Skocz do zawartości
Bethezer

GTA V

Polecane posty

30 000 sztuk, tylko w pre-orderze (a co dopiero faktyczna sprzedaż po premierze), w kraju, gdzie konsole są "hejtowane' na potęgę (bo u nas tylko PC grami stoi), w cenie ponad 200 zł / sztuka, to jest niesamowity wynik. Serio. Teraz weźmy takie Stany Zjednoczone i Kanadę. Tam sprzedaż w pierwszych dniach będzie szła dosłownie w milionach. Ale nie dziwie się, bo jak tak patrzę na gameplaye to zdaję sobie sprawę z tego, jaką tytaniczną pracę musiał włożyć Rockstar w stworzenie takiego dzieła. Nawet takie szczegóły, jak zawory przy zbiornikach z gazem, kolanka przy rurach, śrubki, wazoniki, kwiatki, automaty z gazetami i tak dalej. Dbałość o szczegóły jest po prostu porażająca. Jak oni to wszystko zdołali umieścić w tak leciwym sprzęcie, jakim są obecne konsole - nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamers trolling gamers, heh.

Hah! Dokładnie o tym samym pomyślałem przy okazji informacji o tym "kodzie źródłowym". XD Wersje na PCPS4XBONE tak czy inaczej będą, bo Take-Two jest na minusie od 2005 roku, a GTAV to wielka inwestycja. Damn. O ile nie mam w zwyczaju kupowania gier na kilka platform, tak GTAV na PS4 (i pewnie PC) wezmę od razu.

w kraju, gdzie konsole są "hejtowane' na potęgę

Nie przesadzajmy. Ponad rok temu Sony przekroczyło pół miliona sprzedanych PS3. Teraz z nowymi SKU, obniżką ceny, grami i pchaniem Sony grubej kasy w lokalizacje podejrzewam, że jest grubo ponad 600 tysięcy. Microsoft twierdzi, że X360 prowadzi, ale w odróżnieniu do wszystkich innych rynków nie podaje naszych cyferek. Xboxów jest chyba trochę mniej i sporo jest złamanych, ale to też na pewno spora liczba. To nie te czasy kiedy istniał u nas tylko PC.

@game

Da się gdzieś znaleźć już oficjalne listy tego co leci w stacjach radiowych?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 tysięcy? ...kręci mi się w głowie. Jeśli dołożymy do tego dobry dzień premiery (drugie tyle?) + jakąś sensowną sprzedaż cały miesiąc to... 100 tysięcy w miesiąc nie wydaje się tak odległym celem.

A 100 tysięcy w miesiąc to tyle, ile ugrał Wiedźmin 2 (DUMA I CHWAŁA) na PC (MASTER RACE).

Trzymam kciuki. Nic tak nie zachęca wydawców do ogarnięcia swojego podejścia do rynku jak dobre wyniki sprzedaży. A takiej okazji do naprężenia mięśni rynku konsolowego nie będzie chyba do GTA VI. Ew. Red Dead Redemption 2.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład recenzji Gamestopu tylko udowadnia, że większość komentujących to hejtujące dzieci. Założono nawet petycję online, żeby redakcja zwolniła recenzenta, za "wnoszenie do artykułu swoich poglądów politycznych".

Przecież recenzja to subiektywny tekst. Jeżeli ktoś uważa, że w grze jest np. seksizm, to ma prawo to napisać. Ludzie to jednak pajace.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mnie zastanawia fakt dlaczego Rockstar wyskoczyło z informacją że nie należy instalować DVD 2 na dysku x360 jeśli nie chce się mieć problemów z spadkami fps i doczytywaniem tekstur na dzień przed premierą.

Dla mnie nie zainstalowanie DVD 2 na dysku nie wchodzi nawet w rachubę bo przy graniu z płyty Xbox chodzi jak odrzutowiec (Jasper z 2009 ) do tego płyta dość szybko niszczy się w napędzie.

