Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Jeżeli chodzi ci o prośby znerfienia tej postaci, to chyba jednak racji nie masz, 1 vs 1 nie będzie już tak gniótł, ale w teamfightach to on będzie rozdawał karty.

Ps. "Rework" czyli tylko zmieniają mu te skille, czy może splash art, model i teksty też? Jak u Nidalle?

Macie jakieś stałe picki na rankedach na konkretnych pozycjach? U mnie tak wygląda:

Mid: Veigar, Kata

ADC: Jayce, Cait, ew. Kata pod AP bo ma genialne late

Supp: Blitztroll, Kayle i Zilean (dojdzie pewnie Thresh do tego)

Top: Mundo, Teemo The Hamster, Veigar

Jungle: Eve, Xin, Jax (nie znosze grać na tej pozycji)

Veigar jest kiepskim ap, Jayce jest tragicznym adc (o Katarinie jako "adc" nie wspomnę...), Kayle i ZIlean bardzo średni jako support (Kayle o wiele lepiej na top, a Zil na mid), Veigar na topie to trolling, Teemo generalnie też (chociaż silnie kontruje niektóre picki, bardzo sytuacyjny), Eve w jungli też dość średnia.

Mój "zestaw":

top: Elise*, Jayce, Cho, Nidalee

mid: Ahri*, Eve, Kata, Khazix, Zyra

support: Blitz*, Sona, Taric, Janna

adc: Vayne*, Cait, Ashe

jungle: Skarner*, Amumu, Shyvana, Khazix

Champy z gwiazdką to moje #1 na daną pozycję, inne pickuję tylko wtedy jeżeli ktoś je picknął/zbanował, lub jeśli przeciwnik ma hard counter picka na mnie (choć też nie zawsze, bo jako Ahri daję radę spokojnie Talonowi/Leblanc/Ryze'owi). Elise to god tier na topa, Ahri uwielbiam ze względu na mobilność w walkach, sustain na linii oraz taunt pozwalający przeżyć jakikolwiek gank (a wraz z flashem i ulti to już w ogóle), Blitz to jedyny support w grze, który potrafi carrować gry, Vayne mam wyskillowaną w 100%, a Skarner... tak po prostu. Nie wiem też po co wpisałem tam Amumu, i tak jest banowany w 100% gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje nieco używanie przez graczy pojęcia ks.

Jeżeli ktoś się bił z jakąś postacią, a ja wyskoczę znikąd i zdobędę fraga, to rozumiem, wtedy tak mogę nazwać.

Ale jak walczymy razem i akurat frag przypadnie mi, to dlaczego od razu darcie się i grożenie reportem?

Moja wina, że moja postać akurat uderzyła wtedy, gdy przeciwnik miał bardzo mało hp?

Szczególnie, gdy mój sojusznik ma mało hp, to logiczne, że mam mu pomóc, a nie za wszelką cenę starać się, by to mi frag nie przypadł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, Elise. Jak to z nią tam na topie? Zamierzam ją kupić po tym jak wyposażę się w Shena. Zauważyłem, że tankowne toto i nawet bez itemów robi łady demage + trudna do zgankowania. Da się ją jakoś skontrować? Gdyby nie to, że grałem moim kochanym kennenem to ostatnio byłby lose przeciwko niej, nakarmiła się 7/1 na topie i w parę osób trzeba było na nią iść :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayle i ZIlean to jedni z lepszych supportów, sam chce by ich brali gdy gram JC, który jest jednym z lepszych ADC, A Veigar na topie czemu nie? W Late gniecie, więc warto pozostac w defie ten early game i harrasować z Q, by potem walnąć mass Stuna, i ulta w midera które zabierze mu 3/4 HP. Jeżeli twierdzisz, że Blitz to jedyny support który może carrowac w grze, to ty chyba wcale dłużej ode mnie nie grasz, a rankedy pykam dopiero od 3 tygodni :* (No chyba że mamy odmienne zdanie na temat suppów, bo ja np. zamiast typowego Suppa pokroju ALi czy tarica wole mieć na lini Pantheona czy Xina, którzy nie potrzebują dużej farmy by ownić, a w early zjadą przeciwnikowi ponad połowe życia, zestunują/zeslowują, a ja sobie nalicze killa, bo chyba na tym polega własnie rolla supporta, pomóć w nafeedowaniu ADC i jednocześnie nie potrzebować farmy by coś robić, bo nie oszukujmy się, co zrobi Taric/Ali w late? Ten drugi może jeszcze machnąć doskok i swojego bardzo krótkiego stuna, i robić przy okazji za Tanka dzięki ulti, ale Taric może jedynie wbiec w teamfight i modlić się, by focusowali jego a nie ADC)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kassadean

