Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2011 zawartość

Polecane posty

Pełniaki się zbytnio nie wybijają ale nie są złe ^^ z resztą nie dla nich kupuję CD-Action.

W tym miesiącu chętnie od razu przeczytam "Cyfrowa telewizja w komputerze ? megatest tunerów TV" chociaż swój tuner do komputera posiadam ;) to zobaczę co tam wypisaliście.

Potem cały temat ze sprzętem dokończę. No i wezmę się za recenzje gdyż są one w tym miesiącu jak dla mnie jako gracza idealne :) sporo gierek w moim klimacie.

Numer jeden z lepszych w tym roku :wink: z resztą zbliża się okres masowych premier przeróżnych gier, więc mam nadzieje że do końca roku będzie co czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znosze jak ktoś mówi ,,Jak wam się nie podoba to nie kupujcie i nie jęczcie że niedobre". Fakt, wielu potrafi być bardzo upierdliwymi z jęczeniem (/me uśmiecha się i macha rączką) , ale czasem(CZASEM) ktoś chcę się podzielić swoimi wrażeniami i przyczynić się do tego by każdy kolejny numer był lepszy i lepszy...

Natomiast ja uważam że numer fajny ale płyta oczywiście do d***y bo działa mi AŻ jeden pełniak(Zdarzają się numery że nic mi nie działa vide poprzedni). Chociaż przyklasnę wrzuceniu tam SH4 bo będe miał co robić jak wreszcie ulepsze komputer.

Kolejna sprawa, TBS. Popieram takie wykorzystanie miejsca. A może by tak jakiś Machinarium? O Limbo nie prosze bo za nowe:p

Dema, popieram bo mój internet nie pozwala na sciąganie dem... więc jeśli macie wrzucić na płytę jakiś chłam to lepiej wrzucie jakieś słodziutkie próbki cyfrowej zabawy.

I na koniec... dajcie jakąś strategieeee!!!!111oneoneoneone!11(World In Conflict) bo ostatnio coś mnie wzieło żeby kazać paru szeregowym porobić pompki i wysłać na rozminowywanie pól... butami.

A... i tak, wiem że CD-A ma ograniczony budżet, że nie mogą tylko mi podpasowywać itd... więc proszę, darujcie sobie komentarze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znosze jak ktoś mówi ,,Jak wam się nie podoba to nie kupujcie i nie jęczcie że niedobre". Fakt, wielu potrafi być bardzo upierdliwymi z jęczeniem (/me uśmiecha się i macha rączką) , ale czasem(CZASEM) ktoś chcę się podzielić swoimi wrażeniami i przyczynić się do tego by każdy kolejny numer był lepszy i lepszy...

I tu się z tobą zgadzam. Mój post jak i pewnie wielu innych osób był właśnie w tym duchu. A Smuggler i tak jedzie wszystki równo.

A CD-A kupię bo po poprostu ciężko bez niego wytrzymać :laugh:. Mam do was ogromny szacunek. Bo dostarczacie mnóstwo frajdy setką tysięcy ludzi.

Więc nie denerwujcię się tak tym narzekaniem na was. I tak wszycy was kochamy :happy:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro Action 10/01

Pierwszą interesującą rzeczą w tym numerze jest okładka. 10 lat temu nie zwróciłem na to uwagi ale teraz ta kwestia naprawdę mnie zadziwia. Po raz ostatni art okładkowy nie pochodzi z gry a z filmu animowanego Final Fantasy. Jeju jak go reklamowano, to miał być hit i początek zastępowania prawdziwych aktorów komputerem. A to dzieło okazało się spektakularną klapą finansową i kto o tym pamięta?? Do dziś tego filmu nie obejrzałem. Bawi mnie też napis "kilka atrakcyjnych konkursów" :tongue: i "tajny przekaz"-"byle do ferii :]" który z powodu małego budżetu wydrukowano normalnie a nie ukrytym lakierem. Poza tym okładka całkiem mi się podoba :)

Pełniakiem było Crime Cites PL na dwóch płytach. Ale naczelni we wstępniaku się tym jarali "w najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, że już po 12 miesiącach oddamy ją Wam za darmo na naszych płytach" :smile: Oficjalnie już pozostała formuła pisma: 148 stron + 3 CD. Była rzucona możliwość, że CDA może znów tyć (jak w latach 98-99) ale nic z tego nie wyszło i już nigdy nie zobaczyliśmy 200 stron w CDA :(