Mam tylko nadzieję że w miarę szybko to naprawią, lecz ten cytat nie napawa mnie optymizmem

Rockstar has stated via its official Twitter account that the second, so-called ?play? disc should not be installed. If it is, then you won?t be playing the game under optimal performance conditions. What they mean by ?optical performance? is unclear at this time as you?d always expect hard drive access to be quicker than disc access. But Rockstar has promised to explain more via its support site once the game has launched.

A szczegolnie :

"But Rockstar has promised to explain more"

Z czego by wynikało że jutro R* wytłumaczy czemu należy grać z płyty zamiast próbować naprawić ten problem...

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład recenzji Gamestopu tylko udowadnia, że większość komentujących to hejtujące dzieci. Założono nawet petycję online, żeby redakcja zwolniła recenzenta, za "wnoszenie do artykułu swoich poglądów politycznych".

Przecież recenzja to subiektywny tekst. Jeżeli ktoś uważa, że w grze jest np. seksizm, to ma prawo to napisać. Ludzie to jednak pajace.

Pajacem jest imho pani redaktor za wsadzanie swoich poglądów politycznych w recenzję.

Ciekawe co by się działo, gdybym obniżał BioShockowi ocenę, bo mi się nie podoba że Levine pomstuje (nieudolnie) na Ayn Rand, libertarian i robi kapitalistyczną antyutopię. No i czekam aż Wiedźminowi dostanie się za "homofobiczność postaci" i "rażącą heteronormatywność" (w końcu uwielbiają być porównywani z BioWare, so... biggrin_prosty.gif ).

Co do zużycia płyty, też mam nadzieję że patch jest w drodze. Zamierzam przejść grę i sprzedać, kupowanie na premierę to dla mnie za droga zabawa i sięgam po GTA V w drodze wyjątku. Liczę że pojedyncze przejście nie zniszczy płyty.

Edytowano przez Fristron
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co do tej pory przeczytałem to raczej patcha nie ma się co spodziewać gdyż GTA V na x360 zostało przystosowane do HDD + DVD, ale jest na to sposób biggrin_prosty.gif

According to Digital Foundry, the game takes no performance hit if the "play" disc is installed to external flash memory while the mandatory installation goes to the hard drive.

Wiec wystarczy zaopatrzyć się w miare dobry Pendrive 16gb nastepnie zainstalować DVD 2 na tymże Pendrive i gra będzie śmigać jak trzeba bez potrzeby czytania danych z płyty.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy pograłem już trochę (mało, zaliczyłem 3 misje główne, jedną poboczną, oraz pozwiedzałem trochę). Bardzo dobra grafika na plus. Duży teren - kolejny plus. Niestety model jazdy mnie nie satysfakcjonuje - bardziej przypomina mi Sleeping Dogs czy Saints Row 3; wolałem ten z czwórki. Również zniszczenia pojazdów nie są tak rozbudowane jak w poprzedniej części, no ale cóż, trzeba było coś przyciąć by zachować płynność animacji. Ta z kolei jest bardzo dobra, przynajmniej na PS3.

Klub ze striptizem wymiata, tak btw. :P Gra się świetnie, ale czuć, że twórcy poszli bardziej ogólnie w stronę arcade, zamiast realizmu czwórki.

Jak ktoś chce kiedyś pograć w GTA Online (dostępne od 1 października), zapraszać na psn: przemo017.

PS Teksty rozwalają :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się, że się cieszycie ze względu na cieszącą premierę gry, ale radośni bylibyśmy gdybyście powstrzymali się od namnażania postów jednolinijkowych takich, jak te pousuwane. "Zaraz będę grał", "Już gram xd" i inne podobne wiadomości będą tępione, jak zawsze zresztą.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecetowcy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ Rockstar rozpoczął już odliczanie:

http://www.rockstarannouncement.com/#sthash.MVRr5M5M.dpbs

Tak, chyba możemy założyć, że Rockstar zapowiedział już wersję PC, gdyż znaczek PC pojawił się u dołu strony (kiedy grafiki się zmieniają, to go widać).