Ja bym chciał, żeby focusowali mi Taricka zamiast adc. :D Jak rozumiem ten Xin i Pantheon idą w supportowy build i oddają całą farmę adc?

Ogólnie lubię zagrać sobie czasem z nietypowym supportem, choć raczej tylko na normalach. Sam preferuję właśnie Taricka, ostatnio jednak przerzuciłem się na Nautiliusa. 4 CC, tankowy, dobrze inicjuje TF'y - jestem z niego zadowolony. No ale dla funu czasem biorę Yoricka, Cho czy też Amumu. O dziwo nawet się sprawdzają.

Pytanie do tłumu - obecnie lepiej w jungli sprawdza się Kha'Zix(tu bym nawet prosił o build) czy Lee Sin? Zależy mi na championie, który będzie sprawdzał się w każdym etapie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tłumu - obecnie lepiej w jungli sprawdza się Kha'Zix(tu bym nawet prosił o build) czy Lee Sin? Zależy mi na championie, który będzie sprawdzał się w każdym etapie gry.

Em. Khazix gniecie w midzie i late, Lee Sin gniecie w early i midzie. We wczesnej fazie gry ganki Khazixa są dość przeciętne (a patrząc ile mamy innych potencjalnych junglerów powiedziałbym, że słabe...). Z tego też powodu jak pickuje go do jungli to większość early, mida siedzę w jungli i farmie (ah ta nowa meta ^_^), gankuje jak coś jest mocno zpushowane. Z drugiej strony jak wbijesz 11 lvl (przy moim buildzie masz wtedy ewolucje na w i e) i masz tego Bloodthirstera czy coś to na prawdę zaczyna być miło. Lee Sin z kolei ma nieziemskie ganki i jak będziesz farmił tak jak w przypadku khazixa - później nic nie będziesz robił. Nawet jeśli się nafeedujesz mocno to i tak będziesz robił znacznie mniej niż nafeedowany top/mid/bot, więc warto oddawać im kille na gankach (w przypadku khazixa możesz zgarniać wszystko co się rusza, bo potem możesz normalnie carry'ować dmgem grę). Osobiście wolę Lee Sina, bo ma bardzo przyjemną mechanikę. Ale co kto lubi, Khazix też jest ciekawą postacią.

Na Khazixie buduję coś takiego: maczeta + poty, buty, brutalizer, buty piątki albo te od cdr, bloodthirster, black cleaver/last whisper, last whisper/black cleaver. Jak widzisz taką potrzebę to po brutalizerze kup Hexdrinkera + jak nie dajesz w ogóle rady przeżyć to po bloodthirsterze lub black cleaverze kup GA lub Frozen Malleta (ostatnio próbowałem w paru meczach budować warmoga i też przyjemnie się sprawdza - jeśli nie najlepiej...)

btw. Zarówno Lee Sin jak i Khazix mają być w niedalekiej przyszłości znerfieni ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El O El z tego, że tylko Blitz może carrować gry jako support. Co tam pięciosobowy stun i masywny dmg Sony; inicjacja i duży bonus do armora, dmg i chyba czegoś jeszcze od Tarica. Przecież to nic tam. Przecież Taric to tankowate bydle. Nimi trudno popełnić też błąd, w przeciwieństwie do Trollcranka, który tak bardzo lubi pomagać ściągając nam na twarz tanka (czasami nie z jego winy, a czasami, bo nie wie, że TAK SIĘ NIE ROBI. Ulti Janny może też zmienić teamfighta, ale cholernie trudno dobrze z nim trafić moim zdaniem. A podrzucenie (nie takie krótkie) Alistara i wypchnięcie squishy + niezniszczalność też jest na wagę gry.