W Zapowiedziach mamy (z bardziej znanych) NHL 2002, Heroes 4, Call of Cthulhu DCoE - "premiera jeszcze na jesieni tego roku" :tongue::smile::laugh: , Champion Ship Manager 4, Fifa 02, Ghost Recon 1, Counter Strike:CZ, Dungeon Siege 1. Ciekawsze newsy: spekulacje, że może bedzie Fallout Tactics 2, 3DO ponosi mniejsze straty niż rok temu :), DLC do Black & White pozwalający grać w nogę :tongue: , rozpoczęły się prace nad Quake 4 (już za 4 lata, już za 4 lata...), zachwyty nad multi w Return to Castle Wolfenstein (tu akurat w pełni uzasadnione), Edios po ukończeniu Anachronoxa zwalnia J.Romero, GODGames zostaje zamkniete, Unreal 2 ma pójść już na Rivie TNT2 (ale po co? :)), Max Payne zostanie zekranizowany (też nie było po co, vide minifelieton Qn'ika), Icewind Dale 2 robi się by ratować Interplaya (nie uratowało), Gran Turismo 3 na PS2 w pierwszym dniu zeszło w 720 tyś egzemparzy, ma wyjść Civilization 3 a Deus Ex 2 i Thief 3 najpierw będą na konsolach. W betatestach mamy Watchmakera i Evil Twin. Tą drugą grę Eld bardzo chwalił ale potem w recenzji została zjechana. Dlaczego taka różnica?? Może Eld zapatrzył się w głównego bohatera który mu przypominał jego samego jako dziecko?? :wink:

W Gamewalkerze mamy pierwsze zdjęcie biurka redaktora, nie pamiętam tylko którego. Wszyscy (prawie) są zachwyceni Maxem Paynem który dostaje 9+ (na 5 stronach) mimo iż nie jest zapowiadanym wielkim przełomem. Za rok już cała redakcja będzie mówić, że to zwykły FPS z jednym ficzerem. Jak to szybko zachwyt przemija :) Inne lepsze oceny to 9 dla Anachronox, Eurofighter Typhon 8+, to samo dla MechCommander 2,Persian Wars 8, Shogun Total War:Warlords Edition 9, Startopia 9+, Sudden Strike Forever tylko 6+ (recenzent jest już znudzony serią no i poziom trudności jest zabójczy), Asterix MegaMadness (7+) ma b.ładne komiksowe artworki z głównymi bohaterami i ramkę info o Gali (która jak wiemy dzieli się na 3 części i jedną niezdobytą wioskę :)). El Generał Magnifico stawia 10 za polonizację Necronomiconu.

Dalej mamy Świnkę o Black Dahlii, Art o stereotypach w grach - do których jeszcze wracano na łamach CDA, Przemyślenia o tym dlaczego bohaterowie gier nie jedzą (Bo to tylko gra! Dlatego uważam obecne teraz w CDA arty o błędach w grach za "sztukę dla sztuki" dop. 8azyliszek), Pomocna dłoń, FPP Zone o QuakeConie i demie Red Faction. W NL mamy 2 część Pamiętnika kapitana Żbika :tongue: Dlaczego dobrze być mężczyzną i przezabawny acz niestety ciągle aktualny Cennik Admina :). Sobowtóry i okładkę na pełniaka tym razem wrzucono pod koniec pisma, są też jeszcze niewyrżnięte Programy multimedialne.

Jak teraz czytam opisy sprzętu to mam wrażenie, że Mike-L czy techNICK mają nas za kompletnych beginerów albo idiotów. Zresztą sami oceńcie. Dalej najistotniejszą przewagą monitora LCD jest to, że zajmuje mniej miejsca na biurku :tongue: No i "[15', 50 ms reakcji, 2150 zł] Jest niezłą alternatywą dla 17' monitorów" :laugh: Mamy też kartę graficzną 3D z okularami za 2150 zł, napęd dvd za 3 tyś zł, 2 nagrywarki cd po 1000 zł, aparat cyfrowy 1.6 mpx za kolejne 3 tyś i kamera 5.4 mpx za 5 tyś - same okazje :tongue:

W AR Smuggler nie chwali się, że był/jest na urlopie w ciepłych krajach (stare dobre czasy :)) Mówi też, że CDA chce być dobrą i ambitną komercją, w Panopticum Max Damage odkrywa szerzący się satanizm w grach fps, SMG tłumaczy że nie da się dać jednego wypasionego pełniaka raz na kwartał zamiast średniaków co miesiąc (problem ten dręczy nas do dziś i nie godzimy się z tą odpowiedzią :)), na giełdy gierkowe chodzą same 23-25 letnie "staruchy" :tongue: a nie młodzi, porównane jest muzyczne i gierkowe piractwo, gry są brutalne, SMG uczy obsługi skanera :) i Jedi to Harry Potter. Pojawia się jeszcze standardowa (powalająca mnie) odpowiedź na list "Wyluzuj stary. Chyba cię pokręciło! :)" I to już koniec na ten miesiąc.