Teraz tylko pytanie - KIEDY?! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem w nocy aż gra się uaktywni i będzie można pograć. Spałem tylko 3 godziny dziś, ale warto było, bo gra robi piorunujące wrażenie. Nieco przytłacza na początku ogromem świata. Nie wiem kiedy ja to wszystko zwiedzę. Na razie zrobiłem kilka misji i obowiązkowo odwiedziłem klub ze striptease'em. Podobnie jak w GTA IV można zamówić podwójny taniec, ale co nowość, można zaprosić potem panienkę do swojego domu. Niestety odmówiła, bo podobno już ma kogoś, ale są jeszcze inne, więc co się odwlecze to nie uciecze.

Trochę dziwnie się jeździ. Kontroler jakby zbyt czuły był. Ciężko zapanować nad pojazdem. Muszę sprawdzić czy da się jeździć na kierownicy. Wtedy byłby całkowity wypas.

Jak tylko wrócę z roboty do domu to gram do upadłego.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do osób używających GTA V na X360 - czy do gry wymagane jest (JAKIEKOLWIEK) połączenie z Internetem?

Czy na konsoli, która jest zupełnie odcięta od neta będę mógł normalnie uruchomić grę, zapisywać, normalnie się bawić? Czy nie naskoczy na mnie jakaś niespodzianka w stylu "wymagana aktywacja"? Nie mam neta po kablu, a łączenie się poprzez Windowsa 7 robiącego za router to koszmar: raz działa, a raz nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HanPL

W miarę nowy. A nie jest przypadkiem tak, że na płytce MUSI być nowa wersja softu do konsoli, właśnie na wypadek, jeżeli ktoś nie ma stałego połączenia z Internetem? Do tej pory zawsze jak wkładałem jakąś nowszą gierkę, to aktualizacja softu szła z automatu - bez żadnego łączenia ze stronami MS.

Edytowano przez twarek23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam grę mam już w torbie i za chwilę kończę pracę. Skręca mnie od samego rana.

Digitalfoundry już zrobiło swoje porównanie. Linku nie podam, bo piszę z telefonu, ale wystarczy wejść na Eurogamer, żeby znaleźć wielki odnośnik. Ogólnie to chyba piekło zamarzło. PrawiE wszystko jest równe, ale niektóre rzeczy są lepsze na PS3 (tekstury np.). W połączeniu z tą niezalecaną instalacją wychodzi na to, że multiplatformowi powinni sięgnąć po wersję na konsolę Sony. Tak też zrobiłem.

Cantwait.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już gra w GTA V? Mógłby napisać jak pierwsze wrażenia, bo ja niestety będę musiał poczekać przynajmniej do Świąt Bożego Narodzenia. Aktualnie kiepsko z kasą, wydałem wszystko na zakupy książkowe.

Ja troszkę już ograłem. Pierwsze wrażenia? hmmm.. Na pocżatku, gdy ujrzałem pierwszą misję, a w zasadzie cut-scenke to pomyślałem "kurde, myślałem, że będzie to wyglądać trochę lepiej", grafika nie powala. Jest świetna mimo wszystko, ale spodziewałem się czegoś lepszego.

Zdążyłem zrobić pare misji, troche pojeździć i musze powiedzieć, że świat naprawde żyje, mnóstwo ludzi robi różne rzeczy i wygląda to bardzo naturalnie. Np. w skateparku można spotkać dzieciaki, a zasadzie nastolatków jeżdzących na rowerach, jednemu wyjdzie jakiś tam skok, drugi spadnie z roweru itp. Jednak podobno miała być interakcja z przechodniami, na razie to jest w tym aspekcie tak samo jak np. w GTA IV, kogoś potrącisz to ci najwyżej odpyskuje, ale w rozmowę wdać się nie można, poza specjalnymi bohaterami, którzy dają nam misje poboczne.

Z aktywności, zmiany aspektów wizualnych bohatera itd., to korzystałem tylko z fryzjera. Mnóstwo fryzur, do wyboru do koloru No i wziąłem udział w wyścigu biegowym, ciekawa sprawa, bo oszukiwałem, a osoba, z którą się ścigałem raczyła mi to również wypomnieć :)

Myślę, ze za 200zł warto kupić, ale nie więcej, wtedy lepiej poczekać na jakąś promocję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...