Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@Kassadean- Malphite'a banuje się ze względu na jego mocne ganki (R+Q), a także wyborną inicjację team fightów. Ja z kolei nie rozumiem banów Dariusa. Banalnie jest go skontrować (przynajmniej ja nie mam problemu grając przeciw niemu). O wiele bardziej dziwi mnie brak bana dla Olafa - ten to potrafi człowieka zgwałcić na topie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często ludzie piszą, że łatwo jest kontrować Dariusa. Częściowo się z tym zgodzę lecz jest to przykład idealnego wg. mnie bruisera. Robiony czysto pod tanka potrafi zadać chory dmg. Nie widzę problemu żeby wbić cztery stacki pasywu i użyć ulti. Natomiast ciężko może mieć przedostać się do adc (pozdrawiamy Olafa w tym momencie i jego ult + ghost).

Chciałbym też opisać pewną moją sytuację. Tak naprawdę gram w LoLa od niedawna. Zacząłem grać rankedy kiedy wbiłem 30 lvl i gram tylko rozgrywki rankingowe. I co ciekawe zauważyłem pewną, śmieszną rzecz. Otóż... na 1,3k elo jest... łatwiej niż poniżej poziomu 1300 elo. Ale nie dlatego, że przeciwnicy są łatwiejsi - raczej jest więcej teamplay'u, którego brakuje na <1200. Co więcej w sezonie drugim siedziałem na 1100 elo cały czas. Miałem akcje typu 10x win seria tak samo lose. Pomyślałem, że zasługuję na elo na takie na jakim się znajduję... a jednak udało mi się i co lepsze - ciągnę do góry! : ) Ustawiłem sobie na początek poprzeczkę na 1,2k (jako gracz słaby). Osiągnąłem to bez żadnych problemów. Teraz niestety spadłem jednak wiem, że o swoje zawalczę. I mam pytanie - na jakie elo można maksymalnie liczyć grając solo Q?

ps. Gimper - miałem racje. Elo Hell nie istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teamplayu się zgodzę, tyle już miałem gier gdzie na rankedzie vyło 5 przeciwników ale nie jakoś bardzo trudnych, szkoda że mieliśmy 4 :(. często myślę że muszę bardziej carrować grę, gdyż (wiem, mało wiarygodnie to brzmi) ale nieraz mam taki warzywny team .... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie myślę, tylko wiem - często teamy na tym elo nie miałyby beze mnie szans. Brzmi to trochę samolubnie, ale tak jest. Jeśli nie weźmiesz na siebie ciężaru carrowania do w zasadzie lose all the time :/ Trza ludziom mówić: teraz robimy drake, pushujem, tu postaw warda, nie idź tam itd. Niestety :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem: przy tworzeniu konta do Lol-a wyskoczył mi błąd, w czasie przetwarzania danych po wypełnieniu rubryk, wiecie, w celu rejestracji, no i zalogować się nie mogę, bo konto jest nie utworzone, a ponownego wpisania nicku i emaila w formularzu rejestracyjnym nie jest możliwe, bo oba są już używane..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem początkującym to przez pierwszy miesiąc męczyłem Twisted Fate'a (ah ten debilny build opierający się na stackowaniu atack speeda biggrin_prosty.gif), a przez drugi Singeda. Potem to już jedną postacią grałem maksymalnie kilka gier(o normalach mowa) z rzędu. Po ponad dwóch latach gry(chociaż w sumie to teraz jest to jedna gra na ok. dwa dni, chyba że kumple nalegają) musiałoby być ze mną coś nie tak gdybym ciągle męczył jedną postać. No i musiałbym być kompletnym noobem nie patrzącym na swój team. Jedyne co się nie zmienia to ulubiony AP Carry- Kennen, którego wybieram prawie zawsze jeśli mam iść na mida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi rework Dariusa:

http://how2win.pl/rework-dariusa/

więc prośby zostały wysłuchane ; p

Jeżeli chodzi ci o prośby znerfienia tej postaci, to chyba jednak racji nie masz, 1 vs 1 nie będzie już tak gniótł, ale w teamfightach to on będzie rozdawał karty.