P.S. Smuggler WSZYSCY wiedzą, że w styczniu byłeś w Afryce. Ktoś te wszystkie powstania musiał rozpocząć :cool:

P.S.2 @UP Lunatyx Jedną setką frajdy tysiącom ludzi nie dostarczysz :tongue: Przydałoby się parę beczek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze nie uzyskam odpowiedzi na pytanie, jaka ocene dostala Fifa, ale czy chociaz moglbym sie dowiedziec, czy wiecej jest opinii pozytywnych czy negatywnych? I kto recenzowal ?

Recenzowal Qn'ik. dopisal sie Hut, jest tez w niej GW. Qn ogolnie "na tak" choc nie bezkrytycznie, niektorzy krecili nosami na nowe rzeczy w grze.

Czy Qn'ik nie pisał jeszcze dwa lata temu, że gdyby spytano go jaką grę zabrałby ze sobą na bezludną wyspę to byłby to PES? Mam nadzieję że nie spojrzał na dzieło EA poprzez pryzmat zwyczajnego fanbojstwa, tylko obiektywnie napisał co 'na tak' a co 'na nie'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze czy w tym numerze na okładce będzie tajny przekaz?

Mam nadzieje. Ale zebyscie sie nie zdziwili jego trescia,... :tongue:

Retro Action 10/01

3cd - TYLKO 18.50 zl...

Warto pamietac, ze to bylo 10 lat temu... gdy sie marudzi, ze drogo, ze sie nie staramy itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro Action 10/01

3cd - TYLKO 18.50 zl...

Warto pamietac, ze to bylo 10 lat temu... gdy sie marudzi, ze drogo, ze sie nie staramy itd.

To tylko dowodzi, że wasz "świetny" marketing też się nie zmienił przez te 10 lat: "TYLKO 18.50", "2 (razy większe) DVD", "196 stron" (CDA 12/07 z czego 30 to reklamy). To tylko taka drobna uwaga co do naszego narzekania. :smile::laugh::tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest super ,pełniaki exstra najbardziej interesuje mnie TR underworld. recenzje zapowiadają się wyśmienicie.i do tego jeszcze plakat!!!!

kupuję$$$$ na 1000% !!@!@!.

psale najbardziej mnie ciekawi co się kryje pod tytułem ,, SEKS MA WIELKIE OCZY''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z pełniaków cieszę się z Tomba od dłuższego czasu czekałem az trafi na cover. Silent jestem też ciekawy bo wcześniej z nim nie miałem styczności, jedynie w Tiny Bang nie zagram bo mnie trafia w moje gusta. A pismo wg. mnie jego zawartość bardzo ciekawa. Ogólnie na pewno kupie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać CDA zapełnia nam kolekcję Tomb Raiderów. Raczej nie zagram, ale wiem że to gry dobre (ale nie bardzo dobre) więc pełniaki zasługują na mocną czwórę w skali ocen szkolnych. Plakatu też nie powieszę, czekam na ten z Modern Warfare 3 (założe się, żę jak dacie (o ile dacie) przywiesi go więcej ludzi niż z Battlefielda. Ciekawa okładka, ale wygląd się aż tak się nie liczy. Ważne co jest w środku, a numer zapowiada się bogato choć nie syto. Czekam do wtorku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zagram, ale wiem że to gry dobre (ale nie bardzo dobre) więc pełniaki zasługują na mocną czwórę w skali ocen szkolnych.

Jak możesz oceniać gre w która jeszcze nie grałeś? Niemożna opierać się na recenzjach czy cudzych opiniach bo komuś się to może podobać a tobie nie. Więc proponuję ci zagrać w TR najlepiej od Legendy zacznij i wtedy ocenisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowodzi, że wasz "świetny" marketing też się nie zmienił przez te 10 lat: "TYLKO 18.50", "2 (razy większe) DVD", "196 stron" (CDA 12/07 z czego 30 to reklamy). To tylko taka drobna uwaga co do naszego narzekania. :smile::laugh::tongue:

Pomijajac fakt, ze pewnie juz w Egipcie sprzedawano "2 mumie faraona w cenie jednej" to nie zmienia sie tego, co dobrze dziala. Przynajmniej w marketingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze szybkie uwagi na temat świeżo zakupionego numeru:

1. To, że plakat nie będzie wielkości tego z "World of tanks" to się spodziewałem. To, że jest cieńszy niż poprzednie, mogę spokojnie przeboleć. Ale to, że jest mniejszy niż nawet standardowe duże plakaty do tej pory (Batman, NFS) to dla mnie jest BARDZO DUŻY MINUS i kolejny przykład "świetnego" marketingu CDA. Następnym razem mówcie , że plakat będzie mniejszy, to zwyczajnie nie kupię tego numeru.

