Skocz do zawartości
org

Dyski twarde, SSD, nośniki przenośne

Polecane posty

Spotkałem się na kilku forach (również i tutaj) z opiniami, jakoby dysk SSD nie wpływał na wydajność komputera w grach, a ewentualnie na szybkość wczytywania.

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=_AMdZBnaqcs

3:50 - 5:03.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nagrane dość dawno, bo w lutym tego roku, a autor posiada OCZ Vertex2 w SATA2, czyli jednak jest jakaś różnica względem polecanych obecnie Vertex4 SATA3.

Jak się w takim razie do tego ustosunkować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą z ciekawości przetestowałem dysk w HD Tune i zdziwiły mnie dziwne spadki w szybkości transferu. W teście który znalazłem w internecie takie spadki nie występują. Czy z dyskiem dzieje się coś złego?

1. http://i.imgur.com/eU0sP.png screeny z mojego testu

2. http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/hdtune/hdtune-1615-9912-53272SoGuv7H8.png test znaleziony w sieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić dysk SSD ok. 60 GB i bardzo zainteresowały mnie ADATA z serii S511, a dokładnie model o pojemności 60 GB. Odczyt i zapis są na prawdę na świetnym poziomie, mają jakieś wady?

I zastanawiam się, czy nie lepiej kupić Seagate 1 TB, 64 MB Cache na SATA III.

Na takim dysku SSD będzie o ile mniej więcej procentowo działał szybciej system? Nie chodzi mi już o samo uruchamianie, ale ładowanie okien, zdjęć itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie lepiej mnie wyjdzie kupić ww Seagate? Po prostu mój dysk 250 GB mi nie wystarcza, na dodatek ma 8 MB cache.

Poszukuję czegoś, najlepiej 1 TB, ew. 750 GB, aby po prostu było najlepsze do 300 zł. Chyba się Ciebie gdzieś yojo2 pytałem o dysk, ale o 500 GB, a po przemyśleniu jednak tyle nie starczy. Na głośności dysku mi nie zależy.

PS - chyba będzie jakaś różnica między cache 8 MB, a 64 MB.

Edytowano przez oliee0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam samsunga z serii 830. Dyski są bardzo dobre, mają własne oprogramowanie, a co najważniejsze odczyt jak i zapis są dokładnie takie same jakie podaje producent.Oczywiście zależy to czy mamy możliwośc podłączenia dysku to Sata 6Gb/s, trzeba też w windowsie włączyć TRIM, wyłączyć defragmentacje, indeksowanie i pare innych rzeczy.

Plus jest taki że samsung daje oprogramowanie, które robi to za ciebie, a co do samej szybkości SSD w praktyce, to jest spora różnica w szybkości, sam system jak i programy otwierają/instalują i działają bardzo szybko i teraz chyba sobie nie wyobrażam mieć systemu na HDD:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...