Ps. "Rework" czyli tylko zmieniają mu te skille, czy może splash art, model i teksty też? Jak u Nidalle?

Macie jakieś stałe picki na rankedach na konkretnych pozycjach? U mnie tak wygląda:

Mid: Veigar, Kata

ADC: Jayce, Cait, ew. Kata pod AP bo ma genialne late

Supp: Blitztroll, Kayle i Zilean (dojdzie pewnie Thresh do tego)

Top: Mundo, Teemo The Hamster, Veigar

Jungle: Eve, Xin, Jax (nie znosze grać na tej pozycji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem: przy tworzeniu konta do Lol-a wyskoczył mi błąd, w czasie przetwarzania danych po wypełnieniu rubryk, wiecie, w celu rejestracji, no i zalogować się nie mogę, bo konto jest nie utworzone, a ponownego wpisania nicku i emaila w formularzu rejestracyjnym nie jest możliwe, bo oba są już używane..

Sprawdź, czy na pewno założyłeś i logujesz się na ten sam serwer. Wiem, to podstawy, ale dość łatwo zrobić taki błąd.

@Kassadean

A po co robić kompletny rework postaci, która wyszła zaledwie kilka miesięcy temu. Sądzę, że Riot ma jednak ważniejsze rzeczy do roboty. I ogólnie muszę powiedzieć, że dziwią mnie te zmiany. Dariusa bez problemu da się kontrować, już dawno zniknął z obowiązkowych banów, w grze też nieczęsto go widuję - zastąpiły go hordy Pantheonów, Kha'Zixów i innych Katarin. Teraz już tylko ostatnie, niedoświadczone nuby płaczą "OMG RIOT plox nerf Darius OP". Normalni gracze się przyzwyczaili i nauczyli przeciwko niemu grać. Ale cóż, jak widać presja większości jest na tyle silna, że Riot zdecydował się zareagować. Najzabawniej będzie, jeśli wyjdzie z tego ogólnie wzmocniony Darek, trochę słabszy 1v1 za to mocniejszy w teamfighcie. Dopiero wtedy się zacznie lament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniej będzie, jeśli wyjdzie z tego ogólnie wzmocniony Darek, trochę słabszy 1v1 za to mocniejszy w teamfighcie. Dopiero wtedy się zacznie lament.

Przecież gołym okiem widać, że on będzie dwa razy mocniejszy niż jest, sfocusuje tanka, nałoży mu full stacków które rozprzestrzenią się na innych - R, R, R, a że on sam będzie teraz jeszcze bardziej tankowy niż jest, to nikt go nie sfocusuje. Ogólnie teraz to będzie wyglądało tak:

Darius w drużynie przeciwnej, teamfight

Focusujemy Darka - ADC nas ubije, zanim on padnie

Nie focusujemy Darka - Nałoży stacki i wszyscy padną.

A rework to myślałem, ze jest to całkowite zmienienie postaci jak to było, bo teraz tez mówi się o REWORKU Karmy, więc sie pomyliłem.

Ps. Ale Ult ma mieć mniejsze bazowe obrażenia... Chociaż pasyw będzie miał około 40% większe obrażenia, a puknięcie jednej osoby podtrzyma go na wszystkich. No niewiem, zobaczy sie, jeżeli to w ogóle prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kassadean- Malphite'a banuje się ze względu na jego mocne ganki (R+Q), a także wyborną inicjację team fightów.

Malphite'a bierze się głównie dlatego, że jak siądzie na przeciwnym AD carry to go praktycznie wyłącza z gry (-%AS). No i jego ganki przed 6tym są do bani, później dobre, ale raz na 2 minuty.