2. Mac Abra jak zwykle chwali się czego to nie ma w CDA - norma. Kolejny świetny komiks Otisa w dobrych newsach.

3.Ukryty przekaz tym razem jest abstrakcyjny. Nie wiem, może lepiej by to pasowało do numeru kwietniowego (Jak w 4/03)?

4. Same dobre gry w Recenzjach. Zawodzi tylko Warhamer 40k.

5. Publicystyka IMHO słabsza w tym miesiącu. Może po prostu ciekawsze tematy się wyczerpują? Ale plus za "Nastepców geralta" i txt o japońskich erotykach.

6. Rysunki Otisa w "Następcach Geralta" są świetne. Tylko jego Pirx przypomina mi Davida Duchownego z Californication, ze spiczastymi uszami.

7. Kącik gier na Linuxa kiedyś był w CDA ale został zlikwidowany przez "małą liczbę graczy". Dlaczego więc znów powraca skoro stawiacie na masowość?

8. Przy poprzednim teście tunerów (2009) mówiliście, że tv cyfrowa będzie kodowana w formacie MPEG 4. Ja sam miałem zwyciężce hybrydowych tunerów - NOTV USB Hybrid LV5HD i działał mi dobrze, ale sprzedałem go, bo po bliższych oględzinach wyszło, że ma tylko MPEG 2. To jak to jest??? I dlaczego w tych reckach nie ma info o formatach kodowania?

9. W AR Jedi w końcu mówi kim jest na prawdę Smuggler :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Kącik gier na Linuxa kiedyś był w CDA ale został zlikwidowany przez "małą liczbę graczy". Dlaczego więc znów powraca skoro stawiacie na masowość?

A kto powiedział, że wraca? Skąd w ogóle taki wniosek (oprócz tego, że wyciągnąłeś go z ciemnego, mrocznego miejsca? ;))?. To był jednorazowy artykuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze szybkie uwagi na temat świeżo zakupionego numeru:

1. To, że plakat nie będzie wielkości tego z "World of tanks" to się spodziewałem. To, że jest cieńszy niż poprzednie, mogę spokojnie przeboleć. Ale to, że jest mniejszy niż nawet standardowe duże plakaty do tej pory (Batman, NFS) to dla mnie jest BARDZO DUŻY MINUS i kolejny przykład "świetnego" marketingu CDA. Następnym razem mówcie , że plakat będzie mniejszy, to zwyczajnie nie kupię tego numeru.

Plakat nie jest tak duzy jak "megaplakat" (dlatego tez nie uzywamy tej nazwy) ale wiekszy niz "normalny", co sobie latwo mozna porownac - vide ten z Batmanem, czy Mila Jovovich. Przyloz i sprawdz.

2. Mac Abra jak zwykle chwali się czego to nie ma w CDA - norma.

Trudno chwalic sie tym, czego w CDA nie ma.

3.Ukryty przekaz tym razem jest abstrakcyjny. Nie wiem, może lepiej by to pasowało do numeru kwietniowego (Jak w 4/03)?

Wbrew pozorom wcale nie jest abstrakcyjny i zawiera pewne przeslanie. Serio.

5. Publicystyka IMHO słabsza w tym miesiącu. Może po prostu ciekawsze tematy się wyczerpują? Ale plus za "Nastepców geralta" i txt o japońskich erotykach.

Nie ma czegos takiego jak "wyczerpywanie sie fajnych tematow". To jakby powiedziec, ze nie ma juz fajnych wierszy o milosci, bo widac temat sie wyczerpuje. Sa lepsze i gorsze teksty, normalka, jak to w zyciu - czasem gorka, czasem dolek. Ale jak sam widzisz zawsze sie cos ciekawego trafi, a o to przeciez chodzi - nie zeby kazdy tekst do ciebie przemawial (to jest wersja maksymalna) ale zebys cos dla siebie w niej znalazl.

8. Przy poprzednim teście tunerów (2009) mówiliście, że tv cyfrowa będzie kodowana w formacie MPEG 4.

A nie jest tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż przyłożyłem. Plakat jest wyraźnie mniejszy. 3 cm w pionie i 1 cm w poziomie ale zawsze (no i jest cieńszy niż ten Batman). Może się czepiam, ale chce po prostu rzetelnego info. I powtarzam, wg specyfikacji LV5HD nie ma dekodowania w MPEG 4. Jak go miałem 2x sprawdzałem instrukcję i pudełko - było MPEG 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...