Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Nie żeby coś, ale brytyjski Amazon ma stosunkowo korzystną ofertę jeśli chodzi o zakup Dark Souls II w Black Armour Edition (o ile jeszcze jest dostępna).

BA Edition nie jest wersją limitowaną tak jak kolekcjonerka. Każdy pre-order jest w takiej właśnie wersji i będzie tak do premiery, chyba że zaznaczysz że chcesz mieć zwykły plastik bez soundtracka (ale się nie opłaca za bardzo, bo cena taka sama).

EDIT

Ciekawe, na amazonie w ogóle nie ma DS2. Tzn. jest, ale nie jest dostępny.

Edytowano przez b3rt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że Dark Souls II nie spodziewanie stał się jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier w 2014. To, że kupię drugą część jest pewne. Tylko najpierw muszę się uporać z jedynką a do tego czasu spokojnie DS II stanieje smile_prosty.gif Teraz ogólnie jestem w Darkroot Garden i będę męczył Moonlight Butterfly'a smile_prosty.gif Tak szybkie pytanie czy z bossów padają czasem jakieś fajne itemki?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati Z bossów wypadają dusze z których możesz zrobić sobie zrobić unikatowe bronie (z duszy motylka będziesz mógł zrobić sobie tarczę lub włócznię, obie dobre dla postaci pod int). Niektórym bossom można uciąć ogon, dzięki czemu otrzymujemy - niespodzianka - unikatową broń. Tych dusz nie opłaca się zużywać, pomimo że w opisie napisane jest że dają wielką ilość dusz, jest to zazwyczaj coś około 10 000, czyli malutko, a warto pamiętać że drugiej takiej duszy nie znajdziesz nigdzie indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w Polsce preorder nie wiąże się jak gdzie indziej z Black Armour Edition, bo i tak wydam na grę te 120 zł w dniu premiery i tak, a to pudełeczko pięknie by się na półce prezentowało. Zamiast tego dają jakąś badziewną koszulkę. To już wolę się przejść do sklepu i zdjąć swoją płytkę z półki.

Zawsze możesz zamówić w Amazonie. Cena jest na tyle wysoka, że przesyłka do Polski będzie darmowa, a przy tym na tyle niska, że nie będzie to znacząco większy wydatek - moim zdaniem - niż kupno gry w Polsce w dniu premiery. Przy czym otrzymasz grę wyższej jakości niż oferuje się w w tym kraju.

Ciekawe, na amazonie w ogóle nie ma DS2. Tzn. jest, ale nie jest dostępny.

Możliwe, że zbierają chętnych na pre-ordery (wishlist), żeby wiedzieć ile będą jeszcze potrzebować. U mnie cena to ok. 31 funtów (razem z VAT), jakby ktoś chciał wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moi mili koledzy ubiłem Moonlight Butterfly'a i powiem wam, że ta walka była bardzo prosta. Zmieniłem się w człowieka i szedłem przez Darkroot Garden przy samym murze nie atakując nikogo. Potem przyzwałem npc a z nim to już było bajecznie łatwo, teraz pytanie co dalej? Iść do Depth's czy może wcześniej gdzieś pójść? :)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinieneś udać się do depths, zejście jest zaraz przed Caprą. Przeszukuj tylko wszystko dokładnie, bo przy wejściu powinieneś znaleźć żar dla kowala pozwalający ulepszać broń do +10. Na szczęście boss w kanałach jest dosyć prosty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie masz innego wyjścia. Jakiej broni używasz? Jeśli dalej tego Drake sworda to proponuje powoli przerzucać się na inną broń, w depths znajdziesz large ember który pozwoli ulepszać ci bronie do +10.

Wczoraj invadeowałem w depths postacią na poziomie 20. Zabiłem jakiegoś kolesia który używał BK axa jedną ręką (czyli miał wysokie SL).Dostałem 560 000 dusz, teraz nie wiem co mam z nimi robić :D

Edytowano przez DaCreep
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już odkryłem czemu nikogo nie udawało mi się atakować ani nigdy mnie nie przyzwali - znalazłem informację, że gra potrzebuje kilku-kilkunastu minut na zapełnienie P2P Pool rozsądną ilością IP - zwykle stawiałem znak zaraz po wejściu do gry. Gdyby ktoś jeszcze miał problemy - gra ponoć zaczyna zbierać adresy w ekranie tytułowym, a powrót do niego z gry powoduje reset zebranych IP. Zmienianie lokacji nie ma takiego efektu. To na przyszłość tongue_prosty.gif

Pewnie toczyły się tu już takie dyskusje, ale niech stracę - jaki build będzie Waszym pierwszym po premierze dwójki, jeśli ją kupicie? Ja chyba zrobię wyjątkowo postać pod Dex używającą dwóch broni żeby zobaczyć czy faktycznie usprawnili ten system.

