżeli dany AD Carry powie że musi grać z Taricem/Nunu i że muszę go wziąć(może co najwyżej to zaproponować)- no to przepraszam, ale nie powinien grać rankedów, bo chyba sam próbuje stwierdzić że nie ogarnia współpracy z większością supportów, z których duża część jest uniwersalna i spełnia podobne role że względu na swoje CC i utility. Wspomniana przez Ciebie Soraka to zły przykład, bo jak już pisałem- nie jest uniwersalna, to dosyć specyficzny support.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malzahar jest dobry tylko na papierze. Na lini owszem, jest rownie mocny jak kiedys ale w tfach zbyt latwo kontrowany.

Mógłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób jest kontrowany?

Gram nim dość dużo i nawet jak ult w tf zostanie mi przerwany to i tak zrobię dużo , AoE silence którym trafienie nie jest takie trudne , plama która zadaje dmg od % hp , genialne E które przywraca mane i dobrze rzucone pozwala sfarmic miniony kiedy ty idziesz na ganka , a także które może zrobić dość duży dmg w tf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy skill który przy 600 AP w late game, do tego AoE może spokojnie wyrywać 14 % magic damage przeciwnikom ma być słaby? Ok resisty, ale załóżmy że odliczymy resisty i zada te swoje 10 %, przez 3 sek bo nikt 5 nie ustoi, choć przy może nie tyle amumu, ale soną czy jarvanem więcej, do tego silence na 3 sek, który sparaliżuje teamfight gdy dobrze rzucony.. nie wydaje mi się wtedy słaby w teamfighcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patjak

Ult nie tylko dlatego, że może zostać banalnie przerwany, ale też dlatego że Malzahar stunuje sam siebie.

Plama - a, tak. Damage % od HP. Szkoda, że wystarczy z niej wyjść.

E - przywracanie many, tak bardzo potrzebne w teamfighcie. Używając tego skilla masakrycznie pushujesz linię, przez co łatwo o gank. Dodaj do tego, że Malza nie ma żadnego escape mechanizmu.

Pasyw - dla mnie pierdoła, która często bardziej przeszkadza niż pomaga(chociaż i tak mocno ten aspekt poprawili). Też samo z siebie pushuje. W teamfighcie raczej nieprzydatne.

Q nie mogę się zanadto przyczepić, no chyba że tego, że tak czy siak w normalnych warunkach trafisz tym maks. 2-3 osoby.

Nie mówię, że Malza jest jakoś beznadziejnie słaby. Da się nim coś ugrać, ale są lepsi czempioni zarówno jeśli chodzi o damage, jak i o CC. Ma też dość niewielki zasięg na czary, cooldowny też nie najmniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że Malza jest jakoś beznadziejnie słaby. Da się nim coś ugrać, ale są lepsi czempioni zarówno jeśli chodzi o damage, jak i o CC. Ma też dość niewielki zasięg na czary, cooldowny też nie najmniejsze.

Z Amumu może być dobry i jego ultem. Jak się zgrają z silence, plamą i ultami to już może nie być tak wesoło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kassadean

Byłeś w niebieskiej drużynie? Bo z tego co pamiętam, to niebieska traci więcej po przegranej i dostaje mniej po wygranej. No, chyba ze coś inaczej jest. ;]

No, właśnie w niebieskiej byłem, ale staty 18/5/cośtam to też lipnie troche :P Ale teraz wygrałem Teemo więc nie jest źle :P

Ps. Co to ta mobilność? Ilość CC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilny

1. ?taki, który łatwo daje się wprawić w ruch?

2. ?zdolny do sprawnego, elastycznego działania?

3. ?często zmieniający miejsce pobytu lub miejsce pracy?