Moim zdaniem tylko Soraka i Lulu odpadają w late, chociaż Lulu nie jestem pewien z racji tego, że jest rzadko widywana. Po nerfach ulti Soraki nie jest już takie game-changing.

Jak w ogóle można mówić, że granie jakimś championem na pozycji innej niż ta przypisana przez metę, jest trollingiem? Meta się zmieniała już kilkakrotnie (kiedyś jej nawet nie było :O, gdzie wtedy szedł Veigar??) i w jakiś sposób do tego doszło. Teemo jest dobrą postacią, ale jeśli masz team, który da ci bezpieczeństwo, że w late zostaniecie zjedzeni. Moim zdaniem niektóre postacie mogą jedynie nie nadawać się na dżunglę, albo supporta (chociaż mówić można, że każdy dodatkowy dmg na bocie się przyda, ale wtedy bierzemy Sonę :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kassadean To żeś teraz dał do pieca. Po pierwsze Pantheon i Xin bardzo potrzebują dużo złota aby kupić itemy, grając na "supporcie" nie farmiąc w late game będą robić za sztuczny tłum (pomijając już fakt że Pantheon jest najmocniejszy właśnie na lini). Ali i Taric nic nie robią w late game? O.o obydwoje mogą świetnie zainicjować TF Alistar to chodzące CC + Ult sprawiający że jest niemal nie do zabicia, Taric (mój main support) to 2 świetne aury bardzo mocno Buffujące cały team, debuff wrogiego armora, dodatkowo obydwaj są bardzo tankowni. Reasumując straszne głupoty napisałeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja bym od razu nie wyskakiwał z tymi strasznymi głupotami. Znaczy, może inaczej. Widziałem już wiele meczy, które były wygrywane przez agresywnego, dziwnego supporta. Ba, sam dziś taki wygrałem, grając support Lee Sinem + Ez na Cait i support Pantheona. Grałem już też support Ashe i Fiddlem, również z niegłupim wynikiem. Cała rzecz polega na tym, że linia zwykły support (Taric, Sona, Soraka) + AD często nie potrafi sobie poradzić z mega agresywnym botem. A na coś takiego nastawione jest właśnie wybranie na supporta Pantheona, Xina czy Lee - stawiasz wszystko na jedną kartę, albo się uda i carry wykarmi się tak, że wygra teamowi mecz/zdobędzie przewagę na bocie, albo wszystko pójdzie w cholerę i mecz tak czy inaczej będzie przegrany. Zresztą, mało już widzieliście meczy, które przegrywał teamowi "normalny" support? Kimś takim również trzeba potrafić grać. A dmg Pantheona czy Xina wcale nie musi być gorszy od stuna czy utility supporta. Jasne, jeśli się nie uda stanie się raczej bezużyteczny, bo w tym momencie nie ma itemów generujących golda dla bruiserów (od usunięcia HoG). Ale jeśli linia wychodzi to co za problem kupić, tak jak ja dzisiaj Lee, Ruby Sighstone i Zeke's Herald? Przecież taki Zeke to dobry item zarówno dla tak dziwnego supporta jak i dla ewentualnych pozostałych AD w teamie. Potem Aegis i w sumie tyle wystarczy, w międzyczasie można zrobić jakiegoś Brutalizera/BC, jeśli team pomaga ci wardować to nie ma aż tak wielkiej różnicy, po prostu drużyna ma mniej utility a więcej dmg.