Edytowano przez BrokenAss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak zobaczyłem nowe zdolności maga (magiczne ostrze z kostura rządzi), to oczywiście znowu zacznę od maga. wink_prosty.gif Nie żebym kiedykolwiek w jakimkolwiek RPG zaczynał inaczej. tongue_prosty.gif Mam nadzieję, że dość szybko znajdę rapier albo inną szpadę, bo ogólnie bardzo je polubiłem odkąd nimi władałem w Dark Souls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie genialny tytuł. Co prawda sam mam doświadczenie nie wielkie, patrząc na wypowiedzi maniaków, ale już na wczesnym etapie gry strasznie mi się podoba. Co prawda 34 lvl, ale czuję się noobem. Nie mogę pokonać Czarnych Rycerzy w Parafii, Capry, a także szybko wybito mi z głowy pomysł przeszukania katakumb... dodatkowo gram na klawiaturze i zaatakowalo mi kowala ^^. Zabiłem go, ale Drake zaczyna mi się psuć, a ja nie mam innego kowala pod ręką... Pożyjemy (poumieramy) zobaczymy.

Poraża mnie spójnością lokacji, sanboxowatością i porażkami motywujacymi do ponownego próbowania. Doceniam, że nie gnoi gracza, tylko karze go za błędy i karze wyciągać wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdenio

NAMCO BANDAI America - 6h ago

We haven't announced a PC release date yet - We'll have more info to share on that front soon though!

Masz informacje z niepotwierdzonego źródła. Wyżej zacytowałem tweet z oficjalnego profilu Namco Bandai(twitterUS). Obecne stanowisko jest takie, że data jest nieokreślona na razie.

Bez wprowadzania w błąd. Daty wydania PC na razie NIE MA.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh. Nie sądzę, że Siliconera sobie zmyśliła, albo wzięła info od byle kogo, kto przygotował fałszywy plakacić z edycją kolekcjonerską. Zauważcie, że to inna kolekcjonerka, niż na konsole. Ktoś musiałby każdy jej element podrabiać ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się śpieszyć. Lepiej poczekać trochę dłużej i dostać dopracowany produkt niż narzekać na niedoróbki, które będą rzeczywiście przeszkadzały w graniu. Bez trudu można sobie znaleźć coś, co zapełni czas do premery Dark Souls II. Sam liczę na to, że nawet w wersji na PC będę mógł korzystać z pada, bo zwyczajnie się doń przyzwyczaiłem.

Doceniam, że nie gnoi gracza, tylko karze go za błędy i karze wyciągać wnioski.

Niestety, czasem karze go nie za błędy, a tylko za brak doświadczenia. Nie jestem do końca przekonany czy to dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up generalnie też mam takie zdanie ale Dark Souls to taki trochę wyjątek. Im później wyjdzie dwójka na pc tym więcej będzie artykułów na wikii i tym więcej będzie spoilerów, let's playów i solucji na youtubie, a filmiki dotyczące świata i jego historii odnoszące się do pierwszej części są jednymi z moich ulubionych filmów. Dlatego jestem nieco zmieszany pod tym względem. Ale jednak w tym przypadku skłaniam się raczej do zdania "niech wydadzą jak najszybciej żeby nie psuć pecetowcom zabawy".

Poza tym jest jeszcze inna kwestia - są ludzie, którzy przejdą grę na konsoli, może nawet kilka razy, a potem kupią grę na pc. Śmiem twierdzić że inwazje na tych ludzi czy co-op z nimi w pierwszych dniach życia DS 2 będzie niezbyt przyjemnym aspektem, i z powodu ich skilla i obeznania w świecie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem Drake'a własnoręcznie, kupując u kupca stosowny item. Lekko zdenerwowany brakiem perspektyw co od dalszych posunięć, postanowiłem ubić Moonlighta. Arcy piękny boss, wspaniały design i świetna muzyka. Za pierwszym razem stałem oczarowany zamiast walczyć. Z połatanym Drake'm łatwo padł, ale bardzo się cieszę, że mam go na swoim koncie.

