Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2011 zawartość

Polecane posty

Muszę powiedzieć, że bardzo podoba mi się okładka - ci, co czytają dogłębnie forum wiedzą, że w tym temacie jestem wyjątkowym malkontentem. Taka oszczędna i minimalistyczna, ale zarazem z charakterem.

Chciałbym jeszcze poprosić, by w miarę możliwości, prenumerata przychodziła tak jak, o ile mnie pamięć nie myli, w numerze 08/11 - czyli numer zapakowany w plastikowy worek, a dopiero potem w czarną folię. Ta czarna często rozwarstwia się na delikatnych łączeniach, przez co przesyłka przychodzi często otwarta - dziura jest wystarczająca, żeby coś "wypadło", czy to przypadkiem, czy celowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CormaC

Mówiąc w dobrym stylu, miałem na myśli porządną oprawę audiowizualną i dobrze utrzymany klimat WH 40.000

Sam powiedziałem przecież, że to "wyrzywajka", czyli właśnie taka sztampowa gra akcji, w której głównym celem jest siekanie coraz to liczniejszych mas orków. Jednakże, przynajmniej mi, sprawiło to sporo frajdy, bo po prostu nieźle się przy tym tytule można odprężyć.

Ej, no nie wypada z takim statusem takie byki robic. :tongue: [smg]

EDIT: Sorry, nie zauważyłem :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ankiety dotyczącej opakowań - dlaczego nie umieściliście jej 2 miesiące temu? Pytacie trochę po fakcie i pewnie znów będzie tak, że nieważne co wyjdzie, bo postawicie na swoim. Będę naprawdę zniesmaczony, jak powrócicie do plastikowych opakowań, bo wtedy co zrobić z płytami z tektury? Na Allegro można kupić boxy, ale z takim podejściem, jakie zaprezentowaliście ostatnio jest to fail. Przypomnę: obiecujecie okładki w formie do wydruku, a robią je za was ci, którym nic się za to nie płaci. Komu bardziej powinno zależeć na dobrym wizerunku pisma? :dry:

I jeszcze ten plakat: dlaczego znów BF i to w podobnej kolorystyce, co ten z BF BC2 sprzed roku? Czemu nie daliście jednej strony z MW3, a drugiej z BF3?

Ponarzekałem, to teraz czas na pochwały: Po raz kolejny chwalę okładkę. Ostatnio bardzo korzystnie wypadacie na tle poprzednich numerów pod tym względem, ale niestety świeży Playbox daje o wiele lepsze okładki. Jeśli nie są to najlepsze okładki w Polsce, to proszę wskazać jakieś inne, lepsze :) Nie znajdziecie...

Na pełniaki nawet nie śmiałbym narzekać. Jak patrzę na płytki sprzed dwóch lat, to widzę jak bardzo poszliście do przodu. Co numer jest jakaś większa gra, którą zna każdy gracz, ale większość z nas nie miał okazji się z nią zapoznać. Pełniaki wybieracie idealnie - nie są to gry zbyt znane, ale też nie takie, jak na przykład Ceville jako główna gra. Oczywiście pomijam Mass Effect, ale dzięki niemu pokazaliście, że w Polskich pismach także mogą być bardzo dobre gry na coverach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz pare osób mnie będzie chciało mnie ukamieniować ale i tak to powiem. Moim zdaniem (podkreślam moim) nie potrzebnie dawaliście te 3 czy 4 numery temu mass effecta. Po pełniakach z ostatnich numerów widać jak to nadszarpneło wasz budżet (oczywiście i tak pełniaki są całkiem niezłe i wiem co oferuje konkurecja). Mogliście rozsądniej rozdeponować pieniądze.