Innymi słowy - jest to określenie na czempionów, którzy mają skille umożliwiające im szybkie przemieszczanie się. Przykład: Kassadin jest mobilny bo ma "flasha" co parę sekund.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A grasz solo czy premade? Za granie z kumplem o niższym elo od Twojego dostajesz mniej elo, przy porażce tracisz więcej. Poza tym w s2 było to też zależne od strony, po której się grało. Mnie zastanawiało, dlaczego mój kumpel mający 23 porażki więcej od zwycięstw miał elo 1650+. Miał rozegrane ponad 2k rankedów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Może dlatego ze czym więcej gramy rankedow tym mniej elo dostajemy/tracimy i możliwe ze kolega mial dobre początki ale gorzej gral później zależne to też jest od porazek gdzie przegral i z jakimi przeciwnikami, jeśli przegral grając na gorze mapy to tracil mniej a jak na dodatek przeciwnik mial wyzsze Elo to to też wplywa na punkty oraz to ile byl grany mecz.(do tego ostatniego nie jestem pewny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że np. lepszych graczy system umieszczał po niebieskiej stronie lub na odwrót? Zresztą w ogóle system Elo jest o tyle nieszczęśliwy, że kompletnie nie oddaje umiejętności pojedynczych osób, tylko całych teamów - jak trafi ci się taki ez co rushuje Blade of Ruined King lub rengar wchodzący z ulta 1 vs 5 (jak to ja miewam ostatnio) to gg i wcale nie z twojej winy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynik lekkich różnic w mapie i perspektywy. Inny dostęp do barona/smoka, top ma dodatkowe wejście od strony purple, a bot od strony blue(tam gdzie tribush). No i blue mają ciut lepsze pole widzenia - tzn. w "górę" widzisz więcej niż w "dół", który jest przysłonięty przez interfejs.

Do tego np. odwrotne położenie blue i red buffa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania dotyczące Kha'Zixa:

1. Jak szybko czyści jungl?

2. Na jakim lvl jest zdolny gankowa?

3. Jak często widzicie bany tego championa na rankedach?

4. Jak go budować?

Grałem nim kiedyś ale uważałem go raczej za średniego(pograłem nim parę meczy i sobie odpuściłem).

A teraz poszukuję jakiegoś dobrego junglera. I się zastanawiałem nad nim albo Skarnerem. Nim zacząłem się interesować jak zauważyłem jak często jest banowany na turniejach tak jakoś nie zwracałem na niego uwagi. Chyba w każdym praktycznie meczu zostaje on zbanowany a jak nie to potrafi spokojnie wycisnąć 5 trupów. Mam nadzieję że na moim elo nie będzie to taki 100% ban i że sobie nim pogram.

Dawno nie grałem rankedów a z chęcią spróbuję się w sezonie 3 tylko muszę uzupełnić parę braków jakimiś dobrymi bohaterami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania dotyczące Kha'Zixa:

1. Jak szybko czyści jungl?

2. Na jakim lvl jest zdolny gankowa?

3. Jak często widzicie bany tego championa na rankedach?

4. Jak go budować?

1. Nie jestem tego w stanie określić.

2. Od 2 jeśli na 2 weźmiesz skok.

3. Rankedów prawie nie gram.

4. TriForce + latarnia (jungla) + butki Mercury/Ninja/Swiftness + Black Cleaver + Bloodthrster + Yomuu lub GA. Niekoniecznie w takiej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim obecnym elo (1350+), Kha nie jest banowany często. Praktycznie nigdy (moje obserwacje). Najczesciej banowana jest Święta Szóstka, czyli:

Malph, Shen, Amumu, Darius, Blitz i Lee (no, czasami się to zmienia, ale tak to mniej więcej wygląda, gdy ja gram rankeda, ci 'czempioni' są banowani. Nie wiem jak tam wyższysz elo wygląda)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ludzie lubią zbanować dianę czy jaxa. ale ostatnio często widzę 'new meta' - ludzie banują twisted fate'a, raz na 3 gry mi się to zdarza XD

z innej beczki - nie było mnie tu przez chwilę, nadal da się jakoś sprawdzić rotację na jutro przez koreańskie serwery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję dziękuję dziękuję! nareszcie mogę iść kupić fizza i first time'ować normale!

co do rotacji to bardzo mnie cieszy, chętnie pogram ahri, brandem, kogiem, vi czy nawet jungle fiddlem. tylko w tym tygodniu na draftach zamiast blitza banujemy leonę.

i nasus jeszcze, the cycle of Q and Q continues.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim obecnym elo (1350+), Kha nie jest banowany często. Praktycznie nigdy (moje obserwacje). Najczesciej banowana jest Święta Szóstka, czyli:

Malph, Shen, Amumu, Darius, Blitz i Lee (no, czasami się to zmienia, ale tak to mniej więcej wygląda, gdy ja gram rankeda, ci 'czempioni' są banowani. Nie wiem jak tam wyższysz elo wygląda)

U mnie (1450) Lee prawie w ogóle nie jest banowany, za to pickowany jest zawsze ;) Czyli teoretycznie mocny pick, ale nikt nie będzie płakał jeśli go zobaczy u przeciwników (tak jest np z Amumu albo Malphem).

Kha'zix jest banowany średnio często, ale jest jednym z najlepszych junglerów w grze, a także silny mider i toper.

Grając prawie codziennie rankedy od jakiegoś miesiąca, nie widziałem gry w której Amumu nie byłby zbanowany. Rly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...