tl;dr/wyjaśnienie dla niekumatych

Niektórzy trochę za bardzo wpatrzeni są w metę i jakikolwiek nietypowy pick zaraz traktowany jest "OMG Karma/Urgot/cokolwiek to nubstwo, wybierz coś innego $%$^$^#$%#$". Znajome? Powinno być, już niejeden raz coś takiego widziałem. Także, jeśli ktoś lubi AD Jayce'a z support Xinem i potrafi to wykorzystać to w czym problem? Już nieraz okazywało się, że coś w LoL było nazywane totalnym bezsensem a potem jeden czy drugi team turniejowy pokazywał, co taki "useless" odpowiednio wykorzystany potrafi zrobić z grą. Graj i daj grać innym, chciałoby się powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up pisząc o strasznych głupotach miałem na myśli bardziej twierdzenie że Taric/Alistar są bezuzyteczni w late game. Jasne że team nie trzymający się mety może czasem wygrać co nie zmienia faktu że zwykły support dzieki utility będzie zawsze przydatny w late, a taki Xin jeżeli nie zdobędzię naprawdę wielu asyst/killi zwyczajnie odpadnie. Pamiętam grę gdzie grałem z kolegą na bocie Janna+Ez kontra Pantheon i jakieś ADC. W early game zwyczajnie nas zniszczyli i spushowali turreta, ale late należał do nas, Pantheon bez złota na itemy ginął błyskawicznie sprawiając ze grali niemal w 4 na 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że takie postacie bierze się, kiedy zdajemy sobie sprawę z ryzyka - zakończysz grę w mid game albo przegrasz. Przy wyrównanych teamach oczywiście, nikt tu nie pisze o sytuacji, gdzie wszyscy przeciwnicy to warzywa. To prawie identyczna sytuacja jak wybieranie kiedyś AP Siona - w 90% przypadków jeśli nie wygrałeś do 30 minuty to było po meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy trochę za bardzo wpatrzeni są w metę i jakikolwiek nietypowy pick zaraz traktowany jest "OMG Karma/Urgot/cokolwiek to nubstwo, wybierz coś innego $%$^$^#$%#$". Znajome? Powinno być, już niejeden raz coś takiego widziałem. Także, jeśli ktoś lubi AD Jayce'a z support Xinem i potrafi to wykorzystać to w czym problem? Już nieraz okazywało się, że coś w LoL było nazywane totalnym bezsensem a potem jeden czy drugi team turniejowy pokazywał, co taki "useless" odpowiednio wykorzystany potrafi zrobić z grą. Graj i daj grać innym, chciałoby się powiedzieć.

Dokładnie o to mi chodziło. Chodziło mi tez oto, że może ten wasz Taric czy Alistar są, może i nawet najlepsi (niech wam będzie) z PODSTAWOWYCH supportów. To samo nie dotyczny już nawet postaci, tylko samych buildów (budujesz cos innego, niż utarty build, który wcale najlepszy nie jest - GTFO, troll, report). Po co mam pickowac Tarica, skoro moge wziąśc Xina, zjechać ADC w early nawet 3/4 HP w 2 sekundy, a mój carry sobie go ubije, i oboje mamy feed? Może i jestem na low ELO, bo narazie tylko 1200, ale jeżeli ja gram ADC (Jayce of course, why the hell no) to wole mieć właśnie jako suppa kogoś takiego. Uciec też mi się uda, bo może trzasnąć slowa lub ulta, tak samo Pantheon, doskok + stun, wiadomo, EZ może zrobić swoje 2 flashe i raczej lipa, ale taka sama sytuacja może się zdarzyć, gdy mamy za suppa Blitztrolla.

Ps. "Pantheon bez złota na itemy padał", ale wcześniej piszesz, że was zniszczyli, więc chyba tego golda raczej miał? Do tego nie uwierze ci na 100% w to, że Janna robiła więcej w late od nawet niewyfarmionego Pantheona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to ty popadasz w skrajność. Ja napisałem jedynie, że w określonych warunkach nietypowy pick może się sprawdzić.