Przecież gołym okiem widać, że on będzie dwa razy mocniejszy niż jest, sfocusuje tanka, nałoży mu full stacków które rozprzestrzenią się na innych - R, R, R, a że on sam będzie teraz jeszcze bardziej tankowy niż jest, to nikt go nie sfocusuje. Ogólnie teraz to będzie wyglądało tak:

Po pierwsze, to tylko lista życzeń Morello, tzn. to, w jaki sposób on by go zrobił.. Generalnie plan jest taki, żeby bardziej przełożyć siłę na Hemorrhage i dystrybucję stacków i na danie większej ilości counterplay'ów.

Po drugie, prawdopodobnie nie byłby silniejszy w obecnej mecie, bo nałożenie 10 stacków zajęłoby mu więcej czasu niż trwałby cały teamfight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś nowym champem na PBE? Ciekawi mnie czy sprawdzi się gdzie indziej, niż tylko na dole jako support. Chociaż i tak zabawa będzie przednia, podobają mi się jego skille - praktycznie każdy to coś (chociaż troszkę) nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makemebad

Moim zdaniem budowanie na Corkim PD jest dość średnim pomysłem. Postać nie opiera się tylko na AA jak Vayne czy Ashe, lecz na sile skilli, zwłaszcza ulti. Dlatego Trinity jest IMO lepszym wyborem - w teamfighcie podczas spamowania Q i R (przy włączonym E ofc) można dodatkowo wycisnąć ładny dmg z pasywa (150% AD co 2 sekundy FTW). Dodatkowo trochę HP i MS. No i warto pamiętać o nowym itemie - Mercurial Scimitar. Świetnie sprawdza się, gdy enemy team ma sporo CC a ty nie wziąłeś Cleanse'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem nowym champem ale nie widzę go na innej pozycji niż suport jest zbyt mało mobilny na jungle, Q jest trochę powolne i troche ciężko nim rzucić za to jako suport jest nawet przyzwoity(zagrałem nim tylko z 3-4 razy więc ekspertem nie jestem) na dodatek pierwsze przejście jungli jest strasznie powolne. Więc jako jungler odpada przez brak wystarczającej mobilności i zbyt mały dmg.

Jako suport jak najbardziej na innych pozycjach nie spr.

Karmie by się przydał na pewno rework postać która ma WIN Rate w granicach 31%-45%(z czego zazwyczaj ma około chyba 40%) potrzebuje reworku. Na dodatek znajduje się na samym końcu listy najpopularniejszych bohaterów(0.54% drugi od końca jest Urgot).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makemebad

Moim zdaniem budowanie na Corkim PD jest dość średnim pomysłem. Postać nie opiera się tylko na AA jak Vayne czy Ashe, lecz na sile skilli, zwłaszcza ulti. Dlatego Trinity jest IMO lepszym wyborem - w teamfighcie podczas spamowania Q i R (przy włączonym E ofc) można dodatkowo wycisnąć ładny dmg z pasywa (150% AD co 2 sekundy FTW). Dodatkowo trochę HP i MS. No i warto pamiętać o nowym itemie - Mercurial Scimitar. Świetnie sprawdza się, gdy enemy team ma sporo CC a ty nie wziąłeś Cleanse'a.

Wszystko okej tylko Corki strasznie szybko wykrusza się z many... a może takie coś:

1. Buty Berserki

2. Bloodthirster

3. Infinity Edge

4. Guardian Angel

5. Iceborn Gauntlet

6. Stattik Shiv

Zastąpiłbym Phantom Dancera oraz Trinity odpowiednio Statikk Shiv + Iceborn Gauntlet.

Jutro wypróbuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji trochę bardziej z góry - ja mam tak, że co jakiś czas znajduję ulubioną postać. Gram potem nią 20-30 gier prawie nonstop (czyt. jeśli tylko to możliwe) kupie jakąś skórkę jak akurat będzie na wyprzedaży i jadę dalej. Jednak jedna postać do dzisiaj nie znudziła mi się ani trochę - kennen. Nie mogę pojąć czemu ludzie banują takiego biednego darka, a kennen jest otwarty cały czas biggrin_prosty.gif

Niemy - masz na stronie riotu podane następny 4 postacie, które będą przecenione. Teraz będzie to Yoric i Udyr ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...