To ja moze powiem to samo po raz 500-tny. Budzet na pelniaki nie wyglada tak, ze ktos mowi "tu macie np. 500.000 zl na caly rok i dzielcie jak chcecie". KAZDY numer ma OSOBNY budzet i NIE SA one w zaden sposob laczone. Czyli nie ma "3 miesiace pod rzad wtydamy polowe, a w 4 miechu za oszczednosci dajmy pelniaka wy.... w kosmos". Wiec na litosc przestancie pitolic o "nadwyrezeniu budzetu" i "widocznych tego efektach". Faktem jest, ze na pelniaki w nr z ME wydalismy wiecej, ale tez bylo to w budzecie przewidziane, a tak czy siak i ME i te pelniaki (i te, ktore beda) byly kuipne juz dawno temu. I jak sie ustala pelniaki do kolejnego numeru to sie siadaj i kombinuje w stylu "w tym miechy mozemy dac pelniaki za np. 100.000 zl, wiec damy ten za 50, ten za 30, a te dwa sa po 15 to w sumie mamy... fuck, za duzo. No to moze zamiast tych 2 po 15 damy jeden za 20 i siedzi". (Kwota 100 K jest naturalnie z d... wzieta, po prostu pokazuje wam jak to mniej wiecej wyglada. W realu sprawa jest bardziej skomplikowana, bo np. moze sie okazac, ze siedzimy w budzecie, ale objetosc pelniakow jest za wysoka i nawet na 2 DVD sie nie zmiescimy, wiec trzeba kombinowac nowy zestaw, albo ze mamy 3 RPGi, a bez sensu dawac 3 gry z jednego gatunku itd.). Krotko mowiac przypomina to ukladanie bardzo duzzego puzzle'a, a kasa jest tylko jednym z jego elementow.

PS. Ja równierz jestem za tym by plaktu nie nazywać gadżetem w zapowiedzach bo sobie ludzie rąbią nadzieje na podkładke czy coś takiego.

A ja jestem za tym, zebyscie po prostu czekali na zapowiedz a nie "robili sobie nadzieje". bo potem tylko z tego narzekania, ze znowu nie to co sobi wymarzyliscie, a oczekiwania macie ze 3x wyzsze niz nasze mozliwosci.

numer pr000, oprócz pełniaków :/. swoją drogą to coś kiepsko z tym u was ostatnio( moim zdaniem

Moim zdaniem kup sobie za 17 zl lepsze gry albo pismo z lepszym zestawem, a potem marudz ze dajemy kiepskie, bo rece opadaja. Popatrz sobie co i za ile daje nasza konkurencja w kraju i na swiecie, popatrz sobie na ceny tych gier na ceneo, a potem zastanow sie czy to my jestesmy ciency pelniakowo, czy tez wasze oczekiwania sa z... wziete.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy dyskobol ma zasłoniętą twarz?

I pryszcza na nosie.

@up No dobrze, ale plakat to przeciez nie gadzet.

Zdefiniuj zatem pojecie "gadzet" bo dla mnie to jest to wszystko, co sie do pisma (dla graczy) dodaje. Plan lekcji to gadzet, plyty to tez gadzet, plakat jak najbardziej jest gadzetem, tipsomaniak tez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie co i za ile daje nasza konkurencja w kraju i na swiecie

Do Gamestara dorzucają takiego Stalkera, więc raczej najlepsi nie jesteście...

potem zastanow sie czy to my jestesmy ciency pelniakowo, czy tez wasze oczekiwania sa z... wziete.

Nie są wzięte znikąd. Powinniście liczyć się z tym, że czytelnicy patrząc na to, jakie gry dawaliście, będą oczekiwać czegoś dobrego.

Numer dość średni, jak na mój gust.

Zaraz i tak pewnie zostanę zjechany za to, że mi się coś nie podoba... Trudno, mam prawo do swojej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ankiety dotyczącej opakowań - dlaczego nie umieściliście jej 2 miesiące temu? Pytacie trochę po fakcie i pewnie znów będzie tak, że nieważne co wyjdzie, bo postawicie na swoim. Będę naprawdę zniesmaczony, jak powrócicie do plastikowych opakowań, bo wtedy co zrobić z płytami z tektury? Na Allegro można kupić boxy, ale z takim podejściem, jakie zaprezentowaliście ostatnio jest to fail. Przypomnę: obiecujecie okładki w formie do wydruku, a robią je za was ci, którym nic się za to nie płaci. Komu bardziej powinno zależeć na dobrym wizerunku pisma? :dry:

I jeszcze ten plakat: dlaczego znów BF i to w podobnej kolorystyce, co ten z BF BC2 sprzed roku? Czemu nie daliście jednej strony z MW3, a drugiej z BF3?

Dlatego, ze poniewaz. Idz do Lucasa i kaz mu sie wytlumaczyc, czemu wstawil Jar Jar Binksa do GW. No bez przesady. Nie mamy zamiaru tlumaczyc sie z tego, z kolorystyki okladki i 100 innych rzeczy. Jest jak jest i juz. No sorry, nie wchodzi sie do kuchni restauracji (chyba, ze na zaproszenie) i nie marudzi kucharzowi, czemu dodal papryke, a powinien pieprz i wanilie.