Co teraz? Farmić pry bramie, gdzie potrzebny był Herb Artoriasa, czy może pójść na miejsce, gdzie padła Hydra i wejść do tajemniczego bossa na górze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up generalnie też mam takie zdanie ale Dark Souls to taki trochę wyjątek. Im później wyjdzie dwójka na pc tym więcej będzie artykułów na wikii i tym więcej będzie spoilerów, let's playów i solucji na youtubie, a filmiki dotyczące świata i jego historii odnoszące się do pierwszej części są jednymi z moich ulubionych filmów. Dlatego jestem nieco zmieszany pod tym względem. Ale jednak w tym przypadku skłaniam się raczej do zdania "niech wydadzą jak najszybciej żeby nie psuć pecetowcom zabawy".

Przecież nie trzeba tego wszystkiego oglądać i czytać? Sam wiem o grze tyle, ile sam chciałem, biorąc pod uwagę ryzyko, że coś tam zostanie zdradzone przed grą (fragmenty "tutorialowego" początku na przykład, sam początek wątku fabularnego).

Poza tym jest jeszcze inna kwestia - są ludzie, którzy przejdą grę na konsoli, może nawet kilka razy, a potem kupią grę na pc. Śmiem twierdzić że inwazje na tych ludzi czy co-op z nimi w pierwszych dniach życia DS 2 będzie niezbyt przyjemnym aspektem, i z powodu ich skilla i obeznania w świecie gry.

Jeżeli aspekt PvP będzie skopany - pozwalając choćby na takie cuda, na jakie można było się natknąć w Dark Souls I - to będę grać w trybie offline. Nie jest to jednak powód z przyśpieszeniem wydania gry na jakąś platformę. Naprawdę nie chcę czekać na kolejnego fanowskiego fixa, jak to miało miesjce w Dark Souls I. Gdybym miał ocenić jakość wydania jedynki, to gra otrzymałaby ode mnie najmniejsze możliwe noty i to niezależnie od tego czy fani zachęcili do tego twórców, czy też nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up nie trzeba, ale świat DS został stworzony w taki sposób, że aż chce się go przynajmniej próbować zrozumieć :P A wpisując dark souls lore na yt może wyskoczyć zalew filmów z dwójki, spojlujących chociażby nazwy lokacji, przedmiotów, bossów itp., co w przypadku soulsów samo w sobie jest poniekąd zdradzeniem fabuły.

A poza tym, bo ja sam do teraz spotkałem tylko jednego gracza w ogóle, co masz na myśli przez cuda w PvP?

@Rankin fakt, można. Ale jak pisałem wyżej historię świata DS uważam za, w sumie, ewenement na skalę świata gier komputerowych. A przynajmniej tego nowoczesnego, gdzie wszystkie możliwe fabuły zostały już ograne i wciśnięte po 15 razy do różnych, mniej lub bardziej udanych, tworów. A jak coś jest w miarę nowe, albo tak stare że wszyscy już o tym zapomnieli, to aż korci żeby to poznać, czyż nie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Holy.Death ja znalazłem spoilery do Gry o Tron pod śmiesznymi obrazkami z kotami. Ya never know.

No i szkoda, że z premierą wersji konsolowej przestanę tutaj zaglądać, bo na pewno ci którzy kupią ją na konsole, zaraz zaczną o niej dyskutować. wink_prosty.gif Nie żebym im bronił, ale po prostu będzie trzeba na wszelki wypadek unikać wszystkiego z okolic Dark Souls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin fakt, można. Ale jak pisałem wyżej historię świata DS uważam za, w sumie, ewenement na skalę świata gier komputerowych. A przynajmniej tego nowoczesnego, gdzie wszystkie możliwe fabuły zostały już ograne i wciśnięte po 15 razy do różnych, mniej lub bardziej udanych, tworów. A jak coś jest w miarę nowe, albo tak stare że wszyscy już o tym zapomnieli, to aż korci żeby to poznać, czyż nie?

Ciekawe, że to mówisz. Sam uważałem Dark Souls za powiew świeżości. Z błędu wyprowadziło mnie zapoznanie się z Demon's Souls. Liczę na to, że Dark Souls II będzie bardziej oryginalny - rozszerzając lore własnego uniwersum - i nie sprowadzi się do odgrywania pewnego schematu, który można było zaobserwować między tymi grami.

No i szkoda, że z premierą wersji konsolowej przestanę tutaj zaglądać, bo na pewno ci którzy kupią ją na konsole, zaraz zaczną o niej dyskutować.

Niedobrze... Kto pobanuje tych, co nie będą korzystać ze spoilerów?

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...