1. Jeśli jakiś build jest "utarty" jak to określiłeś to są ku temu bardzo konkretne powody. Mądrzejsi od nas i mający ochotę bawić się z LoLową matematyką wyliczyli, że takie a takie itemy są najlepsze w określonej sytuacji. I sprzeciwianie się temu tylko dlatego, że taką mamy ochotę, bez konkretnych przesłanek to jest już powód, żeby takiemu komuś choćby napomknąć w czasie gry/poprosić o wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej. Na przykład ostatnio ktoś pokazał mi konkretny build na AP Mundo. Głupota na pierwszy rzut oka? Otóż nie, bo osoba pisząca ten poradnik wiedziała, co i jak chce osiągnąć, dlaczego akurat te, a nie inne itemy itp. itd. Tylko, że w tym leży pies pogrzebany - dla wszystkiego powinna istnieć logiczna przyczyna.

2. Ty pickujesz Xina, ja biorę wspomnianego przez ciebie Tarica i:

a) Mój carry dostaje sporo armora z aury, co samo w sobie neguje już sporą część dmg, jaką zadaje agresywny support.

b) Nie będę stał bezczynnie patrząc, jak bijesz mojego AD. Stun/Exhaust/Heal/natychmiastowy focus na twojego AD, któremu po inicjacji ataku nie masz już jak pomóc, bo skille na cd. Wyraźnie idąc jednym tokiem rozumowania przeceniasz Xinów i jemu podobnych, totalnie ignorując wartość supporta z utility. Który jak chciałbym zauważyć również potrafi zadać konkretny dmg, do tego zapewnić swojemu carry buffy i utility wszelkiego rodzaju.

c) Tobie może i uciec się uda w takim wypadku, jednak twój support właśnie ginie, jeśli zrobił to co napisałeś, czyli powstrzymał atak na ciebie wbijając się atakującemu przeciwnikowi na twarz. Widzisz, tu właśnie leży kolejna zaleta wielu supportów - oni taką pomoc zapewniają na odległość, bez szkody dla siebie, jeśli są inteligentni i potrafią się pozycjonować.

3. Tak, Janna z itemami będzie w late robiła dużo więcej niż niewyfarmiony Panth. I to nie jest przypuszczenie, to fakt. Choćby przez itemy z aurami, które zdąży do tej pory złożyć. A będzie miała na nie golda szybciej niż Pantheon, bo oboje potrzebują kompletnie różnych przedmiotów, żeby być skutecznym. Jej utility też w late wniesie dużo więcej niż trochę dodatkowego dmg. Wyraźnie zignorowałeś jedną, ważną rzecz o której pisałem - tacy supporci jak Xin/Panth działają w early/mid albo wcale. Jeśli zdobyli na tyle itemów, żeby być równie skutecznymi w late, to znaczy po prostu, że przeciwnik jest warzywem i zrobił w trakcie gry coś bardzo, bardzo nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie filmik z opisem/omówieniem najbliższych zmian (ofc, nie wszystkie są tam opisane/omówione).

No to szykują się zmiany w Lee. Dosyć znaczące, moim skromnym zdaniem. Dla Riven i Talona również. I kilku innych postaci. Mam nadzieję, że teraz dobrze przemyśleli wszystkie zmiany, które chcą wprowadzić. ;] A co wy Panowie i Panie (jeśli tu jakieś są) myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kassadean

Pytanko - jakie masz ELO? Bo z twoich teorii wynika, że niezbyt wysokie.