Na pełniaki nawet nie śmiałbym narzekać. Jak patrzę na płytki sprzed dwóch lat, to widzę jak bardzo poszliście do przodu.

Coz, doceniam, ze to widzisz, bo jak czytam miauczenia poniektorych, ze "cienko i sie nie postarali" to naprawde bylbym w stanie przegryzac gardla marudom.

Oczywiście pomijam Mass Effect, ale dzięki niemu pokazaliście, że w Polskich pismach także mogą być bardzo dobre gry na coverach.

Powiedzialbym, ze pokazujemy to od dawna i niejeden raz.

Do Gamestara dorzucają takiego Stalkera, więc raczej najlepsi nie jesteście...

A ILE KOSZTUJE GS? :ninja: I ile pelniakow za te cene dostajecie?

Nie są wzięte znikąd. Powinniście liczyć się z tym, że czytelnicy patrząc na to, jakie gry dawaliście, będą oczekiwać czegoś dobrego.

Czytelnicy powinni jednak miec REALISTYCZNE oczekiwania. A nie "skoro zremisowaliscie z Niemcami 2:2 to w ME powinniscie co najmniej dojsc do polfnalu" w stosunku do pilkarzy,

Mass Effect to nie byla NORMA, tylko szczyt naszych mozliwosci w tym czasie. Jesli uwazacie, ze kazda kolejna gra powinna byc CO NAJMNIEJ tak dobra jak ME, to halo! obudzcie sie! Albo sami przynoscie CO NAJMNIEJ szostki ze szkoly, skoro juz jedna dostaliscie.

Więc dla ciebie ta gazetka z reklamą butów to też gadżet :trollface: Coś ekstra i podczepione do CDA :trollface:

Zalecam czytanie ze zrozumieniem: DOLACZANE DLA GRACZY. Ale jesli ci sie ulotka z butami przydala, to nie ma sprawy.

Jak juz chcesz byc zlosliwy, to niech to bedzie dobra zlosliwosc, bo zimna herbata, ciepla wodka i mizerna zlosliwosc sa rzeczami, ktorych nie cierpie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, nie wchodzi sie do kuchni restauracji (chyba, ze na zaproszenie) i nie marudzi kucharzowi, czemu dodal papryke, a powinien pieprz i wanilie.

Tylko, że owa papryka walczy obecnie z pieprzem i wanilią o miano gry potrawy roku, a dodanie akurat w środku całej wojny obustronnego plakatu z 'papryką' jest jakby pokazaniem, że 'kucharz' stoi za tą serią czerwonymi warzywami. Mimo, że wszyscy wiedzą o tym, iż MW3 przegra z BF3 pod kilkoma względami. Teraz każdy w reckach obu tytułów będzie dostrzegał stronniczość i zacznie się wrzawa, że ' w CDA dostali w łapę, żeby korzystniej zrecenzować BF3', a argumentem będzie właśnie plakat.

Tylko żebyś Smugg nie myślał, że narzekam na ten 'gadżet'. Z przyjemnością powieszę go w zamian za stary plakat BC2, którego niedawno się pozbyłem ;)

Się nam kulinarnie zrobiło :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, nie wchodzi sie do kuchni restauracji (chyba, ze na zaproszenie) i nie marudzi kucharzowi, czemu dodal papryke, a powinien pieprz i wanilie.

Tylko, że owa papryka walczy obecnie z pieprzem i wanilią o miano gry potrawy roku, a dodanie akurat w środku całej wojny obustronnego plakatu z 'papryką' jest jakby pokazaniem, że 'kucharz' stoi za tą serią czerwonymi warzywami.

Kucharz jest od tego zeby uzywal tak warzywa, zeby potrawa smacznie wygladala.

Mimo, że wszyscy wiedzą o tym, iż MW3 przegra z BF3 pod kilkoma względami. Teraz każdy w reckach obu tytułów będzie dostrzegał stronniczość i zacznie się wrzawa, że ' w CDA dostali w łapę, żeby korzystniej zrecenzować BF3', a argumentem będzie właśnie plakat.

Wybacz, ale tutaj moge tylko ponuro zarechotac. Jesli ktos uwaza, ze "bierzmy w lape za recenzje" to i tak znajdzie 3667 powody, typu "recka BF3 o jedna strone dluzsza - i wszysto jasne!!!". Redakcji tak naprawde zwisa, ktora gra zostanie uznana za krola FPSow, wazne jest tylko zeby bylo w co grac. Prywatnie kazdy z nas naturalnie ma jakies zdanie na temat "co lepsze" ale po pierwsze poki w obie nie pogramy, to i tak nie wiemy, a po drugie jako redakcja jestesmy absolutnie neutralni - po prostu niech wygra LEPSZA GRA, a czy bedzie to BF czy MW - whatever?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie w końcu narzekać!