Wolisz w late Xina supporta niż Tarica? A porównaj sobie Xina z topa, który dzięki solo linii ma dużo expa, dużo golda i jest w stanie nieźle się nakarmić. A teraz porównaj sobie tego Xina do supportującego Xina, który przez duo linię ma znacznie mniej expa, nie ma w ogóle golda przez brak last-hitowania (a jeśli ma cs, to znaczy że zabierał swojemu adc = mają słabszego adc) a kille musi oddawać adc (a jeśli tego nie robi, to znowu, ich adc będzie słaby). Ale dobra, załóżmy, że Xin robi za tró supporta i kupuje defensywne/aura itemy, wardy itd. Co zrobi w late, jeśli nie damage? Podrzucenie melee za trzecim atakiem, podczas gry Taric da stuna z odległości. Wypada to dość słabo. Jedyne co przydatne, to ulti raz na 80 sekund. Taric ma ranged stuna co 10 sekund. Ale ty nie mówisz o Xinie jako tró support, tylko chcesz, aby zadawał ci damage. Ale powiedz mi, skąd ten damage? Wyfarmić się może jedynie kosztem adc, jedynie w skrajnych przypadkach będzie w stanie nadrobić oddawanie wszystkiego adc. Jeszcze co do Tarica, to pominąłem jego armor dla teamu oraz heal. Xin nie da teamowi nic prócz dmg. A ten dmg musi skądś mieć. Jako support go nie ma. Proste.

A właśnie, Elise. Jak to z nią tam na topie? Zamierzam ją kupić po tym jak wyposażę się w Shena. Zauważyłem, że tankowne toto i nawet bez itemów robi łady demage + trudna do zgankowania. Da się ją jakoś skontrować? Gdyby nie to, że grałem moim kochanym kennenem to ostatnio byłby lose przeciwko niej, nakarmiła się 7/1 na topie i w parę osób trzeba było na nią iść confused_prosty.gif

Tak jak napisałem gdzieśtam wyżej, Elise to god tier w rękach dobrego gracza. Kontruje praktycznie większość melee ad, ma chory dmg będąc tanky, ma stuna, nietykalność, sustain, w przypadku ciężkiego lane może stać w zasięgu. Wszystko :) Nie wiem jak ją kontrować, chyba się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie mam to napisać, wiec jeśli to błędny dział prosze o poinstruowanie mnie gdzie mam się udać.

Poszukuje dobrego supporta do turnieju w lola który odbedzie sie 1-3 marca.Jest to turniej miedzyszkolny ale mogę wziaść 1 osobe z poza szkoły. Zwycięscy zgarniają RP więc warto zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętacie, ale już za czasów pierwszego sezonu pickowali killlane'y (łącznie z turniejami...). Używali właśnie takich champów jak Pantheon (łącznie z tym, że w ogóle nie brali ad carry, a właśnie combo w stylu jarvan + panth itp.). Zadanie jest proste: zrejpić botlane'a i szybko skończyć mecz. Przy takim botlanie ad carry może iść na mida, a nawet topa (sezon 1 style). Szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damianous:

Idź do działy "Gramy w Sieci" i tam w temacie o LoLu napisz, że szukasz supporta.

@r0ughy:

Następnym razem pamiętaj, że to jest forum, a nie chat - jeśli zamieszczasz link do czegoś, to wypadałoby się do tego odnieść, a nie tylko dwa słowa "co to" + link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie ta gra czasem denerwuje. Nie wiem jak działa system wyszukiwania przeciwników ale jest żałosny. Straciłem 100 elo w dwa dni grając z burakami i leaverami. Jest to najgorszy system jaki widziałem w grach. Samo to, że mam 4:1 Olafem na topie powinno być w jakiś sposób zauważone, bo to nie to samo co Varus na bocie 1:6 + Nunu 2:8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Kolego, ogarnij ten płacz, bo juz pare razy widziałem, jak się żalisz... "mam 4:1 Olafem" samo świadczy o tym, że chyba jeszzcze nie dorosłeś do rankedów, bo chwalenie się tym, jaki ma się k/d to moim zdaniem dziecinada, mogłeś mieć na toopie feedera, a oni mogli mieć ogarnięte osoby z duo, i co? Pewnie jeszcze myślisz, że jak przegrasz, to wina twojego teamu, ale jak wygrasz to oczywiście ty wszystko wyccarowałeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...