Ja pier... redakcja stara się jak może, daje wam gry za 17 zł, na które osobno w sklepie wydalibyście przynajmniej 4 dychy! Wrzuca różne gatunki, żeby jak największej ilości graczy się numer spodobał, dodaje różne dodatki, ale wy wciąż marudzicie! Może w następnym numerze chcecie Dead Island, najdroższą myszkę Logitecha, sztabkę złota na dodatek, a to wszystko w srebrnym pudełku i za 5 zł?! I tak by było wam za mało! Byście marudzili, że Dead Island jest bez patchy, że myszka ma zły kolor a sztabka złota jest za mała... Teraz nawet się przyczepiliście, że plakat nazwano gadżetem... Ludzie! Wsadźcie lepiej nos w książkę i idźcie się uczyć na lekcje, zamiast psuć nerwy redakcji, która dwoi się i troi, żeby się wam przypodobać!

Droga Redakcjo! Naprawdę za bardzo ich rozpieściliście. W następnym numerze dajcie jedną, słabą grę, dwa razy mniej stron i za podwójną cenę. Może to ich trochę ostudzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie w końcu narzekać!

Droga Redakcjo! Naprawdę za bardzo ich rozpieściliście. W następnym numerze dajcie jedną, słabą grę, dwa razy mniej stron i za podwójną cenę. Może to ich trochę ostudzi...

Na zlosc cioci nie obetniemy sobie ucha :) ale ogolnie to masz racje.

PS. Nie "40 dych" (400 zl?) tylko jakies 60-80 wedle tego co na Ceneo pisza - tyle by kosztowaly te gry bez CDA, 2 DVD i gadzetu-plakatu, gdyby ktos je sobie sam chcial kupic. Plus przesylka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie "40 dych" (400 zl?)

Sorry, już poprawiłem.

PS: Jestem ciekaw ile z tych 15-17 zł idzie na gry, a ile na magazyn. Jeśli to nie jest jakaś tajna informacja, to mogę prosić o odpowiedź?

Nie, to sa dane objete scisla tajemnica sluzbowa. Tylko naczalstwo dysponuje takimi danymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie w końcu narzekać!

Ja pier... redakcja stara się jak może, daje wam gry za 17 zł, na które osobno w sklepie wydalibyście przynajmniej 4 dychy! Wrzuca różne gatunki, żeby jak największej ilości graczy się numer spodobał, dodaje różne dodatki, ale wy wciąż marudzicie! Może w następnym numerze chcecie Dead Island, najdroższą myszkę Logitecha, sztabkę złota na dodatek, a to wszystko w srebrnym pudełku i za 5 zł?! I tak by było wam za mało! Byście marudzili, że Dead Island jest bez patchy, że myszka ma zły kolor a sztabka złota jest za mała... Teraz nawet się przyczepiliście, że plakat nazwano gadżetem... Ludzie! Wsadźcie lepiej nos w książkę i idźcie się uczyć na lekcje, zamiast psuć nerwy redakcji, która dwoi się i troi, żeby się wam przypodobać!

Droga Redakcjo! Naprawdę za bardzo ich rozpieściliście. W następnym numerze dajcie jedną, słabą grę, dwa razy mniej stron i za podwójną cenę. Może to ich trochę ostudzi...

Mamy prawo do narzekania.

Jeśli redakcja przyzwyczaja do czegoś, niech liczy się z konsekwencjami.

Chcą, abyśmy kupowali ich produkt, więc powinni zachęcać do kupna, oferując coś dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy prawo do narzekania.

Jeśli redakcja przyzwyczaja do czegoś, niech liczy się z konsekwencjami.

Jakoś nie widzę, by redakcja odeszła od przyzwyczajeń. TR Underworld nie jest grą pokroju ME, bo żadna gra w ostatnim czasie nie była, ale od ostatniego SC: Double Agent i na przykład RE 5 wcale się na niekorzyść nie odróżnia. Główne pełniaki nadal trzymają poziom i nie widzę tutaj odejścia od niego. Powiem więcej - chciałbym, aby w następnych numerach nie okazało się, że limit lepszych pełniaków się wyczerpał i dostaniemy 3 gry z poziomu Rajdu Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...